I Agressieve Jan Aelbrecht (AZ 77) doorbreekt sportiviteit Doelman Peter Eeckhout in glansrol M.T.S.A. Liefhebbersvoetbal M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal (Reynaerds) De Voorpost - 16.111990 - 23 LIEFHEBBERSVOETBAL Bij de wedstrijd tussen Melckenbeeckvr. - A.Z. 77 werd de sportiviteit doorbroken toen de bezoekende doelman Aelbrecht Jan trachtte het recht in eigen hand te nemen en de scheidsrechter wou te lijf gaan. Gelukkig waren de bezoekende bestuursleden en spelers attent om hem van deze daden af te houden, een terechte uitsluiting was het gevolg zodat hij binnen een paar weken voor de Groene Tafel zich zal kunnen bezinnen over zijn wanprestatie. Snas - Excelsior waar de belangen heel wat hoger lagen werd op een sportievere wijze betwist en verdiend door de gasten gewonnen. Camu op bezoek bij Leeuwerik zorgden er voor dat de Leewen niet konden klauwen en lieten deze met een zware opdoffen ter plaatse. Een sterk R. Sportief ging bij O.C. Aalst de beide punten ontfutselen. Edo is al haar trefkracht verloren en ging kopje onder tegen het bezoekende Octopus. Ook Waterval vindt haar schutterskwaliteiten terug en gaf Alexander geen schijn van kans. In 2e afdeling ging Endoka zwaar onderuit bij Giwo en komt Reynaerds na haar thuiszege mee postvatten aan de top. In 3e afdeling zorgde Wembley voor de verrassing door het ongeslagen Honda de eerste nederlaag toe te dienen. De Japanners verloren eerder Liefhebbersvoetbal. De MTSA'wedstrijd tussen Excelsior en AZ'77 kreeg vrij veel belangstelling (da) deze week voor de Groene Tafel haar wedstrijd tegen Melody en werden de onruststokers met zware straffen bedacht na het vroegtijdig stopzetten van de wedstrijd tegen Melody eerder dit seizoen. Rode Lantaarn won met een monsterscore tegen de telefoonjongens V.V.T.T.A. en Nieuw Hofstade werd gekastijd op het veld van Vrij Denderleeuw. In de zondagafdeling werd de topper nissen Gipak - Rode Roos beslecht in het voordeel van de gasten. Amapola toonde zich meester over een zwak spelend kastaars en zorgde Nieuwe Wijk voor een glansrijke uitzege bij Sunset zodat de Hofstadenaars nu meer dan ooit als de titelkandidaten mogen voorop gesteld worden. Pano dat bij Poreistampers ging winnen maken eveneens een goede indruk wat zeker niet mag gezegd worden van Sportkring dat geen voet aan de grond krijgt en in de onderste regionen vertoefd. Snas - Excelsior 1-2 In een goed betwiste wedstrijd waar regen en wind de spelbrekers waren voelden de lokalen zich het best thuis op het gladde veld en kwam langs Geeroms J. verdiend op voorsprong zodat de rust met deze stand werd bereikt. In de 2e helft kwamen de bezoekers langszij toen thuisdoelman De Vriendt E. een overtreding beging op een doorgebroken bezoekende speler. Scheidsrechter Van de Graaf Paul wees resoluut naar de stip. Grillaert nam deze terecht beslissing te baat om de bordjes in evenwicht tc brengen 1-1. De lokalen wilden deze gelijke stand ongedaan maken, en De l/8ste finales van de MTSA-beker zorgde voor de nodige spankracht. Toch waren de wedstrijden van té groot belang om er mooie kijkstukken van te maken. Op het veld van Giwo, waar Reynaerds op bezoek kwam, was doelman Peter Eeck hout, die tal van gemaakte doelpunten uit zijn doelvlak ranselde, de absolute uitblinker. Zijn ploeg gaat door naar de kwartfinale. Ook bekerwinnaar Waterval kon zich moeiteloos plaatsen. Zwaan vrienden ontnam Houtmarkt alle verde re illusies en O.C. Aalst plaatste zich in extremis ten nadele van Amapola dat net voor de rust met tien man verder moest omdat zijn doelman werd uitgesloten. Excelsior kon in de slotminuut de meu bels redden tegen een sterk aanklam pend AZ'77. Nieuwe wijk blijft als enige zondagploeg over na een zege tegen Apostelken. Nieuwkomer Bouw plaatste zich ook voor de kwartfinale ten nadele van Poreistampers. Waterval-Blauwwit 5-1 Onder het waakzaam oog van scheids rechter Van den Bossche, die een gemo tiveerde thuisploeg aan het werk zag, werd deze sportieve wedstrijd betwist. De lokale ploeg liet er geen gras over groeien en stak haar intenties niet onder stoelen of banken. Ze wil haar bekertitel met hand en tand verdedigen tot in de finale. Bij de rust leek de wedstrijd reeds zo goed als gespeeld toen Pascal Chris- taens tweemaal raak trof. Na de rust zorgde P. De Windt voor de geruststel lende 3-0. Even kwamen de moedige gasten de neus aan het venster steken: 3-1, maar D. Meuleman en M. Baeyens zorgden prompt voor betaald antwoord zodat de verdiende thuiszege een feit was. O.C. Aalst-Amapola 1-0 ln deze spannende maar bitsige wed strijd had ref D. Van den Steen het laatste woord en greep gepast in waar nodig. De bezoekers leken het best in hun sas en kontroleerden de wedstrijd. De attente OC-doelman D'Herde moest meermaals in de voeten van aandrin gende tegenstanders. Net voor de rust kwamen de lokalen gevaarlijk opzetten. De bezoekende keeper kwam iot ver buiten zijn doelgebied een handje toes teken om een doelpunt te voorkomen. Hij trapte echter zijn tegenstrever bru taal onder de zoden en kreeg terecht een rode kaart zodat de beste man van Amapola, R. Braem zijn rol moest over nemen en de ganse ploeg moest her schikt worden. De thuisploeg kwam dan meer in de wedstrijd en kon ongeschon den de rust bereiken. Toch kon O.C., ondanks de numerieke meerderheid na de rust, zijn wil niet opdringen en de gelegenheidsdoelman moest geen spek- takulaire reddingen uit zijn mouw tove ren. Men stevende regelrecht op de strafschoppen af maar net voor affluiten kreeg de thuisploeg méér dan waarop ze recht had toen Luc Aerts met een prach tig afstandsschot de winst op het bord trapte. De thuisploeg wist met haar vreugde geen blijf na deze krappe over winning. V.Denderleeuw-Rode Lantaarn 1-2 Nieuwkomer Rode Lantaarn dat uitste kend speelt in kompetitieverband, stal ook de show in de bekerkompetitie en plaatste zich ten nadele van Vrij Dender leeuw. Na een gelijkopgaande eerste helft, waarin beide teams het beste van zichzelf gaven werd de rust bij 1-1 bereikt na doelpunten van R. Van den Bossche en W. Middernacht. Na de koffie volgden de doelkansen elkaar op, zonder sukses evenwel. In de laatste faze van de match vond E. De Bock een gaatje in de lokale defensie en prikte de verdiende treffer tegen de netten. ExcelsIor-AZ'77 1-0 Deze wedstrijd was zeker niet de beste die we al te zien kregen. Toch was de spanning te snijden en de weinige score- kansen konden de toeschouwers boei en. Ook het scheidsrechterstrio leek niet in zijn dagje en liet menige fout onbe straft, vooral toen een van woede koken de thuisspeler zijn opponent een vuist slag verkocht. De grensrechter, die het voorval van op een goede twee meter volgde, deed of zijn neus bloedde en zette de ref voor schut. Die had blijkbaar de faze niet gevolgd. Gelukkig waren de gemoederen snel gesust. Alleen de toe schouwers waren moeilijk tot bedaren te brengen. Enkele brave huismoeders gebruikten zo'n gemeen taaltje dat hun kinderen er zelfs rood van zouden wor den. Doelman Aelbrecht schudde een mirakuleuze redding uit zijn mouw om zijn ploeg van achterstand te behoeden. Dit was het enige goede wat we in de eerste helft te zien kregen zodat de 0-0 een logische ruststand werd. In de twee de helft bleven beide teams klungelen zodat de scheidsrechter en zijn gezellen dit eveneens deden. Deze barslechte wedstrijd kreeg toch nog een winnaar toen B. Heyvaert vanuit buitenspel in de allerlaatste minuut de uitmuntende AZ-doelman kon te grazen nemen. Deze wedstrijd verdiende zeker geen winnaar maar het lot besliste er anders over. Giwo-Reynaerds 0-2 Een uitstekende wedstrijd die iedere aanwezige kon boeien met de thuisploeg aanvankelijk in goede doen. De bezoe kende doelman P. Eeckhout weerde al les wat tussen de palen kwam. Toen de storm van de thuisploeg wat geluwd was, kwamen de bezoekers de neus aan het venster steken en wat de thuisploeg niet lukte, konden de bezoekers langs L. Van den Bulcke wél. Tegen de gang van het spel in werd het 0-1. Na de rust echter brachten de bezoekers het betere voet bal zodat het uiteindelijk nog een ver diende zege werd met doelpunten van D. Paepe en D. Van Cauwenbergh. De scheidsrechter floot een matige wed strijd in deze boeiende en toch sportieve wedstrijd. Zwaanvrienden-Houtmarkt 4-2 De thuisploeg begon aan een ver schroeiend tempo zodat de bezoekers met een 4-0 achterstand de kleedka mers mochten opzoeken. Een tweede helft leek overbodig toen R. Stevens, S. Keppens, R. Mabilde en B. Klein de thuisploeg reeds naar de kwartfinales hadden geschoten. In de tweede helft speelde Zwaanvrienden op zekerheid zodat de bezoekers even kwamen opzet ten en tweemaal tegenscoorden. De wedstrijd was toen echter al lang ge speeld. Nieuwe Wijk kende weinig problemen met een moedig maar te klein uitvallend Apostelken dat met 3-0 de duimen moest leggen. P. Sonck en W. Bracke (2) zetten de thuisploeg op het goede spoor, die zich nu als enige zondagploeg kan aanmelden voor de kwartfinale. Bouw, op bezoek bij het Brabantse Po reistampers, boorde alle lokale illusies in de grond en boekte een verdiende 0-3 zege langs De Jonghe (2) en R. Ceup- pens. Hans Van Campenhoud kozen de aanval. Dat was echter van het goede teveel want de gasten maakten hier dankbaar gebruik om met succes te counteren. Zodat Heyvaert B ongehinderd de lokale doelman voor de 2e maal het nakijken gaf en zo de moeizame zege voor zijn ploeg kon in de wacht slepen. Edo - Octopus 1-3 De lokalen die bij het seizoenbegin hun beste pijlen hebben verschoten gaan nog een moeizaam verloop tegemoet. De gasten daarentegen speelden een schitterende 2e helft waarin al de doelpunten vielen. De eerste helft vergde echter een aanpassing door de neergutsende regen zodat doelpunten uitbleven. In de 2e periode ontpopte Van Impe A. zich als een echte waterskieër en slalomde zich door de lokale verdediging om de drijvende bal 2x tegen de netten te prikken. Toen Temmerman G. met een 3e treffer de netten bol zette was het meteen bekeken zodat enkel een tegentreffer van Ganzeman K. de teleurstelling kon verbergen. Leeuwerik - Camu 0-6 Inplaats van leeuwen liepen er 11 welpjes op het speelveld. Zodat de gasten niets te vrezen hadden om aangevallen te worden. Zonder de wapens in aanslag werden deze tamme welpjes naar hun kooien geleid met daarbij één half dozijn doelpunten in hun korf. Fruythof D. (3x), De Man J. (2x) en Sonck P. waren de temmers van dienst waar de lokalen geen verhaal tegen hadden. Melckebeeckvr. - A.Z. 77 2-0 Wat een sportieve wedstrijd leek te worden werd in de 2e helft ontsierd door een woeste bezoekende doelman die reeds in het verleden bekend stond als iemand en reeds Liefhebbersvoetbal. OC Aalst won met 1-0 tegen Amapola voor de MTSA-beker (da) meermaals voor de groene tafel verscheen. En zich nu waarschijnlijk voor lange tijd zal kunnen bezinnen over zijn onheuse daden, waarbij nochtans zijn medespelers en bestuursleden geen schuld treffen. Er werd echter ook nog gevoetbald want de lokalen namen verdiend de bovenhand van een ondermaats akterend bezoekend elftal. Uyttenhove B. en Van Hauwermeiren E. op strafschop velden de gasten waarbij buiten de aggresieve doelman Aelbrecht Jan lokale spelen Van Impe Eddy en bezoeker De Corte Mamix vroegtijdig de kleedkamer mochten opzoeken. Alexander - Waterval 1-3 De bezoekers die een zwakke seizoenstart kende begint nu stilaan op volle toeren te draaien dat ondervond de lokale ploeg dat maar weinig weerwerk kon bieden in de 2e helft. De 1ste helft verliep evenwel gelijkopgaand met een voorsprong voor de lokalen 1-0 langs Bambust D. Orde werd op zaken gesteld door Cristiaans P. De Windt P. en Baeyens M. die de lokale doelman het nakijken gaven. O.C. Aalst dat een sterk spelend R. Sportief ontving ging zwaar onderuit toen Rombout M., Leques P., Moreels A. en Verleysen P. de lokale doelman te grazen namen. Ten Buysscher J. viel de eer te beurt om de lokale eer te redden. Houtmarkt kwam op eigen veld niet verder dan een gevleid 1-1 gelijk spel tegen De Zwaanvr. Weymeis M. en Stevens R. zorgden voor deze gelijke stand en R. Espand - Apostelken eindigde op 2-2. Giwo - Endoka 4-1 2e Klasser Giwo dat maar met 10 eenheden aan de aftrap verscheen speelde de bezoekers op een hoopje nadat deze van de helse start waren bekomen was de wedstrijd reeds gespeeld. Toen Daeleman M. de lokalen deden juichen. Met 3 schitterende doelpunten Van der Eecken C. zorgde volledig voor het verdikt toen de zege reeds een feit was konden de gasten de eer redden. Galop - Bartan 0-1 Een barslechte wedstrijd dat zeker het zien niet waard was. De lokalen konden als excuus voor het zwakke vertoon de blessure last inroepen waarbij het reservemateriaal de wei op moest om de gevreesde bezoekers te bekampen. Deze speelden echter zo ondermaats dat het voor de lokale invallers niet moeilijk werd om de O op het bord te houden. Diep in de 2e helft gebeurde het dan toch toen Moock W. al of niet met de arm de bal over de doellijn kon plaatsen. Scheidsrechter De Jonghe A. die de aanval goed meevolgde zag echter geen overtreding en keurde het doelpunt goed zodat de bezoekers meer kregen dan ze verdienden. Reynaerds - Blauwe Vlam 3-1 Een goede wedstrijd die echter in de 2e helft met doelpunten werd bekroond. De thuisaangang kon juichen toen Baeyens P., Moerenhout en Van Droogenbroeck de bezoekende netten konden bol zetten. Scheidsrechter Bovendaerde A. die een uitstekende wedstrijd floot zag in de slotfaze de gasten de eer redden langs De Backer G. Brughuis - O. den Toren 2-2 De thuisploeg kon deze puntendeling rechtvaardigen maar kreeg de hulp van een zwak leidende scheidsrechter toen deze een onterechte strafschop floot in het voordeel van de lokalen ouwe lepe vos Schoolaert Freddy die gewillig door de knieën ging. In het bezoekende strafschop gebied verbaasd keek iedereen op toen de scheidsrechter hierop naar de stip wees inplaats van de gewillige neergaande Kalos terecht te wijzen wegens spelbederf. Als toemaatje mocht hijzelf nog de strafschop omzetten om alzo toch wel het verdiende gelijkspel uit de brand te slepen. Kindermans P. (2x) had de bezoekers op voorsprong gebracht. Verhulst L. die ongelukkig in eigen doel werkte zorgde er voor dat het gelijke spel tot stand kwam. Groen Wit zette J. Timarcha opzij met een 4-1 overwinning Taeleman, Bruylandt (2x) en V. der Borght zorgden voor de verdiende thuiszege. Bamboe dat tegen Eekhoorn het betere voetbal produceerde werd voor haar inzet niet beloond en moest met een 1-2 nederlaag vrede nemen. Ook Cobilas werd maar karig beloond en verloor op eigen veld eveneens met 1-2 van het bezoekende Blauw Wit en V. Denderleeuw nam verdiend de maat van N. Hofstade 3-1 met lokale doelpunten van De Bruyn, De Ruyver en Asselman. Wembley - Honda 2-1 De lokalen die dit seizoen maar moeilijk aan doelpunten kwamen zorgde uitgenomen juist tegen de Japanse Fabrieksploeg voor de verrassing door het onkopbaar gewaande elftal te vloeren. Scheidsrechter Van Schuylenbergn Roger die na een lang aanslepende kwetsuur voor het eerst de groene arena betrad floot een reuze wedstrijd en zag hoe Van Wesemael J. en De Vriendt J. de bezoekende doelman het nakijken gaf. Verder dan het eerreddend doelpunt van Carael L. kwamen de gasten niet die als excuus konden ingroepen dat 2 titularissen dienden te worden vervangen zodat deze in de loop van de week op het strafkomité van het M.T.S.A. te horen kregen dat ze voor respektievelijk 6 en 5 speeldagen langs de kant mogen wegens de onregelmatigheden die hen te beurt vielen in een vroegere wedstrijd tegen Melody waar ook het verdikt viel over deze wedstrijd Melody - Honda 5-0 ff. R. Lantaarn - V.V.T.TA. 11-0 De telefoon en telegraaf jongens wisten niet waar zc het hadden want de ballen vlogen hen zomaar voorbij de oren en zagen een superieure thuisploeg aan het werk. De Sterck P. (2x), Schalck B (2x), Troch V., Verhofstadt W. (2x), De Boeck E., Verhofstadt G. V. Der Meersche en Verhofstadt J. deden hun duit in het zakje om de netten bol te zetten. Amapola - Kastaars 6-0 Een superieure thuisploeg zorgde er voor dat de bezoekers niet in de wedstrijd kwamen en werden met een half dozijn eenheden opzij gezet. Uitblinkers waren Diaz Joachim met 3 doelpunten Diaz Julian met 2 en Daeleman MP. De lokalen worden een gevreesde ploeg en strijden mee voor de zo fel begeerde titel. Gipak - R. Roos 1-2 Deze topper zoals hij werd aangekondigd bracht niet de nodige spankracht zodat er van een topper nauwelijks sprake was. Wat er valt te zeggen zijn enkel de doelpunten die voor winst en verlies moesten zorgen. De Smet J. (2x) voor de bezoekers en Meert G. voor de lokalen konden deze makke wedstrijd nog wat kleur geven. R. Familial - Koszen 3-1 De lokalen konden eindelijk nog eens met de zege aanknopen. Met een attent scheidsrechter De Gendt F. kwamen de volgende doelpunten tot stand. De Swaef P. (2x) en De Rijck P. voor de lokalen. De Backer S. kon voor de gasten de eer redden. Een superieur N. Wijk won verdiend met 0-3 bij Sunset en Pano zorgde langs Hoefs L. en V. der Meersche A. voor een verdiende 0-2 zege bij het Brabantse Poreistampers. Star Boys kwam bij Park langzij toen De Petter D. een vrijschop feilloos omzette. Igual A zorgde voor de 1-1 en Sportkring kwam op eigen veld niet verder dan een gevleid 1-1 gelijk spel tegen Adelaars. Volgend weekend is er geen kompetitie maar zijn de 1/8 finales voor de M.T.S.A. beker een te volgen iets met zeer aantrekkelijke wedstrijden op het programma. Dus allen daarheen. Sportieve Groeten Van Campenhoud Hans Liefhebbersvoetbal. In het Aalsterse MTSA won Excelsior tegen AZ'77 met 1-0 (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 23