Dendermondse Rugbyclub K zegeviert in topduel na moeilijke wedstrijd ik II Dendermondse reserves bevestigen hun status van 'Moorfretters' Vlaamse Zwemweek in Olympos Dendermonde Van 17 tot 24 november 1990 24 - 23.11.1990 - De Voorpost ATLETIEK RUGBY mooie aktie van Eric Vogelaere bemach- Lauwers (die opnieuw het leeuwenaan- tigde Van Den Steen de bal en schoof er deel van de punten voor zijn rekening dwars door de modder mee over de lijn. nam) miste de omzet niet en legde de eindcijfers vast op 0-36. Een oververdiende overwinning voor de Dendermondse reserves die bedolven onder de modder, maar daarom niet minder gelukkig, de kleedkamers en dan vooral de douches opzochten. Opvallend in deze wedstrijd was ont egensprekelijk de schitterende prestatie van de jongste Dendermondenaars op het veld: Karim Demnati en Alain Buyens. Deze twee kadetten (de voordien nog aan het werk tegen hun leeftijdsgenoten van Bosvoorde) schrik ken er niet voor terug om 's zondags de grote namen partij te geven, en het minste wat kan gezegd worden is dat ze zich qua inzet en lef niet onderscheiden van de rest van het reserveteam. Allebei beloftes dus. Het Dendermondse rugby kan er maar wel bij varen... Kris Van Damme Rugby. Mare De Velder (xl) ZWEMMEN Vrijdag 23 november 18.00 - 21.45 'Waterwandelen' - kampioenschap van Dendermonde 18.00 - 21.45 Verkleed zwemmen voor iedereen 21.45 - 22.45 Duikinitiatie met duikklub 't Zeepaardje Zaterdag 24 november 8.30 - 12.00 Aperitiefzwemmen 12.00 - 14.00 Waterpolo-initiatie Zwemmen voor gehandicapten 14.00 - 19-00 Zweminstuif voor iedereen 20.00 - 21.30 Zweminstuif voor zwemklubs Verkleed zwemmen Ludieke Miss en Mister Olympos-verkiezing onder de leden van de zwemklubs. DAGELIJKSE AKTIV1TEITEN Tekenwedstrijd voor scholen Tombola '3 op een rij' voor elke zwemmer Brevet- en trimzwemmen Tombola-aktie voor 6-12-jarigen Zwemmen aan 35 fr voor iedereen tussen 15 30 en 16.45 u Aktie spaarzwemmen. La Hulpe RC - D.R.C. 3-6 Na Dat men in het rugbywereldje de Den dermondenaars enkele jaren terug «Moorfretters» noemde is wellicht niet bij iedereen bekend. De spelers die toen de dienst uitmaakten zijn nu in groten getale terug te vinden bij de Dender mondse reserves en ze kregen zondag een uitstekende gelegenheid om na te gaan of ze zich nog steeds zo goed thuisvoelen op een heus modderveld. Sportief als ze zijn stonden de Dender mondse reserves bij de aanvang van de wedstrijd onmiddellijk 2 spelers af aan de oncomplete Terhulpse ploeg, en niet van de minste: kapitein Jo Van Den Bossche wisselde de truitjes en ook Wilrijkenaar Denis Poot werd bereid gevonden het tegen het eigen team op te nemen. Meteen werd «ouwe rat» Josse Verschueren tot kapitein van D.R.C. 2 gepromoveerd, een status die hem dui delijk beviel en motiveerde tot een uit stekende wedstrijd. Verschueren zou zijn team naar een schitterende over winning leiden. Reeds na twee minuten was het prijs: Vermeulen haalde de oude trukkendoos nog eens boven en splijtte de Terhulpse verdediging doormidden. Na een mooie pass had Van Hauwermeiren (die even later van het veld moest) maar te druk ken (0-4). De omzet werd door Lauwers op de paal geplaatst. In de 7e minuut liep D.R.C. verder uit na een mooie driekwartaanval, gelanceerd door Gou- bert en fraai afgewerkt door Walter D'Hoogh. Deze keer mikte Lauwers be ter en D.R.C. kwam 0-10 voor. Nog voor rust zou deze score verdubbelen: eerst werd er een penalty-trie toegekend na een obstructiefout op Karim Demnati (omzet Lauwers) en in de 29e minuut kon een supergemotiveerde Van Den Steen opnieuw op pass van Goubert de ruststand vastleggen op 0-20. Bij de aanvang van de tweede spcelhelft was het opnieuw onmiddellijk prijs. De ze keer was het StefVerbruggen (die zijn eerste rugbylessen kreeg aan de Leuven se universiteit): 0-24. De relatief mak kelijke conversie werd door Goubert gemist. Even later brak Raf Casier door de Terhulpse verdediging en passte mooi op Lauwers. Afdrukken en zelf omzetten, en D.R.C. aldus op een mooie 0-30 voorsprong. De Dendermondse overwinningsdrang bleek echter nog niet geluwd. Op een Scholencross in Dendermonde. Straks is het onze beurt, maar eerst gaan we ons maatjes even aanmoedigen (foto P. Hermans) Het topduel in eerste nationale tussen de twee hoogst gerangschikte ploegen (Dendermonde en La Hulpe) beloofde vooraf veel goeds. Dendermondse heeft zich dit seizoen definitief bij de favorie ten geschaard en Terhulpen is de grote verrassing van dit seizoen: pas gepromo veerd uit tweede afdeling moest het zondag slechts de eer laten aan lands kampioen Bosvoorde, zij het slechts met een luttele drie puntjes. De weergoden beslisten er echter anders over, zodat de wedstrijd diende gespeeld op een modderveld, eerste klasse on waardig. Een sterke zijwind maakte ver der elk driekwartspel onmogelijk. Het verslag van de wedstrijd zelf is snel gemaakt. Reeds na enkele minuten wa ren de spelers zonder uitzondering be dolven onder een dikke modderlaag, niet meteen bevorderlijk voor een nor male spelontwikkeling en tegelijkertijd oorzaak van talloze technische manke menten (voorwaartse ballen, off-side fouten,...). Vroeg in de wedstrijd miste de «kicken» van de thuisploeg twee rela tief makkelijke kansen om een penalty om te zetten. De sterke zijwind was hieraan niet vreemd. Omtrent de 25e minuut was het dan toch raak en La Hulpe nam de leiding met 3-0. Ondanks duidelijke Dendermondse dominantie slaagden de D.R.C.-ers er niet in een reële kans af te dwingen. Op stilstaande fasen misten zowel Casier (opnieuw in de ploeg) als Cambier (die door de thuisploeg zwaar onder druk werd gezet) verschillende penalties, en de driekwarten kregen te weinig mooie ballen om zich met sukses een weg door de modder te banen. Er werd dus gerust - met een 3-0 achterstand. Scholencross in Dendermonde. Totale inzet van vele honderden deelnemertjes De tweede speelhelft onderscheidde uit de basisscholen van de streek (foto P. Hermans- - zich qua spelniveau al niet van de eerste, en in de mate dat de tijd vorderde werden enkele Dendermondse begelei ders toch ernstig nerveus. Toen Cambier op een kwartier van het einde bovendien achtereenvolgens nog een penalty en een drop-shot miste leek de match defi nitief verloren. Toch bleef Dendermondse hardnekkig proberen om zich in het kamp van de thuisploeg te nestelen. Andy Wauters (voor de tweede week «hooker») slaagde er, met een tiental minuten te gaan, in om in een scrum de bal van de tegen strever te winnen. In de daaropvolgende scrum betrapte de scheidsrechter de thuisploeg op enkele onregelmatighe den en kende Dendermondse een pe nalty toe. Met nog slechts een vijftal minuten te gaan begreep iedereen dat dit het moment van de laatste kans was, en kapitein Casier stond dus voor een verscheurende keuze: ofwel trachten de bal tussen de palen te kicken en dus mikken op een draw, ofwel met een ingestudeerd nummertje proberen als nog een try te scoren en de wedstrijd zegevierend af te sluiten. Casier opteerde voor het tweede, wat achteraf de enig juiste keuze bleek. Met een beweging die voor de Dendermond se supporters intussen bijna «klassiek» kan worden genoemd werd Mare De Velder in de Terhulpse verdediging ge lanceerd, en wat vrijwel iedereen reeds had opgegeven gebeurde: De Velder bukte zich onweerstaanbaar door een Rugby. Jos Verschuren (xl) de Chiro van Sint-Gillis, wellicht nog een interessante rugbycarrière te wachten. Zes op een rij dus voor Dendermondse en het werkelijk grote werk staat nu voor de deur. Zondag is er een dagje rust maar in de daaropvolgende weken wordi wellicht beslist wie dit seizoen de titel binnenhaalt. Vooreerst is er de topwed strijd tegen Asub Waterloo en daarna de supertopper op het veld van landskam pioen Bosvoorde. We duimen alvast Kris Van Damme Uitslagen 6de speeldag Bosvoorde - Visé 8 Asub Waterloo - RFC Luik 47-12 La Hulpe - D.R.C. 3- 6 Rubes Edegem - Avia 16-32 Standard - British 10-15 Stand eerste nationale 1. DENDERMONDSE 18 klos van vier verdedigers en drukte de bal over de trylijn, zijn ploeg aldus aan de overwinning helpend. Kort na de omzet van Cambier 0-6) werd de wed strijd afgeviagd. Het is niet de eerste maal dat De Velder zijn verantwoordelijkheid ten volle neemt op dergelijke fazen. Dit seizoen scoorde hij reeds driemaal op identieke wijze. Toch opmerkelijk voor een jonge man die slechts aan zijn tweede rugby- seizoen bezig is. Er staat De Velder, slechts 23 jaar oud en bij de meesten bekend als (ex-) stuwende kracht achter 2. Bosvoorde 3. Asub Waterloo 4. La Hulpe 5. British 6. Avia Kituro 7. Rubes Edegem 8. RCSVisé 9. Standard Luik 10. RFC Luik 1 match minder 59) (+137) (+113) 29) (-2) 60) (-76) (-113) (-95) (-112) La Hulpe RC 2 - D.R.C. 2 0-36 eei ret dif "si kit mi De aai kli m< 75 pe ééi vai Na Bi Br M< Eti Sc Scholencross in Dendermonde. In het kader van de Vlaamse Zwemweek werd op de terreinen van zwembad Olympos een scholencross gehouden voor de basisscholen van groot-Dendermonde (foto P. Hermans) Scholencross in Dendermonde. Daar gaan ze. ..en ze menen het nog ook. Na de tocht door de drassige weiden konden de deelnemers voor een verfrissende duik naar het Olympos-zwembad (foto P. Hermans)

De Voorpost | 1990 | | pagina 24