Niet onlogisch, maar een gelijkspel was juister Winnen is een must voor KAVD VW Hamme moet snel de draad weer opnemen een Hamme - Herentals 0-1 De Voorpost - 23.11.1990 - 19 VOETBAL VW Hamme-Herentals 0-1. De oprukkende Vergeylen kwam in botsing met een bezoekende verdediger en was er dus aan voor de moeite (vh) Hamme-Herentals 0-1. Nardus in de aanval (vh) WV Hamme-Herentals 0-1. Vergeylen kan de bal tussen Lenaerts en Gilles plaatsen, maar ook deze keer lukte het niet (vh) Stel U voor dat KAV Dendermonde tegen Rita Berlaar verliest en een week later zonder Marek Kusto ook al in Kapellen de boot ingaat? In die omstandigheden rijzen er dikke problemen voor de paarsblauwen. Marek Kusto is de spelverdeler in het Dendermondse kamp. Zonder hem is de middenlinie niet wat ze hoort te zijn. Er gaat dan beduidend minder kracht van uit. Toon Pfaff beseft dat ten volle. Daarom ook heeft hij deze week de spelers extra opgejut om tegen Rita Berlaar zeker niets aan het toeval over te laten. «Berlaar onderschatten is het laatste wat je kan doen», zegt de Dendermondse trainer. «Het gaat om een ploeg die momenteel niet op haar plaats staat en krachtiger is ingesteld dan het huidig puntentotaal laat veronderstellen. Het zal voorwaar niet makkelijk zijn om er twee punten tegen te sprokkelen. We moeten in ieder geval alles in het werk stellen om een nederlaag te voorkomen. Ik hoop dat Kurt Van Meirvenne paraat zal zijn. Veertien dagen geleden liep hij een kwetsuur aan de schouder op. Vorige week werd Sven Robbrecht met een hersenschudding aan het ziekenhuis overgeleverd. Op hem kan ik de volgende twee weken geen beroep doen. Van Meirvenne zal dus het heiligdom moeten verdedigen, in welke omstandigheden ook. Ik heb in elk geval vertrouwen in Kurt en kritische opmerkingen aan zijn adres zijn volkomen misplaatst. Hij is een doelman die zijn vak kent, maar net als iedereen ook mindere perioden doormaakt. Geert Van Roy en Freddy Jacobs zijn terug van wegge weest. Enkel Alain Moens ontbreekt op het appel. Er zijn dus voldoende wapens voorhanden om de opponent met kans op slagen te bestrijden. Indien er gereageerd wordt zoals in Bornem, dan maken we kans om als winnaar tevoorschijn te komen. Een algehele inzet is in de huidige omstandigheden meer dan gewenst», zegt Pfaff. (e.g.) In het laatste kwartier is leider Herentals in Hamme tot scoren gekomen, werd meteen ook de eigenaar van twee pun ten en versterkt zijn positie. Het eindre sultaat is niet onlogisch al was een gelijkspel allicht een juistere weergave geweest. De ongeslagen leider debuteer de in elk geval zonder complexen, trok dadelijk alle aanvalsregisters open, noopte de thuisploeg tot waakzaamheid maar slaagde er niet in om een attente doelman De Pelsmaecker in moeilijk heden te brengen. De Hamse keeper was bij de pinken. In het eerste kwartier werd hij een paar keer op de proef gesteld langs Daniël De Cockere. Het was duidelijk dat Vigor Wuitens niet van plan was om zich zonder slag of stoot over te geven of een knieval te doen. In het eerste halfuur kreëerde Vigor Wuitens zelfs de betere kansen. Een eerste keer was dat het geval rond de negentiende minuut toen Robbie Nardus de bal naar Rik Van De Velde toeschoof. Niet zonder moeite kon keeper Benjamin Wuyts de bal afweren. Guido Vergeylen probeerde in de re bound, maar mikte te hoog. De kans van de eerste helft kreeg Frank Hereman toen hij een puike voorzet op het hoofd geschilderd kreeg maar net naast de staander kopte. Het derde kwartier werd gekenmerkt door een licht Hams overwicht met ondermeer een poging wanop respektabele afstand van Mare D'Hondt en een doeltrap van een zeer degelijk voetballende Peter Van Caclcnbcrg. Op grond van het matchver loop en de betere kansen, had Vigor Wuitens-dmistTnet voorsprong kunnen ingaan. Zwakker middenveld De tweede helft was van een beduidend mindere kwaliteit, al deden zich gere geld een aantal opwindende fazen voor. Het Hamse middenveld opereerde in die periode niet meer zo sterk, wat de leider gelegenheid gaf om zich vaker te mani festeren en meer in bezit van de bal te komen. De thuisploeg, even in de pro blemen, liet zich echter niet op tekort komingen betrappen. Halverwege kreeg het zelfs een scorekans toen Robbie Nardus een puike voorzet voor doel poneerde, maar daar werd niemand ge vonden om de klus te klaren. In het laatste kwartier viel het verdict. Daniël De Cockere gooide de bal hoog voor doel maar de hoogopgeschoten Mianguet stond klaar om binnen te koppen. Tegen deze treffer had keeper De Pelsmaecker geen verhaal. De thuisploeg probeerde toen in extre mis de gelijkmaker uit de brand te slepen, nam hiervoor de nodige risico's die niet werden afgestraft, enkel dankzij een paar sublieme tussenkomsten van De Pelsmaecker. In de laatste vijf minu ten infiltreerden zowel Mianguet als Mi- lanovic in het Hamse doelgebied. De cijfers hadden dus ruimer kunnen zijn, al mag niet vergeten worden dat Hamme in de eerste helft naliet om kansen te verzilveren. Ontgoocheling In de Hamse kleedkamer heerste een bedrukte stemming. «Eigenlijk had een puntendeling een logische weergave geweest, gelet op de verrichting tijdens de eerste helft waarin we vaker eigenaar van de bal waren, de betere kansen kregen maar ze niet ver zilverden», was zowat de algemene kommentaar. Het was wel een vaststelling dat na de hervatting de middenlinie verzwakte, Frank Heremans kon zijn rechtstreekse tegenstrever Milanovic niet meer bij de kraag vatten. Oefenmeester Daniël De Paepe voerde toen een wissel door, maar die bracht geen aarde aan de dijk. Meer en meer kreeg de leider vat op de match, botste aanvankelijk op een su blieme doelman De Pelsmaecker, maar wist in het laatste kwartier het laken naar zich toe te trekken. Het verdict was gevallen en Hamme kon niet meer de kracht opbrengen om de sterke oppo nent in extremis in verlegenheid te «De kansen zijn er geweest in de eerste helft. We hebben ze niet benut. Bij de rust had het 1-0 kunnen zijn, zegde oefenmeester Daniël De Paepe. De be doeling was om de tegenstander op snel heid te kloppen. Het is ons niet gelukt. Herentals verstond de kunst om het tempo te drukken. Ze hebben dat recept de hele match uitgeprobeerd. Op de duur ook met sukses. Na de rust werd duidelijk dat wie zou scoren ook de winnaar ging worden. Bij het enige doel punt wil ik niemand als schuldige aan wijzen. De meeste goals zijn het gevolg van een tekortkoming. Het is jammer dat we voeling met de top verliezen maar dramatiseren mogen we de nederlaag nu ook weer niet.» (e.g.) VW Hamme-Herentals 0-1. Goalgetter Van de Velde waagt zijn kans maar de paal stond in de weg (vh) VW Hamme-Herentals 0-1. Met deze kopstoot van Verbruggen kwam Hamme dichtbij een doelpunt maar doelman Wuyts bracht redding (vh) VW Hamme-Herentals l (vh) -1. Hammenaar Van Caelenbergh wint dit kopduel VW Hamme-Herentals 0-1. Herreman van Hamme omspeelt de tacklende Lenaerts en zet voor (vh) De nederlaag tegen Herentals heeft in Hamme sporen nagelaten. Deze week werd er nog uitvoerig over van gedachten gewisseld. «We mogen in elk geval de moed niet laten zakken, meent Erwin Vanhoucke. Tegen Duffel moeten we de draad weer opnemen. Ik hoop dat iedereen van de kater bekomen is en gemotiveerd voor de punten wil knokken. De leider won, maar voor hetzelfde geld hadden de cijfers anders kunnen zijn. We hebben in de eerste helft nagelaten om de zaak af te maken. Na de hervatting hebben we moeten optomen tegen een opponent die op dat ogenblik beter was gewapend. Ik kom tot de vaststelling dat Hamme de karwei moet klaren tijdens een periode waarin het meester is van de situatie. Vallen er dan geen doelpunten, dan is de kans niet klein dat er een uppercut volgt. In Duffel moeten we winnen. Daarna staan ons aT te zware opdrachten te wachten. We ontmoeten dan Brakel dat Bomem een punt afsnoepte. Nadien Tubantia Borgerhout dat Kapellen in eigen huis ging inblikken. We hebben nog harde noten te kraken vooraleer we kerstavond vieren. Belangrijk is dat we in de tred van de leider blijven en de afstand niet groter laten worden. De kompetitie is morgen nog niet gedaan. Pas na de jaarwisseling worden de prijzen gedeeld. Wie dan over sterke troeven beschikt, kan punten pakken en oprukken in de algemene klassering.» In de Hamse basis ontbreekt Philip De Borger. Hij is geschorst. De ploeg: De Pelsmaecker, Vanhoucke, Verbruggen, D'Hondt, Nardus, Stal- paert, Heremans, Van Der Stock, Vergeylen, Van Caelenberg, Van De Velde (Van Hemelrijck, Joos, De Paepe). (e.g.)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19