BS "Ik ga het maar één keer zeggen De Voorpost Werkgids '90 Kwistetweernie wint ook vierde 'Bierkwis' van Interlabor Interim VKW Dendermonde-Aalst bestaat dertig jaar Tweedehandsmeubelen gevraagd Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht HEBT U EEN HUIS TE KOOP? 16 - 23.111990 - De Voorpost "Ik was in alles gebuisd, maar ik was wel de plezantste van de klas. DE 3 KLOKKEN Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 34 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.200 F 6 maand 1.100 F 3 maand 550 F los nummer 44 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/76.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. ,16/762-AS Het komplete levensverhaal van Urbanus. De Dendermondse 'Kwis van de Vlaamse Biergemeenschap' kan niet meer stuk. In de stampvolle parochiezaal van Oudegem overtuigden 40 ploegen de laatste twijfelaars. Een honderdtal supporters zagen er het Aalsterse Kwistetweernie winnen. Voor Kwistetweernie de derde opeenvolgende zege in dit buitenbeentje in kwisland. s Veertig ploegen, meer kon men er niet plaatsen, voor de vierde 'Bierkwis' van kwisploeg Knok. Herman Van Molle zou als entoe- siaste presentator opnieuw een leu ke avond met ludieke vragen bou wen. Alle onderwerpen uit het klas sieke kwismenu kwamen ook nu weer aan bod, maar daarnaast was er ook ruimte voor echte biervra- gen. Voor de pauze kwamen de onver wachte Pyrocleptomasochisten aan de leiding maar die ploeg zou na dien het slachtoffer worden van haar ziekelijke afwijkingen. Of had den ze toch maar gewoon last van het bierproeven met Houten Kop, Oud Zottegems, Chateau de Flan- dres, Kapittel Prior, Witkap, Piraat, Pêche en Op-Ale? Halfweg bleven zes ploegen aanspraak maken op de zege. Vok-Moorsel, Asdammen, Fi asco, Kwistetweernie, Schelde- vrienden en het Wase Le Tonneau Fantöme waren niet toevallig ploe gen die ook in de vorige edities om de zege hadden gestreden. In de Dendermonde. Bierkwis. De vrouwelijke leden van het ouderkomitee van de meisjesschool lieten zich niet onbetuigd (foto Piet Hermans) gewicht in bier won. Het ruime prij- De eerste tien. zenpakket kwam trouwens tot stand dankzij de sponsoring door een 20- 1. Kwistetweernie 124 ptn; 2. Vok tal brouwerijen. De 'Bierkwis' lijkt 112 ptn; 3. Fiasco 107 ptn; 4. Schel- vandaag een vaste plaats op de Den- devrienden 104 ptn; 5. Asdammen derstreekse kwiskalender verwor- 103 ptn; 6. Le Tonneau Fantöme ven te hebben. Knok denkt eraan 102 ptn; 7. Hollands Glorie en VTB voor een volgende editie naar een Roosdaal 100 ptn; 9. Spoor 97 ptn ruimere zaal uit te wijken. en 10. Ploeg X 96 ptn. (H.A.) Het Verbond van Kristelijke Werkgevers en Kaderleden (VKW afdeling Dendermonde-Aalst bestaat dertig jaar en viert dit lustrun op maandag 26 november met een feestelijke bijeenkomst. Gastspre ker is niemand minder dan eerste minister Wilfried Martens die het zal hebben over het tema 'Regeren... op de drempel van de 21e eeuw' Deze bijeenkomst heeft plaats in de Ros Beiaardzaal van het stadhuis van Dendermonde en vangt aan om 20.00 uur. VKW biedt vanuit een kristelijke vsie ideeën en insturmenten aa voor bewust mensgericht ondernemen en voor een rechtvaardig samenleving en wil daarin ook toonaangevend zijn. Dendermonde. Bierkwis. Hier zitten bierspecialisten aan tafel, kenners bijeen (foto Piet Hermans) Interlabor Interim gespecializeerd in interimarbeid, brengt met de 'Werkgids' handige informatie in klare en duidelijke taal overwerk en sociaal recht. Zowel werknemers, werkgevers en sociale instellingen vinden in het boek van auteur Johan Verstraeten antwoorden op hun vragen. De 'Werkgids '90', het jongste in itiatief van Interlabor Interim, is een kompakt en helder boek met bevattelijke rubrieken rond tref woorden met betrekking tot werk en sociaal recht. Auteur is Johan Verstraeten, admi nistrateur-generaal van de Rijks dienst voor Kinderbijslag. Deze topambtenaaer streeft sinds lang zowel binnen als buiten zijn werk kring naar efficiënte dienstverle ning in een begrijpelijke taal. Dit boek komt daaraan tegemoet en wenst de sociaal verzekerde, maar ook de werkgevers en sociale instel lingen, een leidraad te geven door het labyrint van het sociaal recht. De hoofdstukken behandelen het kronologische verloop van een kar- riere. Ze beginnen bij sollicitaitie en aanwerving, bespreken kontrakten, lonen en vergoedingen, afhoudin- Dendermonde. Bierkwis. De mannelijke ploeg van het ouderkomitee van de gen en belastingen' arbeidsduur, meisjesschool (foto Piet Hermans) laatste vragenreeks moest iedereen het Aalsterse Kwistetweernie laten voorgaan. Kwistetweernie, de ploeg had al twee van de drie edities gewonnen, haalde het nu voor Vok en Fiasko. Hollands Glorie werd de eerste Ou- degemse ploeg en kreeg daarvoor een biezondere prijs. Dat kreeg ook de winnaar van de zaalkwis die zijn Uitslag van de winnende paren op donderdag 15 november richting noord-zuid 1. Ghislai- ne De Boeck en Paul Van Dam me; 2. Marie van der Velpen en Jan De Ridder; 3. Josee Fla- mand en Magda Weymans. Richting oost-west 1. Paul Matthys en Luk Paerewyck; 2. Georges Korte en Hubert De Troch; 3. Lucienne De Visscher en Albert Maes. Bridge-avond elke donderdag te 20.00 uur in 'De Drie Klokken', Van Langenhove- straat 1 te Sint-Gillis Dender monde. Sedert november 1989 ging Teledienst van start met een uitgebreid meubeldepot van tweedehandsgoederen. Deze opslagplaats is gele gen in de Nachtegaalstraat 17 te Dendermonde en heeft als vaste openingsuren dinsdag van 13.30 tot 16.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Hierbij overtreft de vraag in sterke mate het aanbod, waardoor er een bestendig tekort bestaat aan tafels, stoelen, kasten allerhande, kook- fornuizen, bedden, frigo's, zetels, baby-uitzet, keuken- en eetgerei, lusters, fietsen.... die nog in goede staat verkeren. Mocht U Teledienst hieraan kunnen helpen, neem dan kontakt op met Teledienst, Onze-Lieve-Vrouw Kerkplein 31 te 9200 Dender monde (052/21.51.35.). Teledienst zorgt voor een spoedige afhaling. deeltijdse arbeid en vakanties, en eindigen met brugpensioen en pen sioen. Studenten-, jongeren- en vrouwen arbeid komen afzonderlijk aan bod. Omdat ze bijkomende wettelijke bescherming genieten is een aparte behandeling noodzakelijk. In het hoofdstuk ziekte en ongeval wordt in het biezonder aandacht besteed aan het uitkeringsstelsel. De Werkgids is een biezonder degelijke handleiding (a) CAO's, paritaire komitees, onder nemingsraden, vakbondsafvaardi gingen en dergelijke worden uit de juridische doeken gedaan en in be vattelijke taal uitgelegd. Ook aspekten als ontslag, werkloos heid en arbeidsgeschillen worden nuchter en obiektief behandeld. De 'Werkgids '90 sluit af met een reeks interessante statistieken over werk nemers, sociale zekerheidsbarema's en een handige adressenlijst van instanties die werk en sociaal recht te maken ben. De informatie in de 'Werkgids is door onafhankelijke spcialisti gekontroleerd en zal regelmati herwerkt worden in volgende uitg ven. De volgende editie is voorzi voor 1992. Daarna wordt jaarlij een aanpassing uitgebracht. F boek is te koop in elke boekhand en kost 199 fr.

De Voorpost | 1990 | | pagina 16