Rik Dhaen vier goals Leider Herzele verliest voor de eerste maal Kollektief sterk De eerste zege van Robur Moerzeke Alloo behaalt knap resultaat in Opglabbeek Sparta Mere wint voor de derde keer de voetbalbeker van Erpe-Meri Meldert - Baasrode 4-6 Herzele - Aaigem 2-3 Berchem - Eendracht Zele 0-2 Olsene - Robur 1-2 22 - 23.11.1990 - De Voorpost VOETBAL Met twee treffers van Bancheri en vier goals van Rik Dhaen boekte FC Baasrode tegen TK Meldert de eerste zege van het seizoen. De figuur van de week is der halve Rik Dhaen, die na omzwervingen langs VW Hamme, Denderhoutem, Den- dermonde en E. Meldert landde bij de aanvang van dit seizoen weer op zijn oude basis. Rik Dhaen: «Eigenlijk was ik het liefst bij Meldert gebleven waar ik de twee mooi ste jaren van mijn voetballoopbaan be leefde op gebied van begeleiding. Ik vertrek echter eind januari van volgend jaar als ontwikkelingshelper naar Zim babwe en meteen werd een einde ge steld aan mijn periode te Meldert. Het bestuur van FC Baasrode gaf me wel een kans om te spelen en die heb ik met beide handen gegrepen.» Het gaat nu wel niet zo best bij FC Baasrode vanaf de start van de nieuwe kompetitie. Rik Dhaen: «Oefenmeester De Leeuw had tot nu toe af te rekenen met een resem gekwetste spelers. Bo vendien inkasseren we veel te veel doel punten en het moet van mijn hart dat vele jonge spelers, die nochtans over heel wat talent beschikken, voldoende karakter missen om de nodige inzet op te brengen. Met de aanwerving van Bert De Schrijver, een karakterspeler, kan wellicht wat veranderen in de nabije toekomst. Zijn overeenkomst stuitte op heel wat kritiek in de bestuursrangen omwille van het feit dat hij in een half jaar niet tegen een bal had getrapt, maar op TK Meldert bewees hij fysisch in orde te zijn en wierp hij zich op als een ideale organisator op het middenveld.» Trainer Guido De Leeuw vindt het spijtig dat hij na de jaarwende een figuur als Rik Dhaen zal moeten missen. «Rik is een snelle en wendbare speler en be schikt over een flinke technische baga ge. Bovendien is hij een kleurrijk figuur De onbeschikbaarhèid van Filip Plae- tinck (geel geschorst) en Bruno De Wil de (wegens werkomstandigheden een ganse week afwezig op trainingen) ver plichtte Rudy Haleydt te sleutelen aan zijn defensie. De Eendrachttrainer liet Filip Fiers en Ronny Vervaet als flankver dedigers aanrukken en speelde Patrick Maache uit als voorstopper. Het behoorlijk gewijzigde elftal kweet zich uitstekend van zijn taak en kreëer- de een resem doelkansen waarvan top schutter Dirk Van Renterghem er twee kon verzilveren. Dat mocht niet gezegd van Berchem. Enkel Lobijn bedreigde even doelman Van Puyvelde en slechts in de slotfaze kreeg de Zeelse defensie het even benauwd toen een lokale doel poging net voor de doellijn werd ge keerd. «De winstmarge kon ruimer geweest zijn indien we onze kansen tenvolle hadden benut», stelde een tevreden Ru dy Haleydt. «Ik wil mijn spelers in blok gelukwensen voor de inzet en de disci pline waarmee ze Berchem partij gaven. die alle problemen probeert op te lossen met een kwinkslag. Ik stel hem graag als voorbeeld voor de jeugd. Spijtig dat ik over geen andere Rik Dhaen beschik in mijn team», aldus de aubade van Guido De Leeuw. Rik Dhaen denkt dat FC Baasrode bin nen enkele weken uit de gevarenzone zal zijn. Hij zegt hieromtrent: «Weldra zal oefenmeester De Leeuw weer kun nen beschikken over de gekwetsten Jan Lijneel, Koen Ghijssels en Yvan De Man. Dan beschikt onze trainer over een bre dere basis om de rest van het seizoen af te werken. Wat mij betreft zal ik in het verre Zimbabwe de esbattementen van FC Baasrode, zo goed als het daar kan, op de voet blijven volgen. Voor Baasro de, waar ik tenslotte mijn jeugdjaren sleet, heb ik nog altijd een boontje apart.» (e.g., Bomem-KAVD 3-1. De Coninck gaat in de aanval, Seghers speurt het veld af naar een opening (pol) Herzele startte als leidersploeg duidelijk in een favorietenrol tegen Aaigem, dat de laatste weken in goede doen was. Onmiddellijk dreigden de bezoekers maar Herzele kreeg na negen minuten de beste kans. Van Tittelboom bediende Tomme maar hij besloot op de paal. Tot dusver zag het er goed uit voor de lokalen of zou Dame Fortuna vandaag niet aan Herzeelse zijde staan? De sterke wind zorgde er wel voor dat mooi voetbal onmogelijk was. Beide ploegen zijn nochtans in staat om een aardig potje voetbal te produceren. Vandaag zat het er niet in. Aaigem kende windvoordeel en liet zich rustig naar het doel van De Saedeleer drijven. Na zestien minuten was het reeds raak. Het afstandsschot van Koen Bambust was onhoudbaar voor doelman De Saedeleer. Alsof dit voor de leiders nog niet genoeg was, rond het halfuur zou Dirk Raes worden uitgesloten voor natrappen op Ronny Perreman die voor zijn overtreding te recht geel kreeg. Nu was Herzele de kluts kwijt en zouden de leiders een tweede opdoffer te ver werken krijgen. Vijf minuten voor de rust verdubbelde Koen Bambust de Aai- gemse voorsprong. Een ideale ruststand voor Aaigem. Herzele zat nog meer in zak en as toen een derde treffer van Bambust tegen de netten vloog. Er wa ren toen amper twee minuten gespeeld in die tweede helft. Het leek een onbe gonnen zaak voor Herzele. Toch bracht Yvan Moreel de hoop terug in de gelede ren. Op vrijschop langs Rik Van Der Poorten kopte Moreel van dichtbij bin nen. Even later de uitsluiting voor Danny Van Isterdael die nog maar net in het veld was gekomen voor Ronny Perre man. Aaigem ook tot tien man herl en dit bracht meteen evenwicht in partij. De 65e minuut volgde dan moment waarop heel Herzele wachi Andy Tomme bediende Bruno Veil eken en het was meteen 2-3. Het zat dus weer volledig in voor de Herzelei ren. Nu was het pompen of verzuip Aaigem had het nog zeer moeilijk en strijd bleef op het scherp van de sn beslecht. De eerste nederlaag voor He zele was onafwendbaar. Toch blijven roodhemden leider want het got nieuws kwam nu uit Terjoden. Riv Terjoden verloor immers eveneei Herzele had echter een gouden za kunnen doen maar er rest hen enl een klinkende revanche op het veldv Voorde. Voorde is dus gewaarschuwd (Nicoll De organisatie was prima. Fiers en Ver vaet deden het overigens uitstekend in hun nieuwe funktie. Deze overwinning betekent een stap in de goede richting. Het is prettig opnieuw te beschikken over een ruimere spelerskem. Je kan het geen toeval noemen dat het spelpeil hierdoor crescendo gaat. De automatis men lopen lekker en daarvan plukken we nu de vruchten. Na dit dubbel sukses mogen we ons niet laten verleiden op onze lauweren te gaan rusten. We maak ten een uitstekende beurt mede door het verlies van de konkurrentie. Daarom vind ik de volgende thuiswedstrijd tegen Namen nog belangrijker. We wonnen nog maar eenmaal in eigen huis. De supporters hebben recht op meer. Een tweede thuiszege opent overigens pers- pektieven op een plaats bij de midden moot. Hoe vlugger we dit realiseren, hoe gemakkelijker het zal vlotten in dit kam pioenschap.» Jeugdvoetbal. De preminiemen van Eendracht Zele, een c Sint-Maartengeschenk (gvw) BOWLING i leidersploeg, kreeg van sponsor Servaes een extra Voor bowlingclub Alloo breken er stilaan rooskleurige tijden aan. De laatste plaaLs is nu enkele weken verleden tijd en de achtste plaats biedt nu meer comfort voor de Aalstenaars. Op het veld van Opglabbeek, of moeten wij de banen zeggen, behaalde Aalst de vooropgestelde 2-6 overwinning. Ook al werd er op een vrij laag niveau gespeeld, de overwinning was voor Aalst zeer wel gekomen en het belangrijkste nieuws. Met 2621 tegen 2676 haalde Aalst het laken naar zijn kant. In het eerste spel werd er gewonnen met 32 kegels ver schil. In het tweede spel ging Alloo Dyor Club volledig de boot in. Het verschil bedroeg maar liefst 130 kegels. In het derde spel speelde Aalst echter de pan nen van het dak. Met 1019 tegen 842 werd het resultaat bereikt waarvoor ge heel Aalst wou tekenen: 2-6 winst. De Ridder (553), Gorteman (5549), De Deyn (541), Eggermont (537), DeThaey (496) konden meteen juichen. Alloo Christiaensen haalde het van Eeklo met 6-2 (2939 tegen 2351). Fanny Wouters lukte 511 punten en blijft op dreef. Het derby tenslotte tussen Bakkerij Raes en Alloo Farao's werd verrassend ge wonnen door de Farao's met 2-6 (2282-2349). Marcel De Ridder met 517 en Eric De Smet 502 kegelden zich in de belangstel ling. (NICOLLE) In het verleden trad de voetbalpio Sparta Mere al twee keer als overwi naar uit dit jaarlijks tornooi, ingeric üj door de sportraad van Erpe-Mere. Voi jaar trokken zij aan het kortste eind tot ze verslagen werden door Eendrad Burst. Een paar weken geleden eisten 1 echter hun plaats weer op toen ze op terreinen van het administratief cei trum Steenberg de finale speelden tege Fonteintje Erpe. Alleen ploegen van E/ pe-Mere mogen aan dit tomooi deelra men en beide ploegen hadden voorheeL reeds hun reeks gewonnen. De finalewedstrijd betekende voor dt. twee elftallen een zware opgave want dl eerste helft gaf geen van beide ee duimbreed toe en met de pauze ha men nog geen van de twee doelwachtei kunnen verschalken. De blancoscol 1 zou na de rust toch enigszins verandt ren en men was zinnens er toch eei meer aantrekkelijke wedstrijd van maken. Met inzet en inspiratie maakt Fonteintje Erpe toch het eerste doelpun en nam een optie op de eindoverwin ning maar de euforie duurde niet lan want weinig tijd nadien kon Sparta vi een strafschop gelijk maken. Daarbi zou het niet blijven want Mere ging op di genomen elan verder en scoorde no liefst twee keer. Het bleef bij 3-1, ook a deden beide elftallen hun best om hut emoties bot te vieren op elkaar zodanij zelfs dat drie spelers - één van Mere ei twee van Erpe- nog een rode kaar mochten meenemen naar de kleedka mers. De zogenaamde kleine finale was een wedstrijd tussen Mascotten van Mere en Octopus van dezelfde gemeente. Uitein delijk was het dus een Meers onderonsje en voor de derde plaats diende men tol de strafschoppen over te gaan vermits de uitslag hier 2-2 bleef. De Mascotten waren het meest bedrijvig met de straf schoppen en mochten nog het podium bestijgen. Ondanks rode en gele kaarten - hel betreft hier nochtans vriendschappelij ke wedstrijden - werd de prijs voor de fair-play toegekend aan de ploeg van Alexander Erondegem. Was er genoeg belangstelling vanwege de clubs uit Erpe-Mere, dan kan men dal niet zeggen van het publiek dat minder geneigd blijkt om te supporteren voor «caféploegen». Nochtans ook hier vall wat te beleven, zij het dan ook op lager niveau. (j.v. Hekkesluiter Robur Moerzekemocht zondagavond de eerste zege van het seizoen vieren na een 1-2 overwinning tegen Olsene. Dany Van Hauwermeiren in de eerste helft en Chris Ferket na de kampwisseling hadden een 0-2 voor sprong op het bord geprikt. Nadat de thuisploeg nog teruggeslagen had tot 1-2 kreeg Robur het een kwartier erg lastig om die luttele voorsprong veilig te stel len. Volgens klubleider Freddy De Maere moet die zege een hart onder de riem zijn voor de nieuwe trainer Jacques Van Den Bergh Freddy De Maere: «Sinds hij bij Robur is verschenen is er een nieuwe wind gaan waaien. Uiteraard zullen we nog hard moeten knokken om uit die onderste regionen weg te geraken. Maar er zijn positieve punten te noteren. Zo bijvoor beeld keerde Mare Ost na een wekenlan ge afwezigheid weer in de basis en dat betekende meteen een versterking op het middenveld. Ook Croese en Eddy Huylebroeck mogen we snel verwachten als vaste titularissen. Als we de rest van de gekwetsten kunnen rekupereren zijn we nog niet bij voor baat veroordeeld om te degraderen.» (e.g.) Voetbal. De reserven B van SK Berlare kregen een nieuwe uitrusting (vdwg) Bornem-KA VD 3-1. Een prangende fase voor het Dendermondse doel met o.n Cooreman en Van Troos in aktie (pol) Jeugdvoetbal. De duiveltjes van E. Zele speelden op het Sint-Maartensfeest een oefenwedstrijd (gvw)

De Voorpost | 1990 | | pagina 22