Tweedeprovincialers in het Aalsterse Eerste provinciale in het Aalsterse Meldert en Lede vooraan onmondig Derdeprovincialers in Erpe-Mere Voetbal- Uitslagen gPftir 4» Voetbal kalender wè 18 - 23.111990 - De Voorpost VOETBAL 2de Nationale E. Aalst-RC Mechelen 4-1 3de Nationale Berchem-E. Zele 0-2 Bevordering B VW Hamme-Herentals 0-1 Bomem-K.A.V.D. 3-1 lste Provinciale Destelbergen-J.Lede 1-0 Ronse-SK Lebbeke 5-0 Olsene-Robur 1-2 Oudenaarde-E.Meldert 0-0 2de Provinciale C TK Meldert-Baasrode 4-6 Meerbeke-Bambrugge 3-2 R.Lebbeke-SK Aalst 0-1 3de Provinciale D Herzele-Aaigem 2-3 O.Erpe-E.Houtem 0-0 Appelterre-Terjoden 1-0 Doggen-Mere 1-2 O.Burst-Kerksken 3-3 3de Provinciale E HO Kalken-Oordegem 0-2 Baardegem-Heusden 2-0 Oudegem-W.Moorsel 3-1 Schoonaarde-Hofstade 0-2 Heikant-Gijzegem 2-1 Edeboys-SK Overmere 2-1 Schellebelle-Serskamp 3-0 3de Provinciale F Grembergen-Zelzate 0-2 Lutterzele-Klein Laar 0-0 4de Provinciale D Schendelb.-Erembodegem 0-3 Edixvelde-Woubrechtegem 2-2 FC Aalst-Iddergem 0-0 4de Provinciale E S.Moorsel-Wichelen 0-3 Letterhoutem-Smetlede 4-1 E. Opstal-Vlierzele 1-0 Sp.Appels-Herdersem 1-0 RS Opdorp-FC Wieze 4-2 Westrem-Erondegem 1-2 Bavegem-St.Gillis 1-1 Massemen-Boonwijk 2-3 4de Provinciale F Moerbeke-VK Hamme 2-3 V.Overmere-SK Berlare 0-3 Destelbergen 1 Jong Lede 0 Voor Jong Lede breken er alweer sombe re tijden aan. Na de nieuwe nederlaag op het veld van Destelbergen zakken de Oostvlamingen naar een dertiende plaats in de klassering. Twee overwin ningen uit twaalf wedstrijden, het is inderdaad pover te noemen. De wed strijd zelf was ook al weinig attraktief te noemen. De felle wind die over het veld joeg maakte geordend voetbal praktisch onmogelijk. Het werd een kansarme wedstrijd. Het was wachten tot de 25e minuut alvorens de eerste halve kans te noteren viel. De Ridder kon echter de bal onvoldoende onder kontrole krijgen om doelman De Luyck te verslaan. Vijf minuten voor rust wist Lede de eerste keer de neus aan het venster te steken. De mislukte voorzet van Stroobants viel net over de lat. Destelbergen stapte na de koffie met goede bedoelingen in het veld. De thuisploeg was nu duidelijk de gevaarlijkste ploeg. Eerst kopte De Bruy- ne vrij naar doel en even later was het dan zover. De Ridder trok alleen op het doel van De Luyck af die foutief werd gestuit door Baten. Migom liet de Leedse portier geen schijn van kans vanop de elfmeterstip. Lede moest nu komen maar bleef vooraan duidelijk onmondig. De beste kansen waren dan ook nog voor Destelbergen. Zo misten Lan- geraert en Debruyne de kans om de partij te beslechten. Doelman Bracke diende zich nog eenmaal te reppen toen hij met veel moeite een schot van Im- pens uit zijn doelvlak kon weren. Lede voetbalde echter te doorzichtig om het gelijke spel als dan nog te versieren. Oudenaarde Meldert te houden. In de aanvangsfase van de wedstrijd was het duidelijk dat beide ploegen met de beste bedoelingen in het veld waren gestapt. Fort en De Vlieger waagden hun kans maar hun kopbal zeilde naast. Meldert kreeg dan meer greep op de wedstrijd maar halfweg kreeg Oudenaarde toch niet waar men recht op had. Spitaels werd foutief afge- blokt maar scheidsrechter Verstraeten wilde van geen strafschop weten. Duyck kreeg de laatste kans tijdens de eerste helft maar zijn schot miste kracht om doel te treffen. In de tweede helft werd het echt een gesloten bedoening. Niemand raakte nog uit het defensieve kluwen. Zo bleef de score logischerwijze dubbel blank. Meldert had dus alweer een moeilijke missie tot een goed einde gebracht. (Nicolle) i Herzele-Aaigem. Oef, het zit erop. Kapitein Peter De Vadder was doodmoe nu» zielsgelukkig (nic) Middenmoter Oudenaarde is erin ge slaagd een zegedriftig Meldert van zich af TK Meldert 4 FC Baasrode 6 De merkwaardigste uitslag van deze speeldag viel alvast te noteren op het veld van TK Meldert. De thuisploeg, die geruime tijd met de nodige titelambities akteerde, verloor echter twee gouden punten. Die nederlaag maakt een co me-back op het duo Zottegem en Aalst praktisch onmogelijk. Hekkesluiter Baasrode doet inzake het behoud alvast een schitterende zaak. De laatste plaats is nu voor Laarne. Een spektakelstuk werd het alvast op het veld van Meldert maar dat deed de einduitslag reeds ver moeden. Meldert kreeg in een bewogen eerste helft de eerste kansen maar het was Bancheri die de score opende. Drie minuten later kon diezelfde Bancheri de bezoekende voorsprong verdubbelen. Toen had Meldert reeds zijn speler Cro- ckaert zien uitsluiten. Het werd dus een harde dobber om de zaak nog te redden. Toch wist Meersman via een strafschop te milderen en bracht Meldert terug in de wedstrijd. Dhaen zou dan aan zijn recital beginnen. Nog voor de rust diepte hij de kloof weer met twee doelpunten uit. Na de rust kregen we een echte thriller voorgeschoteld. Niemand dacht er nog aan dat Meldert zou terugkeren maar toch gebeurde het. Everaert en Van De Sijpe hingen de bordjes gelijk. De strijd was weer open al was het een ongelijke numerieke strijd. Dhaen schoot Baasrode weer op voorsprong maar Dhauwers bracht de thuisploeg weer langszij (4-4). Toen brak de veer. Al vielen er aan beide kanten nog ettelij ke kansen te noteren, Dhaen zou het verschil maken. Hij scoorde nog twee maal en bracht zo zijn totaal op vier. Hij was dus de man van de match. In de slotfase werd ook Van De Sijpe aan Meldertse zijde uitgesloten zodat de thuisploeg met negen spelers het veld verliet. De toeschouwers zagen dus meer doel punten dan Meldertse spelers die het veld verlieten: een echt unicum. Die supporters hadden een waar spektakel stuk gezien maar dit was amper een troost voor de lokale aanhangers die nu alle titeldromen voor een jaartje in de kast kunnen bergen. Meerbeke 3 Bambrugge 2 Na een reeks goede uitslagen diende Bambrugge nu weer kennis te maken met het fenomeen nederlaag. Meerbe ke, een ploeg die goed meedraait in de subtop van de klassering, wist Bambrug ge in het aanvangskwartier alle hoop te ontnemen. Dat aanvangskwartier was werkelijk rampzalig voor het bezoeken de Racing. Met doelpunten van Lievens en tweemaal Beerens stond Bambrugge meteen 3-0 in het krijt. Het leek een onbegonnen zaak maar wie Bambrugge kent weet dat Racing niet de gewoonte Herzele-AAigem. Koen Bambust (midden) zorgde met drie treffers voor de schitterende uitzege van Aaigem op het veld van leider Herzele (nic) Eerste Provinciale heeft om er snel het bijltje bij neer te leggen. Zo trachtte Bambrugge nog aan de ruime lokale voorsprong te knagen maar de kopbal van Van Herreweghe vloog naast. Na de rust bleef Bambrugge komen of was het eerder Meerbeke dat gas terugnam? Het werd alvast een ge vaarlijke bedoening want de bezoekers kwamen terug. Eerst scoorde Bael met het hoofd en daarna lukte Van Gijse- ghem de aansluitingstreffer. Bambrugge werd nu geestdriftig gesteund in zijn missie maar de gelijkmaker zat er niet meer in. Racing blijft wel een goede middenmoter terwijl Meerbeke zijn plaats in de subtop verdedigt. Osta speel de echter met vuur in die tweede helft. Lebbeke 0 SK Aalst 1 SK Aalst heeft het dit jaar niet onder de markt. De ploeg moet praktisch iedere wedstrijd met winst afsluiten wil men in het zog van Zottegem blijven. Beide ploegen staan nu eenzaam en verlaten in de top van de klassering. Een een zaamheid, waar beiden evenwel van ge nieten. Een raar gevoel kan dergelijke situatie nauwelijks opleveren. Sint-Lie- vens-Houtem volgt reeds op zes punten van Aalst op een derde plaats. SK Aalst lijkt dus ook stilaan met één rivaal rekening te moeten houden. Zottegem blijft eveneens ongeslagen en telt één puntje meer. Op het veld van SK Beervel- de kwam Zottegem nauwelijks in de problemen maar voor Aalst lag de zware verplaatsing naar Lebbeke op een moei lijk moment. Na het verrassende pun tenverlies tegen Meerbeke was de angst voor de trip naar Lebbeke terecht. Toch viel het mee voor de Ajuinen. In de eerste helft trachtte Rapid zijn wind- voordeel uit te buiten maar lukte daar nauwelijks in. Lebbeke kreeg omzeg gens geen enkele kans. Na de koffie was Herzele-Aaigem. De Herzeelse portier Freddy De Saedeleer kreeg voor de een keer drie doelpunten te slikken. Het was even schrikken... (nic) mare Herzele-Aaigem. De Aaigemse coach bij Patrick De Bolle, één van zijn uitbl kers (nic) het de beurt aan SK Aalst. Het gevaar kwam grotendeels van de bezoekers. Halfweg die tweede helft lukte Geeraerts de enige treffer van de partij en meteen kon Aalst aanspraak maken op een be langrijke zege. Aan Zottegemse zijde is men duidelijk overtuigd van het feit dat die verplaatsing naar Lebbeke niet van de poes is. In die optiek deed Aalst alvast een gouden zaak al was het verschil minimaal. De twee puntjes waren bin nen. (Nicolle) De wedstrijd Oudenaarde - Meldert was een schoolvoorbeeld van wat de kenners een «taktisch steekspel» zouden noe men. In de praktijk betekende dat lam lendig en voorzichtig spel, zo goed als geen aanvallende akiies die naam waar dig en vervelende balwisselingen achter aan. Toch mogen we niet te hard van stapel lopen. Toen beide teams aan de match begonnen, was dat nog in een geest van sportiviteit. Oudenaarde ging al vlug op zoek naar een doelpunt, maar alle pogingen liepen stuk op de Meldert se verdediging. De bezoekers mochten trouwens van geluk spreken, want half weg de eerste helft werd in de straf schopzone een zware fout begaan op een doorgestoten aanvaller van de te genpartij. De scheidsrechter, niet be paald de ster van de wedstrijd, liet be gaan. Vanaf dan was het huilen met de eventuele pet op. Oudenaarde kreëerde nog een enkele kans, maar de bal werd op de doellijn weggehaald. Meldert wachtte af en zou dat de hele match lang blijven doen. Ook in de tweede helft werd een lusteloos spektakel op de grasmat getoverd. Zon der persé denigrerend te willen doen over het peil van deze match, willen we toch even aanstippen dat er weinig re den was tot euforie. Het scoreloze gelijkspel bleef op het bord en beide ploegen mochten zich een puntje rijker noemen. Blij dat iemand iets aan deze partij overhield! In het klassement nadert Zultse, dat ging winnen bij Melsele, tot op gelijke hoogte van Meldert. Beide ploegen be kleden nu de tweede plaats met zeven tien punten uit twaalf wedstrijden. SK Ronse is ongenaakbaar leider, met vier punten voorsprong op deze naaste ach tervolgers. Het wordt stilaan moeilijk om de kloof nog te dichten. Lede hoeft zich vooralsnog geen zorgen te maken over die titelstrijd. Steeds meer moet het zich beperken tot de rol van achterhoedevechter, vooral door de grote wisselvalligheid van het team. Bij het toch niet zó sterke Destelbergen werd met kleine, maar daarom niet minder negatieve, 1-0 cijfers verloren. Wat we voor de rust allemaal te zien kregen aan knulligheden, tart elke zich zelf respekterende verbeelding. In die eerste helft werd er aan iedere kant één enkele kans genoteerd. Eerst geraakte Destelbergen tot bij Lede-doel- man De Luyck, maar de spits van dienst deed wel iets onwelvoeglijks met de bal, waardoor die buiten de lijnen verdween. Een vijftal minuten voor het rustsignaal was het de beurt aan Lede: Stroobants zag zijn als voorzet bedoelde bal door de wind bijna in het doel belanden. Het leder dwarrelde net over de lat. De tweede helft bracht een lichte verbe tering van het spelpeil. Destelbergen mocht deze verdienste volledig op eigen rekening brengen, want Lede bleef zijn onmondige zelf. Toch was er uiteinde lijk een strafschop nodig om het pleit te beslechten: in de 65e minuut velde Ba ten Destelbergenaanvaller De Ridder, zodat een elfmeter daarvan het logische gevolg was. Migom zette zijn team op rozen: 1-0 voor de thuisploeg en Lede begon stilaan te begrijpen dat het nu wel zou moeten aanvallen, wilde het niet roemloos de boot ingaan. Destelbergen bleef het gevaarlijkst op de counter, maar tien minuten voor tijd kon Lede dan toch eens zijn tanden laten zien. Impens knalde op doel en de plaatselij ke doelman kreeg geen vat op de bal, waardoor die haast in doel botste. Bij die ene reuzemogelijkheid bleef het voor Lede dat puntenloos de terugreis mocht aanvatten. In de stand ziet het er allesbehalve rooskleurig uit voor Lede, dat nu samen met Olsene, Ertvelde en Temse vlak voor de staartploegen Eine en Robur bengelt. <t.d.b.) Burst 3 Kerksken 3 De bezoekers startten met een wind- voordeel dat hen licht overwicht ople verde zonder echt grote kansen te scheppen. Toch kwamen ze na twintig minuten op voorsprong langs Lodts en Van Keymeulen. Burst was duidelijk aangeslagen en kon moeilijk zijn draai vinden. Wim Eeckhoudt kende dan pech toen een schot vanop vijfendertig meter tegen de deklat openspatte. Na de herneming trok Burst in het offensief wat een hele resem doelkan sen opleverde. Eddy Pots en Gerd De Clercq waren de benutters van die reeks kansen. Burst wou zelfs meer en ging resoluut op zoek naar de winning-goal, maar op vrijschop ging Werner Volkaert alweer in de fout. Janssens profiteerde er gretig van om Kerksken opnieuw op winst te brengen. De lokale trainer vond het nu welletjes en liet zijn portier ver vangen door Gilbert Van Steenberge, een zestienjarige. Kerksken leek de overwin ning op zak te hebben tot Dirk Perre- man gelanceerd werd en iedereen ach ter zich liet. De gelijkmaker was meteen in de maak. Burst kreeg meteen wat het zeker verdiende maar mocht zich ach teraf gelukkig prijzen met de goede af loop. Doelman Volkaert speelde werke lijk een barslechte wedstrijd. Het is nu de vraag of trainer John Lissens volgende wedstrijd van start gaat met Gilbert Van Steenberge. Doggen Mere Doggen en maakt zich nu op voor de burenstrijd tegen Burst. Dat is altijd al een heet potje voetbal geweest. Mere nam een zeer goede start en na dertig minuten was het reeds 0-2. Beter kon nauwelijks, Met een afstandsschot van De Swaef en een eerder lucky-goal van Ruyssinck zat Mere meteen op ro zen. Toch kwam Doggen nog terug. Even na de rust zorgde Goedvinck voor de aansluitingstreffer. Mere bleef levensge vaarlijk op de counter. Doggen wou de gelijkmaker nog netten maar doelman Bambust liet zich niet meer verrassen. Mere haalde het van Erpe Houtem Erpe heeft zijn derde gelijke spel be haald. Voor Oranje blijft het dus wach ten op de eerste zege. Dit lijkt ons zeer moedig en bewijst dat Erpe zijn vel duur wil verkopen. De partij was evenwel een baat voor niets. Weinig kansen en weinig animo, maar toch een terechte uitslag. Deze partij verdiende geen doelpunten maar beide ploegen verdienden ook niet meer dan een puntje. (Nicolle) 2de Nationale Diest-E. Aalst Lepoutre 3de Nationale A Zele-Namen Vanden Bossche Bevordering B Duffel-VW Hamme Mallach KAVD-Rita Berlaar Mortier lste Provinciale Robur-Oudenaarde Aelbrecht SK Lebbeke-Temse Colin Lede-SK Ronse Vanzande E. Meldert-G'bergen Taeleman 2de Provinciale C Baasrode-St.L. Houtem Melkebeeck Onkerzele-TK Meldert Vanzande SK Aalst-St.D'leeuw Detollenaere Bambrugge-R.Lebbeke Marchand 3de Provinciale D Borsbeke-Erpe Vandamme Aaigem-Okegem Debosschere Mere-Burst Behiels Terjoden-Doggen Demesmaecker 3de Provinciale E W.Moorsel-Schoonaarde De Wilde Oordegem-Oudegem Dullaert Buggenhout-HO Kalken Reyniers SK Overm.-Baardegem Maes Serskamp-Edeboys Keerstok Gijzegem-Schellebelle De Vos Hofstade-Heikant Vandenberghe 3de Provinciale F Rupelm.-Lutterzele Vandemoortele White Boys-Grembergen Van Laere 4de Provinciale D Iddergem-Edixvelde De Loose Ede-FC Aalst Baudewijn Eremb.-Nieuwerk. Heerwegh 4de Provinciale E Herdersem-Opdorp Herregodts Vlierzele-Appels Heirbaut Smetlede-Opstal De Clippele St.Gillis-S. Moorsel Vanspeybroeck Erondegem-Boonwijk brieghe Wieze-Westrem Verstraeten 4de Provinciale F VK Hamme-Valentino's Callebaut Berlare-Wachtebeke Dhaenens

De Voorpost | 1990 | | pagina 18