SP-federatie Aalst ontvouwt als eerste aktieplan "few Hedendaagse architektuur in Aalsterse kontekst Boomplanting op feest van de dynastie Speelplein Horebekeveld j Kwissen bi) Aalsterse CVP 430.000 fr voor Levensvreugde 237 miljoen voor het impulsgebied Zuid-Oost-Vlaanderen De Voorpost - 23.11.1990 - 3 Op maandag 5 november had in het Volkshuis van geraardsbergen een federale vergadering plaats waarop de mogelijkheden onderzocht werden die het impulsprogramma, dat op voorstel van SP-minister Norbert De Batselier door de Vlaamse Executieve werd beslist, kan bieden aan het erkende impulsgebied van Zuid-Oost-Vlaanderen. Aalst. Bij afwezigheid van de voorzitter en de twee oppositielid Petrus De Troch, de vergadering van het feestkomitee leiden (a) Er werd een werkgroep opgericht die onder het voorzitterschap van volksvertegenwoordiger Dirk Van der Maelen, de noden van Zuid- Oost-Vlaanderen van nabij beke ken heeft en voorstellen heeft ge formuleerd voor elk van de impuls gemeenten Brakel, Lierde, Ge raardsbergen, Haaltert, Herzele en Denderleeuw. Van de iets meer dan 2 miljard frank, die voor de acht impulsgebie- den voor een periode van drie jaar ter beschikking worden gesteld, zijn er 237 miljoen frnak voorbehouden voor Zuid-Oost-Vlaanderen. Dit voorbehouden bedrag zal egspreid worden over drie luiken infra- struktuur, opleiding en specifieke akties. Voor de ondersteuning van het programma zal het impulsge bied bovendien nog beroep kunnen doen op de diensten van een tech nologieagent en een streekmana- ger. De SP-werkgroep heeft reeds de eerste voorstellen naar voor ge bracht. In verband met de infrastruktuur Op dit vlak werden volgende voor stellen geformuleerd het deblok keren van de uitbreiding van het industrieterrein te Brakel. Het dos sier wacht al meer dan negen jaar. Het uitwerken van een nieuw indu strieterrein 'De Nieuwe Kat' op het grensgebied Geraardsbergen-Lier- de. De aanleg van een nieuwe ge meentelijke ambachtelijke zone van maksimaal 18 ha op het grondge bied van de gemeente Haaltert. De op het gewestplan van Herzele voorziene ambachtelijke zone reali- zeren. Algemene revalorizatie van het industrieterrein te Geraards bergen door onder meer een betere promotie en de aanleg van een nij- Aalst. Het feestkomitee druk in vergadering (a) Het C.C. De Werf organiseert twee lezingen (met een afsluitende hui zenwandeling) 'Huizen kijken - Hedendaagse architektuur in Aalsterse kontekst'. In een eerste lezing wordt ingegaan op de diverse aspekten van de Belgi sche architektuur na 1945. Aan de hand van de belangrijkste gebou wen wordt een beeld gegeven van de verschillende verschuivingen die zich hebben voorgedaan. De wijze waarop de mens zijn ruim te in gebruik neemt en zijn gebou wen vorm geeft, is meer dan een louter estetische aangelegenheid, een zaak van 'mooi of lelijk', het is in de eerste plaats een boeiende spie gel van een tijdskontekst. Binnen dit verhaal worden dan ook een aantal Aalsterse realisaties gesitu eerd. In een tweede lezing wordt een overzicht gegeven van de grote dif ferentiatie aan architektuurvisies anno 1990. In onze postmoderne tijd bezit het begrip 'modern' een andere betekenis dan bij voorbeeld in de jaren twintig. Met een aantal Belgische en internationale voor beelden worden de diverse tenden sen aangegeven. Als afsluiting neemt lesgever Mare Dubois (docent aan het Hoger Ar- chitektuurinstituut Sint-Lukas te Gent) de belangstellende mee op een huizenwandeling. Deze lezingen worden georgani seerd in de Studio van De Werf op vrijdag 23 november en vrijdag 14 december, telkens om 20 uur. De datum voor de huizenwandeling zal later meegedeeld worden, maar zal hoogstwaarschijnlijk in januari '91 plaatsvinden. Het kursusgeld bedraagt 400 fr. Voor inlichtingen en inschrijvingen: 053/76.13.11. L. verheidsspoor. De oprichting van een bedrijvencentrum evenals het ter beschikking stellen van een mul- ti-funkitioneel gebouw. Op het gebied van opleiding Vebetering en uitbreiding van de werkingsmogelijkheden van de VDAB-opleiding te Denderleeuw, specifiek gericht op de verminde ring van de werkloosheid in de streek. De organizatie van Ieerwrk- plaatsen via de OCMW's, bievoor- beeld de renovatie van vervallen woningen door laaggeschoolden of kansarmen in het kader van een VDAB-opleiding. De verbetering van de kinderopvang voor buiten huis werkende gezinnen. In verband met de specifieke akties Hierin maakt men een onderscheid tussen toerisme, natuurbehoud en ondersteuningscentra. Op het ge bouwd aktieprogramma uit te wer ken dat de toeristische mogelijkhe den van de streek zou stimuleren en laten renderen. In het toeristisch aktieprogramma zouden onder meer voorkomen een opleidings programma gericht op de tewerk stelling in de toeristische sektor van mensen uit eigen streek (horeca, taalkursussen, enz); de gefaseerde uitbouw van een net van wandel- en voetpaden, evenals van fietsroutes; het opvoeren van het hoevetoeris me, vooral van het aantal over nachtingsmogelijkheden en het ver beteren van de hotelakkomodaties; de uitbouw van het hoevetoerisme, vooral in de gebieden die door uit stekend voor gelegen zijn en de bas ismogelijkheden ertoe reeds heb- bied van toerisme wordt er gedacht aan het aantrekken van een gespe- cializeerde toeristische manager die als taak zou krijgen een onder ben; het onderzoek van de moge lijkheden van het riviertoerisme op de Dender; een programma voor aktief toerisme rond bepaalde te- mawaarden in de streek zoals mat- tetaarten, sigaren, klompen, kant, hoevebezoeken, enz; Na specifieke toegepaste rondritten zou ter af sluiting een bezoek kunnen ge bracht worden aan een bakkerij, een sigarenfabrikant,... waar de 'kunst tot het maken van...' zou kun nen aangeleerd worden. Op het gebied van het natuurbe houd wordt gepleit voor een vrijwa ring van de Denderstreek en andere waardevolle natuurgebieden van Zuid-Oost-Vlaanderen. Er zou een Regionaal Landschap van de Den derstreek kunnen opgericht worden met het oog op het beschermen en valorizeren van de landschappelij ke, biologische en kultuurhistori- sche waarden van de regio. De SP pleit terzake eveneens voor een ak tief herbebossingsbeleid voor mrgi- nale landbouwgronden. En dan zijn er nog de ondersteu ningscentra. Ter ondersteuning van de ontplooiingskansen van de regio pleit de SP voor de oprichting of de uitbouw van onderzoekscentra of andere dienstverlenende centra op de domeinen waarop de regio Zuid-Oost-Vlaanderen bepaalde troeven bezit. Gedacht wordt aan het uitbreiden van het werkingster rein van het Proefstation voor Po pulierenteelt tot andere voor de re gio interessante teelten (onder an dere kleinfruit, groenten, aardap pelen, tabak). Met deze lijst van voorstellen wil de SP het debat ter zake definitief op gang trekken dit met de bedoeling deze extra-middelen voorzien voor de ontwikkeling van de regio, zo efficiënt mogelijk aan te wenden. Aalst. In het Volkshuis werd een perskonferentie gegeven over het Denderpro- bleem (a) 'vi: Naar aanleiding van de Konings feesten werden twee linden geplant op het Vredeplein een voor de koning en een voor de koningin. Burgemeester De Maght en de schepenen De Meerleer en Doorns toonden zich volleerde boomplan ters. Eerst was er een Te Deum in de Sint-Martinuskerk. Nadien ging het stoet naar het Vredeplein. Stapten mee op de burgemeester, verschil lende schepenen, leden van de Ko ninklijke Kring van Officieren en nog anderen. Het is in Vlaanderen een traditie om bij historische gebeurtenissen als een blijvende herinnering een boom te planten. In vele gemeenten vindt men nu nog een vredes- of vrijheidsboom. Van die traditie is men dus niet afgeweken. Ter gele genheid van de 60e verjaardag van de koning en van zijn 40 jarig ambts jubileum, vond de stad dat dit ge bruik in ere moest worden gehou den. Het stadsbestuur kreeg voor dit initiatief de steun van de vzw Koningsfeesten. Het koningspaar viert ook zijn 30e huwelijksverjaardag en vandaar dat men het opportuun oordeelde een tweede linde aan te planten. De in planting van deze bomen op het Vredeplein, op enkele meter van de 'Eeuwige Vlam' is zeer symbolisch en roept op tot wereldvrede en vrij heid en respekt voor iedere wereld burger, zo werd tijdens de korte plechtigheid gezegd (JMH) Aalst. Prinsenverkiezing van Oost-Vlaanderen. De jury had geen gemakkelijke taak (a) Aalst. In de Werf werd een tentoonstelling opgebouwd rond het probleem van de alkoholpreventie, dit naar aanleiding van een colloquium over dit onder werp (a) Gedurende 12 jaar is er heel wat te doen geweest over het speelplein aan het Horebekeveld. De SM Maatschappij Goedkope Wonin gen, bouwheer en eigenaar van de wijk, wou het speelterrein niet gra tis afstaan aan de stad. De stad van haar kant wou ook geen frank bicden aan de eigenaar. Na een werkbezoek wees minister Waltniel erop dat de bouwmaat schappij wettelijk verplicht was aan de stad toegevingen te doen. Vanaf dan nam de stad de taak op zich om het speelterrein degelijk uit te rus ten. Eindelijk kunnen de kinderen in de wijk nu genieten van de mooie speeltuigen. Het sociaal huurders- komitee kan na zoveel jaren mede door de hulp van schepen van jeugd ^alst. De Leedse prins karnaval was ook van de partij op de prinsenverkiezing Patrick De Smedt een nieuwe reali- van Oost-Vlaanderen georganizeerd door de Gaa Lowies (a) zatie laten optekenen. (JMH) De CVP afdeling van Aalst organi- zeert een kwisavond tussen ploegen van de verschillende sekties uit de deelgemeenten. Deze kwis heeft plaats op vrijdag 23 november om 20.00 uur in de kelder van het Groen Kruis in de Sint-Jorisstraat 26 te Aalst. Er wordt een kwisploeg verwacht van Aalst linkeroever, Aalst rech teroever, Baardegem, Erembode- gem, Gijzegem, Herdersem, Hof- stade, Mcldert, Moorsel en Nieu- Werkerken. Elke ploeg bestaat uit 5 spelers. In elke ploeg moet min stens een vrouwelijke deelnemer en een jongere (beneden de 18 jaar) deelnemen. Er worden 60 denk- en weetvragen gesteld. Telkens vier vragen over volgende rubrieken Aalst, aar drijkskunde, beeldende kunsten, droedels, gemeentepolitiek nu, ge meentepolitiek voor de fusies, ge schiedenis, kryptogrammen, letter kunde, muziek, politiek, rekenvra- gen, sport, strips en verkiezingen. Er is ook een praktische proef voor zien. De supporters kunnen deelne men aan de zaalkwis. Alle deelne mers aan de kwis ontvangen een waardevolle prijs en na afloop krij gen ze een brochure met alle vragen en antwoorden. Aan het kwistor- nooi is een wisselbeker verbonden. (JMH) Vrijdag werden 140 loten klassewijn Al bij al lag de prijs nog vrij goed. door veilingmeester Jerome Sallet geveild voor een goed doel. Zowat 130 kandidaat kopers boden zich aan. Het initiatief ontstond driejaar ge leden tijdens de Levensvreugde feesten toen enkele wijnliefhebbers de idee opperden enkele van hun goede flessen wijn uit de kelder op te diepen en te verkopen voor het goede doel. De kandidaat-kopers kregen de no dige uitleg van Albert Verhulst, die Insiders^ verklapten dat een Cha teau Petrus '79 van 12.000 fr echt een goede koop was. Ook oudere wijnen gingen van de hand onder de normale verkoopswaarde. Na de wijnverkoop mochten de ini tiatiefnemers 430.000 fr ovehandi- gen aan Levensvreugde. Met de op brengst wil men het dagverblijf re noveren en uitbreiden. Een ander deel van het geld zal gespendeerd worden om een busje aan te kopen voor het vervoer van de Levens- Aalst. Een fragment uit de talrijke stukjes die KBGSint-Anna opvoerde tijdens als volleerde wijnkenner zijn waar vreugdebewoners. (JMH) het jaarfeest (éa) wist aan te prijzen.

De Voorpost | 1990 | | pagina 3