Cijfers zeggen niet alles Robuco valt totaal stil in laatste kwartier iZenuwslag Nipt verlies na knappe wedstrijd Handbalkalender Ik*! Derde hoofdwedstrijd verloren Eénrichting De Voorpost - 23.11.1990 - 29 HANDBAL le Nationale HK Waasmunster 15 doel werpen zorgde voor Limburgse te- In. Hasselt 25 genaanvallen die niet meer konden op- Het is in feite een beetje triest dat naar gevangen worden door een wellicht het wedstrijdeinde toe cijfers op het mentaal vermoeide defensie zodat er bord kwamen die laten veronderstellen nog een 15-25 score op het bord kwam dat HKW eigenlijk niet in de wedstrijd die HKW niet gaf wat het verdiende, was tegen Bekerhouder Hasselt. Geluk- HK Waasmunster: Van Renterghem, kig waren er bijzonder veel toeschou- W. De Grave, T. De Grave 1, Agneessens wers in de sporthal die getuige waren 2, Roels 4, Luypaert 3, Borgers, De Bode van de knappe prestatie van de thuis- 3, De Clercq, Vermeulen, De Meersch- ploeg die 9' voor het einde nog altijd aanklampte met een 14-18 score. Waas munster speelde inderdaad bijzonder verstandig gedurende 50'. Het balverlies werd goed beperkt en het is duidelijk dat de jonge ploeg heel wat geleerd heeft uit de vorige wedstrijden. De naïviteit is grotendeels verdwenen en ook verdedi gend wordt er bijzonder attent gerea- tijdens de derde en laatste set werd een geerd. Coach De Vlieger had ook uitge- niet groter geworden (8-14). Ook in de drie op het bord genoteerd. De klus van pakt met een verrassende zet. Vermeu- tweede helft draaide HKW goed mee Oudenaarde was in minder dan vijftig len werd geposteerd in de één en dit maar toch kon een sterk Hasselt lichtjes minuten geklaard. Oudenaarde blijkt werd een bijzonder goede meevaller zo- blijven domineren. Via 11-19 na 35' wel een van de grote vier in reeks B te dal nu al kan gesteld worden dat HKW werd het een 16-26 eindresultaat. Gei tamen™weerstaan" Telkens"waT de zijn Dé top als het ware in tweede een speler voor eerste nationale heeft HK Waasmunster: Desseaux, Maes, N. n Dei thuisploeg op achtervolgen aangewezen provinciale. Misschien kan Kangoeroes bijgewonnen. Eddy De Smedt, de Has- Verhelst W DeGroote1, Goossens 2 en het kon nooit een vuist maken. de twee puntjes op Buggenhout, waar op seltse coach was dan ook maar matig Sanders 2, W. Inerts 2, De Clercq 5. De f de zaterdag de konfrontatie plaatsgrijpt, tevreden over de prestatie van zijn ploeg Meerschman 4, De Vlieger. EVA van ue wor-aa Sch-kk*jt' S9* eer l 'JfS Handbal. Robuco Buggenhout (foto guv) JALOERSE SfaüCNCENTRALC Bonar rhormium Li/da.it.tujiM ftesmxker Handbal. HBC Dendermonde (foto guy) 4e Afdeling M Tweede provinciale dames m di ;de |j Kangoeroes dames - Oudenaarde loM 3-15, 8-15, 6-15 Ie n2 Het werdmeteen duidelijk. Geen enkel esDt momenl 8aven de van Kangoe- roes Aalst de indruk de bezoeksters te man 2, De Groote. Beloften: HK Waasmunster 16 Hasselt 26 Hasselt startte bijzonder sterk want na 10' keek HKW op naar een 2-7 achter stand. De thuisploeg herpakte zich ech ter en aan de rust was de achterstand Robuco Buggenhout HBC Dendermonde De tegenstander was te sterk-of de zaterdag de konfrontatie plaatsgrijpt, tevreden over de prestatie van zijn ploeg Meerschman 4, De Vlieger. jJ eigen mogelijkheden te zwak - en de ophalen. Duimen voor Kangoeroes. maar wees er toch op dat de koude zaal in/et nnthrak eveneens De reservewedstrijd werd door Kangi Kangoeroes haalde in de eerste set roes gewonnen wegens het forfait van de Het was verrassend te zien hoe HKW de 5Uwert s'echts punten op. Iets beter ging bezoekers, at dezi ^et 'n de twee(ie s61'- het werd acht. En .as oiv diendj leit H bezoej Moderna Lebbeke 2 rdvooj neusden 3 loordt I (12-15, 5-15, 15-9, 15-9, 13-15) 1 Tijdens de reservenwedstrijd waren het 5"* enkel Bart De Pauw, Bart De Saedeleer ust et en Joris Verhulst die een voldoende luwen achter hun naam kregen en zij konden irackt dan ook niet verhinderen dat de ploeg nst. R met 1-2 in het zand moest bijten. De n huis setstanden waren dan ook niet schitte- Rijckt rend te noemen. Deze voorwedstrijd liet :ddooi maar weinig goeds in het vooruitzicht n doel- stellen, want de spelers toonden hun ging bi sterkte zodat de basisploeg zeker sterker -4 md uitviel. Een onverwacht sterk Heusden (2x)j plaatste Lebbeke voor problemen want in Dei de gasten waren bijzonder goed in het ersloej blok en hun sluitende organisatie en aal A een uitstekende lage verdediging waren kten dt moeilijk te nemen. In de beginfaze had wareij Lebbeke geen gepast antwoord op een tal spej sterk verdedigend Heusden dat boven- >dat dt dien nog beschikte over een boonlange d vana aanvaller die telkens vernietigend uit- szen ei haalde en over gans de wedstrijd beke- en Dt ken aan honderd procent aanviel. Dat :n Ver het verlies van de eerste set niet leidt tot de be het verlies van de match heeft Moderna aangetoond. Lebbeke, dat geen gepast antwoord wist in de beginfaze van de openingsset stond vrij vlot 6-10 achter. wedstrijd begon. De reputatie van hun tegenstanders deed hen niet verstikken, integendeel, met opvallend doordacht en knap uitgevoerd spel leidde HKW met 2-0 na 8' en de Pool Wolak moest alle hens aan dek halen om na 12' Hasselt op gelijke hoogte te brengen (2-2). Balverlies van Agneessens liet Hasselt toe voor het eerst aan de leiding te plooien. Teveel stereotiepe aanvallen komen (3-4) na 16'maar gestoord door hielden de middenaanvallers weg van een enthousiast publiek bleef HKW aan- het net zodat het met 5-15 een echte klampen. Eerst De Bode, dan een weer afgang werd. Gelukkig kon Lebbeke zich sterke Roels en later met pareltjes van in de derde set herpakken want hierin oe Meerschman bleef het 7-8 4' voor de zette de thuisploeg alles op alles. Wat rust en ondanks het feit dat HKW' kort voordien niet lukte ging nu wel. De daarna een open kans niet benutte en spelers vonden hun evenwicht hoewel Agneessens zijn loeier op het doelhout dit met de barslechte leiding geen sine- zag belanden kon HKW de eerste helft groete id Han kure was. Lebbeke kwam opnieuw in de wedstrijd. De thuisspelers konden nu wel gaten maken in de goed georganis eerde verdediging. Jan Vierendeels, tot dan toe eerder wisselvallig, slaagde er nu in met snel opgezette aanvalsmaneuvers het bezoekend blok uit te schakelen. Zodat een beslissende set uitsluitsel moest brengen. Lebbeke leek gelan ceerd zodat de tie-break geen proble men mocht kosten, toch was het andersom. De bezoekers kwamen op nieuw hun neus aan het venster steken. Zelfs de wissel Joris Verhulst voor Jan Pieters en de toegelaten time-outs kon den niet baten. Heusden ging met de volle buit aan de haal. De ontgoocheling was bij de trainer en het bestuur zeer groot en de spelers moesten zich her pakken met de volgende thuiswedstrijd tegen Wetteren in het vooruitzicht. Met drie verlieswedstrijden zullen de spelers nu wel met beide voeten op de grond afsluiten met een 8-11 score. Aanval lend had HKW bijzonder verstandig ge speeld en het wisselende verdedigings- tramien had uitstekend gewerkt. Ook in het grootste gedeelte van de tweede helft bleef HKW zich bijzonder knap presen teren. Lipka en Wolak, het Poolse duo van Hasselt, zorgde er wel voor dat HKW niet naderde maar Roels en De Bode replikeerden gepast voor de thuisploeg. Via 11-15 na 44' werd het 14-18 na 51' maar dan ging HKW nog onverwacht in de fout. Te vlug en een beetje naïef op Het derby tussen Robuco Buggenhout en het als favoriet vertrokken HBC Den dermonde kan moeilijk als een hoog staand kijkstuk worden gckatalogcerd. Beide ploegen akteerden hiervoor dui delijk te zenuwachtig zodat wij blijkbaar nooit de echte waarde van de ploegen konden inschatten. Wij gingen na de wedstrijd dan ook ten rade bij beide coachen. Robuco-coach G. De Vuyst had er wel enige moeite mee dat zijn ploeg een 13-9 voorsprong liet verloren gaan en hij wees erop dat in die periode zijn jonge spelersgroep alle wedstrijddiscipline kwijt was. Eddy Van Geel, de Dender- mondse trainer-coach was iets genuan ceerder in zijn oordeel: "Met de onbe- schikbaarheid van het duo Vereecken- Van Beveren waren wij vleugel-lam in aanval. Ons sterke wapen, de rechter vleugel, was tot vrijwel nul herleid en de ploeg raakte moeilijk op normaal ni veau. Enkel tijdens het laatste kwartier zag men het "goede" HBC aan het werk. Niettemin mogen wij niet blind blijven voor het te hoge percentage balverlies dat ook anders het spel hindert." De wedstrijd startte met twee goed geslo ten verdedigingen en ondanks het feit dat HBC gehinderd werd in zijn aanvals- bewegingen door de Buggenhoutse pro- vokatie op de hoekspelers, raakten de bezoekers toch 0-3 voor na 11'. Maar dan was het de thuisploeg die zijn beter aanvalsspel kon verzilveren en voor het eerst op voorsprong kwam na 24 (4-3). De verdedigingen bleven echter baas over de aanvallers en in de laatste mi nuut van de eerste helft kon Dender monde nog een 5-4 achterstand ombui gen in een 5-6 voorsprong. Hoorelbeke en De Maeyer scoorden inderdaad in de laatste seconden. Onmiddellijk na de rust maakte Impens er dan 5-7 van maar onder impuls van St. De Swaef en met doelpunten van een sterke F. Man- naert ging Robuco dan domineren. Via 10-8 ging het spelende HBC nog een remonte lukken. Maar balverlies bij Ro buco liet Dendermonde toe opnieuw in de wedstrijd te komen. Bouteille stopte nu de sterkste Robuco aanvaller F. Man- naert, doelman LCoppens verijdelde een penalty van de thuisploeg en 5' voor het einde ging Van Steen er alleen van door om de ploegen op gelijke hoogte te brengen. Robuco was duidelijk alle ver trouwen kwijt en zelfs een 2'-straf van de hardwerkende Bouteille kon HBC niet afremmen. Hoorelbeke onderscheidde zich met twee assists aan Wesemael die doelman Van Sinay geen kans liet en meteen was het pleit beslecht. Buggen hout had niet meer gescoord tijdens het laatste kwartier en in de laatste 10' had Dendermonde autoritair gedomineerd. Meteen rukt HBC op naar de tweede plaats in de rangschikking en krijg ons daar maar nog weg zegt men bij de tevreden Ros Beiaard-ploeg. Robuco Buggenhout: Van Sinay, G. Mannaert, Scholliers, F. Mannaert 5, P. De Smedt, St. De Swaef 1, Did. Mannaert 4, Segers, Moyersoons, Verbestel, Thijs 1, P. Mannaert 2, HBC Dendermonde: Coppens, De Schaepdrijver, Verbestel 3, P. De Swaef 1, J. De Mayer 4, Van Steen 1, Merckx, Van Lier 1, Wesemael 3, Bouteille, Hoo relbeke 1, Impens 1. EVA Handbal. De 18-jarige Stef De Meerschman lukte twee pareltjes van doelpunten tegen In. Hasselt (vh) De thuisploeg zette alles recht btj een terecht Romen, want het verlies van de 12-12 tussenstand, maar de leiding laatste wedstrijd is te wijten aan de eigen speelde de gastheren parten. Gent heeft prestatie en eht is goed in eigen boezem een onbeholpen achttienjarige in het wit te RjjRen wanj enRe| 0p woensdagavond gestoken en een fluitje in de mond geduwd en daarmee is alles gezegd. De verkeerde beslissingen tastten het zelf vertrouwen van de gastboys danig aan en stelden de zenuwen meer en meer op de j proef. f Tijdens de tweede set waren de thuisspe- j Iers nog altijd niet tot rust gekomen, en I ze konden hun normaal spel niet ont- kan men samen trainen en dan nog maar anderhalf uurtje, want de gemeen te Lebbeke heeft archi-slechte uren toe bedeeld aan volleybalklub Moderna en dit is niet voldoende om aan de top mee te draaien, zeker niet in de B-reeks van derde provinciale. Dameshandbal - 3e Afdeling Robuco Buggenhout 30 Turnhout 5 Tegen een jeugdig Turnhout kon Robu- lolenstrd co rust'g proefstomen in het vooruit- eleeenha zicht van de lopper zonda8 te8en het onverslagen Groot-Bijgaarden. Buggenhout lukte regelmatig knappe aanvalsbewegingen op gang gebracht door A. De Freyne en afgewerkt door het trio Lieve Caluwaerts - Ilse Caluwaerts - A. Bleyaert. Na 9' leidde de thuisploeg bi' Hof T( met 5"1 om de mst le bereiken met een 15-2 voorsprong. Ook in het tweede wedstrijdgedeelte kon Robuco experi menteren zonder noemenswaardige schade op te lopen. Het werd 19-4 na 39' en een kwartier •anaf 19« 4 verlicht i Wichela is George 12. 19-30 u. n beginti f l4u. Me voor het einde lukten de bezoeksters hun laatste treffer (22-5). Buggenhout zorgde er dan voor dat er een dertiger op het scorebord kwam. Robuco Buggenhout: D. Verschueren, V. Wouters, A. Bouwmeester 1W. Ver- eecken 4, E. Cooreman, A. Bleyaert 6, Ilse Caluwaerts 8, L. Caluwaerts 9, De Freyne 2. EVA 2e Nationale Heusden 19 nog altijd gelijk stonden (14-14). De Ajax Lebbeke 18 wedstrijd belandde toen in de beslissen- Het werd een wedstrijd van bijzonder de jammer genoeg bleek het hoog niveau tussen Heusden en Ajax vrouwelijk scheidsrechtersduo toen niet Lebbeke. Beide ploegen bleken totaal m staat om het wedstrijdniveau te vol- aan elkaar gewaagd zodat op geen enkel 8™ Met no8 10' te spelen was Heusden ogenblik iemand kon zeggen hoe het 16-15 voor geraakt en Ajax werd besten- ging aflopen als de 60' rond waren dig in zijn remonte onderbroken. In een gemaakt Maar eens te meer moest Ajax rommelig slot werd het eerst 17-15, Ajax in extremis afhaken al was men bij naderde nog tot 17-16 maar een ultieme Lebbeke zeker niet opgezet toen naar tegenaanva van Lebbeke liep verkeerd het wedstrijdeinde toe de scheidsrech- af-. speeltijd tussen de 49e en de 60e ters geen tijdstop toepasten wanneer minuut had in werkelijkheid maar een Ajax aan zijn remonte bezig was. Ook "goede" zeven minuten geduurd, was er in die periode heel wat te doen Lebbeke: De Bruyn, Van Bosbeke, over een Limburgse wisselfout maar De Proft 5, Vlassenroot 1, Pultau 5, uiteindelijk besliste toch één doelpunt Verlinden, Bosman 1, De Man, Van verschil over het toekennen van de pun- Ransbeeck 4, G. De Decker, Cooreman, ten. Heusden, dat in de Beker van België De Hauwere. leNationaler Hechtel uitschakelde, Beloften: toonde zich vanaf de eerste minuut erg Heusden 12 geduldig bij het zoeken naar scorekan- Ajax Lebbeke 15 sen. De Pool Wolanski dirigeerde Heus- Qok na 10 wedstrijden blijven de Ajax den op een autoritaire manier en zorgde beloften onverslagen. Het wedstrijdbe- zelf voor negen treffers. Maar in die gjn verliep nochtans desastreus in Heus- eerste 30' kon Lebbeke rekenen op Wim waar jg thuisploeg 7-3 voor geraak- De Proft om met een knappe prestatie te. Ajax hervatte zich echter en nog voor een 4-3 achterstand om te buigen tot de rust werd orde op zaken gesteld (rust een 4-6 voorsprong na 18'. Wolanski 8-8). In het tweede wedstrijdgedeelte bleef echter zijn ploeg in de hand hou- nam Lebbeke een beslissende 11-13 den en via 7-8 werd de rust bereikt met voorsprong die zij niet meer lieten ont- een 8-9 score. Ook na de rust bleef het glippen. totaal gelijkopgaand. De Limburgse Pool Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Van Ros- werd weliswaar bedacht met een be- sem, Vlassenroot 1, De Hauwere 1, Ver waker maar ook J. Pultau, die sterk ging heyden 1Van den Borre 7, N. De Decker Op de zaterdagen l, 8, 15 en 22 december vertrekt er een speciale trein van Oostende naar de Kerstmarkt in Keulen. Het station van Keulen ligt vlakbij de gekende Dom en in de onmiddellijke nabijheid van het win- - keicentrum en de Kerstmarkt. De prijs heen spelen op de rechterback plaats, kreeg 2, C. De Bruyn 1, A. De Man 1, G. De en terug bedraagt 750fr een bewaker zodat na 46' de ploegen Decker 1, Cooreman 1 gyA Heren le Nationale Za. 24/11 te 17.30 u. 2e Nationale Za. 24/11 te 20.15 u. Za. 24/11 te 19.30 u. 3e Afdeling Za. 24/11 te 20.00 u. 4e Afdeling Za. 24/11 te 19.45 u. Zo. 25/11 te 16.30 u. Zo. 25/11 tel 5.00 u. Provinciaal Reeks A Za. 24/11 Zo. 25/11 Za. 24/11 te 16.45 u. te 15.10 u. te 15.00 u. te 19.40 u. te 17.15 u. Reeks B Zo. 25/11 Za. 24/11 Dames 2e Afdeling Za. 24/11 te 18.15 u. Za. 24/11 te 14.45 u. 3e Afdeling Zo. 25/11 te 16.50 u. Jeugd Miniemen Zo. 25/11 Za. 24/11 Za. 24/11 Za. 24/11 Kadetten Za. 24/11 Za. 24/11 Za. 24/11 te 14.00 u. te 13.00 u. te 14.00 u. te 16.30 u. te 14.00 u. te 17.45 u. te 17.45 u. Waasmunster-Evere Ajax Lebbeke-Kraainem EV Aalst-Eupen ITB Lokeren-Overpelt HBC Dendermonde-P. Gent Brabo Denderbeile-Middelkerke HC Roeselare-Robuco Buggenhout HBC Dendermonde 2-P. Gent 2 Brabo Denderbelle 1-A. Kortrijk 3 VDK Zwijnaarde 2-HK Waasmunster 3 Gr. Bijgaarden 2-Merchtem 2 DB Woluwé-At. Temse RB Dendermonde-Gent Kiewit-Squadra Lebbeke Gr. Bijgaarden-Robuco Buggenhout Gent-HK Waasmunster 2 Zwijnaarde-HK Waasmunster Robuco Buggenhout-Squadra Lebbeke Ajax Lebbeke-Ap. Kortrijk Zwijnaarde-Waasmunster Robuco Buggenhout-Lokeren Ajax Lebbeke-Kortrijk

De Voorpost | 1990 | | pagina 29