Lebbeke wint met experimentele ploeg Taktische flater kost Met speler-trainer Hans Hofman punten Rapide blijft bevestigen Hoe rood is mijn lantaarn Lutterzele kegelt leiders onderuit Ertvelde - Lebbeke: 1-2 Lebbeke - Denderleeuw: 3-0 Baasrode - Haaltert: 0-1 Gijzegem - Oudegem: 2-3 mbtUtf- Sint-Gillis - Lutterzele: 0-1 Buggenhout - Baardegem: 1-2 Voetbaluitslagen 22 -16.11.1990 - De Voorpost VOETBAL Gijzegem-Schoonaarde 1-2. Ook hier heeft de scheidsrechter het laatste woord. Laat de verzorging maar aanrukken, zegt hij. Het bleek echter minder erg dan op men deze foto zou denken (da) Tegen alle verwachtingen in is SK Lebbe ke uit het duel met Ertvelde als winnaar tevoorschijn gekomen. Na twee minuten verwierf de Konkelgoedploeg een ideale uitgangspositie toen Jurgen Vermeulen uit een vrijschop, omgezet door Guy De Baere, tot scoren kwam. "We hebben ons de ganse eerste helft blijvend kunnen manifesteren, zegt Guy De Baere. Ertvelde bood een zwakke repliek en vooral zijn achterwaartsen opereerden als "strijkijzers". Wij debu teerden gehandicapt in die zin dat drie basisspelers ontbraken. Na twintig mi nuten verloren we M'Rabet op de koop toe. Hij werd geraakt aan een meniscus en ondergaat deze week een heelkundi ge bewerking: Voor de jaarwisseling kunnen we geen beroep meer op hem doen. Chris Muysewinckel is dan als enige spits gaan evolueren. Hij hield drie lokale verdedigers bestendig aan de praat. Na de rust werden we tot de terugtocht verplicht en volgde de gelijk maker. Wonder boven wonder sloegen we terug. Met nog een kwartier te gaan oordeelde ik de tijd gekomen om ach teraan de deur dicht te gooien en de buit met man en macht te verdedigen. Vijf spelers in onze ploeg waren niet eens 20. Tonnelier, Eeckhaudt, Vermeulen, Mangelschots en Thienpondt. EG Hofstade-Oudegem 2-3. In dit derby kreeg elke speler uiteraard een mannetj aan zijn lijf geplakt (da) Sinds vorige week leidt Hans Hofman de werden we er eigenaar van de punten, trainingen bij SK Oudegem. Hij volgt We realiseerden een uitmuntende eer- Eddy Van de Voorde op die, ontgoocheld ste helft en verwierven voorsprong langs omwille van de ongunstige resultaten, zelf ontslag nam. "Ik wil benadrukken dat er vooraf geen enkel konflikt is geweest, zegt klubleider Hector Lambrecht. We eerbiedigen Eddy's besluit en hebben geen pogingen ondernomen om hem tot andere inzich ten te brengen. Hans Hofman heeft Hans, himself. Er kwamen nadien nog een paar gelegenheden in zoverre dat de match aan de rust al gespeeld kon zijn. Na de hervatting ontketende de thuis ploeg een offensief en volgde de gelijk maker. Op de tegenaanval zou Bert Ver- cauter nadien twee keer scoren, wat ons onverwacht de volle inzet opleverde. voorlopig de rol overgenomen. Het is Indien we zondag tegen Moorsel op- niet onze bedoeling om dadelijk een nieuw twee punten zouden pakken, dan andere trainer binnen te halen. Hans staan we opnieuw onder de mensen." heeft vorige zondag sukses gehaald in EG Gijzegem. Tegen alle verwachtingen in Buggenhout-Baardegem 1-2. Callaert kan de bal voor het bezoekende doel jagen (vh) Voetbal. De spelers van SK Berlare kregen een nieuwe uitrusting van sponst» VDM-Sport (vdwg) Standaard Denderleeuw werd naast de Lebbeekse sporthal op een flinke upper cut getracteerd. Voor de roodwitten be gint de toestand er belabberd uit te zien. Men is zich daar zelfvan bewust al is er geen reden om nu meteen al te panike- ren. Rapide Lebbeke blijft intussen een dege lijke repliek bieden. De ploeg die twee seizoenen geleden nog vierdeprovincia- ler was, prijkt thans in tweede op een gedeelde derde plaats. "Beter kunnen we het ons niet voorstel len", zegt sekretaris Eddy Van Overstrae- ten. "Ons streefdoel was enkel het behoud veilig stellen. Nu al mogen we veron derstellen dat ons dat geen problemen zal opleveren. Uit elf wedstrijden heb ben we dertien punten gepuurd. Ik mag zeggen dat dit een meer dan voortreffe lijk resultaat kan genoemd worden. Wei nigen zullen het ons na doen. Tegen Denderleeuw waren we het grootste deel van de wedstrijd meester van de situatie. Na twintig minuten lukte Willaert de openingstreffer. Vooral na dien zijn we steevast in de match geko men. Helemaal in het begin van de matcyh wenkte er al een kans en die faze zou zich kort na de herneming herha len. In de tweede periode zijn we de toon blijven aangelven, al moest er tot op een kwartier van het einde gewacht worden om een tweede treffer op de plank te zien verschijnen. Benny Rogiers werd er de auteur van maar ook Van de Sompel en Mare Brusselmans hadden hun aan deel bij de voorbereiding. Op het laatst besloot Gino Ringoot in de winkelhaak. In het vooruitzicht van de wedstrijd tegen SK Aalst is dat uiteraard een bie- zonder resultaat. Jammer dat we niet over Verheyden en Van de Sompel be schikken. Hofstade-Oudegem 2-3. Een fel betwiste burenstrijd met een uitslag die men eigenlijk niet van een derby zou verwachten (da) Door bij FC Baasrode te winnen is Ra cing Haaltert er voorlopig althans in geslaagd om zich uit de bedreigde zone te werken. Helemaal opgeklaard is de situatie allerminst, maar er werd in elk geval een belangrijke stap gezet. Het komt er nu op aan om aan huis voldoen de buit in te zamelen en snel een gunsti ge rangschikking na te streven. Over de billijkheid van het resultaat waren de meningen in beide kampen verdeeld. De overwinning is geenszins onverdiend, al had een drawn evenmin onlogisch geweest, zo vatte men dat in Haaltert samen. "De kansen om de cijfers in ons voor deel om te buigen hebben we gewoon onbenut gelaten", stelde de Baasroodse trainer Guido De Leeuw achteraf. "Tijdens de eerste helft hadden we voor sprong kunnen verwerven toen Rik D'Haen en Claudio Bancheri om beur ten akelig dicht in de buurt van de bezoekende doelmond verschenen. We waren de eerste vijfenveertig minuten de betere ploeg maar wanneer je geen kan sen kan verzilveren, kan je geen punten pakken. Na de hervatting kwamen de bezoekers vaker aanzetten, al werden we geenszins overrompeld of in moeilijkheden ge bracht. Veel kansen zijn er niet geweest, of toch één, voldoende voor een doel punt." Baasrode eindigde de wedstrijd met tien manschappen nadat enkele minuten voordien Claudio Bancheri zijn frustra ties had bot gevierd en naar de kleedka mer werd verwezen. Bij FC Baasrode wil men intussen alles in het werk stellen om een degradatie te vermijden. Deze week werd Hugo De Schrijver aangeworven. Hij beschikt over een vrije transfer. Een aantal jaren speelde hij bij KAV Dendermonde en SK Lebbeke. Het is mogelijk dat hij zater dagavond met Baasrode zal aantreden tegen TKMeldert, Met Hugo De Schrijver zal Baasrode in elk geval een troef meer in de weegschaal kunnen leggen. EG Hofstade-Oudegem 2-3. Hé, makker, voortspelen, ze kijken naar ons!(da) Vorige week werd leider Zaffelare door Lutterzele op een uppercut getracteerd en verloof hierdoor de leidersplaats. Sint-Gillis-Waas werd meteen reeksaan voerder. De Waaslanders hebben het maar een week volgehouden. Zondag werden zij door Lutterzele onderuit ge kegeld. Nu is het Hein Laar uit Vrasene dat als leider heeft postgevat. Uitgere kend deze ploeg is in het komende weekeinde in Dendermonde te gast. "Het komt zelden voor dat we drie keer na mekaar een leider te bekampen krij gen, zegt clubleider Paul Roels. Ik meen dat we in Sint-Gillis-Waas een verdiend winnaar geworden zijn. Het eerste half uur verliep duidelijk in ons voordeel. Pas in het derde kwartier werden we tot een terugtocht verplicht maar liepen geen schade op. Na de hervatting namen we dadelijk de teugels in handen. Uit een combinatie die door Ivo Van Keer werd opgezet, volgde een doelpunt dat uiteindelijk over winst en verlies zou beslissen. In slotgedeelte ondernam de thuisploeg pogingen om de achterstand weg te vegen. We kwamen onder druk te staan, maar wisten de storm behoorlijk op te vangen." EG Sparta Buggenhout heeft lichtzinnig ge reageerd tegen Baardegem. Van bij de start werden offensieve wapens ingezet, maar langs de andere kant verloor men oog voor het defensieve aspect. Deze tactische misser is zuur opgebroken. Na twintig minuten stonden de gasten reeds 0-2 voor. "Een koudere douche konden we ons niet voorstellen, zegt voorzitter Dirk Baeyens. De bezoekers puurden al me teen een doelpunt toen iemand van ons tekort naar de keeper speelde. Enkele minuten later volgde een tweede treffer. Iedereen stond er een beetje bij aange slagen. Deze gang van zaken lag overi gens iet in de lijn van de verwachtingen We hadden eerlijk gesproken op eer, overwinning gerekend. Ik hoef dan ook niet te zeggen dat we er met zijn allen een beetje sip stonden bij te kijken. Na de hervatting werden de zaken anders aangepakt. We verwierven een overwicht maar hebben dat maar in een enkel doelpunt kunnen uitdrukken. Helemaal op het laatst verloren we Fran$ois Lau rent. Hij kwam ongelukkig ten val en werd ernstig gewond. EG Buggenhout-Baardegem 1-2. Verheyden kopt de bal over het Baardegemse doé (vh) 2de Nationale Tumhout-E. Aalst 2-2 3de Nationale Ninove-E. Zele 0-2 Bevordering B KAVD-Putte 1-2 Dessel-Hamme 1-6 1ste Provinciale E. Meldert-Olsene 5-0 Robur-Melsele 0-2 Ertvelde-SK Lebbeke 1-2 Lede-SV Geraardsbergen 1-1 2de Provinciale C D.Beervelde-TK Meldert 1-1 Baasrode-Haaltert 0-1 R. Lebbeke-D'leeuw 3-0 SK Aalst-Meerbeke 1-1 Bambrugge-Laame 1-1 3de Provinciale D Hillegem-Erpe 2-2 Aaigem-Lebeke 3-0 Doggen-Burst 1-0 Mere-Appelterre 2-0 Terjoden-Winnik 3-3 3de Provinciale E W. Moorsel-HO Kalken 2-3 Buggenhout-Baardegem 1-2 SK Overmere-Serskamp 1-2 Heikant-Schellebelle 3-1 Gijzegem-Schoonaarde 1-2 Hofstade-Oudegem 2-3 3de Provinciale F Tielrode-Grembergen 0-0 St.Gillis-W-Lutterzele 0-1 4de Provinciale D Steenhuise-Edixvelde 2-3 Nieuwerkerken-FC Aalst 1-1 Erembodegem-Esse 4-2 4de Provinciale E Herdersem-Opstal 0-2 Smetlede-S. Moorsel 2-2 Wichelen-Bavegem 0-2 St.Gillis-Massemen 5-0 Westrem-Boonwijk 4-2 Erondegem-Opdorp 1-1 Wieze-Appels 3-4 4de Provinciale F VK Hamme-Doorslaar 1-1 St.Pauwels-Valentino's 1-0 Berlare-Moerbeke 2-1

De Voorpost | 1990 | | pagina 22