Een primeur voor FC Briel jEr wordt druk getafelvoetbald in onze streek Walivo S.R. Dendermonde met nieuwe uitrusting Roger De Mey, van Walivo's kernbestuur, is niet meer B.T.L.B. Oost-Vlaanderen De Voorpost - 16.11.1990-21 VOETBAL Vorige zaterdag is Roger Demey uit Sint-Niklaas, aan een ongeneeslij ke ziekte bezweken. Alhoewel een noodlottige afloop zich liet vermoe den, is de tijding van het overlijden toch hard aangekomen. Vooral bij de naastbestaanden van Roger De Mey en eveneens bij Walivo. Het liefhebbersvoetbal lag hem trouwens nauw aan het hart en destijds, was hij ook een belangrijke schakel in het bestuur van 't Vlaams Sportverbond afdeling Waasland. Een aantal jaren terug heeft Roger De Mey dan voor Walivo gekozen en zijn onbaatzuchtige werkkracht, werd daar ook bijzonder gewaardeerd. Een zeer aktieve Waaslander overigens als verslaggever van de bestuursvergaderingen en als voor zitter van Walivo's wedstrijdkommissie. Ook Walivo's wedstrijd van de week schreef hij regelmatig voor een plaatselijk weekblad en al enkele maanden, waren die drukke aktiviteiten een beetje afgeno men. Toen manifesteerde zich ook al duidelijk het onafwendbare en vorige woensdag werd Roger De Mey begraven in Sint-Niklaas. Daar voor was de belangstelling groot van familieleden, geburen, vrienden en kennissen en vooral van zijn sportvrienden uit het liefhebbersvoet bal. Het weze voor de dichtste naastbestaanden van Roger De Mey een troost... In voetbal zijn de verrassingen nooit uitgesloten en tijdens het vorige week end bij Walivo, hebben zich daarvan wéér een aantal gemanifesteerd. De ge volgen waren tweevoudig: enkele ploe gen liepen nu voor het eerst in dit kampioenschap tegen een nederlaag aan en anderen, konden dan voor het eerst om een volle winst juichen... In de zaterdagse eerste afdeling is de situatie bijna ongewijzigd gebleven. Op een vrijgesteld FC Puivelde na, speelden de vijf eerst geklasseerden er allen ge lijk. Voor VK Den Bos al de vierde drawn van het seizoen en in een zeer spannen de match, hebben de Hammenaars de konkurrentie van FC Oud Geel niet kun nen afwijzen. Ook FC Corner speelde gelijk op FC Milano en voor de mannen van Omer Vandevoorde, kan dit resul taat eerder als een verliespunt worden beschouwd. In de strijd om de degrada tie werd dit voor FC Milano echter een welgekomen winst en hoe FC Bondgalm met FC Hof van Grembergen de klasse- Buggenhout-Baardegem 1-2. Van der Jeught schakelde zijn tegenstrever uit maar zijn schot belandde tegen de paal (vh) VK Hamme-Doorslaar 1-1De bezoekende doelman zal weer redding brengen op deze kopbal van Quintelier (vh) mentplaatsen innamen, wordt in In de zaterdagse tweede afdeling A, Walivo's match van de week doorge- heeft FC Briel onverwachts voor een speeld. De positieve lijn wordt bij FC primeur gezorgd. Reeksleider FC Wazoo Welkom nu ook verder doorgetrokken, kreeg de eerste nederlaag van het sei- Een doelpunt was voldoende voor de zoen aangesmeerd van een toch wel volle winst bij FC Temsica en in de sterk verrassend FC Briel. Nadere gege- rangschikking, wordt door de Wuitens vens over die spektakelmatch ontbreken wéér bij de "groten" aangesloten. Ook al echter en ondanks het verlies, hebben door FC Portaels Sport dat in een zeer de Sint-Niklazenaren hun positie aan de sportieve wedstrijd tegen VK Siera, een top kunnen behouden. De anderen onverwachtse forfaitscore bereikte. Die schuiven evenwel dichterbij en dan afstraffing werd ook een totale verras- vooral FC Stille Vrienden dat in een sing voor een verdediging die in acht uiterst sportieve match bij VK Trappen matchen slechts zesmaal werden gepas- Steels, zonder veel problemen won. seerd. Nu was het ook zo dat FC Sport- Meer spannender werd het echter tus- aels Sport wel de beste wedstrijd van het sen FC Liliane Boys en FC Sportarena. seizoen speelde en VK Siera met een Twee ploegen ook uit de betere helft der verdienstelijke Dirk Mertens, kon daar klassering en voor FC Liliane Boys, ook maar weinig tegen beginnen. Aan de skoorde Ivan De Kinder het eerst. De rust was de stand al 2-0 met doelpunten ploeg uit Waasmunster antwoordde toen van Luk Vreecken en Dirk Verbraeken. met Rudy Ronsmans maar voor de gast- Na de kampwisseling kwamen daar nog heren, kwamen er weer winstcijfers een drietal bij langs Christoph De Wilde langs Danny Van Keer. °P strafschop, Luk Andries en nogmaals Toch niet voldoende voor de zege want in de reglementaire minuten, geraakte FC Sportarena nog langszij door een goal van Danny De Vos. In verband met de degradatie heeft AVC De Vlasbloem kos telijk punten veroverd ten nadele van VK Leopoldstad. Deze laatste ploeg wordt nu ook méér bedreigd en dat heeft SK Moerheide, misschien tijdelijk kunnen afwenden. In een doelpuntenrijke wed strijd skoorden de blauw-zwarten trou wens eenmaal méér dan het beter ge klasseerde RC Grembergen. Problemen zijn er blijkbaar ook voldoende bij FC Tripoli en de match bij FC 1000 Appels, werd er niet eens gespeeld... De hoogste skores van het weekend worden bijna altijd in de zaterdagse derde afdeling opgetekend. Ook weer door FC Nelis, één der ernstigste titel kandidaten, welke thans nogal fors uit haalde naar FC Jong Pekton. De enigste verrassing in deze reeks werd echter door FC Karre besteld. Als één der betere achtervolgers liet FC Venc-o er totaal onverwachts de beide punten en door dat slippertje, wordt de ploeg uit Dendermonde nu ook voorlopig terug geslagen. Het verhaal van hoe een balle tje rollen kan en vorige week, werd FC Venco hier nog geciteerd om een reeks positieve resultaten... In de zondagse eerste afdeling met een aantal interessante matchen, heeft FC Bondgalm niets van de achterstand od de top kunnen afpeuteren. De Wuitens speelden gelijk tegen titelkandidaat FC Makkers, waarbij Ronny Van Vaeren- bergh nog werd uitgesloten. De kloof blijft aldus ongewijzigd omdat ook de meeste ploegen vooraan, eveneens drawnden. Voor de andere regioploegen was er telkens verlies. Nogal vrij onver wachts voor VK Den Bos tegen PW He- melaer, dat nu voor de tweede achter eenvolgende maal won. Voor de Ham menaars blijft het echter een postie in de middenmoot en de verrassing in de reeks, kwam van uit Sint-Niklaas. Daar won FC De Cock voor de eerste maal in dit kampioenschap. De ploeg welke de punten moest inleveren was het even eens nog bedreigde VK Siera en het doelpuntenverschil kon zelfs nog als vrij ruim worden beschouwd. De doelschut- ters van FC De Cock waren Johan De Wilde (4) met Kurt De Tender terwijl VK Siera tegenskoorde langs Benny De Craecker en een own-goal van Johan Maes. In de zondagse tweede afdeling A, slechts een tweetal wedstrijden en het werden evenveel verrassingen. Voor FC Portaels Sport betekende dit ook een eerste kompetitienederlaag tegen VK Siera en de genomen afstand, was nogal duidelijk. De Hammenaars skoorden met Van Buynder (4) en de absolute uitblinker Leo Wuytack (2), terwijl de ploeg uit Waasmunster milderde met Yzewijn en Windey... GEÏNTERESSEERD IN TAFELVOETBAL? Dan mogen we ons even voorstellen. De organisatie bestaat sinds 1979 en is B.T.L.B. Oost-Vlaanderen genaamd Belgische Tafelvoetbal Liefhebbers Bond, afdeling Oost-Vlaanderen). Onze organisatie is aangesloten bij de nationale Belgische Bond voor Tafel voetbal. Wijzelf organiseren de kompetities in Oost-Vlaanderen en hebben medebe stuursleden op nationaal vlak, dit laatste voor wat betreft de nationale kompeti ties, Belgische kampioenschappen, enz... Een kompetitiewedstrijd Een ploeg wordt gevormd door ZES spe lers, die per koppel worden opgesteld. (4 reservespelers kunnen tijdens de loop vart de wedstrijden worden ingebracht) Een match wordt beslist in 9 sets (3 per koppel) van max. 20 ballen (bvb. 9-11, 10-10,1-11,11-7, enz...) De setpunten worden als volgt toege kend: - 2 punten voor het koppel dat 11 doel punten aantekent, 0 punten voor de verliezers. - 1 punt voor elk team bij gelijkspel (10-10). In totaal zijn er dus per match 18 set- punten te behalen. De klub met het hoogste aantal setpunten is matchwin naar en krijgt 2 punten voor het klasse ment, de verliezer 0 punten. Bij gelijkspel (9-9) krijgt elke ploeg 1 punt. Waarom niet aansluiten? Het is bekend dat op vele plaatsen in deze provincie de tafelvoetbaJsport druk beoefend wordt. De meeste mensen zien het tafelvoetbalspel nog steeds als een caféspel, niet als een volwaardige sport. We zijn er ons van bewust dat het inderdaad nog enige tijd kan duren eer wij déze erkenning krijgen. Velen hebben wel eens gehoord over provinciale kompetities, doch zijn te rughoudend om eraan deel te nemen. De reden hiervoor is meestal de onbe kendheid van spelregels e.d., of het ge zegde 'we kunnen daar niets gaan doen, met dié mannen kunnen we niet mee'. De reserven van SK Dendermonde zijn er niet in geslaagd de ingebruikneming van hun nieuwe uitrusting, geschonken door J. Broothaerts van het Gemeente krediet te Sint-Gillis, met een overwin ning te vieren. Zij waren nochtans goed aan de wed strijd begonnen want op het halfuur stonden zij reeds met 2-0 voor in hun wedstrijd tegen Astene-Deinze. Twee prachtdoelpunten trouwens van Vincent Defleur. Een slordigheid in de lokale defensie stelde Astene in de" mogelijk heid nog voor de rust tot 2-1 te milderen. Na de rust kwam de tegenspoed. Eric Van Marcke moest met twee gele kaar ten het veld verlaten en Peter Van Herck werd gekwetst aan de enkel zodat hij de strijd moest staken. Vermits het reserve- potentieel reeds opgebruikt was moest de thuisploeg met negen manschappen verder. Dat liet Astene toe om de wed strijd naar zijn hand te zetten en zijn numeriek overwicht in doelpunten te vertalen. Het won uiteindelijk de wed strijd met krappe 2-3 cijfers tegen de ontmoedigde thuisploeg. Liejhebbersvoetbal. De reserven van S.K. Dendermonde kregen een nieuwe uitrusting (foto Piet Hermans) Niets is echter minder waar, aangezien u in de laagste provinciale reeks start en dus zo kan uitgroeien tot een 'eer steklasser'. Om U enigszins wegwijs te maken en de (overigens ongerechtvaardigde) drem pelvrees te overwinnen, kunnen wij door het organiseren van een oefenwed strijd tegen een bestaande ploeg in uw lokaal, tonen wat zo'n wedstrijd in houdt. Men kan dan tevens ervaren hoeveel interessanter het is om eens tegen andere (onbekende) spelers te spelen, terwijl uw spelers een echt team vormen. U bent nadien nog steeds vrij en hebt zeker geen verplichten aan de BTLB. iedereen kan dan zelf uitmaken og hij al dan niet interesse heeft om deel te nemen aan kompetitie- en bekerwed strijden. Éénmaal gestart in de kompetitie, bete kent het iet dat men verplicht is om het volgend seizoen verder te spelen. Het enige wat de BTLB vraagt is dat de lopende kompetitie afgewerkt wordt. Kostelijk is het zeker ook niet. Alle aansluitingsgelden worden aangewend ten behoeve van de aangesloten klubs. Het bestuur houdt er een 'open' boek- hoduing op na. Het team speelt de ene week thuis, de andere op verplaatsing. Kostprijs 160 fr/speler: iedere speler ontvangt een BTLB-spelerskaart, model zoals de nieuwe identiteitskaarten. 1.500 fr lidgeld/ploeg: iedere klub ont vangt elke week per post informatie betreffende de aan gang zijnde kompeti tie (uitslagen e.d.) 2.000 fr/waarborg: ontvangt u terug aan het eind van de kompetitie, mits u vrij bent van boetes (forfaits, enz.) Verschillende reeksen De Oostvlaamse ploegen komen uit in 4 provinciale reeksen. De sterkste ploegen vertegenwoordigen onze provincie in een inter-provinciale reeks en in de 1ste nationale reeks. Nieuwe klubs starten in de laagste reeks. Tevens bestaat de mogelijkheid (kam pioenen van iedere reeks) om deel te nemen aan de Belgische Kampioen schappen. Het is echt de moeite waard om deel te nemen. Robur-Melsele 0-2. Roburspeler D'Hauwe schiet op doel maar via de paal gaat de bal buiten (vh) Robur-Melsele 0-2. Dit schot van Van Moeseke zal naast gaan (vh) 3 VK Hamme-Doorslaar 1-1. Hammenaar Van Kaer schiet op doel, maar de Uoorslaarse doelman is paraat (vh) Inlichtingen: Davids Team Bondslokaal: Omer Maes, Nieuwstraat Elegast 17, Wetteren tel. 091/69.45.59. Sekretaris Eady Moreels, Keiweg 3, Wet teren, tel. 091/69.81.40. Niet aarzelen maar doen. Volgende ploe gen uit de regio deden het al vóór u: Olympia Aalst Stormvogels Baardegem Gemeentevrienden Baardegem Soi Cowboy Scotch Inn Moderne Paspartout Top Tien De Witte Haaltert Haaltert Zele Lebbeke Zele Baardegem Dendermonde Zele E.M.

De Voorpost | 1990 | | pagina 21