Nu nog afwerken Niet onlogisch, maar toch... Attila Temse in de tweede helft Gouden punten voor E.V. Aalst Lokeren ondergaat de wedstrijd Zwak Denderbelle verspeelt leidersplaats Robuco blijft verbazen 26 -16.11.1990 - De Voorpost HANDBAL le Nationale - Heren Sasja H.K. Waasmunster Hoewel de naakte cijfers laten veron derstellen dat H.K.W. er helemaal niet aan te pas kwam bij Sasja was men niet helemaal ontevreden over de ploegpre- statie. Het ziet er naar uit dat de jonge H.K.W. ploeg haar moeilijkste periode achter de rug heeft. Inderdad, zowel tijdens het tweede wedstrijdkwartier als tijdens de eerste 15' van de tweede helft deed Waasmunster veel meer dan zich erdedigen en vooral dat derde kwartier pf aan dat het bij Waasmunster op- ïieuw heel wat vlotter begint te gaan. ammer dat in die periode de uitgespeel- Ie open kansen niet werden benut zon et had een zenuwachtig geworden Sasja iet mogelijk nog moeilijk gekregen. In eder geval er zit duidelijk progressie in lij H.K.W. en dat is noodzakelijk voor de comende opdrachten die hen wachten. Va de studieronde die zowat 5' duurde (2-1) leed H.K.W. een paar keren balver lies waarvan Sasja gebruik maakte om een 5-1 voorsprong op te bouwen na 10'. Dit scenario bleef ongewijzigd tot het kwartier (7-1) maar deze maal ging H.K.W. niet kopje onder. Verdedigend ging men er kordater tegenaan via o.a. een sterke Borgers en aanvallend zorgde o.a. Roels voor de noodzakelijke doel punten. De wedstrijd verliep totaal ge- lijkopgaand tot de rust - elke ploeg scoorde vijfmaal - en met een 12-6 ruststand had H.K.W. zich duidelijk her pakt. In het eerste kwartier van de twee de helft zag men dan een verrassende wedstrijdwending. Sasja kreeg het opval lend moeilijk om de 5-1 defensie van H.K.W. te omspelen, zodanig dat op de Antwerpse «bank» nogal wat rumoer ontstond en H.K.W. omspeelde op zijn beurt regelmatig de Sasja defensie. Jam mer dat er door Waasmunster in die periode zowat vier open kansen werden verkwanseld want het duurde tot de 39e minuut vooraleer Sasja nog eens scoor de (13-7). Hier miste H.K.W. duidelijkde kans om de wedstrijd te doen kantelen want met een 15-9 score na 46' had elke ploeg driemaal gescoord na de rust ter wijl H.K.W. de kans had gekregen de aansluiting op het scorebord te werpen. Kort daarna gebeurde het dan toch, H.K.W. stuikte totaal in elkaar en onder impuls van de «zware» A. Jacobs ging Sasja naar een 21-9 voorsprong 7' voor het einde. Waasmunster kon daarna weer evenwicht in de wedstrijd brengen, wat leidde tot een 23-12 eindresultaat. H.K. Waasmunster: De Grave, Van Ren- terghem, T. De Grave, Luypaert 1, Roels 6, Borgers 1, Agneessens 2, De Meersch- man 1, De Bode 1, De Groote, Sanders, Goossens. 3e Afdeling het einde stond er nog altijd een drie- I.T.B. Lokeren 16 punten-kloof op het scorebord. Lokeren Alken 17 bleef alleen in de wedstrijd dank zij H. De ploegprestatie in acht genomen was De Smet maar nam geen enkel initiatief men het er in Lokeren over akkoord dat om het wedstrijdscenario te wijzigen. Alken, met wellicht minder mogelijkhe- Het was slechts tijdens de laatste minu- den dan de thuisploeg maar met veel ten dat de thuisploeg van 13-17 tot 16-17 gedisciplineerder spel, de overwinning terugkwam zonder echter ooit aan- verdiende. De Lokerse tweede lijn ak- spraak te kunnen maken op de overwin- teerde ondermaats maar dat er hele maal niets werd uitgeprobeerd om het tij te doen keren noemt men onbe grijpelijk. Nu «onderging» men de wed- ning. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh 1, Smet, P. Verguit 3, L. Van Cauwen- berghe 1, Asaert 1, De Pauw, Van Hille, Bocklandt, Zaman 1, K. Verhofstadt 3, strijd en op geen enkel moment werd er De Smet 6, Wouters, nog maar gedacht hier verandering in te Reserven: I.T.B. Lokeren - Alken: 13 brengen. Het werd al duidelijk in de -12 eerste helft. Na een studieronde stond er In de eerste helft was het Alken die het 3-3 op het scorebord na 11' maar dan commando in handen had. werd Lokeren op een 5-8 achterstand Via 4-5 na 10'leidden de Limburgers aan geplaatst omdat er vooral uit de tweede de rust met 7-9- In het tweede wedstrijd- lijn bijzonder onzuiver werd geworpen, gedeelte bleek de Lokerse defensie heel Meteen werd Lokeren bestendig op ach- wat sterker te gaan spelen en via 11-9 na tervolgen aangewezen en dit leidde dui- 18' dirigeerde Lenaetz zijn ploeg naar delijk tot overhaasting wat resulteerde in een 13-12 zege. I.T.B. Lokeren: Smet, een 7-9 ruststand. Ook in de tweede Van Vaerenbergh, Aerts 1, De Bondt, Van helft bleef Alken, met beperkter midde- Den Bossche, Van Driessche 1, Mouton, len maar zeer verstandig spelend, dom- Van Den Berghe 4, Vermeiren, Lenaertz ineren. Het werd 10-13 na 39' en 7' voor 6, Jamei 1, Scheir. gyA Beloften: Sasja - H.K. Waasmunster 4e Afdeling 16 -11 De H.K.W. beloften, die gehandicapt blij ven wegens een resem gekwetsten, moesten nu ook nog het terrein op zonder J. Vermeulen terwijl zowel Van Uden als De Groote uitvielen, hielden de eerste helft goed stand. Via 5-5 na 18' werd er gerust met een 7-5 score. In de tweede helft diende dan terrein te wor den prijsgegeven (11-5 na 40') en via 13-9 ging het naar het 16-11 eindresul taat. H.K. Waasmunster: Maes, Van Uden, Verhelst 1, Sanders 2, De Groote, Goossens 6, Willaerts 1, Loier, De Vlieger EVA Brabo Denderbelle 15 V.D.K. Zwijnaarde 23 In het treffen met co-leider Zwijnaarde is Brabo zwaar onderuit gegaan. Het ontbreken van E. Van Keer - overlijden vader - en de ontstellend zwakke presta tie van M. Hendrickx, die na de rust in de kleedkamer bleef, is weliswaar een verklaring maar zeker geen verontschul diging van een opvallend zwakke presta tie. Zwijnaarde toonde zich weliswaar veel sneller dan de thuisploeg, speelde technisch en taktisch op een zeer dege lijk niveau, maar Brabo deed nooit iets zinnigs om de tegenstander te ontrege len. Wat ons vooral verbaasde bij Brabo was het feit dat zij op geen enkel ogen blik het geluid konden opbrengen om uitgespeelde kansen te creëren. Inte gendeel, Brabo zelf dreef het tempo op end at was prachtig in de kaart gespeeld van de bezoekers. Nee, zoiets hebben wij nog niet zo dikwijls gezien van Brabo dat amper een schim was van de ploeg die het zo goed deed tijdens de Bekerkom petitie. De wedstrijd startte met een openingstreffer van De Batselier maar balverlies van Hendrickx zorgde voor 1-2 l- na 4' en na 10' stond Brabo al met 2-5 Provinciaal in het krijgt. In de daaropvolgende mi nuten werd het volledig duidelijk dat Brabo geen kans maakte. Nog even zorg de Van Der Jeught voor enige hoop (6-9) maar met een 6-12 ruststand lagen de kaarten op tafel. In het begin van de tweede helft, met Vermeir in doel, kon Denderbelle nog even soelaas vinden in treffers van De Batselier en Walraevens (8-12) maar dan werd een 7-m worp gemist en het was opnieuw Zwijnaarde die met snelle breack-outs het wedstrijdbeeld deed kantelen. Het werd 8-16 na 41' en 10' voor het einde telden de bezoekers nog altijd een 8 doelpunten voorsprong (11- 19). De wedstrijd werd toen bitsiger langs beide kanten en in een rommelig wedstrijdeinde incasseerde een onher kenbaar Brabo een 15-23 nederlaag. Voor ons is het duidelijk dat er bij Brabo iets mank loopt... Brabo Denderbelle: Vermaesen, Ver meir, De Block 3, D. Van Goethem 1, J. Walraevens 4, D; De Batselier 2, Hen drickx, J. Van Damme, Van Der Jeught 3, De Proft 1, B. Walraevens, P. Vermeiren EVA Handbal. Wim Roels van H.K. Waasmunster scoorde zesmaal tegen Sasja (vh) 2e Nationale E.V. Aalst Vlaasmechelen Met een overwinning tegen Maasmeche- len heeft E.V. Aalst twee gouden punten lan zijn totaal toegevoegd. Nu zaterdag volgt voor W. Van Der Borght en C° Dpnieuw een vier-punten-match in Ver ders en eventuele winst zou voor Een dracht nu al het behoud kunnen beteke nen. Maar terug naar de wedstrijd tegen Maasmechelen. Aalst startte gewoonweg schitterend. Met treffers van R. Bayens, De Ketelbutter, Arijs en Van De Borght ■loog men de Limburgers naar de keel ;n 4-0 na 6' zorgde voor een schitteren de uitgangspositie. Dat dit niet kon blij ven duren was duidelijk. Maasmechelen ging dan zijn enorme werpkracht uit de weede lijn optimaal benutten en er varen drie treffers nodig van J. Stee mans om een 9-9 stand op het score bord te houden 8' voor de rust. Defen sief kon Aalst het niet waarmaken en bndanks gedisciplineerd aanvalsspel -aakte men 11-12 achter aan de rust. In de tweede helft trachtte Aalst de sterke werpers uit de 9-meter zone te houden maar bij 13-14 na 40' miste Aalst de kansen. O.a. twee 7-m worpen - om de bezoekers op achterstand te plaatsen. Het zag er bepaald slecht uit als het 13-16 werd 13' voor het einde maar coach Trienpont greep gepast in met een aan gepast en niet risicoloos verdedigings systeem. Hier kon Eendracht echter re kenen op een schitterende doelman Moens en een aanvallend ontredderd Maasmechelen werd regelmatig betrapt op balverlies waarvan Aalst gebruik maakte om via De Troch de leiding te veroveren (19-18). Met een doelpunt van De ketelbutter werden de Limburgers definitief teruggeslagen maar het aan deel van doelman Moens in deze belang rijke overwinning kan niet genoeg on derlijnd worden. E.V. Aalst: Moens, Mer- tens, Van der Borght 2, R. Bayens 8, J. Steemans 5, De troch 2, B. Arijs 1, De Ketelbutter 2, R. Arijs, Van Eygem, Wei- lekens, K. Bomon. Berlare 12 Attila Temse 17 Temse presteerde matig in Berlare want het was slechts tijdens de tweede helft dat het klasseverschil tussen beide ploe gen ook op het scorebord tot uiting kwam. Bij Temse wees men er ons op dat om een of andere reden het nooit gemakkelijk is In Berlare. De thuis ploeg, opnieuw zonder W. Van De Weyer, kon vooral in die eerste periode rekenen op een knappe doelman Temmerman en op de schietgrage Delausnay om het Temse moeilijk te maken. Temse, zon der E. Buytaert, slaagde er toen niet in een kloof te maken en via 4-4 na 20' werd het 6-6 aan de rust. Tijdens de rust las Temse trainer De Proft zijn discipe len de levieten en het resultaat liet nu niet op zich wachten. Na 10' in die tweede helft leidde Attila met 7-11 en nu was Berlare er duidelijk aan voor zijn moeite. Via 10-1610' voor het einde werd het 12-17 maar Temse zal volgend week end in Aalst toch uit een ander vaatje moeten tappen. Berlare: Temmerman, D'Haenens, Van Kerckhoven 2, De Lausnay 7, Haen- tjes, Comelis 1, Verdonck, Arbijn 1, Moerman, Tilly 1. Attila Temse: M. Van Buyten, R. Ver- cauteren, De Rijcke, K. Van Hoyweghen, Heirbaut, Milliau 1, De Clercq 6, P. Van Hoeyweghen 3, C. Van Hoeyweghen, D. Buytaert 3, P- Buytaert 4, Lijssens. P. Gent 2 12 Robuco Buggenhout 2 17 Robuco dat aan de wedstrijd moest be ginnen met enkele basisspelers omdat vijf man nog naar Kortrijk was met de kadettenploeg, startte heel rustig tegen een jeugdig Gent. De bezoekers raakten 3-5 voor na een kwartier maar Verbestel zorgde ervoor dat de schade beperkt was aan de rust (10-10). In de tweede helft" kon Buggenhout dan voluit gaan zonder de eerste ploeg spelers en Gent scoorde nog amper tweemaal, in de 31e en de 59e minuut. Na driekwart wedstrijd leid de Robuco met 11-14 waarna het terug enigszins stilviel maar een 12-17 over winning toch nooit meer in het gedrang kwam. Robuco Buggenhout: St. Man- naert, J. Van Eyck 1, Ch. Van Eyck, Moyersoons 1, De Swaef 2, F. Mannaert 3, Verbestel 4, Scholliers, Michiels 2, Pieters 1, Van Damme 1, De Vuyst 1. H.B.C. Dendermonde 2 26 Brabo Denderbelle 2 20 Met Bouteille als koninginnestuk had de thuisploeg het niet bijzonder moeilijk om Brabo 2 van zich af te houden, vooral niet omdat de ruime spelerskem veel variatie toeliet. Ook het jeugdige duo De Lille - Callaerts kon zijn doel- puntjes aanbrengen en bij Brabo kon eigenlijk alleen B. Walraevens en Danny Van Goethem voor enig doelgevaar zor gen. Na 10' leidde H.B.C. met de wederoptre- dende L. Van Renterghem al met 5-2 en via 9-4 na een kwartier ging het naar een 16-8 ruststand. Ook in het begin van de tweede helft kon de thuisploeg - langs Van Lier blijven domineren en het was enkel tijdens de tien laatste minuten (25-17) dat H.B.C. de teugels wat vierde. H.B.C. Dendermonde: Ravijts, Claes- sens, Goorelbeke 1, Bouteille 8, Cal laerts 2, De Lille 1, Verleyen 2, Wesemael 3, Merckx 1, Van Lier 6, L. Van Renterg hem 2. Brabo Denderbelle: D. Uyttersprot, Van der Poten 1, Dan. Van Goethem 3, Van Den Steen 1, B. Walraevens 7, De Batselier, Vinck 1, De Cock 4, R. Van Keer 1, Gens 2. Moyersoofl P. De Smed Ajax Lebbeke 16 Uilenspiegel 16 Net als de week voordien in de Beker wedstrijd stond er zaterdag een gelijk spel op het scorebord als de zestig minu ten rond waren. Niet onlogisch dus maar in de Ajax-omgeving was men toch van oordeel dat er een puntje verloren werd. Inderdaad, gedurende meer dan 20' speelde de thuisploeg een bijzonder lóiap handbal maar een taktische wijzi ging bij de thuisploeg, waarvoor coach Van Uytfange ongetwijfeld een reden heeft gehad, stak stokken in de wielen waardoor de bezoekers opnieuw in de wedstrijd konden komen. Meteen kwam er een einde aan het Ajax offensief en in de tweede helft zakte de wedstrijd af naar opvallend laag wedstrijdniveau na een denderende start. Gelukkig kon men bij Ajax rekenen op een bijzonder autoritaire doelman De Bruyn zoniet was ook dat één punt hen nog ontglipt. Het wedstrijdbegin liet blijken dat beide ploegen er zin in hadden. Er werd bij zonder vlot geakteerd langs beide zijden zodat een 5-5 stand na 14' goed het wedstrijdverloop weergaf. Ajax had on dertussen een mannetje geplaatst bij Herreman, de beste afwerker bij de bezoekers en met bijzonder knap aan valsspel, gesteund door een hard werk ende verdediging, ging de thuisploeg duidelijk domineren. Ook al omdat doelman De Bruyn de ene parade na de andere lukte. En nochtans van dichtbij bewerkt. De Man zorgde voor 6-5 en vooral langs B. Van Ransbeeck werd het 9-5 na 23'. Ondertussen misten de be zoekers hun vierde 7-m worp maar als Herreman werd «gelost» voor mandek king op spelverdeler Kiebooms en Ajax enkele spelerswissels doorvoerde, stok te het plots. Meteen werd het 9-8 en er was een pareltje van De Man nodig om Ajax 10-8 voor te houden aan de rust. Wij weten niet wat er tijdens de pauze is gebeurd maar het was opvallend dat bij Ajax Van Ransbeeck gedurende 13' op de bank zat en op zeker moment Lebbeke op het terrein stond met het trio Verhey den - G. De Decker - Bosman, nu niet direkt basispionnen. Het werd 10-10 na 34' en het wedstrijdniveau zakte opzien barend. Uilenspiegel bakte er ook niets meer van en bij Ajax bleef gelukkig doelman De Bruyn een rots in de bran ding. Toch werd het 11-13 na 43' maai gelukkig kon Ajax zich toen herpakken Van Ransbeeck bracht Ajax via een 7-m worp opnieuw op voorsprong 10' voc het einde (14-13) en de ploegen stonde gelijk als Verheyden - zeer degelijk - voc 15-15 zorgde 4' voor het einde. M< minder dan 2' te spelen versierden de bezoekers nog een 7-m worp (15-16) maar een opzienbarende redding van doelman De Bruyn verijdelde verdere schade enkele seconden later en het wai Vlassenroot die met zijn derde treffer voor de gelijkmaker zorgde 35 secondec voor het einde. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem. De Proft, Vlassenroot 3, Pultau 1, Verlin den 1, De Man 3, Van Ransbeeck 6, G. Dt Decker, De Hauwere, Bosman 1, Verhey den 1. Beloften: Ajax Lebbeke - Uilenspie gel: 13-10 De Ajax beloften, met de wederoptre- dende B. Cooreman, haalden zaterdag hun negende opeenvolgende overwin ning binnen en blijven dus onverslagen Een bijzonder vlotte start zorgde voo 4-0 na een kwartier en 5' voor de rus leidde een sterke thuisploeg met 6-1 Plots ging het echter minder vlot en vii een 6-3 ruststand stelde Uilenspiege gelijk na 35'. Ajax herpakte zich echter en via 13-8 werd het uiteindelijk eet 13-10 overwinning. Ajax Lebbeke:D( Bruyn, Van Rossem, De Proft, Vlassen root 3, Pultau 1, Verlinden 1, De Man 3 Van Ransbeeck 6, G. De Decker, De Hauwere, Bosman 1, Verheyden 1. Beloften: Ajax Lebbeke - Uilenspie gel: 13 -10 De Ajax Beloften, met de wederoptre dende B. Cooreman, haalden zaterdaj hun negende opeenvolgende overwin ning binnen en blijven dus onverslagen Een bijzonder vlotte start zorgde vooi 4-0 na een kwartier en 5' voor de rus leidde een sterke thuisploeg met 6-1 Plots ging het echter minder vlot en vii een 6-3 ruststand stelde Uilenspiege gelijk na 35'. Ajax herpakte zich echte en via 13-8 werd het uiteindelijk eet 13-10 overwinning Ajax Lebbeke: Vat Bosbeke, Van Rossem, M. Vlassénroot 3 Bosteels 1, Verheyden, Van DenBorre 3 N. De Decker 2, Parmentier, De Bruyn A. De Man, Bosman 2, Cooreman 2. EVJ Handbal. Doelman Dirk De Bruyne redde een punt voor Ajax Lebbeke Uilenspiegel (foto guy) P. Gent Robuco Buggenhout Met een overwinning in Gent is Robuco aan zijn derde zege dit seizoen. Voor een gedoodverfde degradatiekandidaat een opvallend resultaat want wie had ooit kunnen denken dat Robuco na vijf wed strijden een gedeelde 3e plaats zou be zetten. Bij Buggenhout was men dan ook tevreden na deze 3e overwinning maar toch wou men kwijt dat de ploeg niet optimaal had gepresteerd. Vooral tijdens de eerste helft liet men te gemak kelijk tegentreffers noteren, ondanks het feit dat doelman Van Sinay weer bijzonder knap presteerde. Na een totaal gelijkopgaande 30' bereikte men via 3-3 na 10', 5-6 na 20' en 7-6 na 25' de nu P'0( met een 8-9 voorsprong. De eerste ld van de tweede helft leek het erop da 'e'ver'' Robuco ondertuit zou gaan. Het wen 13-10 tot Moysersoon na 12' eindelijla nog eens scoorde voor Robuco maaipr(lrie meteen kwam de ploeg opnieuw op gan ™'P' want even later had F. Mannaert voC^l,e8( 13-14 gezorgd. In een spannende laats» ™el 10' ging het van 15-15 naar 15-17 4' het einde en Robuco liet zege niet meer ontglippen. Buggenhout: D. Van Sinay, St. naert, Scholliers, D. Mannaert 6, Mannaert 8, Segers, Thijs 2, De Swaef, P. Mannaert 1, P. Verbestel 1. dus mt E Ghi i

De Voorpost | 1990 | | pagina 26