.v i Winst en verlies voor Berlare Eindelijk tweede zege voor Blauwe Hoek Buggenhout blijft aan de top Sterker dan verwacht Kostbare punten Torhout had het twee sets lastig te Zele Goede gastheren Leeuwerik blijft aan de winst Erembodegem blijft aan de winst Biekes beten van zich af Volleybalkalender Derde volleybaltornooi van Jong en Sportief, Uitbergen en V.K.S. Oost-Vlaanderen Jeu 26 - 23.11.1990 - De Voorpost VOLLEYBAL Volleybal. Het junioresteam van Berlare (a) Kalken 0 Berlare 3 De heren van Berlare wonnen hun wed strijd op Kalken op een grootse manier. De thuisploeg dat wel gehandicapt tus sen de lijnen kwam kon op geen enkel ogenblik Berlare bedreigen en werd in alle lijnen overspeeld. Kalken dat een goede start kende is nu nog slechts de schaduw van de kompetitiestart. Van een spannende partij kin men dan ook niet spreken, Berlare kon rustig opbou wen en afwerken. De thuisploeg was steeds op achtervolgen aangewezen. Voor een meer genietbare partij moeten we uitkijken naar de volgende wedstrijd. Zaterdag ontvangt Berlare Waarschoot en dat team staat op de derde plaats in de klassering en is zeker een sterkere tegenstander voor de thuisploeg. Knappe thuisploeg Kelderken Gent 3 Berlare 0 Bezoekend Berlare was duidelijk in een mindere dag. Tegen dit gemotiveerde Kelderken kwamen ze er nauwelijks aan te pas en dat vooral in de eerste set. In de tweede set kon men tot 6-6 gelijke Denderhoutem 1 Erembodegem 3 Erembodegem kende geen noemens waardige problemen in zijn wedstrijd tegen Denderhoutem. De thuisploeg was maar een keer gevaarlijk en dat was in de tweede set toen met 15-11 de set gewonnen werd. Maar de overige sets waren er zonder weerstand van een thuisploeg die de wet van de sterkste moest ondergaan. 3-15 en 4-15 zijn toch setstanden die alles zeggen. Erembode gem dat met een beste receptie uitpakte kon zijn aanvallers in ideale positie aan het net brengen en tegen deze smashes was de thuisreceptie niet opgewassen. Erembodegem dat aan een beste sei zoen bezig is kan zaterdag tegen Melle zijn positie nog verstevigen. Een wed strijd die wel het bekijken waard is en begint om 17.45 u. Andre Michelbeke 3 Erembodegem O Biekes Erembodegem heeft tegen kan didaat kampioen Michelbeke van zich afgebeten en de thuisploeg bibbergeld doen betalen in de derde set. Hier moest de thuisploeg heel diep in de reserves tasten en met 16-14 de derde set nemen. En bij Erembodegem keek men op naar de knappe prestatie weer van Lilian Van Herzele die niet afgaf om met een dege lijk aanvalsspel de thuisploeg dikwijls voor problemen te stellen. Hierbij werd ze dan steeds in een goede positie aan het net gebracht door passeur Annick Bevemage die weer een knappe verrich ting voor het voetlicht bracht en als een van de betere passeurs van de reeks mag aanzien worden. Voor Biekes Erembodegem wacht een van de belangrijkste wedstrijden van het seizoen en dat is zaterdag om 17.45 u tegen Lebbeke. Een wedstrijd die zowat als de beslissendste mag aanzien wor den. Beide teams staan gelijk en de winnaar maakt een heel grote kans op het behoud. Andre Kangoeroes Aalst 3 Jverboelare 1 n Aalst is men best tevreden met de :ege want deze bleef lange tijd aan een lijden draadje hangen. Met setstanden lie alles zeggen en vooral dat er in edere set tot de laatste bal moest ge- 'ochten worden. Na vier overwinningen >p rij moest men wel goed uitkijken bij ie Kangoeroes om niet in het verlies ;espeeld te worden, n de eerste set moest men al vlug op ;en 2-6 achterstand aankijken en dat verd dan toch teniet gedaan maar eerst noest bij Kangoeroes de 2 meter jongen Jurgen Lambrecht ingebracht worden en het spel kantelde en via 12-7 werd het 15-11. In de 2e set was Kangoeroes dan goed op weg om bij 11-10 ook de tweede set op hun naam te schrijven. Maar de persoonlijke foutenlast was er oorzaak van dat Overboelare kon terugkomen en doorgaan met 12-15- In de derde set waren er dan geen problemen meer want Aalst bleef op voorsprongen kon uitmaken met 15-11. Ook in de vierde set was Aalst het betere team en met dezelfde cijfers 15-11 werd set en match uitgemaakt. Andre Dames Ename 0 Buggenhout 3 Ook de verplaatsing naar Ename leverde voor Buggenhout geen problemen op en daar werd het een vlotte winst. De thuisploeg kon op geen enkel ogen blik een gepaste tegenzet vinden tegen het sublieme spel dat de Buggenhout- coach Thienpondt zijn team had uitgete kend. Het ergste zagen we in de eerste sets toen de thuisploeg gewoon van de vloer gespeeld werd. Met 15-4 en 15-2 kan men moeilijk van een evenwichtige partij spreken. Alleen in de derde set was er enig weerwerk te zien van Ename dat nu een meer evenwichtige wedstrijd liet op tekenen maar verder dan negen pun ten kwamen ze ook niet. Een beste aanvalsspel voorafgegaan van een beste receptie van Buggenhout maakte een einde aan set en match. Verwonderlijk is wel dat Ename nu niet zomaar bij de zwakkere ploegen wordt ondergebracht maar nu toch na de eer ste en tweede set met rode kaken naar het bord moest opkijken. Voor Buggen hout wordt het zaterdag bittere ernst met de komst van Kangoeroes staan de zenuwen wel gespannen. We hebben het reeds vroeger gezien dat het een span nende partij werd dat zal het zaterdag ook wel zijn in de Buggenhoutse Sport hal. tred houden met een kwieke thuisploeg die zowel aanvallend als met een beste blok punten binnenhaalden. Berlare moest hier ook dan de rol lossen en de set aan de thuisploeg laten. In de derde set ging het gelijk op tot 3-3 maar dan ging het weer in een ruk naar 9-4. Men kreeg dan plots meer zicht op de wed strijd en met een paar legballen en enkele goed gerichte smashes kon men dichterbij komen van 12-5 naar 13-9, maar dan was de kous af en kon een betere thuisploeg uitmaken. Nu wach ten voor Berlare drie thuiswedstrijden die op papier evenveel winstmatchen moeten opleveren. Of kan het zijn dat men thuis met niet meer inzet gaat spelen als op Gent het geval was. Nu Martin Vandenbosch hopelijk er terug zal bijlopen (wegens verhuis een paar weken er niet bij) kan men weer met de zege aanknopen. Eerst komt Waar schoot en dat is nu zaterdag. Op 1.12 komt Madavoc Hamme op bezoek en op 15-12 is het Heusden dat naar Berlare komt. Zes winstpunten kan Berlare in het midden van de klassering brengen. Andre Deinze 1 Buggenhout 3 Na een spannende partij heeft Buggen hout de volle winst mee naar huis geno men. Het begon nochtans slecht voor de bezoekers die in de eerste set goed meespeelden maar de zege aan de thuis ploeg moesten laten met 15-12. In de tweede set kregen we dan een omge keerd beeld met weer een set die ile kanten uitkon tot 12-12 maar dan was het toch Bugenhout dat uitmaakte. In de derde set was het een rustig meesterschap voor de bezoekers die met 4-15 op 1-2 kwamen te staan. Het toppunt volgde dan toch in de vierde herneming toen Bugenhout uitliep tot 5-13 maar dan op een remonte moest zien van Deinze dat met prima aanvals spel oprukte naar 13-13. Na enkele bal wisselingen was het Bugenhout dat met 13-15 set en matchwinst haalde. Met deze overwinning blijft Bugenhout mee aan kop van de klassering. Andre Volleybal. De dames van Kangoeroes-Aalsl in aklie tegen Oudenaarde (da) Blauwe Hoek Hamme 3 Brugge 2 (15-13,11-15,15-10,12-15,15-11) Blauwe Hoek dat in de kompetitie niet onaardig speelt kent wel tegenslag door de afwezigheid van een paar basisspe lers. De tegenstanders in de beginfase van de huidige kompetitie waren verrast van het goede spel van Hamme, maar de gekwetste afwerkers ontbraken nog wel om de sets af te ronden. Na de matte wedstrijd in de Oostvlaamse beker tegen Dendertioutem, waar amper met de hakken over sloot de zege werd wegge- kaapt van de derde provincialer waren de Wuiters aan een revanche toe. De wedstrijd was een spannend gedoe die bij de twee uur duurde en na de zege tegen Zedelgem werd nu de tweede zege versierd hetgeen het moreel van de spe lers opvijzelt. In de eerste set waren de gastheren op achtervolgen aangewezen, want een slechte start leidde tot een 1-5 achter stand. Hamme slaagde er nog wel in evenwicht in de balans te brengen na een remonte bij 8-9 en een knap terug vechtende thuisploeg kon via 11-11 knap uitmaken. De tweede set was gelijkopgaand tot 8-10 maar in de eindfase konden de bezoe kers na de eerste' setbal uitmaken. In de derde set moesten de thuisspelers een 2-8 achterstand goedmaken. Dit gebeur de met een reeks knappe opslagen van Tony Segers die vijf punten skoorde met zijn service. Bij 10-9 kwam Hamme voor het eerste aan de leiding in deze set, maar de beste man op het terrein Fred dy Van Lokeren skoorde vijf punten met zijn opslag hetgeen de zaal in vuur en vlam zette. In de vierde set was Hamme opnieuw op achtervolgen aangewezen. Een 2-5 achterstand werd na knap aan- valswerk van Guy De Mulder weggewerkt bij 11-13 maar een paar slechte receptie in de eindfase leidde tot een beslissende set. Tijdens de ti-break keek Blauwe Hoek andermaal tegen een 2-5 achterstand aan maar bij de kampwisseling leidde de thuisploeg met 8-7. Een gelijk opgaande strijd tot 12-11 maar het kollektief werk van de thuisploeg zorgde voor een twee de zege. Te vermelden dat Bart Malfiet tegen een gele kaart aanliep en dit van een scheidsrechter die bij wijlen het noorden verloor. VC Zele 1 Torhout 3 (11-15,15-13, 5-15, 9-15) De Westvlamingen hadden het niet ge makkelijk te Zele. Koen Van den Eynde werd de boeman van de bezoekers. De thuisploeg kende de beste start en de gastheren leken in de openingsset op weg naar de deelzege wanneer Zele er in slaagde een 10-7 voorsprong uit te bou wen. Ongelukkiglijk vielen de thuisspe lers stil hetgeen leidde tot het verlies van de set. Met een niet te stuiten Ferrariu in de aanval en de routine van Stoian kon Zele tijdens de tweede set gelijke tred houden en wanneer Guy De Beer en middenblokker Van den Eynde hun duit in het zakje kwamen doen na een 13-13 Heren Derde VIV Divisie 24.11 - 20.00 u.: Blauwe Hoek Hamme - Kortrijk Eerste provinciale 24.11 - 20.00 u.: W Temse - Sigivok St.-Gillis-Waas 25.11 - 20.00 u.: Adec Baasrode - Evergem Tweede provinciale A 24.11 - 19.45 u.: Thunderballs Berlare - Waarschoot 25.11 - 20.00 u.: VC Stekene - Juvenes Zele Tweede provinciale B 24.11 - 17.45 u.: V.K. Erembodegem - Melle Derde provinciale B 24.11 - 19.00 u.: Wetteren - Modema Lebbeke 19.15 u.: VC Buggenhout - Real Testa Lokeren 20.00 u.: VC Drongen - Juvenes Zele 25.11 - 19 30 u.: Leeuwerik Lede - Heusden Dames Eerste provinciale 24.11 - 16.00 u.: White Star St. Amandsberg - VC Oudegem 18.00 u.: Zulte - Rumbac Waasmunster 20.15 u.: Scorpio Aaigem - Sigivok St.-Gillis-Waas 20.00 u.: ATB St. Niklaas - Snuffel Grembergen. Tweede provinciale A 24.11 - 19.45 u.: VC Berlare - Waarschoot 25.11 - 10.45 u.: VC Oostakker - Madavoc Hamme Tweede provinciale B 24.11 - 17.45 u.: Biekes Erembodegem - Modema Lebbeke 19.15 u.: VC Buggenhout - Kangoeroes Aalst Derder provinciale A 24.11 - 19.00 u.: Kemzeke - Real Testa Lokeren 16.15 u.: Aalter - VC Temse Derde provinciale B 25.11 - 16.00 u.: Gilvoc Dendermonde - Erwetegem 16.00 u.: Leeuwerik Lede - Ronse Jeugdkalender Jongens kadetten 24.11 - 16.00 u.: Thunderballs Berlare - Sigivok St. Gillis-Waas 25.11 - 10.30 u.: Juvenes Zele - Evergem Jongens scholieren 24.11 - 10.00 u.: Juvenes Zele - Blauwe Hoek Hamme 16.15 u.: Blauwe Hoek Hamme B - Rapid St. Niklaas Jongens junioren 24.11 - 13.45 u.: Thunderballs Berlare - Beervelde Meisjes kadetten 24.11 - 14.30 u.: VC Temse - Sigivok St. Gillis-Waas 14.30 u.: Madavoc Hamme - VC Berlare Meisjes scholieren 24.11 - 14.30 u.: Assenede - Madavoc Hamme 15.00 u.: Nieuwkerken - Snuffel Grembergen 25.11 - 10.30 u.: Sindra St. Niklaas - VC Temse 24.11 - 15.00 u.: Nieuwkerken - Rumbac Waasmunster 10.30 u.: VC Oudegem - Ename 17.00 u.: Scorpio Aaigem - VC Berlare Meisjes junioren 24.11 - 16.45 u.: Beervelde - VC Berlare 17.30 u.: Kruibeke - Sigivok St. Gillis-Waas 25.11 - 14.00 u.: Michelbeke - VC Oudegem Bask Lokeren Leeuwerik Lede Het is op Lokeren een spannende vijfset ter geworden in het treffen tussen Loke ren en Lede. Lede dat ook reeds een beste seizoen kende was zeker niet naar Lokeren afgezakt om zich te laten in de hoek drummen. Dat is ook niet gebeurd want na een spannende partij won Loke ren met het kleinste verschil. In de beide aanvangssetten ging het gelijk op zodat ook elk een set voor zijn rekening nam. In de derde set liep Lede tot 0-7 uit maar moest toezien hoe Lokeren met een beste aanvalsspel rugvocht en eerst langszij kwam en da op zijn elan doorging en uitmaakte. Ook in de vierde set was er en ruin voorsprong op het Bord voor lede ma ook hier was het Lokeren dat punt vo< punt terug nam maar uiteindelijk de s toch aan de bezoekers moest laten 2-i Dan weer een zij aan zij in de belle; 6 en 8-7 kwamen er op het bord, maar hl laatste woord was weer aan Lokeren di met 15-13 de set en de zege in de wacl sleepte. Herzele 0 Lede 3 Voor de dames van Leeuwerik Lede werd het een wedstrijd zonder veel geschiede nis. Een vlotte winst waarbij Herzele vaak van het kastje naar de muur ge speeld werd. Alleen in de eerste set kon Herzele wat weerwerk bieden maar moest al vlug de rol lossen tot 6-6 kon men de balans in evenwicht houden maar dan was het de beurt aan kapitein Conny Van Herzele en haar team om een weinig door te drukken en Herzele was er aan voor de moeite. 6-15. En dan een walk over 1-15 met een afstraffing in de derde set 0-15. Voor het ongeslagen Leeuwerik was dit geen partij en volgende tegenstander is uit ander hoi gebeiteld: Ronse en daar zal men gee steken tegen laten vallen want Ronse een team dat over een beste aanv beschikt zodat het uitkijken wordt voo Lede om de zege aan huis te houden tevens zijn plaats aan de kop van rangschikking te verdedigen. Ook volgende tegenstaander mag niet ondei schat worden en dat is Vosselaer. Voo Leeuwerik lede wachten dus nog ee paar harde wedstrijden. Andr gelijke stand kon de thuisploeg de set stand in evenwicht brengen Vanaf de derde set staken Torhoutse spelers een tandje meer. Een aanklam pend Zele kon nog tot 4-5 gelijke tred houden maar van dan af werd het één- richtingsvolleybal. De gasten werden een handje toegestoken omdat Zele to taal onsamenhangend speelde. Het sa menspel was verdwenen en de thuis ploeg teerde op een teveel aan individue le akties. Tijdens de derde set kon Zele tot 7-8 aanklampen en de eerste helft was dus spannend, maar bij de bezoekers liep meer talent hetgeen de doorslag gaf na een 9-13 tussenstand. Op zondag 18 november ging in de sport hal te Berlare een groots volleybaltor nooi door met maar liefst 16 heren- en 10 damesploegen. Bij de heren werd de schiftingen gewon nen door de Bruine Beren uit Hamme. 2e was Duvels uit St.-Niklaas, 3e Lappe- teme uit Lokeren en 4e 't Moleken uit Moerzeke. De finalepoule werd eveneens gewoi nen door de Bruine Beren. De fairplaybeker werd gewonnen zow bij de dames als bij de heren door Poortje uit Bazel. De damesreeks werd gewonnen doo VKS Hamme. BERF( Nat. I Xavit BC A span Pro\ I BBC Speli loze Pro\ Coac I Matt I thuif Prot BBC Steve i ware DAM BB' Sipbi Conr Veerl Kris Tina Eller Hilde Linsl BC Rust Conr Veerl Hildc Kris Eller Linsl Nath Tina Nath Nani Sta Loke Vovk Akr. Erem Stan Erem Lokei Bata\ Sipib Melse Miers Akr. Vovk; Weze Falcc MED Eren De pi achte bitste spijti; Haar Met s grote tijder Mede beetji Span MED Eren De n ties, dank Rusti een j éénn ajuin RESÏ Sipil Sipib bezoi Sipib in te bedrc bedre Punt N'anii 6, De

De Voorpost | 1990 | | pagina 26