E.H. Jan Keymeulen uitbundig en massaal verwelkomd in Sint Bavo Mere Sint-Jobzangkoor bestaat driekwart eeuw Hoe polyvalent wordt Leedse polyvalente zaal H Boulevard of Broken Dreams in Netwerk 1001ste episode in 'Kasteel van Mesen-story' ii 2 - 23.11.1990 - De Voorpost Sinds enkele weken wist men te Mere dat de opvolger van pastoor A. Wouters van het Denderleeuwse Hemelrijk moest komen. Na negen jaar apostolaat in de 'Merckx-kerk' aan de Bollebaan heeft hij de sociale woonwijk geruild met een grotere en 'volwaardige' parochie, zij het dan ook met weemoed. Na de ervaringen gedurende de laatste jaren stonden de verwachtingen van de Merenaren zeer hoog gespannen, wat niet wegnam dat ze hem, zonder vooroordelen, massaal zijn komen verwelkomen. De Sint-Bavoparochie rekent eensgezind op een deugdelijke geestelijke leiding en mits enige samenwerking en samenhorigheid kan er absoluut iets degelijks van gemaakt worden. Zij het dan met een ruime vertra ging werd de nieuwe pastoor Jan Keymeulen, samen met zijn getui gen pastoor-deken G. De Clercq van Haaltert en weekend-onderpa stoor J. Coppens en pastoor-deken F. De Pelecijn van Lede door het College op het gemeentehuis ont vangen. Hier maakte hij kennis met de bestuurlijke overheid waarbij burgemeester G. De Lat hem reeds kon verklappen dat alle parochia nen hem met veel entoesiasme zou den verwelkomen en steunen in zijn parochiaal werk, een uitspraak die amper een half uur daarna zou be waarheid worden. Minder prettig nieuws was het feit dat het huis van de nieuwe pastoor, de prachtige ou de pastorij, in minder goede staat verkeert en dringend aan herstel ling toe is. Het heeft bijgevolg zowel aan het gemeentebestuur als aan de inwoners van Mere heel wat moeite gekost om een degelijk onderko men te vinden voor de nieuwe her der. Burgemeester De Langhe drukte de hoop uit dat deze situatie niet te lang zou duren en het Colle ge zal zijn verantwoordelijkheid op nemen en binnen de mogelijkheden zo spoedig als het enigszins kan, de pastorij opknappen. Hij wees ook op de belangrijke taak die de nieu we pastoor van Mere te vervullen krijgt en wenste hem alle sterkte toe. Bij die gelukwensen werd aan pastoor Keymeulen een geschenk overhandigd, nl. een schilderij van een kunstenaar uit Erpe-Mere. Het Sint-Jobkoorvan de Sint-Anto- niusparochie viert op zondag 25 no vember zijn 75 jarig jubileum. Om 9.30 uur wordt het feest ingezet met een plechtige jubileummis waarbij onder meer werken van Max Fikke, Michael Haydn, Viadana, Van Huf- fel, Gustaaf Pape en Georg Frie- drich Handel zullen uitgevoerd worden. Gustaaf Pape was onder meer de eerste dirigent van het koor. Hij leidde het Sint-Jobkoor in 1915. Met de hoogdagen van Kerstmis en Pasen voert het koor samen met een eigen symfonisch orkest altijd wer ken van hem uit, alsook van Ste- phan De Jonghe, die gedurende drie jaar het koor begeleidde. Tijdens de traditionele Cecilia- maaltijd zullen verdienstelijke le den van het koor worden gehuldigd. Voor 25 jaar lidmaatschap zijn dat Adolf Breynaert, Mimi De Loose, Jacqueline Huylebroeck en Desire De Smet. Achille Kiekens, Julien en Robert Tas, Maurits De Smet, Frans Van Audenhove, Yvonne Bauwens, Louis Persoons en Gil bert De Sadeleer ontvangen voor 40 jaar aktieve dienst de gouden me daille Sint-Bavo. Voor 50 jaar lid maatschap krijgen Jozef De Ridder, Richard D'Haese, Hortense en Ca- miel Huylebroeck samen met diri gent Roger Van de Wiele de 'Pro Musica'-medaille van het Ministe rie van Kuituur (JMH) Burgemeester De Langhe hoopte alleszins op een vruchtbare samen werking maar waarschuwde hem toch om 'niet te veel geld te vragen' want Erpe-Mere is niet arm maar evenmin rijk te noemen. Pastoor Jan Keymeulen maakte duidelijk dat zowel de burgerlijke als de geestelijke overheid hetzelf de doel nastreven, nl. zorgen voor welzijn van de inwoners van de ge meente omdat elke overheid voor hen verantwoordelijk is. Volgens de nieuwe pastoor moet men met el kaar samenwerken, zoniet is het ui terst moeilijk om dit welzijn te be reiken. Het verschil met zijn vroegere paro chie Hemelrijk, vatte hij als volgt samen: "Ginder had ik een mooie kerk en een mooi huis en bij de aanvang geen mensen, maar die kwamen later ook. Hier heb ik men sen en ik hoop dat binnen afzienba re tijd het huis en de kerk zullen in orde zijn". Naar de kerk Aan de Vijfhoek werd de nieuwe pastoor opgewacht door enkele vooraanstaanden, talrijke belang stellenden en sympatisanten. Voor afgegaan door enkele ruiters, jeugdverenigingen, de vlaggedra- gers van bijna alle organisaties en de vendelgroep Uilenspiegel, trok men stoetsgewijs naar de Sint-Bavokerk waar hij op het dorpsplein door een overweldigende massa volk opge wacht werd. Het waren niet alleen zijn nieuwe parochianen die hem aan de kerkdeur opwachtten, maar ook talloze vrienden en kennissen uit Hemelrijk, uit Aalst en niet in het minst uit zijn geboortedorp Hofstade, die hem een luidruchtige en daverende ovatie brachten op het dorpsplein. Men kan dus nau welijks zeggen dat de bevolking af zijdig stond of een afwachtende houding aangenomen heeft. Inte gendeel, door deze massale begroe ting heeft men willen benadrukken dat de nieuwe herder bijzonder wel kom is, maar daarentegen worden de verwachtingen in de nieuwe pa stoor van Sint-Bavo zeer hoog ge steld. In een kluwen van drummende nieuwsgierigen was het een hele karwei om in de bomvolle kerk nog een plaatsje te vinden. Uiteindelijk waren zelfs de 'staanplaatsen' bezet en moest een groot gedeelte de ge- koncelebreerde eucharistievieirng van in de deur - die letterlijk en figuurlijk in haar voegen kraakte - of zelfs van op het dorpsplein vol gen. Misviering In de kerk werd hij in eerste instan tie verwelkomd door Honoré Van Wilder, voorzitter van de kerkfa briek, die de pastoor verzocht zijn volk te aanvaarden zoals het is, niet alleen de regelmatige kerkgangers, maar ook deze die een weinig aan de kerk wegstaan. Ook pastoor-deken De Pelecijn was de mening toegedaan dat de over weldigende aanwezigheid van zo veel mensen niet alleen een blijk van sympatie betekende, maar te vens een steun was voor de nieuwe pastoor van Mere. Er is hier bijge volg een zware maar aangename taak weggelegd voor de nieuwe her der die aan het verminderde kerk bezoek heel wat kan verbeteren. Met een verwelkoming als deze in Mere, is daar zeker iets mee te doen want hiermee heeft de dorpsge meenschap blijk gegeven om mee te helpen aan de heropstanding van het geestelijk leven in de parochie. Deken De Pelecijn betrok in zijn dankbetuigingen aan de vele be langstellenden eveneens de presta ties die door de E.H. Annaert gele verd werden. Naast zijn ambt in Erpe-Mere. De nieuwe pastoor van Sint-Bavo Mere glunderend tussen familt en sympatizanten tijdens de receptie die hij bij zijn aanstelling aanbood (jvj Erondegem kwam hij gedurende de 'overgangsfase' ook nog het werk in de kerk van Mere opknappen en de enorme voorbereiding voor de ont vangst van de nieuwe pastoor is gro tendeels aan hem te danken. Het werd trouwens niet verdoezeld dat in een parochie met meer dan 5.000 inwoners, werk in overvloed is en bijgevolg zal E.H. Jan Keymeulen zich niet kunnen vervelen. In humoristische zin werd hem na het 'Hemelrijk' (van Denderleeuw) het 'Aards paradijs' (van Mere) voorspeld, maar de weg kan lang en moeilijk zijn, alhoewel, met de goe de voornemens - waarmee ook de weg naar de hel geplaveid is - en de wilskracht van een idealist kan heel wat positiefs bereikt worden. In een parochie als die van Sint-Ba vo Mere is dit geen onoverkomelij ke taak, want ook vroeger is meer maals bewezen dat het verenigings leven 'meewil' en de samenwerking niet schuwt. Er is alleszins een vruchtbaar apostolaat weggelegd voor de nieuwe pastoor, vooral om dat hij de steun zal krijgen zowel van de jeugd als van de anderen, want dit heeft men al getoond bij zijn aanstelling door zo massaal de mis viering bij te wonen. Dit was zomaar geen louter nieuwsgierigheid wege zijn parochianen, maar blijk van sympatie met dat spran tje hoop in het achterhoofd dat J een 'goede pastoor' zouden mogej hebben in de persoon van E.H. Jaj Keymeulen. In ieder geval, als men een euchai stieviering kan opluisteren met ee drietal koren, waarbij elke genera tie vertegenwoordigd is, dan hoei men geen vrees voor de toekomstl hebben en kan men ook iets zinvo opbouwen. Het volk van Mere hee reeds een eerste keer te kennen geven dat de nieuwe pastoor ze< welkom is vermits men bijn 100.000 fr. rondhaalde voor een ge schenk aan te kopen en waarvoorh op zijn beurt liturgische gewade verkozen heeft boven persoonlij bezit. Het siert de mensen van Mei dat zij nog vrijgevig kunnen zijl maar het siert evenzeer de pastoo dat hij nu reeds aan het heil van d kerk en haar bezittingen denkt. Er trouwens nog heel wat te doen o dit vlak, maar men kan zich vand indruk niet ontdoen dat de goed wil er is om samen te werken e lovenswaardige prestaties te levr ren. J> De kritiek van de oppositie op het gebrek aan openheid en het ontbre ken van dokumenten in dossiers, moet het gemeentebestuur van Le de blijkbaar hoog zitten. Want het tweede luik in de inderhaast na de gemeenteraad waarin die kritiek viel georganizeerde perskonferen- tie betrof de bouw van een polyva lente zaal. De oppositie gaf te ken nen dat zij akkoord kon gaan met de bouw en inplantingsplaats van een nieuwe biblioteek als daaraan de bouw van een polyvalente zaal wordt gekoppeld. De schepen ant woordde daarop zo positief dat het iedereen duidelijk was dat in dat verband al vergevorderde plannen waren. Maar daarover werd niets terug gevonden in de beschrijving van de posten waarvoor de beruchte begrotingswijziging werd gevraagd. In dit geval het dossier 'Bouw nieu we biblioteek'. Op de perskonferen- tie kondigde het schepencollege aan dat er wel degelijk plannen wa ren voor een polyvalente zaal die in verscheidene stadia zou ingericht worden. Omdat bij aanvraag tot subsidiëring de eisen zo hoog ko men te liggen, zou de financiering gebeuren met eigen middelen, ten zij het investeringsfonds bij zou springen. De bouw van een polyva lente zaal met zowat 300 plaatsen met eigen financiële middelen zou natuurlijk een zware aderlating be tekenen voor de gemeentelijke kas. Maar volgens het schepencollege zou het gedeelte dat de gemeente zou moeten inbrengen wanneer er volgens de normen om in aanmer king te komen voor subsidiëring ge bouwd zou worden, hoger zijn dan 't Aa wat de eigen plannen kosten nw eigen financiering en zonder subs dies. Dergelijke uitspraken roepe natuurlijk vragen op. Krijgt Led een gehandicapte 'polyvalent zaal', een verbeterde versie van ee parochiezaaltje of kiest men ko daat voor een moderne toekon stgerichte technisch en infrastrul tureel degelijk uitgeruste zaal? Zaterdag 1 december om 20.30 uur treedt Manufacture in de zaal Net werk op met 'Boulevard of Broken Dreams'. In het kader van tien jaar Netwerk brengt het Waals gezel schap Manufacture een voorstelling van nun erg suksesvol dansstuk. Sylvie De Braekeleer vertrekt voor dit stuk vanuit de kleine drama's van het leven. Voor iedereen ver trouwde vormen van mensenrela ties passeren hier de revue, zodat tekst, muziek en vooral beweging de 'laan van onvervulde dromen in een wervelende miniwereld veran deren. Mannen, vrouwen wandelen in d stad, gunnen elkaar een blik, kuie ren samen verder, verenigen zie! voor de nacht en namen afscheid Verhalen van alledag. Teater als gymnastiek voor lichaam taal en gevoelens. Een voorstellin zonder pretentie, met veel inzet ei plezier gespeeld, amusant en oo derhoudend. Peter Brouns, Freddy Sicx, Hadi E Gammel, Carine Jeanmotte, Fre derique Rochutte ontmoeten el kaar op een alledaagse boulevar (JMH) Het lezii zen' -H Aal: In e opc scht han wen de v zich De' te ii wen lout een de e gel dit aanl eerc In ovei fere Aalst. De Erembodegemse toneelgroep Tijl en Nele (a) De opmerkingen van de oppositie bij de voorbije gemeenteraad in Le de in verband met openheid van beleid en de link naar een 'geheim' dossier rond het Kasteel van Mesen moeten het college van burgemees ter en schepenen ertoe aangezet hebben om de pers bijeen te roepen en dat 'geheime' dossier open te gooien. Nu het provinciebestuur 125 miljoen vrijmaakt voor de uit breiding van het patrimonium door aankoop vond het college het mo ment gekomen om nog maar eens een dossier over het Kasteel van Mesen samen te stellen en het aan de provincieraad voor te leggen in de hoop dat de provincie het cen traal gelegen, 8 hektare groot do mein zou aankopen. In het dossier wordt het domein opgesplitst in drie delen een gedeelte, aan beide zij den van de prachtige dreef die in het verlengde ligt van de Olmendreef, zou voorbehouden worden voor be bouwing; service-flats en voorzie ningen voor bejaarden (dit zou kun nen aansluiten aan het OCMW rusthuis 'Villa Letha' en het nieuwe OCMW administratief gebouw in de Kasteeldreef) en zuid-oostelijk voor handelspanden. Hierover zou den besprekingen lopen met de In- terkommunale 'Land van Aalst'. Het centrale gedeelte met de ver vallen gebouwen zou eventueel in gericht kunnen worden als jeugd herberg, cafetaria, opvangcentrum voor provinciale diensten als toeris tische dienst, enz., de mogelijkhe den zijn onbeperkt. Het voorstel houdt in dat van de gebouwen slechts het centrale gedeelte met het prachtige fronton zou gerestau reerd worden, terwijl de rest afge broken zou worden en op die grond vesten een nieuwbouw zou opge richt worden in een stijl die in har monie zou zijn met het oude ge bouw en het historische kader. En het prachtige parkgedeelte zou opengesteld worden voor rustige rekreatie. Dit voorstel zou voorlo pig door de provincieraad niet aan vaard zijn, maar, aldus het college, er blijft hoop. Aalst. 'Goede wijn hoeft niet altijd duur te zijn', vertelde J. Grootvriendt tijdens een informatieve wijnproefavond li

De Voorpost | 1990 | | pagina 2