Lezing over L.P. Boon in Gent Nieuwerkerken De Voorpost - 23.11.1990 - 13 Yvans Campagne Party Kandidaat Prins Karnaval 91 Yvan De Boitselier nodigt iedereen uit op zijn Campagnebal op 15 december om 20 uur in zaal Sint-Anna Roklijf te Aalst. Jaarlijks landelijk bal De landelijke werkgroep Groot Aalst organiseert op zaterdag 24 november in zaal Gerstenhof te Erembodegem hun traditioneel bal. Het orkest Rock Stars nodigt ten dans uit vanaf 21 uur. Cursus Huizen kijken Hedendaagse architektuur in Aal- sterse kontekst In een eerste lezing wordt ingegaan op de diverse aspekten van de Belgi sche architektuur na 1945. Aan de hand van de belangrijkste gebou wen wordt een beeld gegeven van de verschillende verschuivingen die zich hebben voorgedaan. De wijze waarop de mens zijn ruim te in gebruik neemt en zijn gebou wen vorm geeft, is meer dan een louter esthetische aangelegenheid, een zaak van «mooi of lelijk», het is in de eerste plaats een boeiende spiegel van een tijdskontekst. Bin nen dit verhaal worden dan ook een aantal Aalsterse realisaties gesitu eerd. In een tweede lezing wordt een overzicht gegeven van de grote dif ferentiatie aan architektuurvisies anno 1990. In onze postmoderne tijd bezit het begrip «modern» een andere betekenis dan bijvoorbeeld in de jaren twintig. Met een aantal Belgische en internationale voor beelden worden de diverse tenden sen aangegeven. Als afsluiting neemt lesgever Mare Dubois (docent aan het Hoger Ar- chitektuurinstituut Sint-Lucas te Gent) u mee op een huizenwande ling. CC De Werf - Aalst Studio Data: vrijdag 23 november en vrij dag 14 december telkens om 20 uur. Inschrijvingen en inlichtingen 053/76.13.11 Cursusgeld: 400 fr. Tour de Chant Jasperina De Jong Na 2 solo-voorstellingen met een doorlopend verhaal achtte Jasperi na De Jong het moment aangebro ken om de succesvolle musicalfor mule los te laten en uit te pakken met iets waarin ze opnieuw zichzelf op het toneel zou zetten. Voor dit nieuw programma heeft Jasperina De Jong gezocht naar va riatie: liedjes, volop liedjes, maar ook gesproken teksten, uitbundige cabaretnummers naast poëtische Nederlandse chansons, een over zichtelijk toneelbeeld, maar een koffer vol visuele troeven. Jasperina De Jong wordt begeleid door haar vast orkest o.l.v. Dirk Stuer, toetsenist/arrangeur. Flor Van Leugenhaeghe bespeelt de bas, Eric Rits bedient het slagwerk en de additionele klavieren. Teksten: Ivo De Wijs Composities: Joop Stokkermans Kostumes: Yan Tax CC De Werf - Aalst Schouwburg, zondag 2 december, 20 uur. Reservatie: 053/76.13.12 Toegang: 500 fr. Chiro Feniks Wisten jullie dat er Chiro bestaat op de parochie H. Hart? Onder de naam Feniks vergaderen we in de Dr. De Moorstraat 104. Wie mag komen? Alle jongens van af 6 tot 16 jaar. Wanneer? Elke zondag van 14 tot 17 uur voor de kategorie tot 11 jaar. De ouderen blijven een uurtje langer. Colors of Benetton Friendship Vrijdag 30 november om 20 uur heeft in het teken van de adventsak- tie Welzijnszorg een multikulturele jongerenavond plaats in de paro chiale kring H. Hart Dr. De Moor- straat 104. Eerst wordt het jaarthema 'Tel ik mee' voorgesteld. Nadien brengen enkele Turkse kin deren Folkmuziek. Vervolgens zal men het hebben over de Islam en Politieke vluchte lingen en wordt er een bezinnend moment gehouden vanuit bijbel en Koran. Na een pauze volgt dan een dansspektakel van de groep KA- VAK uit Turkije, waarbij de aanwe zigen zullen uitgenodigd worden om zelf de beentjes te strekken. Sport bij BGJG De bond van grote en jonge gezin nen Aalst organiseert elke dinsdag om 20.30 een uurtje ontspannings- en lenigheidsoefeningen in de Sint- Annazaal Roklijf te Aalst. Elke woensdag wordt in de sporthal Ten Rozen, Rozendreef om 20u. volley bal gespeeld. Deelname in de on kosten 50 fr. Eetfestijn ten voordele van andersvalide kinderen uit regio De Aalsterse slagersvereniging or ganiseert sinds geruime tijd jaarlijks een aktiviteit waarbij de leden en sympathisanten van deze beroeps vereniging zich belangeloos inzet ten voor de andersvaliden uit de Aalsterse regio. De opbrengst gaat integraal naar instellingen waar mentaal gehandikapte medebur gers een opvang krijgen. Aldus werd verleden jaar 125.000 fr. als netto opbrengst aan vijf instellingen ver deeld. Samengevoegd werd de laatste jaren meer dan 1 miljoen frank geschonken. Dit jaar gaat het eetfestijn door in de Keizershallen op zondag 2 december, van 11 tot 16 uur. Gelet op het sociale en edele doel van deze organisatie, op de demokratische en toch zeer ver zorgde gastronomie is dit beslist een aanrader. VEILIGER OP TWEE WIELEN Vanaf 1 januarie 1991 is een nieuwe reglementering voor fietsers en bromfietsers van toepassing. Wie hierover meer informatie wenst, kan gratis een folder "Veili ger op twee wielen" afhalen op de volgende plaatsen: politie, Kan. Co- linetstraat 7, politie, Albrechtlaan 81, jeugddienst, Kapellestraat, ont haal stadhuis, Grote Markt 3 AALST KARNAVAL, EEN EURO PESE ONTMOETING: PROMO TIECAMPAGNE Voor de manifestatie "Aalst karna val, een Europese Ontmoeting" wordt een grote en zeer ruim opge vatte publiciteitscampagne ge voerd. Die promotie kost de Aal sterse belastingbetaler echter hele maal niets! Er is zeker geen sprake van zoge naamde sponsorverheerlijking of van het voeren van promotie voor bedrijven op stadskosten. Sponce- ring en gewaardeerde steun zijn wel wat anders. Voor Aalst Karnaval, een Europese Ontmoeting wordt promotie ge voerd op 3 niveaus: de stad voert zowel een campagne regionaal, als op nationaal en internationaal vlak. impag- kiiken. Het stadsbestuur putte de middelen hiervoor niet uit eigen kas, maar zocht en vond sponsers. De promo tiecampagne kwam tot stand dank zij de steun van N.V. Amylym en van het Vlaams Commissariaat - Generaal voor toerisme. Ook de Nationale Maatschap» van Belgi sche Spoorwegen en de Nationale Maatschappij der Buurtspoorwe gen leveren belangrijke promotio nele bijdrage. Bovendien wordt het gehele projekt, en daardoor ook de campagne, gesubsidieerd door de Europese Gemeenschap en ver moedelijk ook de provincie Oost- Vlaanderen. BERICHT AAN DE TIJDELIJK WERKLOZE BOUWVAKLUI De Vlaamse Dienst voor Arbeids bemiddeling en Beroepsopleiding (V.D.A.B.) organiseert in samen werking met het Fonds voor Vakop leiding in de Bouwnijverheid (F.V.B.): Voimakingsopleiding voor tijdelijk werkloze bouwvaklui Voor wie? Voor tijdelijk werkloze bouwvakarbeiders tijdens de win terperiode (weersomstandigheden) die te werkgesteld zijn in een bouw onderneming uit de sector 24,26,44 en 54 van de Rijksdienst voor Socia le Zekerheid (R.S.Z.) Wanneer? Tijdens de periode no vember 1990 tot en met maart 1991. Voordelen: Behoud van werkloos heidsvergoeding, evetuele tussen komst van het Fonds voor Bestaans zekerheid (F.Z.B.), terugbetaling van de verplaatsingskosten, V.D.A.B.- opleidingspremie, m.a.w. 40 BF per opleidingsuur, F.V.B.- premie van 200 BF per ef fectief gevolgde opleidingsdag (uit betaling maximum 20 werkdagen), F.V.B.- boekenpakket. Volgende volmakingsopleidingen zijn mogelijk in de opleidingscentra van de V.D.A.B.: 1) te Denderleeuw: (Steenweg 355) metselen, bekisten, ijzervlechten, vloeren. 2) te Zottegem: (Leenstraat 12A) metselen wegenbouw, kasseilegger, betonklinkers, boordstenen, water greppels en cementdallen leggen, bouwplaatsmachinist, torenkraan- bestuurder, bestuurder S.M.B. (snel monterende bouwkraan). Voor bijkomende inlichtingen en inschrijvingen, gelieve tijdens de kantooruren kontakt op te nemen met het opleidingscentrum te Den derleeuw tel 053/66.28.01 en vragen naar de Heer Fr. De Pauw, of met het dichtsbijgelegen plaatsingskan toor van de V.D.A.B. De subregionale tewerkstellings dienst Aalst organiseert in haar be roepsopleidingscentrum te Den derleeuw cursussen "informatica bouw". Deze kursussen zijn toegan kelijk voor werknemers en werk zoekenden. Deze sessies gaan door in het opleidingscentrum, Steenweg 355 te 9470 Denderleeuw en gebeu ren onder de vorm dag-, avond-, zaterdagkursussen. Tijdens de 1° semester 1991 komen volgende modules aan bod: begrippen hard- en software, bestu- ringssyteem MS DOS 3.31, grafische user interface MS WINDOWS 3.0, tekstverwerking MS WORD 1.0 en elektronisch rekenblad MS EXCEL 2.1c onder MS WINDOWS 3.0, tekstverwerking WORDPER FECT 5.1, elektronische fichebak DBASE IV 1.1, elektronisch reken blad LOTUS 123 2.2 met add-in programma's ALLWAYS en IM PRESS, automatisatie van toepas singen gemaakt met LOTUS door gebruik te maken van macro's, bas iscursus AUTOCAD 10, bespreking Aalst. Prinsenverkiezing van Oost-Vlaanderen. En er waren natuurlijk ook bekende figuren uit Aalst op deze kamavalhoogdag aanwezig (a) British Council, een tentoonstelling uur, in Zaal Beukenhof, Lan- over Agatha Christie voorgesteld, gestraat 12, Aalst. Deze tentoonstelling heeft plaats ter gelegenheid van de 100ste ge- Erembodegem boortedag van deze auteur, 's We- relds meest beroemde detectivever- halenvertelster. De tentoonstelling is te bezichtigen van 5 november tot 22 november tijdens de openingsuren van de bi bliotheek, Molenstraat 51 te Aalst. De toegang is gratis. Papierophaling in november Inlichtingen: dienst Leefmilieu, tel. KBG Vrijdag 23 november 1990 brengt een KBG afvaardiging een vriend- schapsbezoek aan het Rusthuis Hopperank te Erembodegem. Zondag 25 november 1990 te 10 uur wordt in de O.-L.-Vr. Hemel- vaartkerk in Erembodegem-cen- trum de plechtige eucharistievie ring opgeluisterd door het koor KBG-Erembodegem aan alle ge pensioneerden - in de Krypte. De KBG-dansklub van Erembo degem vergadert iedere maandag te 14 uur in de Volkskring, Kaai, Erembodegem. brengen, alsook allerlei toebehoren (kaarsen, lint, dennenappels...). Krans en toebehoren kunnen ook ter plaatse worden aangekocht. Deelname in de kosten bij het ko pen van een krans: 60 fr. Meer info: Verle Agnes, Brusselbaan 204 Erembodegem. V.K.S.J. Zaterdag 24 november te 20 uur in de krypte: gezellig samenzijn. Op het programma van K.V.L.V. Woensdag 28 november te 19.30 uur in de Krypte: feestmenu Donderdag 29 november te 20 uur in de Krypte: dynamisch ont spannen. Kerstkaarsenaktie Naam Bond Zonder opnatn Het is duidelijk dat bij zo'n camp. ne heel wat uitgaven komen kijk idel tiegenoegens Erembodegem een ww" dia-namiddag met op het program- wy ma de veelgeprezen diamontage f jy llhjb <(^et 'anc* van Vergilius» van de IW I trf hand van Herman Bosteels en Ro- ger De Witte, met teksten van An- f ton van Wilderode. Deze montage ■HrwVa* ^6P' v is een schoonheidsbedevaart naar het Italië door de eeuwen heen, met I een professionele eenheid van -""f - beeld, tekst en muziek. Op het pro gramma staat eveneens een kennis making met de ACW-Romereizen Aalst. Inde Ijzer had een vergadering voor leerkrachten plaats met als tema de J?* naar aanleiding van «100 jaar brochure 'Marioent of meester' (a) 10V?r^j?ï>L„ Jl91 3 Verfaille, tel. 053/70.56.36. Dia-namiddag Vakantiegenoegens Kaarsen zijn te koop bij: Zondag 25 november 1990 te 14.30 - Dhondt Luc, N:~ jvesteenweg u. in de Krypte organizeert Vakan- 175, tel. 78.21.79; - Van Hoefs-Goetvinck, Bronlaan 25, tel. 77.41.72; - Van den Bossche - De Meers man, Kerkstraat 6, tel. 21.34.71; - Van Vaerenbergh Leopold, Dorpsstraat 26, Tel. 21.26.28. van kant en klaar paketten BUILD- PERFECT, CONSTRUCTA, ISY- BUILD, MULTIDEVIES en PAR THENON die gebruikt worden 77.11.11., toestel 268 en 269. Openingsuren van het containerpark vanaf 1 oktober Damesvolleybalklub VC Biekes no digt uit Damesvolleybalklub VC De Biekes Ouderkomitee Kloosterschool In de kloosterschool organizeert het ouderkomitee op zaterdag 1 de cember van 17.00 tot 21.00 uur en op zondag 2 december van 11.30 tot 15.00 uur een mosselsouper. Er is ook een bodega en muzikale omli jsting KVLV Herdersem voor het maken van o.a. bestekken, In de week van 16 tot 18 it. en op fest™ opbond" g25°LvemberlWO offertes, voorkalkulatie, meetsta- zaterdag van 10 tot 14 u. (15 min. van 11 tot 19 uur in zaal De groene *->p zondag 16 december vanaf 15.00 ten, vorderingsstaten, werfopvol- vóór sluitingstijd wordt de toegang vyjip ging, nakalkulatie tot hpt rnntainpmarlc np\itpinprrl\ Voor bijkomende „lichtingen en hc'geweigerd). Meüu aan 300 fr". of 350 fr. Kinder- inschrijvingen, gelieve tijdens de Brmsengarde Carreshow menu aan 150 fr. kantooruren kontakt op te nemen De prinsengarde der stad Aalst Toneelvoorstellingen vrijdag 30 november en zaterdag 1 december telkens om 20u. en op zondag 2 december is er een mati- nè-voorstelling om 14u. Kaarten het dichtsbijgelegen plaatsingskan toor van de V.D.A.B. Kursus liplezen VZW informatie van en voor doven om 15 uur, «Sassafras» van de Fran se auteur René de Obaldia, op de planken in het Parochiehuis. Het uur organizeert KVLV Herdersem een wafelslag in het Parochiaal Centrum aan de Grote Baan 214 te Herdersem Davidsfonds Op uitnodiging van het Davids fonds speelt poppenteater Repel- steel 'Wie niet weg is, is gezien' in het Parochiaal Centrum Grote 20 uur in Esplanade een kursus liplezen. Een logopediste geeft de gratis lessen in een zeer beperkte groep. Denkatelier voor senioren verkrijgen. Voor een gereserveerde plaats betaalt men 100 fr. De avond zelf zullen er geen plaatsen meer beschikbaar zijn. Deze show wordt gepresenteerd door Keizer Kamiel ergant en is in samenwerking met -5 Aalsterse Karnavalgroepen. De men in het kultureel centrum De show gaat door in 't Kapelleken Werf deelnemen aan het Denkate- Meuleschettestraat te Aalst Voor her voor sentoren. Je leert er spre- reservatie Frank Van Rijmenant ken voor een groep, kreatief en lo- Kasteelstraat 29, 9308 Hofstade' Geschenken- en posterbeurs Elkemaandagvanl0totl2.30u.kan 15 Aalsterse Karnavalgroepen De nisch op het nummer 053/78.34.67. Gezien het grote sukses van voor- mpn in het tiiitnreei ceniriim n„ „ij --- F..". xTi;iigaande jaren organizeert de werk groep Catechese Nieuwerkerken naar vi ;isch denken, aandachtig zijn, te- tel.053/78.25.79. Patrick De Neve, Torenveld 18, 9308 Hofstade! tel.053/78.36.21. ksten, bestuderen.., Tentoonstelling Agatha Christie Stedeiyke Openbare Biblioteek In het kader van de "Week van de de parochiezaal van Erembode- dag Openbare Biblioteek" wordt door ten voordele van renner Bart Janse de Stedelijke Openbare Biblio- gers gaat door op zaterdag 1 en zon- theek, in samenwerking met The dag 2 december telkens van 14 tot 19 De eerste grote pannekoekenslag gem-Terjoden op 23, 34 en 30 no- f» i vember en op 1 en 2 december 1990, Aalst. Lucienne Stassaert, Miriam Van Hee en Jo Govaert in Netwerk tijdens 'Woordwerk met dichteressen' (a) Op woensdag 28 november houdt de Hongaarse vertaler Bela Szondi aan de Provinciale Hogeschool voor Vertalers en Tolken te Gent een lezing over 'Vertaling van Nederlandse auteurs in het Hongaars van L.P. Boon in het biezonder'. Szondi heeft werk vertaald van onder andere Yvo Michiels, Theun De Vries, Jan Cremer en Louis-Paul Boon. Ook de vertaling van het vermaarde Schilder-boek van Carel van Mander staat op zijn naam. Voor zijn vertalingen van Nederlandse literatuur in het Hongaars is de 82 jarige Szondi bekroond met de Martinus Nijhoff-prijs 1990. De lezing heeft plaats om 10.30 uur in lokaal 36 van het hogeschoolge bouw aan de Brusselsepoortstraat 93 te Gent. stuk is een parodie op de klassieke Baa" 2/4 op woensdag 28 november Western met zijn stereotype pers- om 14.00 uur. onages. De regie is in handen van Willy Van Boxstael. De inkomprijs bedraagt 150 fr. (120 fr. in voorver koop) en 60 fr. voor kinderen tot 12 jaar. Kaarten zijn te bekomen in het B.A.C.-kantoor, Kaai 3 of telefo- "sch op het nummer 053/78.34.67. Naar jaarlijkse gewoonte nodigt de toneelgroep «TREJATER» van K.W.B.-Terjoden iedereen uit op "aar vijfde grote geschenken- de voorstelling van het stuk «Nich- posterbeurs in de zaal Volkskring, tje zus en zo van de Aalsterse schrij- Dorpsplein 15 te Nieuwerkerken. ven Fred Muylaert, onder de regie Peze grote geschenken- en poster van Marc De Cock. beurs wordt ingericht ten bate van De voorstellingen hebben plaats in deze catechesewerkgroep op vrij- dag 23 november 1990 van 19 tot 22 uur, zaterdag 24 november 1990 van 14 tot 21 uur en zondag 25 november 1990 van 14 tot 20 uur. Je kunt er een keuze maken tussen kaarten en posters van muurkran ten, allerlei Bond-Zonder-Naam artikelen, fijne ideetjes in kant, prachtige kantasiejuwelen, fou lards, exotische handgemaakte kunstvoorwerpen, ivoor, koper, malachiet, enz... Ook warme wafels en koffie zijn te verkrijgen. En... er wordt gezorgd voor een gezellige sfeer! De inkom is gratis! Wit-Gele Kruis thuisverpleging Wie wenst beroep te doen op de diensten van het Wit-Gele Kruis in Maandag 26 november om 13.30 uur de regio Aalst, Denderleeuw, Er in de bovenzaal van het Parochie- pe-Mere, Haaltert en Lede, kan dit huis: adventskrans maken. Groen doen op volgend adres en volgende zal voorradig zijn maar men mag er telefoonnummers: Kwalestraat 113a zelf ook meebrengen. Wie reeds te Nieuwerkerken, tel. 053/21.12.38 een basiskrans bezit kan deze mee- of 053/77.49.70. dit telkens om 20 uur. De toegangs prijs bedraagt 120 fr. per persoon. Kaarten zijn te verkrijgen bij: Da niël Van Cauwenberge, Beuken laan 10, Teijoden, tel. 83.74.29, Francis Servranckx, Geraardsberg- sesteenweg 141, Terjoden; telf. 78.38.73; Carine De Vroe - De Gey- ter, Hof ter Lokerenstraat 3C, Ter joden, tel. 83.01.01. Postzegelkring Dendria Klubvergadering: zondag 25 no vember '90 te 9.30 uur in het Paro chiehuis. ICA.V.-hobbynamiddag

De Voorpost | 1990 | | pagina 13