Vlaamse Zwemweek in Olympos Dendermonde ZWEMMEN. IS DOL-FIJN' it-M, Neptunus Aalst te water met steun van A.S.L.K.-verzekeringen Ucon Running 2 met reserveploeg Van 17 tot 24 november 1990 eriferium O.V.W.B.-Veldrijden Steeds Frans Van Eyck 30 -16.11.1990 - De Voorpost ZWEMSPORT 8.30 -12.00 12.00 -14.00 16.45 -18.00 18.00 - 20.45 14.00 14.00 16.45 18.00 19-45 16.00 16.45 18.00 19.45 21.45 16.00 -19.45 19.45 - 22.00 18.00 - 21.45 18.00 - 21.45 21.45 - 22.45 8.30 -12.00 12.00 -14.00 14.00 -19.00 20.00 - 21.30 Zaterdag 17 november Ontbijtzwemmen Waterpolo-initiatie Zwemmen voor gehandicapten 14.00 -18.45 Zweminstuif voor iedereen Dinsdag 20 november Opendeur-training bij Zwemklub Olympos Verkleed zwemmen voor iedereen Snelheidstest 25 meter zwemmen voor iedereen 20.45 - 21.45 Duikinitiatie met duikklub 't Zeepaardje Woensdag 21 november Scholencross middelbaar onderwijs Zweminstuif voor iedereen Opendeur-training bij Zwemklub Olympos Snelheidstest 25 meter zwemmen voor iedereen Demonstratieles Hydrobic en zweminstuif voor groepen Donderdag 22 november 'Waterwandelen' - kampioenschap van Dendermonde Demonstratieles hydrobic - zweminstuif Vrijdag 23 november 'Waterwandelen' - kampioenschap van Dendermonde Verkleed zwemmen voor iedereen Duikinitiatie met duikklub 't Zeepaardje Zaterdag 24 november Aperitiefzwemmen Waterpolo-initiatie Zwemmen voor gehandicapten Zweminstuif voor iedereen Zweminstuif voor zwemklubs Verkleed zwemmen Ludieke Miss en Mister Olympos-verkiezing onder de leden van de zwemklubs. DAGELIJKSE AKTTVTTEITEN Tekenwedstrijd voor scholen Tombola '3 op een rij' voor elke zwemmer Brevet- en trimzwemmen Tombola-aktie voor 6-12-jarigen Zwemmen aan 35 fr voor iedereen tussen 15.30 en 16.45 u Aktie spaarzwemmen. EEN WOORDJE UITLEG OVER...: Interscholencross op 21 november Om deel te nemen dien je tijdig in te schrijven via je school. Vraag dus gerust inlichtingen aan de leraar L.O. van je school. Als aanmoediging krijgt elke deelnemer die zijn/haar wedstrijd uitloopt een ticket voor een gratis zwembeurt. Dit ticket kan je onmiddellijk gebruiken...of opsparen voor later: de tickets zijn geldig tot en met 1 december 1990. Opendeur-trainingen - initiatie Om alle belangstellenden te laten kennis maken met de klubs en hun werking, kan iedereen gedurende deze opendeur-trainingen vrijblijvend komen mee doen en dit op de uren aangegeven op het programma. Voor de zwemklub heb je alleen zwemgerief nodig. Wie wil meedoen met de duikklub kan liefst zwemvliezen en een duikbril meebrengen. Zweminstuif op zaterdag 17 - 24 en woensdag 21 november Deze aktiviteit is vooral bedoeld voor jongeren tot ongeveer 16 jaar. Tijdens deze uren wordt alle spelmateriaal (loopmat, surfplanken, autobanden, vlotten...) in het water gelegd. Drie op een rij Dit spel wordt gespeeld tijdens de openingsuren voor het publiek. Dit houdt in dat elke zwemmer bij aankoop van een toegangsticket een afkrab-lotje (systeem Presto) krijgt. Wanneer bij het afkrabben 3 x 'Bingo' verschijnt, heb je een mooie prijs gewonnen. Hydrobic Hydrobic is een vrij nieuwe sport, waarbij de oefeningen welke bij aerobic in de sporthal worden uitgevoerd aangepast zijn om in het water uit te voeren. Zo kombineer je de voordelen van het water (weinig kans op kwetsuren, geringe belasting van gewrichten) met gezonde effekten van aerobic voor hart en longwerking. De prijs bedraagt 50 fr per persoon. Gelieve wel vooraf in te schrijven in het zwembad of telefonisch op nr. 052/21.57.04 ten laatste tot vrijdag 16 november 1990. Snelheidstest 25 meter zwemmen Het is soms leuk te weten hoe snel je (nog) wel bent. Daarom wordt iedereen de kans gegeven om zijn tijd te chronometreren over 25 meter. Waterwandelen Wie het snelst met de waterschoenen 25 meter aflegt mag zich kampioen van Dendermonde 'waterwandelen' noemen. Er zijn vier kategorieën voorzien, zowel voor mannen als vrouwen. Elke kampioen mag liefst één maand gratis zwemmen in Olympos. Verder worden er onder de deelnemers 10 zwemabon nementen verloot. Ontbijtzwemmen - Aperitiefzwemmen Samen met uw zwemticket ontvangt u een ticket om na het zwemmen gratis een koffie met twee croissants te gebruiken in de cafetaria op zaterdag 17 november of een aperitief op zaterdag 24 november. Ludieke Miss en Mister Olympos-verkiezing Onder de leden van de zwemklubs zal op zaterdagavond 24 november een Miss en Mister Olympos verkozen worden. De kandidaten dienen verkleed te zijn en zullen door een 'vakbekwame' jury verkozen worden op kledij, opgelegde zwemproeven, taalvaardigheid en presentatie. Aktie Spaarzwemmen Elk gezin, bestaande uit ofwel één ouder (of beide) met minstens één kind ofwel uit man en vrouw, ontvangt bij iedere zwembeurt een stempel op een daartoe bestemde gezinskaart (verkrijgbaar aan de kassa). In ruil voor een volle kaart ontvangt men een geschenk Deze aktie loopt door tot 22 december 1990. Tekenwedstrijd Deze wedstrijd wordt georganiseerd voor de leerlingen van het lager onderwijs. De formulieren voor deze tekenwedstrijd zijn te bekomen aan de kassa van het zwembad en dienen binnengebracht te worden vóór 21 november 1990. Op zondag 2 december organiseren de zwemverenigingen van Dender monde en van Aalst het 'Vlaamse Eendjescriterium' met medewer king van VTM-televisie en de A.S.L.K. Deze meeting heeft plaats in het stedelijk zwembad van Aalst op 2 december om I4u30. zoen o Zwemmen. Neptunus Aalst heeft opnieuw de wind in de zeiten (jmh) VAN 17 TOT 24 NOVEMBER '90 Vanaf oktober 1990 treedt ASLK-Verze- keringen op als sponsor van Zwemklub Neptunus Aalst. Deze zwemklub bestaat al meer dan zestig jaar en behoort in de Denderstreek steevast tot de zwemver enigingen met het grootste aantal leden. Op het einde van de zestiger jaren mocht Neptunus over een glorieperiode spre ken omdat haar zwemsters talrijke da- mestitels en -rekords behaalden. Vooral Carla Galle zorgde voor opmerke lijke prestaties en dwong zelfs een selek- tie af voor de Olympische Spelen. Tot het begin van de jaren tachtig ging het rede lijk goed met de Aalsterse klub, die toen met Martine Verbreyt een vlinderslag specialiste in huis had wiens Belgisch rekord bijna tien jaar standhield. INLICHTINGEN IN UW ZWEMBAD |HI EEN ORGANISATIE VAN HET INSTITUUT VOOR SPORTBEHEER BADMINTON Leider Ucon Running 2 ontving in eerste provinciale Temse 1 met een reserve- ploeg. Deze keer mochten Sven Vlerick, Mario Temmerman, Mie Vandoorne en Sandra Van Den Bossche meedoen. Al leen Vandoorne dus als kernlid. Bij Temse speelden André en Dirk Smet, Lieve De Boeck en Nicky Verstappen. Dat Ucon met deze ploeg nog met 5-3 won, mag een klein wonder worden genoemd. Zo wonnen de dames van Temse de dubbel, maar verloren De Boeck (B1) en Verstappen (Cl) de enkel van Vandoorne (B2) en Van Den Bos sche (Cl). Dirk Smet (Cl) won zelfs van Temmerman (B2) en tesamen met Ver stappen het laatste gemengd. Enkele dagen later kreeg Temse rode lantaarn De Lieve op bezoek. Het werd een moeizame 5-3 winst. In tweede A staat Drive 1 eindelijk op de eerste plaats, waar ze volgens hun klas sementssterkte thuishoren, voor Temse 2. Op verplaatsing naar Scaldis 2 won Drive 1 gemakkelijk met 0-8. En Temse 2 won de uitgestelde match tegen Scaldis 2 met 3-5. Eikenlo 1 staat in tweede B afgescheiden aan de leiding. Met 4 op 4 overwinnin gen staat het drie punten los van Loven- degem en Vulcain. Maar die hebben nog wel een wedstrijd tegoed tegen Eikenlo. Onderaan de rangschikking speelde ro de lantaarn Evergem tegen de nummer vier Pluimplukkers. Die moesten de ge kwetste Rudy Baert (Cl) missen, terwijl Lieven Smissaert enkel deelnam aan het gemengd. Evergem won met 5-3- Frank Boudry van de bezoekers had eerder zijn voet omgeslagen zodat Evergem de eer ste gemengd cadeau kreeg. De semi-topper in deze reeks tussen Vulcain en Lovendegem eindigde onbe slist. Lokerse 1 stevent in derde A recht op mutatie af naar tweede. Met 7-1 werd nu ook Snaar Af gewipt. De Hamse derby tussen de Wuiten 1 en Snaar Af eindigde onbeslist. Hilde Verha make co Bi De afgelopen jaren zakte Neptunus uil Bugge de subtop weg maar bij die situatie wï boog, de klub zich niet neerleggen. Haar traditie en haar sterk gestegen leden aantal (momenteel 450) zijn immers onbetwistbare troeven. Bovendien be schikken de Aalsterse zwemmers ovei het enige vijftig meter-bad in Oost Vlaanderen. De verjongde trainersploeg van Neptu nus werkt trouwens keihard om dankzij een geleidelijke reorganisatie en een meer gedurfde aanpak het blazoen op nieuw op te smukken. De Aalstenaan willen meer bepaald een jonge elite groep van kompetitiegerichte zwem mers uitbouwen. JMH Nauwelijks was op de Pelgrimsweg in Asse de start gegeven of Frans Van Eyck muisde er vanonder. Elke ronde zou hij zijn voorsprong vergroten maar half- wedstrijd daagde Julien Logier op en vervoegde de leider. Samen zouden ze de eindmeet bereiken, waar Frans Van Eyck zich nogmaals de snelste toonde, voor de onversaagde Logier. Dit is een uitslag van de vier reeksen samen. Ondertussen streden de achtervolgers voor de derde plaats en daar was Maurits Fourniers de sterkste, vóór Victor Elaerts en Ludo Dubois. Even later volg den Omer Van Molle, Jean Spenders en Marcel Harmand, afgescheiden de eind meet. De uitslag 1. Frans Van Eyck, 2. Julien Logier, Maurits Fournoirs, 4. Victor Elaerts, 5 Ludo Dubois, 6. Omer Van Molle, 7. Jean Spenders, 8. Marcel Harmand. Truyens (Cl) van Snaar Af, die waar schijnlijk de enkel zou hebben gewon nen, was niet aanwezig. Merelbcke blijft ongeslagen leider in derde B. Het won de voorlaatste wed strijd in de heenronde met 8-0 van Evergem 2. Aalst dat goed startte in het begin van de kompetitie, leverde een zwakke partij af tegen Landegem. Met veel geluk sleepte Aalst uit deze ontmoeting toch nog een gelijkspel. Op het randje, want in de laatste beslissende gemengd, werd zeer nipt met 17-18 gewonnen in de derde set. In de eerste mannenreeks blijft het ongemeen spannend. De drie hoogst gerangschikte ploegen gunnen elkaar geen punt. Voorlopig staat Eikenlo hier op kop. Met 3-5 versloeg het leider Wetteren. De beslissing viel in de enkels, waar Eikenlo drie overwinningen voor haar rekening nam. Vooral de confron tatie tussen Lokerse 2 en Eikenlo 2 op twee december, moet de herfstkampi- oen aanduiden. De Mintons nemen definitief de leiding over in tweede mannen A, door vlot met 1-7 te winnen van leiders Lokerse 3- De Wuiten en Stekene zijn hier de zwakste ploegen. Recrean draait in tweede mannen B op volle toeren. Nochtans bood Wetteren sterk tegenstand, maar in eigen sport zaal won Recrean toch met 5-3- Wette ren leverde ook strijd met het uit tweede A gezakte Flying Shuttles 2. Met 5-3 winst neemt Wetteren nu bijna definitief afscheid van de laagste regio nen om op te klimmen naar een vierde plaats. (L.C.) Veldrijden in Hamme. Chris De Block duikelde als eerste het veld in en werd ook winnaar van de C-reeks der junio res (vh) i 'ww* Veldrijden in Hamme. Marnix Snoed uit Zele werd tweede in de C-reeks de juniores (vh) Veldrijden in Hamme. De C-reeks van de juniores neemt haar aanloop naardi hindernissen (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 30