Racing R.O. voor het kwartier Mintons met Cl spelers in jeugdinterklub Positieve lijn verder doortrekken Met de hakken over de sloot Eendracht Aalst: Doelpuntenfestijn SELERTIES Hamse vissersklub huldigde haar kampioenen E. Aalst RC Mechelen 4-1 Appels en Opstal komen terug Sporthal Berlare Eendracht Aalst- digest 20 - 23.11.1990 - De Voorpost VOETBAL BADMINTON De wedstrijd was nog geen kwartier oud of RC Mechelen stond al met 3-0 in het krijt, al was bij die vroege Aalsterse doelpunten tweemaal geluk gemoeid. Eendracht trapte af, Chunga passte op Godtbil, die schoof de bal gemeten tot bij Mandiangu en diens schot verdween via de voet van Smolders in het doel. Op de 12de minuut lepelde Chunga de bal millimeterjuist op het hoofd van Szabadi en die had maar in te knikken. Eén minuut later speelde Kiala te kort op zijn doelman, mandiangu zat er srrel tussen en scoorde zijn tweede treffer. De Mechelse oefenmeester greep toen in. Hij riep Kiala naar de bank en bracht met Huts een extra-aanvaller in het veld. De Aalsterse defensie kwam echter niet voor zware problemen te staan. Het was integendeel de thuisploeg, briljant gedi rigeerd door een ongrijpbare Chunga, die via Droeven en Nijs, doelman De Wilde voor zwaar weerwerk plaatste. Racing lanceerde onmiddellijk na de kampwisseling een offensief en dat re sulteerde onmiddellijk in een tegentref fer, nadat Van Hamme op hoekschop het hoofd van de vrijstaande Claes had gevonden. De Mechelse illusies om nog terug te komen werden definitief stuk gemaakt toen Droeven met een inswin ger het hoofd van Mandiangu had be reikt. Voor de rest van de tweede helft werden de gelederen van de bezoekers op 20 minuten van het einde tot 10 eenheden herleid na de uitsluiting van Claes (2 x geel). Aalst kreeg tenslotte nog de beste kansen op de counter langs Mandiangu, maar die zocht blijkbaar tijdens de eind fase naar zijn tweede adem en kwam toen schietkracht te kort om Racing Mechelen totaal te vernederen. Scheidsrechter: Pollet Toeschouwers: 2.500 Aalst: De Schrijver, De Wolf, Derijck, Peeters, Nijs, Limpens, Mandiangu, Godtbil (62' De Bruycker), Droeven, Chunga (74'Lamin) en Szabadi. Doelpunten: 1' Mandiangu 1-0,12' Sza badi 2-0, 13' Mandiangu 3-0, 51' Claes 3-1, 55' Mandiangu 4-1. Rode kaart: 70' Claes (2 x geel). Zaterdagavond moet Eendracht op Diest kunnen bewijzen dat de briljante 4-1 zege tegen RC Mechelen geen ééndagsbevlieging was. Eigenlijk kan de wedstrijd op de Warande alle kanten uit. Diest staat bekend om zijn ijzereterke verdediging en rekent verder op het opportunisme van de beweeglijke De Laet. Volgens oefenmeester Fazekas moet vooral het eerste kwartier kunnen ingedijkt worden om daarna te proberen uit de counter iets te puren. Hij rekent daarvoor op het inventieve van Chunga en de kopkracht van Mandian gu. Het zijn twee spelers die het van de ruimte moeten hebben, die echter door Diest zo veel mogelijk zal beperkt worden. In ieder geval is de sfeer in de groep bijzonder goed. Misschien wel een beetje te optimistisch. Chunga zei ons na de dinsdagavondtraining in zijn zangerig Engels: 'We'll take the two points'. Dat zou uiteraard prima passen in het rekensommetje van Fazekas. De Hongaar rekent erop dat ook de volgende tegenstanders, in casu Tongeren en Leuven, voor de bijl gaan en daardoor de basis kan gelegd worden voor een goed uitgangspunt naar het tweede periodekampioenschap Zo ver zijn we echter nog niet. Klubsekretaris J.P. Van Droogenbroeck: 'Laten we eerst afwachten hoe sterk de tegenstand te Diest is. Normaal zijn we de evnknie van De Laet en zijn maats. Indien we op voorsprong mochten geraken, zie ik het wel zitten. Winnen is echter niet noodzakelijk. Het wegkapen van een punt beschouw ik reeds als een sukses. Vierde Provinciale E Sint-Gillis heeft op deze twaalfde speel dag een steekje laten vallen op het ter rein van Bavegem. Het werd daar een 1-1 gelijkspel. Appels en Opstal konden hiervan profigeren en deden dat ook, zij het zonder al te veel glans. Beide ploe gen wonnen hun wedstrijd - respektie- velijk tegen Herdersem en Vlierzele - met magere 1-0 cijfers. Deze eerste drie uit het Idassement, met op kop Sint-Gil lis (21 p.), dan Appels (20 p.) en tenslot- Tweede Provinciale C Liefst tien doelpunten vielen er te note ren op het terrein van TK Meldert, in zijn thuiswedstrijd tegen de toenmalige rode lantaarn, Baasrode. De partij ging spet terend van start, ook al doordat de Baasrodetrainer in een vorig leven nog ettelijke seizoenen lang de kleuren van Meldert had versleten. Het eerste vermeldenswaardige feit had echter weinig met voetbal te maken: na minder dan twintig minuten werd thuis- speler Crockaert van het veld gestuurd, Mini-voetbal Arg. Moerman-Visseretuintje 14-1 Katrolle-Argenta Boys 2-3 Tyl Spaarkred.-Spectrum 1-6 Café Parking Neyt-Baert 5-4 Moriaens R.-BAC Raemdonck 2-9 Minibond-Sportieven 0-4 Jeugdhuis Joko-BDM 2-10 Zaalvoetbal 2e Nationale A Den Draver-Ren Brussel 4-5 Volleybal VCS Berlare-Bovia Borebeke 3-1 VCH Berlare-Nidar Nieuwk. 3-2 VCJ Berlare-Avo Melscle 3-1 Handbal Berlare-De Woluwe 30-22 zodat Meldert met tien man moest op boksen tegen de Baasroodse elf. Bij de rust stond Baasrode reeds 1-3 voor, via Bancheri - tweemaal - en Dhaen. Het Meldertse tegendoelpunt werd vanop de strafschopstip aangetekend door Meer sman. Toch was het numeriek gehandi capte Meldert nog niet helemaal uitge teld. In de tweede helft kon het zowaar terugkomen tot 3-3, langs Everaert en Van de Sijpe. Diezelfde Van de Sijpe mocht dan ook al voortijdig naar de kleedkamers, zodat Meldert het nu moest zien te rooien met negen man. Een onhoudbare toestand en Baasrode kon daar handig gebruik van maken. Dhaen scoorde onmiddellijk de 3-4 en hoewel Dhauwere Meldert nog eens op gelijke hoogte kon brengen - 4-4 - was dit niet meer dan een laatste stuiptrek king van de thuisploeg. Baasrode bracht de gastheren de genadeslag toe langs Dhaen, die nog twee doelpunten maakte en zijn totaal voor die avond op vier bracht. Het werd dus uiteindelijk 4-6 voor de bezoekers, een hoogst ongewo ne maar daarom niet minder leuke uitslag. Minder leuk is het wel voor het klasse ment van Meldert, dat Meerbeke nu moet laten voorgaan en Haaltert naast zich moet dulden. Met twaalf punten uit evenveel wedstrijden staan ze allebei zesde. Meldert is nu waarschijnlijk defi nitief teruggeslagen naar de omvangrij ke middenmoot, naar het Niemands land tussen titel- en degradatiestrijd. (t.d.b.) Voetbal. Moses Chunga (arch) Maandagnamiddag was de A-kern vrijgesteld van training na de snelle en vermoeiende match tegen RC Mechelen. Oefenmeester Fazekas hield zich derhalve uitsluitend be zig met de B-kem, Vanaf dinsdag werd een nieuw trainingsschema uitgewerkt in het kader van de uit wedstrijd op Diest. Of Fazekas wat gaat veranderen aan zijn «win ning-team» bij de terugkomst uit schorsing van Lathouwers, blijft voorlopig een open vraag. te Opstal, met nog een wedstrijd tegoed reeds op 19 punten, hebben nu reeds zo'n voorsprong op de rest van vierde E, dat het stilaan duidelijk wordt dat het tussen hen zal gaan om de titelstrijd. Ploegen als Massemen, Letterhoutem en Wichelen bevinden zich op vier pun ten of meer, zodat het pleit beslecht lijkt. (t.d.b.) KAV Dendermonde Freddy Jacobs en Geert Van Roy traden wederop met KAVD, Frederik Massa hervatte deze week de trainingen. De ploeg: Van Meirvenne, Van De Graef, Cooreman, Van de Perre, Jacobs, Rijdant, Van Roy, Kusto, Segere, Heirman, Wygonik (Goe- mare, Van Der Stock, Van Troos). Eerste provinciale SK Lebbeke Marc Pringels is gekwetst. Van Den Meirsch was deze week onzeker. De ploeg: Tonnelier, Peeleman, Van Langenhove, Van Heek, Ver- straeten, Van Den Meirsch Muysewinckel, De Baere, Vermeu len, Eeckhaudt, Mangelschots (Moens, De Ridder en X). Robur Moerzeke Benny Huylebroeck vat weer post in de basis. De ploeg: Laureys, Vercauteren, Dauwe, Ferket, Benny Huyle broeck, Van Moerzeke, Van Hau- wermeiren, Van Den Eede, Ost, Ver- helst (Van Hyfte, Vereist, Croeze) Tweede provinciale Rapide Lebbeke Janssens, Heyvaert, Van De Velde, Van Puyvelde, Brusselmans, Wil- laert, Gunther Matthijs, Carlier, Ringoot, Rogiere, Vercauteren (Gaudeus, Verheyden, Van Den Broeck) FC Baasrode Baert, Michiels, Michel De Man, De Schrijver, Van Lancker, De Decker, Van Der Vreken, Guns, Reid, Ban cheri, Dhaen, Falat, De Smedt, Cal- laert (e.g.) Wachtebeke. - Om het uitzonderlijk hoog aantal forfaits van vorig seizoen in de provinciale jeugdinterclub tegen te gaan, werd binnen de schoot van de PEO-trainingscommissie besloten om het aantal ontmoetingsdagen te beper ken tot drie. Ondanks deze voorzorg gaf Danlie toch forfait. Een lagere bezetting dan vorig seizoen, maar toch een nieuwkomer: Merelbeke. De reeks meisjes en jongens -14 wordt direkt afgewerkt op de finaledag te St.- Gillis-Dendermonde. Vijf ploegen bij de meisjes 14: Min tons 1 en 2, Lokeren, Drive en Eikenlo. Hier zijn Petra Bosteels en Kate De Smedt van Drive uit St.-Gillis-Dender- monde, houders van de provinciale jeugdbeker. Maar spijtig voor Drive is Bosteels met badminton gestopt en be staat de ploeg nu uit Kate De Smedt en Sofie Raman. Maar zaterdag had de Dendermondse klub minder geluk. Kate De Smedt die op het provinciale kampioenschap een voetkwetsuur opliep en nu voor zes weken in het gips ligt, werd vervangen door An Roggeman. Ze kwamen niet verder dan twee enkeloverwinningen, waarvan één tegen Vicky Van Hove van de Mintons. Kandidaat om van Drive de jeugdbeker over te nemen, Lokeren, met Saskia Meersman en Ann Van der Gucht ver sloegen de Mintons 2 gemakkelijk met 6-0. Toch staan de Mintons 1 hier met 10 punten aan de leiding, voor Lokeren en Eikenlo met 6, Drive met 2 en Min tons 2 zonder punten. Ilse De Puysseleir en Vicky Van Hove van de Mintons 1 hebben dan wel een ont moeting meer gespeeld dan Lokeren. Twaalf ploegen bij de jongens 14, zodat hier twee reeksen werden ge maakt. In de poule A spelen Danlie, Drive 2, Mintons 1, Merelbeke, Lokeren 1 en Pluimplukkere. Vooral de Mintons 1 azen hier naar de jeugdtrofee met Cl spelers Jan Van den Brande en Christof Decaigny. Vorig seizoen verloren ze die immers aan Thierry De Decker en Alain Berck- moes van Drive. Jurgen Kerre en Dimitri Van Bossche van Drive 2 spelen hier voor de tweede plaats. Te Wachtebeke hadden zij het zaterdag gemakkelijk. Tegen Lokeren werd vlot de twee enkels en dubbel gewonnen, en van Danlie kregen ze zes punten cadeau. Ook de ploeg uit St.-Niklaas, de Mintons 1, kregen een forfaitcadeau van D; en hadden geen problemen met niei komere Merelbeke 2. Hoewel bij Mei beke Igor De Vos toch een opvallei partij speelde. De Pluimplukkere met Steven Scheit senen ex-tennisspeler Jan Peetere, wo nen overtuigend van Merelbeke 2. Tegf Lokeren 1 ging het dan weer iets moeil ker, hoewel toch met 4-2 werd gewoi rk nen. Peetere had immers drie sets nod ljaa! in de enkel en dubbel. niet 1 Drive 1, Mintons 2, Merelbeke 1, Pluine(~ plukkers 2, Eikenlo en Lokeren 2 spelcïe in de poule B. Drive 1, kandidaat poulewinnaar, mfp" Ive De Ruysscher en Sven Van Nuffi 'at c won met 6-1 van de Mintons 2 en mi101 6-0 van Merelbeke 1Van Nuffel had dri 'e.. sets nodig tegen Christof Vonck, terwi ^i1 de Ruysscher met 15-10 en 15-12 woinoB van Sven De Jaack. mer Drive 1 staat hier met 12 punten op ko>^a gevolgd door Eikenlo en de Pluimplu, kers met 8 punten. Maar toch komt h< grootste gevaar uit de achterhoede. Min tons 2 wonnen immers met 4-2 va Eikenlo en Merelbeke won met hetzelf^n de gemak van de Pluimplukkere 2. Maar zowel Mintons 2 als Merel bekijf speelden slechts één ontmoeting. '<L4en lit'l) In d het pun den daad een 5-punten voorsprong op Ver- viere dat de tweede degradalieplaats be zet maar trainer-coach Trienpont was toch alles behalve te spreken over de algemene situatie bij zijn ploeg. Hij noemde de prestatie in Verviere onder maats en wees er ons op dat het bijzon der moeilijk werken is met deze te beperkte kern waarin enkel D. Bayens voor doelgevaar kon zorgen vanuit de tweede lijn. Deze Bayens liep er zaterdag bleekjes bij na ziekte en meteen kreeg Verviers 20 tweede helft werd het gebrek aan tref- Verviere. EV Aalst 20 kracht uit de tweede lijn dan afgestraft. EV Aalst: Moens, Mertens, De Troch Met het winstpunt in Veraens heeft EV Aalst werf vrijwel onmiddellijk op de Steemans. Van der Borght 6, De Kete£s< Aalst in de rangschikking geen slechte achterstand geplaatst (15-13 na 37') en butter 4, B. Art|s 1, K. Bonton 1, zaak gedaan. Eendracht telt nu indcr- vanaf dan bleef hel achtervolgen. Een- Bayens 2, Van Eygem, Wellekens, dracht speelde nochtans vrijwel besten- Arijs. dig in numerieke meerderheid maar slaagde er maar niet in de kansen om te e 0 en" zetten. Integendeel, er was een weer Verviers bijzonder attente doelman Moens nodig EV Aalst om Verviere te stoppen en 10' voor het Verviere dat vooral via vrijworp gemak einde leek het kalf verdronken voor de kelijk scoorde raakte 3-0 voor maanit" Aalstenaare (18-16). Moens werd inder- Aalst stelde toch gelijk na een kwartie Pac daad gediskwalificeerd voor kommen- (6-6) en aan de rust wees het scorebor P* taar en hoe Aalst nog een punt uit de 7-6 aan. In de tweede helft bleef Aalsren brand sleepte is eigenlijk een wonder, wel aanklampen (11-10) maar moej*f' „.w...». Via 20-18 minder dan 5'voor het einde uiteindelijk de punten laten aan hc Aalst het bijzonder moeilijk. In de eerste werd het toch nog 20-19 één minuut krachtiger Verviere. helft ging het nog redelijk omdat vooral v«or het einde en het was op vrijworp, na EV Aalst: Podevi)n, Mertens, Bosman 3 De Troch en oók De Ketelbutter regel- het eindsignaal, dat R. Bayens het ge- Van Eygem 1. Wellekens 5, R. Arijjj^ matig hun doelpuntje aanbrachten. Via lijkstellende doelpunt scoorde. Wellicht Steenhout, Van der Borght, Tnenpont 4-4 na 10' en 7-8 na 20' leidde Een- een gouden punt voor Aalst dat echt met dracht met 11-12 aan de rust. In de de hakken over de sloot geraakte in lspe De zeer aktieve vissersklub "Wembley" Markt heeft tijdens het weekend haar verschillende kampioenen gevierd. De ze vereniging doet het de laatste tijd zeer goed en de uitslagen die ze overal beha len, onderstrepen dit. Gedurende het verlopen jaar hebben ze verschillende schiftingen gehouden en nu werd de einduitslag geproklameerd: Kampioen werd Jozef Withagels uit de Noordstraat. De koning van de klub was Guy Windey. Bij de heren was nummer twee "Hamsterken" Van Lijssebetten en nummer drie Gunther Gerlo. Bij de dames was Monique Raemdonck de beste. Verder volgde Janine Verdurmen. Tweede bij de juniors Filip De Bock en 3. Dirk Van den Broeck. kregen hun Hengelen in Hamme. De kampioenen van hengelklub 'Wembley trofeeën (vh) Hengelen. Vissersklub 'Wembley' uit Hamme vierde haar kampioenen en maakte er een feestelijke dag van (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20