BUROPORT opende zijn deuren! NCMV: Tien aandachtspuntenplan om Aalst-centrum te doen herleven Info-avond over sociale verkiezingen MIE KANÏOORMEUBIUUR VINDT JE BIJ El 10.950' 4 - 23.11.1990 - De Voorpost Keuze uit andere modellen 'aanbod geldig tot klasseerkasteu bureelbenodigdheden en alles wat ook maar in een efficient ingericht kantoornoodzakêltjin^aJ rUNftRKK bfófSilS Vrijdag 2 november opende BUROPORT de een mum van tijd alle plans worden afgedrukt en deuren aan de Gentsestraat 153 te Aalst. dit aan de ongelooflijke prijs van 65 fr. per m' Marnix Coppens is de jonge zaakvoerder, die echt (exclusief BTW) weet wat hij wil. De bestellingen kunnen telefonisch geplaatst BUROPORT is specialist in planafdruk en repro- worden. grafische materialen Ozalid. Snijmachines en plooimachines vind je er van de Een kosteloze ophaaldienst zorgt ervoor dat in merken Ozalid en Regma. Zaakleider Marnix Coppens on Ping een bloemetje van onze a Jean-Marie lleyman. BUROPORT is trendsetter in plannenkasten, bureelmeubelen, computert; en tekentafels... Ook voor alle bureelbenodigdheden kan je BUROPORT terecht. Wil je het allemaal eens nader komen bekijken, kom eens langs en vergeel zeker niet onze maandpromotie te bekijken. Vervolg van blz. 1 Toepassen van bestaande reglementen Alle bestaande reglementen zoals de wetgeving voorziet inzake han- delspraktijkens, vestiging, wekelijk se rustdag, leurhandel dienen vol gens het NCMV toegepast te wor den. Inplanting van grote distributieondernemingen Grotere bedrijven krijgen soms van overheidswege of van de beleids mensen bepaalde faciliteiten. Het NCMV betreurt dit daar hierdoor kleinere middenstandszaken moe ten verdwijnen. Jos Van den Bergh illustreerde dit met de vergunning voor uitbreiding van het warenhuis Delhaize aan de Parklaan. Het NCMV streekt er dan ook naar dat inplanting en uitbreiding van grote distributieondernemingen moeten voorafgegaan worden door grondig studiewerk en naleving van wettelijke normen. Vestigings- en bouwreglementerin- gen dienen volgens het NCMV vol gens de geest van de wet toegepast te worden ook als het om grote pro- jekten gaat (cfr. plannen Burge- meeterplein en Brusselse- en Ge ntsesteenweg). KMO-zones Wegens overbelasting van het mi lieu of wegens de te klein geworden bedrijfsruimtes zijn onze Aalsterse ondernemers aangewezen op KMO-zones. We mogen onze streek niet verarmen door het ver trek van deze ondernemers naar an dere gebieden. De NCMV'ers ver heugen zich dan ook over de uit breiding van de KMO-zones Lion d'Or, Wijngaardveld en Siesegem- laan. Infrastruktuur Een aangename en leefbare winkel stad vereist het weren van het door gaand verkeer. Het is van essentieel belang dat er toegangswegen zijn naar de handelsstad zonder dat dit een overbelasting in het verkeer be tekent. Verkrotting en leegstaande huizen Leegstand is één van de zaken die een stad minder aantrekkelijk maakt. Het opleggen van een belas ting op leegstaande woningen spijst de stadskas maar lost het probleem niet op. Als voorbeeld stelt men hier het huis De Vis in de Molenstraat dat zeker het uitzicht van deze winkel straat minder fraai maakt. Het NCMV pleit ervoor dat de verkrot ting wordt tegengegaan ook wat de verdiepingen betreft. Het parkeerprobleem Op 12 maart '90 heeft het NCMV met de aktie parkeren in het cen trum van de stad zelfs het maksi- mum is begrensd een duidelijk standpunt ingenomen. Deze me ning kreeg een ruimere basis in de eisenbundel van de middenstands- raad. Dit aspekt moet echter binnen de gehele infrastruktuur van de stad bekeken worden. Een autovrij centrum Het aangenaam en ongestoord win kelen in Aalst moet nog worden uit gezonden. Alle inspanningen van de plaatselijke middenstand verva gen bij de drukte van het verkeer in de winkelstraten. Stadskernvernieuwing De terminologie gebruikt door het NCMV inzake de eigenschappen welke een stadskern dient te heb ben wijzen op haar funktie: herken baar, herbergzaam en bereikbaar. Geheel deze materie zal door het NCMV in een werkgroep onderlei ding van de inmiddels niet meer onbekende Wim Kennis bestu deerd worden. Deze avonden hebben plaats in de Generale Bank op 14, 21 en 28 ja nuari. Andere aktiviteiten Woensdag 5 december heeft onder de titel "Credit-cards een Sinter klaasgeschenk?" een debat plaats in zaal van Innis van de Generale Bank met deelname van vertegen woordigers van Bankaart, Visa, maaltijdcheque special event Ame rican Express... Maandag 19 november is om 20 uur de uitreiking van de prijs De Dag van De Klant door Burgemeester De Maght. Plaats van gebeuren Royal Astrid, Keizerlijk Plein. De volgende dag van de midden stand is gepland op 28 september '91. Begin maart wordt een avond ge houden over de opvolging van het Profi familiaal bedrijf. proh Op 23 maart is er dan de lente-din|u't»c ner met als gastspreker Minis» Duprez over de wet van de handel» praktijken en het werkjaar woif afgesloten met een avond rond zeB j standig ondernemen en het leefnT lieu in samenwerking met Koniil Boudewijnstichting en het NCW provinciaal. JM Heyma Aals Aalst. Kaassoorten in overvloed op de kaasavond ten voordele van Teledienst Aalst. In de refter van het Groot-College organizeerde Teledienst een kaas- ia) avond (a) Naar aanleiding van de sociale ver kiezingen die in de maand juni van volgend jaar zullen plaatsvinden, organizeert de Kamer van Koop handel van Aalst en Gewest twee informatie bijeenkomsten. De in- fo-avonden zijn vooral gericht op de ondernemingen die voor het eerst gekonfronteerd worden met de in stelling van een ondernemingsraad of een Komitee voor Veiligheid, Gezondheid en Verfraaiing van de werkplaatsen. De inleiding wordt gegeven door R. De Hainaut, personeelsdirekteur van Amylum NV, waarna K. Ser- vranckx, stafmedewerker perso neelszaken van Amylum nv zal spre ken over de organizatie van de so ciale verkiezingen en de vooraf gaande procedures zal toelichten. G. De Bruyn, advokaat en plaats vervangend rechter van de arbeids rechtbank heeft het in een tweede deel over problemen met de onder nemingsraad waarbij procedures voor de rechtbank en de bescher ming van de leden van de onderne mingsraad en het Komitee Veilig heid, Gezondheid en Verfraaiing der Werkplaatsen komt kijken. De info-avonden hebben plaats op 11 december om 18.00 uur in de nv Amylum te Aalst en op 18 decembei om 18.00 uur bij de NV Sunco iff Ninove. Voor meer informatieKamer vov- Koophandel, Square J, Geerinckxi te 9300 Aalst. Op vrijdag 30 november ontvangt Vlaamse Vereniging voor Industriële cheologie vzw in het auditorium van Algemeen Beroepskrediet aan de Lat Kruisstraat 55 te Gent de Amerikaai historicus Dr Dennis Preisier. Inschrijvt kan bij de Vlaamse Vereniging voor Indu striële Archeologie, Postbus 30 te 9001 Gent-12 of op hel nummer 056/35.91.02 Een op twee Amerikaanse kinderen ondt de 16 jaar weet niet meer dal de melk va de koe komt. In ons land is de kloof lusse zuivelproduktie en zuivelkonsumptie ge lukkig nog niet zo diep, maar degelijh voorlichting dringt zich toch op. Dat kat nu in "tZuivelcentrum'in de Baarledoi straat 90 te Drongen bii Gent mot 82.47.96.). Op 1 februari van volgend jaar wordt pro- duktiemanager Chris Dewulf de nieuwe algemene direkteur van Volvo Cars Euro pe Industry, de Volvo personenwagenfa- briek in Gent; Hij volgt Robert Bequé op. Op alle witstift - en prikborden - Flip Charts van (45x60 cm) tot (120 cmx300 cm) (magnetisch of niet) Gentsestraat 153, Aals» Tel. en fax 053/78.83-96 Zaakvoerder: Marnix Coppens Planafdruk met ophaaldienst specialiteit: planafdruk 65fr/m (excl. rcpromaterialen burelen tekentafels klasseermeubels witstift- en prikborden computertafels ÏXU 10 lol 12 en v» •«mdag gesloten exclusief BTW 31/12/90 LICHTDRUK- MACHINES REGMA

De Voorpost | 1990 | | pagina 4