Omdat doelpuntenhonger geen onrecht is Reakties na de topper Zottegem - Sint-Lievens-Houtem Eerste provincialers in het Aalsterse Derdeprovincialers in Erpe-Mere Tweede provinciale in het Aalsterse SV Zottegem - St.-Lievens-Houtem: 3-1 Sporthal Berlare 20 -16.11.1990 - De Voorpost VOETBAL Wouter Mussche: "Vandaag behaalde Zottegem een zeer belangrijke zege. Wanneer men een rechtstreekse rivaal kan verslaan komt dit altijd goed uit. Ook ik zat goed in de wedstrijd maar kwam bijzonder hard in contact met doelman Dany Tomme. Ik wil de Houtemse portier alvast geen verwijt maken. Hij deed zijn werk maar ik kon na die ingreep onmogelijk verder spelen. Ik kon nog moeilijk ademhalen en zag nog weinig. Ik was eerst angstig maar achteraf viel het nog mee. Na de partij voel ik nog enkel pijn aan de ribben en denk ik dat ik er met wat kneuzingen vanaf kom. Volgende wedstrijd sta ik allicht weer aan de aftrap. Dirk Van de Velde viel schitterend in. Hij scoorde meteen en Zottegem zat meteen op rozen. Als toeschouwer had ik vandaag vooral bewondering voor Mare Uyttenhove. Hij maakte vandaag het mooie weer met twee schitterende doelpunten na persoonlijke acties. Echt iets voor Mare om slalom-average aan te richten. Ik voel mij ook lekker bij Zottegem en hoop opnieuw vlug de weg naar de netten te vinden. Ik scoorde dit jaar negen keer en werd daarin vaak door het geluk gediend. Meerdere malen sloeg de bal via de paal tegen de netten. Nu wij een punt voorsprong tellen op SK Aalst zal de druk misschien licht toenemen binnen de groep maar toch moet onze vrij jonge groep in staat zijn om daaraan te weerstaan. Tot op heden dienden wij ook alle wedstrijden te winnen. In die optiek verandert er weinig. Als we nu de marge op Aalst kunnen opvoeren naar twee punten kunnen wij op 16 december met een gerust gemoed naar Aalst. Als we er SK kunnen toe verplichten dat zij de partij moeten winnen is dit voor ons een groot pluspunt. Graag word ik dit jaar met Zottegem kampioen, zoveel is zeker." Mare Uyttenhove: "Ik was vandaag werkelijk in mijn sas. Na een periode te hebben gevoetbald voor Jong Lede is Mare Uyttenhove nu weer volmaakt gelukkig als voetballer. Tegen mijn oude ploeg, Sint-Lievens-Houtem, was ik natuurlijk extra gemoti veerd. Vandaar mijn gave prestatie. Als ik wat ruimte krijg bij het ontvangen van de bal is dat altijd meegenomen. Dan kan ik mijn slalom gped voorberei den. Dit blijft mijn gevaarlijkste wapen. De kans bestaat nu dat ik de komende weken nog beter zal geviseerd worden. Geen nood echter, dat went. Mijn naam is lang niet onbekend in eerste provinciale. Ik geloof verder dat onze jonge ploeg geen hinder zal ondervinden van het feit dat we nu alleen leider zijn. De druk is er voor iedere partij. In principe mag Zottegem zich geen enkele misstap veroorloven en staat men beter een puntje voor dan een punt achter. Ik geloof er vast in dat de hele groep er zal voor zorgen dat wij onze leidersplaats niet meer moeten prijsgeven. Als ook ik vlot blijf scoren moet dit mogelijk zijn." Danny Roman: "Als coach wil men natuurlijk altijd winnen maar vandaag zat het er voor Sint-Lievens-Houtem toch niet in. Wij hebben duidelijk ondervonden dat onze ploeg niet rijp is om te wedijveren met Zottegem en SK Aalst. Inderdaad, die ploegen zijn een veel sterker blok. Wij zullen ons daar moeten bij neerleggen. Vandaag had ik nochtans graag uitgepakt met Ludwig Fonck maar hij meldde zich ziek. Ik vreesde dat hij de wedstrijd niet zou kunnen rondmaken vandaag daarom viel hij in bij de rust. Nadat hij de aansluitingstreffer lukte had Zottegem het tien minuutjes moeilijk maar herstelde zich gevat. Klasse drijft namelijk altijd boven. Mare Uyttenhove maakte vandaag het verschil. Hij nam alle titelambities vyeg voor Sint-Lievens-Houtem. Daar zullen wij de volgende weken moeten leren mee leven." (nic) I Zottegem-St.Lievens-Houtem. Op het voorplan de absolute uitblinker en topsco- V rer uit tweede provinciale Mare Uyttenhove. Dat SK Aalst deze naam maar Zottegem-St.Lievens-Houtem. Mare Uyttenhove wordt massaal gefeliciteerd g0€d in de oren knoopt...(nic) nadat hij de openingstreffer scoorde (nic) Sint-Lievens-Houtem speelde op het veld van Zottegem zijn laatste kans uit in de titelrace. De bezoekers namen dan ook een goede start en Koen Van Vaeren- bergh kwam meteen in de buurt van doelman Nuytens die duidelijk nog last had van de zenuwen. Vandaag rustte alweer een zware druk op het ambitieu ze Zottegem. De thuisploeg werd echter vlug bevrijd door een doelpunt van de slalommende Mare Uyttenhove. Hij zet te een solo-nummertje op en doelman Tomme had al na zes minuten het nakijken. Tomme, een oud-bekende in de Egmontstad, keek meteen sip. Sint- Lievens-Houtem was duidelijk van de kook en kreeg nog moeilijk greep op het gebeuren. Men diende vooral ruw op te treden om Zottegem van zich af te hou den. Zo kreeg Dirk Fosselle geel en diende doelman Tomme zijn volledige lijf tegen Wouter Mussche te gooien. Laatstgenoemde kwam alleen voor de bezoekende kooi maar hield er enkel een blessure aan over. Hij ondervond teveel last van de borstkas en diende meteen zijn plaats te ruimen voor Dirk Van de Velde. Hij kende meteen een schitterende entree. Meteen scoorde hij en bracht Zottegem op rozen. Een enig mooie lob die de 1.600 toeschouwers deed rechtveren. Een ferme start dus maar daarna was de stoom duidelijk van de ketel. De partij kwam stilaan in even wicht. Er vielen echter weinig kansen te noteren, toch bleef Sint-Lievens-Hou tem in zijn kansen geloven. Pascal Mat- thijs zat echter stevig in de tang bij Vic Goditiabois. In de tweede helft liet Zottegem de teugels wat los en kreeg Sint-Lievens- Houtem enkele kansen om zijn neus aan het Zottegemse venster te steken. Doelman Nuytens kreeg enkel raapwerk maar bij de eerste echte kans was het meteen "jaarmarkt". De ingevallen en aartsgevaarlijke Ludwig Fonck keilde de bal schuin voorlangs in doel. Zottegem kwam dan gevaarlijk opzetten en Carl Deviaene werd op verdachte wijze door Gunther Dierickx tegen het gras ge werkt. Scheidsrechter Devrieze wou echter van geen strafschop weten. Zotte gem bleef maar komen. De onrust, die even voelbaar was, kon vlug wijken voor een nieuwe vreugde- uitbarsting. Mare Uyttenhove slalomde nog maar eens iedereen naar huis en de wedstrijd was meteen beslist. Kort d op opnieuw een kans voor Uyttenhove maar nu liep hij zich vast in die armen van een attente Tomme. Zottegem: Nuytens, Leleu, Vanderhae- gen, Goditiabois, Verstuyft, Mussche, Devieane, Uyttenhove, Bourdeaudhui, De Vleeschouwer, Bousard. Sint-Lievens-Houtem: Tomme, Fos selle, Dierickx, Lippens, Van den Abeele, Van Boven, Wanzeele, Matthijs, Van Vae- renbergh, Van Ruyskensvelde, Dervaux. (nicolle) Aaigem-Lebeke. Een zeldzaam moment in deze wedstrijd. Doelman De Vuyst j. vl, moet languit plat maar de bal gaat nipt naast. Zijn opponent kreeg er echter dne Zottegem-St.Lievens-Houtem. Een bitsig duel tussen Dirk Van de Velde en /mc> Gunter Dierickx. Kapitein Dirk Fosselle kijkt gespannen toe (nic) Jong Lede 1 SV Geraardsbergen 1 Jong Lede kreeg, na zijn ruime pandoe ring in Oudenaarde, alweer een lastige klant over de vloer. Een tweede misstap kon Lede zich moeilijk permitteren wil men niet te diep in de klasseringwegzin- ken. Maar aan Geraardsbergen zou Lede alvast een zware kluif hebben. De bezoe kers hadden zich duidelijk versterkt om een belangrijke rol te vertolken in het titeldebat. Toch ziet Geraardsbergen stil aan die kans aan zijn neus voorbij gaan. Na de puntendelingop het veld van Lede telt Geraardsbergen reeds vijf punten achterstand op Ronse dat nu probleem loos op weg lijkt naar de titel. Voor Geraardsbergen startte alles echter hoopvol. De bezoekers acteerden echter onder maats maar de openingstreffer was erg welkom. Doelman De Thaeye hield zijn ploeg overeind in die eerste helft zodat Geraardsbergen met een gevleide voor sprong de rust haalde. Na de koffie eindelijk gerechtigheid. Stroobants en Meysman, die reeds in de eerste helft egen heel wat kansen aanlie pen, bleven echte boemannen voor de bezoekende defensie. Portier De Thaeye dende echter maar één keer te plooien; rond het uur bracht Meysman Lede verdiend langszij. Lede bleef aanvallen om de verdiende overwinning te force ren maar het geluk bleef aan Geraards- bergse zijde. Zo kwamen de bezoekers met een puntje weg aan de Openveld- straat en dit was een ruime beloning na een zwak optreden. Lede lijkt dus volle dig hersteld van zijn opdoffer op het veld van Oudenaarde. Eendracht Meldert 5 Olsene 0 Meldert blijft het dus verbluffend goed doen. Nu leverde Eendracht alweer een glansprestatie tegen Olsene. De forfait score was niet eens overdreven te noe men. Het eerste gevaar kwam er echter langs 't Kindt maar doelman Tonnelier gevat. De tegenstoot was me teen raak. Rossignol bediende De Vlieger en... die vloog er meteen in. Meldert wou meer en zou dan ook op een ideaal moment de score verdubbelen. Heymans liet doelman Boxstaele geen schijn van kans. Na de rust konden de supporters van Meldert naar hartelust genieten van een zwierig spelend Mel dert. Overtredingen van De Ruyveren De Brandt zorgden ervoor dat Roelands tweemaal zijn geluk kon beproeven van- op de strafschopstip. Tweemaal met succes. Bij de tweede strafschop was er vooraf heel wat heibel. De fout zou volgens de Olsene-spelers buiten het zestienmeter-gebied zijn gebeurd zodat de gasten nogal ontstemd waren over de beslissing van de scheidsrechter. Olsene maakte zich nog een laatste keer kwaad en poogde langs Van den Broecke en 't Kindt de eer te redden. Tonnelier en de dwarsligger dwarsboomden evenwel de intenties van de bezoekers. Meldert kende in de slotfase wel succes. De Brandt stak nogmaals het vuur aan de lont en dit was werkelijk een mooi einde na een wervelende wedstrijd waarin Meldert bewees dat zijn tweede plaats in de klassering terecht is. (Nicolle) SK Aalst 1 Meerbeke 1 SK Aalst is co-leider af. De Ajuinen kregen meteen een opdoffer te verwer ken in hun partij tegen Meerbeke. Al na vijf minuten wisten de gasten de open ingstreffer te netten. Walckiers en Van den Haute zette de aanval op die tot de treffer van Beerens zou leiden. Laatstge noemde had het zelfs niet lastig om het karwei te klaren. Meerbeke kreeg ook de tweede echte kans van de partij maar voor de Aalstenaars was het maar goed dat Ronny Lievens zijn schot naar de verkeerde kant van de paal richtte. Een vrijschop van Geeraerts dan en meteen was de gelijkmaker in de maak. Piron verlengde tot bij Swinnen die Aalst lang szij bracht. Na de rust bleef Meerbeke meespelen en deed meer dan specule ren op de puntendeling. Doelman Van den Steen kreeg veel meer werk dan hij eigenlijk had verwacht. Zo diende hij Milleville en Lievens af te stoppen. Aalst kreeg ook nog een unieke kans langs Piron maar de winninggoal werd gera- teerd. Het heetste standje van die tweede periode speelde zich evenwel af voor het doei van Van den Steen. Hij ging eerst niet vrijuit na een vrijschop van Lievens maar gelukkig was er dje paal. Hier kwam Aalst goed weg. En de ontgooche ling was nog groter in het Aalsterse kamp toen Van Oost een rode kaart kreeg aangesmeerd na een fase die geen uitsluiting verdiende. Toch bleef Aalst steken bij de puntendeling en diende daar achteraf zeker vreugde mee te ne men. De nederlaag was dichtbij geweest. Bambrugge 1 Laarne 1 Bambrugge blijft puntjes sprokkelen. De neo-tweede provincialer is stilaan bezig om zijn schaapjes op het droge te brengen. Dit lijkt ons ook nodig want voor de winterstop vallen er gemakkelij ker punten te verzamelen dan in de periode erna. Al dien je het woord "ge makkelijk" met een korreltje zout te nemen. De eerste helft was echter nau welijks het aanzien waard. Er werd ge woonweg zeer rommelig gevoetbald. Roels liet na een inzenden van Marien de bal lopen tot bij de vrijstaande Her sens en het was meteen raak. Een dek- kingsfout in de Bambrugse defensie, zoveel was duidelijk. Daarmee hadden wij tot nu toe ons blaadje weten te vullen. Bambrugge bleef na de rust op zoek naar doelpunten gaan en werd daarbij geholpen door doelman Raman. Hij bezorgde Van Gijseghem, na een mistasten, de gelegenheid om de score in evenwicht te brengen. Verder verliep ook die tweede helft kansarm, enkel was er in de slotfase nog heel wat heibel toen een kopbal van Van Herreweghe al dan niet over de doellijn ging. Meer dan een puntendeling hadden beide ploegen echter niet verdiend. (nicolle) M.V.K. Kern Berlare Argenta Moerman L.-Visserstuintje 14-2 Katrolle-Argenta Boys 3-9 Tyl Spaarkrediet-Spectrum 8-2 Café Parking Neyt-Baert 3-1 Moriaens Regina-BAC Raemdonck 6-6 Minibond-Sportieven 13-0 Jeugdhuis Joko-BDM 4-2 Zaalvoetbal Bekermatch Den Draver-Schaarbeek 10-5 Volleybal Berlare TH Juniores Berlare-Pardaf Kruibeke 2-3 TH Kadetten-Pardaf Kruibeke 3-1 Bekermatch: Berlare-St.-Gillis-Waas 3-1 Handbal Berlare-Temse 12-17 Doggen 1 Burst 0 Burst is stilaan aan het wegzinken in de klassering. De ploeg van trainer John Lissens maakt een mindere periode door. Of is het de afwezigheid van De Bruyne die Burst parten speelt. Burst kwam echter aan de eerste kans in deze partij maar verkwanselde die. Halfweg de eerste helft was het wel raak. D'Hoe zorgde voor het enige doelpunt en de gouden puntjes voor Doggen. Na de rust nog één prachtactie. Misotten wist ieder een te verschalken behalve doelman Volkaert. Doggen haalde een nipte maar verdiende zege. Mere 2 Appelterre 0 Mere heeft het probleemloos gehaald van Appelterre. De lokalen openden de score evenwel laat in de eerste helft. Het was De Luyck die een prachtaktie liet bewonderen in de 38ste minuut. Goed voor de openingstreffer en die was tot dusver dik verdiend. Na de rust wist Appelterre er ook niets van te bakken en Mere kon rustig zijn meesterschap kon- kretiseren in een tweede doelpunt. Tien minuten voor inrukken liet Van Impe alle twijfels wegnemen. Merc had zijn verdiende zege binnen handbereik. Aaigem 3 Lebbeke 0 Eerder verrassende uitslag na een gelijk- opgaande eerste helft waarin Aaigem vooral de verdienste had gelijke tred te houden met het sterkere Lebbeke. Zo laten de papieren toch vermoeden als je ziet dat Lebbeke op de tweede plaats staat geposteerd. In de tweede helft kwam Aaigem verrassend sterk uit de hoek en vooral langs Peter De Vadder. De uitgekookte Aaigemnaar omzeilde tot tweemaal toe de buitenspelval en scoorde twee doelpunten. Voordien had kapitein Koen Bambust ook al de we? naar de netten gevonden. Lebbeke k( meteen afdruipen. Hillegem 2 Erpe 2 Erpe haalde meteen zijn mooiste resul taat van het seizoen. De Erpenaren won nen tot dusver nog geen enkele partij en wisten nu hun eerste puntje buitenshuis te behalen. Dit geeft Erpe misschien nieuwe moed al is het kalf allicht nu reeds verdronken inzake de degradatie. In voetbal is veel mogelijk maar werke lijk niet alles. Hillegem zal zich achteraf alvast beklaagd hebben dat het in de aanvangsfase drie doelpunten liet lig gen. Voor de rust bood het dan nog een geschenk aan de tegenstander aan. Die own-goal bleef lang op het bord een zaam achter Twintig minuten voor in rukken was Hillegem pas in staat om de gelijkmaker te lukken langs VermeireD. Hillegem ging door en Van Dunne maakte er 2-1 van. Toch was Erpe niei uitgeteld en kwam in de slotfase lang szij. Meys zorgde voor de verrassende eindstand. Dit had Hillegem vooral aan zichzelf te danken. (nicolle)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20