Patro A verliest op Zomergem Patro sluit jubelseizoen af Cornerboys en Mijs op Hamse gemeentehuis 30 - 23.11.1990 - De Voorpost f rtA mxt wjw* lux O HOtlANBCR .thcp"""' In de KBTTB-kompetitie heeft in Eerste Provinciale Patro A een blauwtje opgelo pen te Zomergem A. Een formatie die nog steeds ongeslagen aan de leiding staat. Patro A heeft zich langs hun beste zijde laten zien, maar verloren toch met de kleinst mogelijke score: 9-7. Een draw had wellicht beter de juiste weerga ve geweest van het geleverde spel. Johan Van Hecke was ongetwijfeld de beste man met zijn drie overwinningen. Frans Messagie won twee keer. Mare De Keyser en Guido De Block konden maar amper één keer juichen. Daarmee is de hoop op de titel voor Patro A nog wat meer teruggezakt. Deze week tegen De Pinte A hadden de Patro A spelers het niet moeilijk. Ze wonnen vlot met 15-1 cijfers. De Pinte staat trouwens nog puntenloos op de laatste plaats van de rangschikking. Al leen Guido De Block liet een steekje vallen. Patro C nam een hindernis van formaat door Small Street C te verslaan met zware 12-4 cijfers. Graag geven we toe dat de Gentenaars met een gehandi- kapte ploeg aantraden en dat legt wel voor een groot stuk de afgetekende over winning van Patro C uit. Carl Goossens was de beste man met vier overwinnin gen. De rest van de Patro-ploeg scoorde elk tweemaal: Hilaire Straetman, Paul De Schoesitter en Mike D'Hollander. Maar datzelfde Patro C kreeg ook deze week echt rammel van Temse A. Een formatie die onderaan de rangschikking stond. Deze knapen deden het zo goed, dat Patro C echt werd afgestraft met zware 10-6 cijfers. Een ontgoocheling voor de Hammenaars. Mare Stallaert zorgde voor vier overwinningen. Maar de rest van de ploeg flaterde. Paul De RUITERSPORT Schoesitter en Mike D'Hollander won nen éénmaal. Bart Van Cauwenberghe bleef ver onder zijn waarde met geen enkele overwinning. Patro D speelde deze week twee keer en won en verloor. Tegen Kruibeke A werd het de kleinst mogelijke nederlaag: 7-9- Na een minder goede start zou de Ham- se formatie regelmatig wat bijbenen. Maar in de laatste wedstrijden lieten ze het afweten. Frangois Van Dender gaf als kapitein het goede voorbeeld met drie overwinningen. Bart Van Cauwenberghe (2), Mario De Smet en Davy Van Caute- ren (1) zorgden voor de overige overwin ningen. Op Lede A deed de Patro D-ploeg het stukken beter en legden daar een 3-13 zege vast. De lokalen konden moeilijk iets inbrengen tegen de Hammenaars die van geen wijken wilden weten. Mario De Smet en Bart Van Cauwenberghe konden alles winnen. Frangois Van Den der won drie keer en Davy Van Cauteren won twee keer. Patro E schijnt in deze reeks weinig tegenstand te ervaren. Ze staan dan ook prompt op kop van de rangtabel in 5' provinciale. Thuis ontvin gen ze Teneramonda B en dat was geen moeilijke opgave. Vooral dan niet als men twee spelers heeft in zijn ploeg die alles wonnen: Walter De Rijcke en Dan ny Ruys, Erik Verdonck won driemaal en alleen Patrick Glas moest tevreden zijn met een overwinning. Tenslotte was er nog Patro B dat op Sleidinge A geen kans kreeg om iets te oogsten: 11-5. Maar toch vinden we deze uitslag niet mis. Pierre De Schoesitter en Peter Van Cauteren wonnen twee keer en Dirk Stallaert éénmaal. Alleen Erik De Clercq moest het zonder een mm* m De drie Walivo': waren v achtervi profiter gelijk bi verloor Geywa.. Tafeltennis. Patro-Hamme vierde het veertigjarig bestaan en al de leden waren tegenwoordig (vh) overwinning stellen. Maar thuis tegen het puntenloze De Pinte konden ze een vlotte 14-2 over winning vastleggen. In het begin scheen het wel een andere richting uit te gaan: 4-2. Dit na twee nederlagen van Erik De Clercq. Maar deze knaap herpakte zich daarna flink en won nog alles. Dirk Stallaert, Pierre De Schoesitter en Peter Van Cauteren wonnen al hun wedstrij den. De betrachting van Patro B zich in Is" provinciale te handhaven, schijnt wel in vervulling te gaan. HVC. KAATSEN Liefln houwt week Tafeltennisclub Patro heeft deze week met een leuke bijeenkomst 40 jaar Pa tro afgerond. Want het was dit seizoen immers 40 jaar geleden dat de Hamse club geboren werd in het toenmalige Jongenspatronaat. Op zondag 23 april 1950 speelden ze hun eerste wedstrijd tegen 't Hof Sint-Niklaas. Om dat alles te vieren hebben ze een zevental aktiviteiten georganiseerd die stuk voor stuk een grote bijval hebben gehad. Het begon traditioneel met hun Vrijdagavond werden de kompetitieover winnaars en de bekerwinnaars, Corner- boys en VAG-Mijs, op het Hamse ge meentehuis ontvangen. Een jaarlijkse traditie, die een echte meevaller is ge worden. In zijn toespraak wenste burgemeester Baert de verschillende kampioenen van harte proficiat. Het is elk jaar een goede gewoonte, dat de kampioenen hier eventjes officieel in de bloemen worden gezet. Kaatsen op liefhebbersniveau stel de hij, is nog altijd een relatief goedkope sport. Er is weinig materiaal voor nodig. Het geeft heel wat sociaal kontakt en kweekt heel wat vrienden. Behalve in Moerzeke Kastel is de kaatssport in het Hamse en omgeving, aan het teruglo pen. Sportkring is verdwenen, ook ande re ploegen hebben heel wat moeilijkhe- Dendermonde. Het gala van Rijbaan Piet werd een echt feest, met een heuse den om overejn(j te blijven. Het kaats- fanfare eHrij (foto Piet Hermans) ïerbond b|ijft Uer hel ïaande| hoog houden in Groot-Hamme. Gelukkig maar, anders zou deze sport die in Hamme al vele, vele tientallen jaren bestaat, verdwijnen. Schepen van Sport, Frangois De Graaf, schetste het voorbije seizoen. In het begin was Likeuren Rubbens de grote slokop. Iedereen werd verpletterd. Maar door het opstellen van Hans Aubroeck kwam er een kink in de kabel en geraak ten ze hun punten kwijt. Voor deze formatie een echte opdoffer. Nu was het de ploeg De Keersmacker die de top inpalmde en niets scheen deze formatie tegen te houden. Maar dan kwam er hun rampenweekend waar ze een tweetal keren tegen de lamp vlogen en wegzak ten naar de tweede plaats. De derde ploeg die op het hoogste schavotje stond was Comerboys. Ze hebben het geweldig goed gedaan. Alhoewel ze op Geemzicht nog verloren, hebben ze hun positie bovenaan kunnen behouden. Meteen werden ze kampioen. Kapitein Jaak Cools van Comerboys kreeg uit de handen van de burgemees ter de kompetitiebeker overhandigd en het erediploma van de gemeente. Kapi tein Walter Beeckman van VAG-Mijs kreeg het ere-diploma overhandigd en Eric Moemhout de beker van de beker winnaars. Daarbij kregen al de spelers van Cornerboys een herinneringsplak- ket aangeboden. Voorzitter Frangois De Beer van het Kaatsverbond, onderstreepte dat het er zeer spannend is aan toegegaan. Als men weet dat er 216 punten te verdie nen waren en dat er tussen Comerboys, de kampioenen, en de tweede gerang schikte De Keersmacker, amper 8 pun ten verschil zijn, dan moet het echt spannend zijn geweest. Hij dacht terug aan de eindwedstrijd van Cornerboys waarin naderhand de spe lers zich in vrouwenklederen hadden gestoken. Veel vreemde bezoekers in café 'Corner' zullen dan wel gedacht hebben: 'In welk janettenkot zijn we hier beland?'. Het is er op sluitingsdag echt geweldig aan toegegaan. Georges zijn lichaam hadden ze vol stempels geslagen. Als hij 's anderendaags uit zijn roes ontwaakte, dacht hij dat hij de pokken had gekregen. Maar zijn vrouw kon hem geruststellen. Het waren de stempels die waren opengelopen, die plekken hadden gemaakt. En niet de pokken... Jef had zelfs stempels op zijn achterwerk staan... Dat Frangois daarmee de lachers op zijn hand kreeg was duidelijk. Met een gezel lige receptie werd deze bijeenkomst af gesloten. HVC. tijdens het gala van Dendermonde. Aangeklede paarden en mooie amazones tijdens nei g Rijbaan Piet in een kreatie van Brenda Nerinck (foto Piet Hermans) zevende jeugdtornooi voor spelers ei speelsters van Groot Hamme dan nie aangesloten bij een club. Van dit tomoo maakt Patro elk jaar een echt familie feest want ook de ouders en sympathie santen worden daarop uitgenodigd. Er voor alle aanwezigen worden dan ook wafelen gebakken. Rond de jaarwisseling kwam dan omwil le van hun 40 jarig bestaan een receptie Het was een leuke doening waarbij de belangstelling ongemeend groot was. Op 7 januari organiseerden ze dan in sport hal Meulenbroek voor de dertigste maal hun tomooi Ster van het Waasland op 25 tafels. Daarvoor liepen 533 inschrijvin gen binnen. Het is inderdaad de dertigs te uitgave geworden van dit zeer gewaar deerd tornooi. Het eerste greep plaats in 1952 en zou na tien edities worden onderbroken omdat de akkommodatiesi 15. H< ontbraken om dit tomooi te laten door-jje aft gaan. Maar in 1971 startte men opnieuw, in de turnzaal van de Broekstraatschool. Later verhuisde men naar de Familia- zaal, maar later moest men uitwijken naar sporthal De Wuiten en nu naar sporthal Meulenbroek. Dit omdat men steeds meer en meer grotere eisen stel de aan het organiseren van een tomooi. In februari organiseerde Patro dan naar jaarlijkse gewoonte het lokaal kam pioenschap van Hamme. Eigenlijk is dit elk jaar de topper van het seizoen. In tien reeksen, van microben tot vetera nen, van geklasseerde spelers tot onge- klasseerden. Iedereen komt aan bod samen met een open reeks. Het werd een sukses. 133 inschrijvingen. Burge meester Baert en de verschillende sche penen kwamen de verschillende brelok- ken uitreiken. Dit lokaal treffen werd voor de 39e maal georganiseerd. In april kwam dan de officiële viering van het 40-jarig bestaan. In een bomvolle Fami lia zaal kregen de aanwezigen een de monstratie tussen Marc Closset (A9) en Erik Noor (A8). Twee van 's Lands beste spelers. Een treffen waarvan de kenners en ook de leken erg van genoten heb ben. Want ook het publiek mocht even hun kansen wagen tegen deze vedetten. De eigen toneelgroep zorgde dan voor verschillende nummertjes en het geheel werd afgerond met een leuke dans avond. Op de vooravond van Pasen werd het clubkampioenschap gespeeld dat vanaf dat jaar werd omgedoopt tot Trofee Jozef Van Couwenberghe. Gedurende een hal ve dag werd er vinnig gestreden om de titel die uiteindelijk naar Danny Ruys ging die Pierre de Schoesitter in de Finale met 2-0 versloeg. Bij de jeugd was het Wim Waterschoot die het haalde. Het clubfeest kreeg dit jaar een grote belangstelling. De grote Familiazaal was volledig bezet door deze samenkomst. Er was niet alleen een dansavond en traditioneel een kwistornooi. Maar er werden bekers en plaketten uitgereikt aan leden die aan de verschillende lau reaten van het seizoen. Deze week kreeg men dan het laatste schuifje van Patro's jubelseizoen. Niet alleen om de traditionele foto te maken Maar ook om in een gezellige sfeer met elkaar te praten over het voorbije jubel seizoen. Ran; le afd 1. Co 2. Pu 3. De 4. Av; 5. Oi 6 Te 7. Po 8. FC 9. Sie 10. Bc 11. Ra 12. Mi 13. VK 14 H( 1. St 2. Sp 3. W: 4. Bi 5. IC 6. R< 7 Li 8. W 9. Vi 10. Di 11. M 12. D 13- L< 14. Ti 15. Ti 2e afi 1. B< 2. G' 3 B 4. KI 5 Li 6. H 7. R 8. Fi 9- R 10. E 11. T; 12. Si 13. B 14. D 3e af 1. 2. N 3. V 4. V 5. S 6. S 7. F 8. A 9. K 10. J 11. F 12. 13- C 14. 15. S 16. 1> le al 1. 2. I 3. 4. 5. 1 6. 1 7. 3 Kaatsen. Op het gemeentehuis van Hamme werden alle plaatselijke kampioenen gehuldigd (vh) Dendermonde. Rijbaan Piet mocht zich voor zijn gala verheugen in een flinke belangstelling (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1990 | | pagina 30