Turngala van Sint-Jorisgilde feest voor fijnproevers Chunga KAVD verliest opnieuw Sven Robbrecht Cindy Van den Abbeele prachtig tweede op open Vlaamse turnkampioenschappen Ongrijpbare Bomem - KAVD 3-1 De Voorpost - 23.11.1990 - 17 ilisti mati uitj orzK arlij Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 De senioren van Sint-Joris uit Dendermonde met Magnetische Velden' (foto P. Hermans) Een massa volk in de sporthal van Appels waar zondagnamiddag het jaarlijks turngala van de Koninklijke Sint-Joris Turn- en VVapengilde plaats vond. Een uitstekende gelegenheid om de diverse afdelingen van deze bloeiende club die 170 leden telt, aan het grote publiek voor te stellen. En die voorstelling werd een sukses over de hele lijn. Jong en oud,jongens en meisjes, toonden zich langs hun beste zijde. En het bestuur en de trainers sloofden zich uit om alles zo vlot mogelijk te laten verlopen, zonder hiaten. En ook dat bleek opperbest te lukken. Het gala werd dus een voltreffer over de hele lijn. De Koninklijke Sint-Joris Turn- en Wapengilde werd opgericht in 1898 met als doel het beoefenen en ontwikkelen van het turnen. Dat doel is men tot dus ver steeds trouw gebleven. En tot week resultaten dat kan leiden, dat werd uitgebreid getoond tijdens het turngala. Zoals bij alle turnvereni gingen, kent ook de Sint-Joris Turn en Wapengilde diverse afdelingen kleuters, meisjes, jongens, heren, dames en natuurlijk een keurploeg waarin men het kruim van de ver eniging verzamelt. Kortom, er is voor ieder lid van de vereniging wel een afdeling waarin hij of zij zich opperbest thuis voelt. Het gala in de Appelse sporthal werd feestelijk geopend door de lei ding. Een origineel begin voor een groot feest. Het openingsnummer werd toepasselijk 'Paradoxus' ge doopt. Na de leiding kwamen de kleuters op de mat en zij demon streerden dat spoken best inspiratie kunnen bezorgen voor een mooi nummer. Met de meisjes waren we meer seizoensgebonden, want zij brachten een uitbeelding van win- termemories en de keurploeg A die tot vier keer toe zou aantreden, werd een 'rode draad' uitgewerkt. Een reeks van oefeningen met een grote moeilijkheidsgraad die tel kens weer met veel vlotheid en soe pelheid werden gebracht. Dat er bij alle nummers veel aandacht was be steed aan de kledij zal niemand ver baasd hebben. Turnverenigingen hechten daar immers terecht zeer veel belang aan. De jongens ver volgden met 'Space Pirates' en brachten ons naar een buitenaardse wereld. Maar toen verzeilden we met de kleine meisjes weer in ons eigen landje en keken we toe hoe zij de frigobokstoeristen tot leven brachten. De senioren demon streerden dan hun kracht en lenig heid in een nummer dat men de magnetische velden had gedoopt, waarna de keurploeg A opnieuw aantrad. Het eerste deel van de na middag werd afgerond door de groep van de sportieve ritmische gymnastiek die een waar ballet bracht met een mooi nummer 'De droom wereld'. En toen kregen we nog een toemaatje: de voorstelling en een pas opgerichte gemengde groep die een kleine demonstratie ten beste gaf en veel applaus kreeg. Het tweede deel van de namiddag werd spektakulair ingezet met Fred Flinstone en zijn maats. 'Neander VOETBAL Thalers - u moet het maar eens aan elkaar schrijven om te weten waar het over gaat- doopten de heren hun optreden en zij zorgden voor een reeks knotsgekke sprongen zeer ludiek gebracht. Ook zij moch ten op veel waardering van het pu bliek rekenen. Die waardering kre gen ook de keurploeg A die eerst meteen indrukwekkende tumbling- reeks uitpakte en na het optreden van de keurploeg B een demonstra tie aan de toestellen ten beste gaf. Het was op dat moment ook dat Cindy Van den Abbeele werd ge huldigd voor haar schitterende tweede plaats op de Open Vlaamse Kampioenschappen in Herentals. Voor eigen publiek was ze blijkbaar rot van de zenuwen, want ze kon maar moeilijk haar evenwicht op de balkvinden. Of was het publiek al te entoesiast bij haar optreden, zodat ze helemaal uit koncentratie was gebracht. Cindy liet evenwel zien dat ze tot onze beste turnsters hoort. De groep sportieve ritmische gym nastiek liet dan nog wat persoonlijk werk zien en de juffers dansten een nummer uit de bekende film 'Grease'. Met de meisjes keerden we naar de onderwereld en ook dat was indrukwekkend. Nadat de keurploeg A nog maar eens voor spektakel had gezorgd, besloten de dames met een mooie uitvoering van 'A Chorus Line'. Meteen het einde van een meer dan geslaagd optreden van de leden van de Ko ninklijke Sint-Joris Turn- en Wa pengilde, die zich trouwens mocht verheugen in heel wat politieke be langstelling. Bij de Koninklijke Turn- en Wapengild Sint-Joris Dendermonde zijn ze opgetogen over de resultaten van een hun leden. Terecht trouwens, Cindy Van den Abbeele, 16 jaar, werd immers vorige zaterdag schitterend tweede op de open Vlaamse turnkampioenschappen. Haar trainers Marcel Pelcman en vader Rene Van den Abbeele hebben een belangrijk aandeel in dit sukses van het meisje dat al vanaf haar vijfde jaar aan turnen doet. In Herentals werd ze eerste op de balk, haar grote specialiteit, met liefst 9,05 punten. De sprong leverde een tweede plaats op met een kwotering van 9,05 punten. Een tweede plaats ook bij de grondoefening met 8,85 punten en een derde plaats op de brug met ongelijke leggers. Goed voor 8,30 punten of een totaal van 35,25 punten wat een tweede plaats als eindresultaat gaf. Schitterend dus. Sedert 1983 is Cindy gewestkampioen bij de Katolieke Turnfederatie. Op de Oostvlaamsc kampioenschappen behaalde ze twee keer goud, drie keer zilver en 1 keer brons. Óp de bondskampioenschappen werden ze tweede dit jaar en nationaal presteerde zc ook schitterend. Oordeel zelf maarvijfde bij het opgelegd werk in 1989, tweede in het ""•gelegd werk in 1990 en zesde op het vrij werk in 1990. In totaal naaide ze al 22 podiumplaatsen. En binnenkort kan men haar aan het werk zien in het Nederlandse Kerkrade. Cindy neemt er met de ploeg van de Katolieke Turnfederatie deel aan een vierlanden wedstrijd. tTijdens het gala werd zij samen met haar trainers in de bloemen gezet voor deze scnitterendc tweede plaats. En de vele aanwezigen zorgden Voor een oorverdovend applaus, wat de jonge Cindy deed blozen van pure tevredenheid. Langs de andere kant speelde ook Mandiangu met drie doelpunten zich speciaal in de kijker. De vorm van de Zaïrees gaat crescendo en hij staat thans paraat waarvoor hij vor ig jaar werd aangeworven: doelpun ten scoren. Eendrachts smaakmaker, Moses Chunga, verkeert momenteel in de vorm van zijn leven. Dat ondervond RC Mechelen vorige zondag toen het na een kwartier al was uitgeteld, al was bij twee Aalsterse doelpunten wel geluk gemoeid. Maar goed, Chunga liep weer briljant te voet ballen, lokte om de haverklap twee a drie tegenstanders naar zijn be weeglijke benen, schudde hoog technische staaltjes uit zijn voeten en trok boulevards doorheen de Mechelse defensie. Eendracht Aalst presenteerde vori ge zondag voor een opgetogen thuispubliek o.i. zijn beste wed strijd van het seizoen. Die mening was ook oefenmeester Fazekas toe gedaan. 'Afgetekend winnen tegen een ploeg die nog steeds als een kandidaat voor de eindronde in aanmerking komt, vind ik hartver sterkend. Racing kreeg deze na middag nauwelijks een kans om ons ernstig te verontrusten. Het kan verkeren zei Bredero. Veertien dagen geleden werd Sven Robbrecht tij dens de match in Hamme gewond. Even later lag hij in het ziekenhuis. Zondag namiddag kwam hij andermaal in 'botsing', deze keer met een Bornemse voetballer. Weer moest hij de kliniek in, waar een hersenschudding werd vastge steld. Eerst leek het allemaal niet zo erg. De Dendermondse keeper besloot na de botsing in het veld te blijven. Het was duidelijk dat hij last had. Even later viel een Bornemse goal. Men zegt dat een fitte Sven de bal had gepareerd. Even later stuikte hij groggy en was het uit met voetballen. In zijn plaats kwam junior Van Der Stock. Voegen wij hier onmid dellijk aan toe dat hij in de twee doel punten die later tot stand kwamen, geen schuld treft. De laatste goal verscheen overigens op het bord na een penalty. Paarsblauw kwam tijdens de eerste helft tot scoren langs de Poolse aanwinst Thomasz Wygonic. Hij liet een werklus tige indruk. «Dat het tegen Bornem van geen leien dakje zou lopen, lag in de lijn van de verwachtingen», zegt voorzitter Jef Nijs. «Vergeet niet dat de Kleinbrabanders titelkandidaat zijn. Bovendien ontbra ken bij ons liefst drie basisspelers. Alain Moens, Geert Van Roy en Freddyjacobs. We debuteerden eigenlijk in gehandi capte omstandigheden. Niettemin heb ben de spelers zich degelijk van hun taak gekweten. Niemand krijgt het ver wijt dat hij zich niet zou hebben inges pannen. Het verschil met vorige week was dag en nacht. We verenigen niet het sterkste team van de reeks. De spelers moeten dus beseffen dat er tegen zoge naamde mindere goden punten moeten gewonnen worden. Anders geraak je binnen de kortste keren in moeilijkhe den. Het zijn geen prettige tijden wan neer je tegen de degradatie moet knok ken. Dat vermijden is thans het belang rijkste wat ons te doen staat.» (e.g.) Turnen. Tijdens het gala van Turn- en wapengilde Sint-Joris uit Dendermonde waren ook de frigobox-toeristen present (foto P. Hermans)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17