Berlare wipt eerste provincialer Zwakke leiding Uit het vuur gesleept Zele haalt een set in Mimhurg Moderna Lebheke bekert verder Verrassende thuisploeg Ondanks een beste van Herzele De volleyballers van Berlare nodigen uit Een steak voor het blok S> 2 4 1 B VHCHW MKIri De Voorpost - 16.11.1990 - 25 Bmbineren. KltHTA «KKHa»»11 -.1) wW>* VOLLEYBAL Bekerwedstrijd Bekerwedstrijd Buggenhout-Aalter 1-3 Berlare-Sigivok St.-Gillis-Waas 3-1 Dat Berlare niet zomaar op de eerste plaats staat in 2' provinciale, heeft het zaterdag bewezen in de bekerwedstrijd tegen eerste provincialer Sjgivok St.-Gil- lis-Waas. In een spannende partij met vooral een uiterst spannende vierde set, won Berlare met 3-1. De eerste twee sets waren voor de thuis ploeg zonder problemen. Berlare, dat in de eerste set voortdurend op voorsprong bleef, won uiteindelijk met 11-7. In de tweede set bleef de thuisploeg wel aandringen maar Sigivok bleef goed aan klampen en ging mee tot 10-10. Verder liet een entoesiaste thuisploeg het niet komen en met een knap aanvalsspel werd het 15-10 (2-0). In de derde set kreeg Berlare het al vlug heel moeilijk en moest op een 1-6 achterstand aankijken. Nog even werd tegen het tij opgeroeid zodat men deze set zowat verloren waande en de reser vespelers een kans gunde. Sigivok maakte uit met 4-15. De vierde set was de spannendste met twee ploegen die aan mekaar niets toe gaven en om beurten aan de leiding kwamen. We kregen 7-5 en 12-10. Ber lare dat in receptie even in de fout ging, moest toezien hoe St.-Gillis-Waas op rukte naar 13-14 en een eerste setbal kreeg die men niet kon benutten. Berla re maakte uit na enkele balVisselingen met 16-14. Voor het bekertreffen tussen hout en Aalter, kreeg men een zwakke leiding te zien van ref. De Leener, die Buggenhout in het verlies heeft gefloten. En toch is het voor de boskrabbers goed begonnen. Daar ref. De Leener met een kwartier vertraging aankwam, werd de wedstrijd aangevat door de tweede ref. Paul Saccasijn, die in tegenstelling tot De Leener maar een gouden ster droeg, maar het prima voor mekaar bracht. De ref. uit Aalst kreeg woorden van lof van beide partijen. Buggenhout liep in de eerste set uit tot 10-6 en zou die voor sprong ook niet meer prijsgeven en met 15-9 de set afsluiten. En in de drie volgende sets kregen we dan Johan De Leener op de scheidsrechterstoel en werd het spelbeeld totaal vervalst. We konden ons alleen nog ergeren aan de dubieuze beslissingen die dan telkens tegen de thuisploeg waren gericht. Het werd 1-2 en in de vierde set toen Bug genhout dan op weg was om een belle af te dwingen, heeft hij dit met een partijdi ge leiding weten te verhinderen. Bij een bal van Jerry Burm, had hij geen touché gezien. Even later toen Luc De Decker een bal van de vloer veegde en zuiver op zijn hand had, zag hij de bal op de vloer. En zo kunnen we verder ons lijstje afgaan. Buggenhout verloor met het kleinste verschil, maar was met een andere leiding zeker niet de verliezer. Voor Buggenhout mag het dan nog een geluk heten dat het hier maar om een bekerwedstrijd te doen is, een kompeti tiematch zou veel zwaarder doorge wogen hebben. André De Wit Heren 3d£ provinciale Oudegem-Vos Wetteren 2-3 Volleybal. Madavoc-Waarschoot 1-3. Een blok van de Hamse meisjes De Clercq en Weyn (vh) 6 Volleybal. Madavoc-Waarschoot 1-3. De Clercq van Hamme kan deze bal nog 6 over het net tippen (vh) Zoals gewoonlijk werd het ook dit jaar een keihard duel tussen Oudegem en Wetteren. Door de onbeschikbaarheid van de routiniers Luc Tassent en Renaat Roels, moest Oudegem twee jongeren voor de leeuwen gooien, en het weid een meevaller. In de eerste set liep Oudegem vrij vlot uit omdat Wetteren geen pasklaar middel vond om het Oudegem-blok te omzeilen en Oudegem kon uitmaken met 15-9. In de tweede set was het Wetteren dat sterk uithaalde en in tien minuten een onsa menhangend Oudegem uittilde (3-15). In de derde set ging Wetteren op zijn elan door, maar Oudegem herpakte zich en kon op 11-11 terug naast Wetteren komen. Maar het laatste woord was toch aan Wetteren: 11-15 en 1-2. In de vierde set waren beide teams aan mekaar gewaagd en toen Wetteren dan op 8-11 voorkwam te staan, vocht Oude gem op zijn ambiance terug. Met Peter Verstrepen-Luc De Roos en Franky De Blende aan het kanon, werd het 14-11. Maar hier verzuimde Oudegem af te maken en Wetteren kreeg nu matchbal bij 14-15, maar in een ware heksenketel -Oudegen aangemoedigd weer door een grote schare supporters - werd de belle uit de brand gesleept: 17-15. In de tie-break werd Wetteren vrij snel op een 9-4 achterstand geplaatst, mede onder impuls van Roland Van Beveren, die aan het net prima afwerkte. Bij Wetteren waren de beste pijlen verscho ten en de bezoekers lieten de armen hangen, wat aan Oudegem toeliet voor een uitbundig publiek uit te maken. 15"9- - Andre. Zonhoven 3 VC Zele 1 (12-15,15-1,15-9,17-16) Zele dat in de week naar Limburg de verplaatsing moest maken omdat Zon hoven Europese verplichtingen heeft heeft zich aardig verdedigd. De thuis ploeg startte in een onuitgegeven opstel ling. Ondanks alles was het Zele dat de bepalende figuur was in de openingsset. Het puike werk in de lage verdediging wierp zijn vruchten af. Het goede werk van Ferrariu in de aanval en in de opslag bezorgde de Oostvlamingen de zege. Ze le pakte een 4-7 voorsprong en ze kon den deze behouden tot het einde van de eerste set. Zonhoven gewaarschuwd voor het Oostvlaams gevaar organiseer de het blok aan het net bijzonder goed. In een wip stond een 15-1 op het skore- bord. De wedstrijd was echter nog niet gespeeld, want Zele weerde zich in de derde herneming als een duivel in een wijwatervat. Tijdens de derde set konden ze de kloof niet slaan maar in de vierde set verdedigde Zele zich als ware het een oninneembare vesting. Ze haalden alles van de grond en ze paJkten zelfs een 6-14 voorsprong. Verrast door deze grote kloof raakten de gasten even in paniek. De faalangst sloeg in de rangen zodat de thuisploeg kon bijbenen. Zele kreeg ze ven setballen: maar kon er geen enkele van benutten zodat een tibreak uitbleef. 2 l Dames Bekerwedstrijd )rde irwetegem-Berlare 2-3 nan icke >yen ie F. orte let bekertreffen tussen Erwetegem-Zot- egem en Berlare is op een nipte zege litgedraaid voor de bezoekers uit twee- Ie provinciale. jwetegem dat uitkomt in derde provin- iale, staat wel aan de leiding in deze eeks en heeft dat ook willen onderstre- len, iets waar ze goed in gelukt zijn. rsch Berlare dat wel nooit aan een nederlaag edacht heeft, stond daar heel dicht aan. De eerste set leverde een 15-12 op en de tweede was nog span- lender, want daar kreeg men een 17-15 op het bord. In de derde kantelde dan de wedstrijd met een ruime zege voor de bezoekers. 4-15 en ook de volgende was zeker geen geschenk: 12-15. De tie break moest dan beslissen en ook daar ging men tot op de kant met een nipte 14-16 winst voor Berlare. Niet zo den derend maar het is een bekertreffen en ook een dito uitslag, zegde men ons te Berlare. Zaterdag om 15 u. moeten de dames van Berlare naar Kelderken Gent - een zware klus wordt dat! André. Moderna Lebbeke St. Laureins )ames 2e provinciale letteren-Biekes Erembodegem 3-0 tetteren speelde een beste wedstrijd kend is voor zijn inzet, liet ook nu niet egen Erembodegem dat steeds op ach- af maar tegen een beter Wetteren was elix eryolgen was aangewezen. Enkel bij de het nu onbegonnen werk. Bij Erembo- aer( start kon men heel even gelijke tred degem liep het niet zo best met de wen houden. Wetteren dat aanvallend beter receptie, zodat er dan ook meestal in teleuil verf kwam, kon in iedere set rustig niet ideale omstandigheden moet aan- Bij Erembodegem kwam gevallen worden. Voor trainer Luc Van meeste gevaar van een beste Liliane den Bulcke is er werk op de plank. Herzele, die niet afgaf en voor de André. .yj^pAmicu zorgde. Erembodegem dat ge- (11-15,15-10,11-15,15-11,16-14) Lebbeke dat in het verleden reeds Wa tervliet (derde provinciale) en nadien Hygiëna Stekene (tweede provinciale) uit de beker speelde is er andermaal in geslaagd het gerupteerde St. Laureins (tweede in tweede provinciale) uit de OW beker te wippen. In amper twee uur en na een spannend en heel hoogstaand spel heeft Moderna Lebbeke vriend en tegenstander overtuigd rijp te zijn voor tweede provinciale. De lokale suppor ters moesten andermaal en dit na de vokale krachtmeting tegen de Buggen- houtse aanhang zich opnieuw meten met een weinig sportieve horde bezoe kende supporters. Er vielen zelfs bijna rake klappen toen in de laatste set de lokale schone aan het skorebord zich een handtastelijke bezoekende «helper» van het lijf moetst houden. Gelukkig bleven de plaatselijke spelers bij het spel en ze hielden het hoofd koel. Elke set was gelijkopgaand en de thuisploeg had het niet gemakkelijk; de totaalzege werd hen niet tengeschenke gegeven. Zo dacht de aanhang dat Lebbeke opnieuw de stunt van tegen Stekene zo verwezen lijken, wanneer het tot 7-0 kon utlopen. Maar het geroutineerd bezöëkend team kwam opnieuw in de wedstrijd en geluk kig voor de thuispelers konden ze nog iets van deze voorsprong overhouden om een tibreak uit de brand te slepen. Tijdens de vijfde set kon Lebbeke met een 8-6 stand van kamp wisselen en deze twee punten werden behouden zo dat de kwalificatie verzekerd was. Technisch en taktisch was het spel van de thuisploeg minder dan in de vorige kompetitiewedstrijden, maar hier vol stond allen de winst. Er werd gewonnen door de opgebracht wilskracht van de zes basisspelers en de drie reservisten. Een bijzonder vermelding verdiend Joris Verhulst die zich na veel tegenslag op nieuw heeft opgewerkt tot een volwaar dig lid van de ploeg. Zijn schitterende prestatie tijdens zijn inbreng bewijst dat hij een «doorzettingsvermogen» bezit waar menigeen jaloers op kan zijn. Moderna bekert verder en het is zinnens de OW beker te ledigen tot op de bodem. De volgende tegenstander is White Star St. Amandsberg, een ploeg uit de derde VIV divisie en deze wordt in de lebbeekse sporthal ontvangen op 9 december. Volleybal. Madavoc-Waarschoot 1-3. Deze keer een blok met De Clercq en Van Havermaet (vh) De Berlaarse volleybalklub organiseert zijn Tweede Volley Steakfestijn op zaterdag 24 november van 19 tot 23 u. En op zondag 25 november van 12 tot 15 u. Zoals gewoonlijk zal dit doorgaan in de Parochiezaal Dorp Berlare, waar er steaks op diverse wijze te verkrijgen zijn. Dit is ten voordele van alle ploegen georganiseerd van kadetten tot seniors, zodat geen enkele Berlaarse sportman of -vrouw op de afspraak mag ontbreken. Meer inlichtingen krijgt u op het secretariaat: 052/42.22.69. André. mCHTA Ml CM TA wntf Volleybal. De ploeg van Adec Baasrode die uitkomt in eerste provinciale (a) Volleybal. Madavoc Hamme speelde tegen Waarschoot en verloor met 1-3 (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 25