Machtsverhoudingen aan de kop blijven ongewijzigd na topper De cijfers zijn schromelijk overdreven En toch... goed Hans Hofman stimuleert Oudegem Geeraerts zet R. Lebbeke schaakmat iïï. Sparta houdt leider in bedwang )erde Provinciale E i I»1?. Ronse - Lebbeke 6-0 Melle - Buggenhout 1-1 lutterzele - Vrasene 0-0 Oudegem - Moorsel 3-1 R. Lebbeke - Aalst 0-1 VOETBAL hein ,wd Tegt lod nii 'luin ,|ierd ra*»' luffi Ul :rwj N l wo )ko| pluk it hef1 Mine va teel» Ibeh»"? 'mak1'*1 ma] artie eboi Aaliiei ïoej f' ik Buggenhout, dat toch een tweede laats bekleedt in het klassement, is er liet in geslaagd de troon van leider Melle doen wankelen. Op het veld van Melle een «taktische» topper gespeeld ussen beide aspirant-stijgers. Aan het jn van de partij was het Buggenhout de wet dikteerde, maar zonder echt it uitgespeelde aanvalsakties te komen, lelie kwam meer en meer in de wed- ijd en kon niet geheel onverdiend, nog voor de koffie op voorsprong ko men. Gistelinck zorgde voor de 1-0. la de pauze liet Buggenhout zich niet inger in de luren leggen. Het kwam toch nog langszij, hoewel er uiteindelijk een strafschop voor nodig was. De 1-1 .'induitslag is echter een juiste weergave het vertoonde spel. Geen van beide ploegen verdiende het om de overwin- weg te kapen, hoewel wij de Bug- genhoutse elf een ietsje konsistenter vonden dan die van de thuisploeg. Wat een spannende titelstrijd laat vermoe ien. In de stand blijft het vooraan dus zoals het was: Melle op kop met negentien punten en Buggenhout dar twee eenhe den achter. Laten we ook niet vergeten dat Melle nog een wedstrijd tegoed heeft, er toch een vrij grote kloof gaapt :n de twee ploegen, boys toonde zich schizofreen in zijn wedstrijd tegen Overmere: voor de rust domineerde het nadrukkelijk en kon tiet via De Cock en Goethals 2-0 voorko- Na de rust liet het de bezoekers het maken en ei zo na nog een deel van koek wegsnoepen. Overmere kwam liet verder dan één doelpunt, van Luy- l. maar was verschillende malen gevaarlijk en had eigenlijk een gelijkspel irdiend. Net voor affluiten was er nog :n enorme mogelijkheid voor Goe- Is, maar hij mikte tegen de staak. Edeboys haalde het dus met 2-1en blijft het klassement derde, met vijftien jjl punten. Overmere is nu teruggezakt "naar de negende plaats met tien punten li men. r 1 spel n uit elf wedstrijden. Met Schoonaarde gaat het onieuw berg af. Het klassieke euvel dat nu stilaan dramatische proporties begint aan te nemen, manifesteerde zich weer na drukkelijk: het gebrek aan afwerkers. Schoonaarde speelde niet slecht, maar zag Hofstade na een toch wel duidelijke buitenspelaktie op 0-1 klimmen. De veer was daarmee een beetje gebroken bij de thuisploeg, die nog wel aandrong, maar zonder echt gevaarlijk te zijn. Hofstade keek de kat uit de boom - zo wat het enige bezienswaardige van deze partij - en kon even voor het einde nogmaals scoren. Schoonaarde prijkt dus nog helemaal onderaan na deze wedstrijd met vier puntjes. Hofstade handhaaft zich op de vierde plaats, met veertien punten uit twaalf matchen. «Opportunisme loont»: er gens zou men dat moeten laten graveren in de spelershoofden van Schoonaarde. Heikant - Gijzegem was ook al een wedstrijd met twee gezichten. Voor de pauze kwam de bezoekende ploeg er niet aan te pas, en scoorde Heikant tweemaal via Kesteleyn en 't Kindt, maar eens de koffie achter de rug was, nam Gijzegem het heft in handen en zette het Heikant nog het mes op de keel. Dhol- lander stak een handje toe en bracht zijn ploeg door middel van een owngoal een dolksteek in de rug toe. Het bleef echter bij deze 2-1, zodat Gijzegem voorlaatste blijft, met vier punten meer dan rode lantaarn Schoonaarde. Heikant staat op gelijke hoogte van Hofstade. Baardegem kon niet zonder moeite af stand nemen van Heusden. Heyvaert en De Schrijver demonstreerden dat de thuisploeg wel degelijk de weg naar het doel van de tegenstander wist te vinden, maar hun pogingen bleven zonder kon- kreet resultaat. Na de rust was het dan wel zover: na een strafschopovertreding kon Saurens de ban breken en Baarde gem op 1-0 brengen. Heusden kwam nu meer in de wedstrijd, maar zonder echt gevaarlijk te worden. Even voor de shoes opnieuw mochten worden weggebor gen, maakte Baardegem er nog 2-0 van, langs Heyvaert. Ook Baardegem staat vierde, naast Heikant en Hofstade. Heusden heeft slechts twee ploegen ach ter zich, die al eerder in dit artikel aan bod zijn gekomen. Negen punten uit twaalf wedstrijden, het is niet bepaald een hoopgevend resultaat... Schellebelle onderging van bij de start van de partij de wil van de sterkste tegen Serskamp, dat in de beginfase nadruk kelijk domineerde. Geeroms en Sche- pens konden net niet scoren en Schelle belle mocht van geluk spreken dat het ongehavend uit het offensief kwam. Nog voor de rust was het dan ineens Schelle belle dat kon scoren. Verbcstel tekende voor deze treffer. Uyttersprot zorgde vlak na de rust voor de 2-0 en even later werd het onmiddellijk 3-0 toen Bontinck de bezoekende doelman verschalkte. In de stand is Schellebelle zevende, met der tien punten. Serskamp bevindt zich één trapje lager met twaalf punten. Kalken ging thuis de boot in tegen Oor- degem. Burms en Helderweirdt zorgden voor de 0-2 cijfers. Kalken kon geen vuist maken, gehandicapt als het was door de afwezigheid van een aantal bas ispionnen. Beide ploegen hebben nu tien punten en hangen onderaan het peloton. Oudegcm - Moorsel was een semi-de- gradatieduel. Oudegem won met 3-1-cij fers. In de eerste helft niet bepaald een voorbeeld van hoe mooi voetbal soms kan zijn, maakte Van Den Hauwe er 1-0 van. Na de pauze zorgde Hillaert voor een veilige driedoelpuntenkloof. Moor sel scoorde toch nog een doelpunt, dat niet meer dan een eerreddend cachet had. Oudegem springt over Moorsel, en telt nu tien punten tegenover de negen van Moorsel. (t.d.b.) I Rapid Lebbeke-SK Aalst 0-1. Aalst deed een goede zaak met deze krappe zege tegen nieuwkomer Rapid Lebbeke (foto guy) Sparta Buggenhout behaalde een gelijk spel op het veld van leider Melle. De thuisploeg verwierf in de eerste helft een voorsprong. Na de kampwisseling be nutte Ivan De Cock een penalty en bracht zijn ploeg op gelijke hoogte. «Ik meen het resultaat als juist te mogen beschouwen, zegt bestuurslid André Turneer. Tijdens de eerste helft waren we vaker in balbezit. Melle kwam in Twee keer na mekaar slaagde Lutterzele erin om een leider te counteren. De bedoeling was om Klein Laar Vrasene, momenteel aanvoerder van de reeks, in dezelfde zin een loer te draaien maar daar zijn de Dendermondenaars niet in geslaagd. Indien een ploeg als winnaar moest tevoorschijn treden, was het on getwijfeld Hein Laar uit Vrasene. Het punt heeft Lutterzele dan ook te danken aan zijn doelman Jacques Van de Wiele. 'lij hield bezoeker Bosman halverwege de eerste helft van een doelpunt. "De tegenstand was deze keer groter dan verwacht, geeft klubleider Paul Roels grif toe. Het was er de bezoekers om te doen om Eddy Van Keer, onze draai schijf, uit de match te houden. Voor een deel is hen dat gelukt. Het viel ons moeilijk om de Wase defensie te omzei len. Niettemin hebben we ook een paar keer een vuist gemaakt. Eerlijkheidshal ve moet ik toegeven dat Vrasene vaker aan bod is gekomen. In het laatste halfuur werden we verplicht om ons defensief te organiseren nadat Ivo Van Keer, na twee gele kaarten, uit het veld werd gestuurd en wij dus numeriek in de minderheid kwamen. We hebben toen kunnen standhouden, wat op dat ogenblik onze voornaamste betrachting was> (e.g.) fortuinlijke omstandigheden aan een doelpunt. Net voor de rust hing de gelijk maker in de lucht toen Eric Van Belle uithaalde, maar op het doelhout be sloot. Na de hervatting kon geen van beide ploegen een overwicht afdwingen. Eerlijkheidshalve moet ik opmerken dat we in de laatste minuten ook even geluk hebben gehad toen Timo Comelis de bal nog net van de lijn kon halen. We genie ten thans het voordeel om liefst drie keer achtereenvolgend aan huis te spe len. Tegen Kalken, Oudegem en Schoon aarde. Het moet in deze omstandighe den de bedoeling zijn om telkens de volle inzet na te streven. Nadien kunnen we een analyse maken. Enkel jammer dat we vorige week aan huis twee punten te grabbel hebben gegooid.» (e.g.) Van 17 november tot 6 januari 1991 orga- nizeert het Museum van Hedendaagse Kunst Antwerpen de tentoonstelling Joa chim Bandau, skulpturen 1976-1990. De tentoonstelling in het Muhka aan de Leu venstraat 32 te Antwerpen is dagelijks toe gankelijk van 10.00 tot 17 uur, behalve op maandag en op de feestdagen Op grond van de cijfers zou je kunnen veronderstellen dat SK Lebbeke in Ron se gewoon onder de mat werd gekeerd. Volgens speler-trainer Guy De Baere is dat geenszins het geval. «De eerste helft waren we zeker even waardig met de leider, zegt De Baere. Het eerste doelpunt kwam pas aan de 38e minuut tot stand. Vijf minuten later volgde een tweede treffer. Tussendoor verhinderde dc lokale doelman liefst twee gemaakte goals. Het had dus aan de rust 2-2 kunnen zijn. Ik voeg hier dade lijk aan toe dat we voorzichtig van stapel zijn gelopen. Bij de leider thuis kan je je niet veroorloven om meteen alle aan- valsregisters open te trekken. De tweede helft zijn we degelijk begonnen en heb ben toen enkele akties ondernomen. Een enige uitval van de thuisploeg resul teerde in een derde doelpunt. Op dat ogenblik waren we helemaal de kluts kwijt en hebben we nog twee treffers moeten toestaan. Ik had in Ronse een nederlaag verwacht, al wil ik hier aan toevoegen dat de afgetekende cijfers mij voor een deel ontgoochelen. Wat mij voorts een beetje dwars zit is de vaststel ling dat vier spelers op een gele kaart werden getrakteerd. Een kwartier voor tijd heb ik Herman Van Langenhove gewisseld. De bedoeling daarmee was alleen om erger te voorkomen. Momen teel zijn er zeven spelers die twee gele kaarten op zak hebben. Te vaak wordt er tegen de scheidsrechter 'gezeverd'. Ik zou willen dat hier paal en perk wordt aan gesteld. De kern is te beperkt.» (e-g) Voetbal. Een blij weerzien tussen twee vrienden. Schepens van Serskamp, de schrik van de doelmannen en Filip SK Oudegem is onder het bewind van Hans Hofman produktiever geworden. Twee recente matchen brachten telkens drie doelpunten op. Een weelde waar men tot voor veertien dagen niet eens durfde van dromen. De invloed van Hans Hofman is blijkbaar groter dan algemeen verwacht. Sinds twee weken voert hij het sportieve bewind. Belangrij ke vaststelling is dat hij zijn maats weet te motiveren. Hans is in Oudegem steeds een gewaardeerde voetballer ge weest. «Het is duidelijk niet zijn intentie om blijvend aan het roer te blijven, zegt Rasschaert van SK Overmere, een rots klubleider Hector Lambrecht. Hans is in de branding (mi) niet de man die zich opdringt. Met iedereen heeft hij een voorbeeldige ver standhouding. De spelers zijn bereid om zich*honderd procent in te zetten. Dat schijnt nu de verdienste te zijn van Hans Hofman. Als er in de toekomst op een zelfde manier wordt gereageerd, dan kunnen we het verblijf in derde provin ciale verlengen. Wat de match tegen Moorsel betreft moet ik benadrukken dat de drie doelpunten niet overdreven zijn. Bert Vercauter en Jean-Paul Van Den Hauwe kregen in het slot een ideale doelkans voor de voet. Zondag in Oorde- gem hopen we minstens een punt te pakken. (e-g.) Rapide Lebbeke heeft op eigen veld twee punten aan SK Aalst moeten prijsgeven. In de Aalsterse voetbalkringen had men het over een logisch resultaat. Sekretaris Willy Cherrete: «De eerste helft kende in het algemeen een gelijkopgaand verloop, al kwamen wij toch het dichtst bij een doelpunt toen Keymeulen aanlegde. De bal sloeg op het doelhout te pletter. De thuisploeg heeft ons in die periode geen enkele keer in moeilijkheden weten te brengen. Achteraan liet niemand zich op enige tekortkoming betrappen. Na de hervat ting zijn we sterker gaan opzetten, op ereerden vaardiger en dwongen in de meeste linies een overwicht af. Het dient gezegd dat Lebbeke zich behoorlijk ver weerde. Na een kwartier verscheen een doelpunt langs Geeraerts op de score plank. Hij voerde vooraf een schijnbe weging uit, zette twee opponenten schaalonat en tikte de bal vervolgens naast de Lebbeekse keeper in doel. Na dien zijn we voorzichtiger gaan spelen. Het kwam erop aan om de voorsprong op het bord te houden. Bij Lebbeke twee punten pakken is zeker geen slecht re sultaat. De zege is in geen enkel opzicht in het gedrang gekomen.» In Lebbeke was men de mening toege daan dat een puntendeling een betere weergave zou geweest zijn. Trainer Frank Van Den Bergh hierover: «Geen van beide ploegen kon zich boven de andere manifesteren tijdens de eer ste helft. Uitgespeelde kansen zijn er niet geweest, enkel een doeltrap van een Aalstenaar die tegen de staak vloog. Na de hervatting liet Aalst bij tijden een wat vaardigere indruk en puurde een doelpunt. Er was daar een beetje geluk mee gemoeid. Jammer dat we aan huis twee punten hebben moeten afstaan. Een drama is deze nederlaag nu ook weer niet. Het komt er nu op aan om zondag in Bambrugge een punt te pak ken.» (e.g.) De Voorpost - 23.11.1990 - 21 Voetbal. De ploeg van Serskamp, zeker niet te onderschatten, won wel tegen SK Overmere met 1-2, maar moest deze week haar meerdere erkennen in Schellebelle, dat met 3-0 won mt) Voetbal. De reserven van Valentino's Overmere laten de moed niet zakken en spelen voor wat ze waard zijn.(mt)

De Voorpost | 1990 | | pagina 21