De Boitselier dynastie Yvan mikt naar Europese karnavalroos Neptunus Aalst te water met nieuwe sponsor Nationale Vriendenkring van Para Commando's - regio Aalst, Denderstreek De Sint komt naar de Vrije Basisschool van Hofstade Elke Bauwens wint wandelzoektocht Rotary Noord Prioriteit voor de Dender 6 - 23.11.1990 - De Voorpost In 1953 werd voor de allereerste keer een Prins Karnavalverkiezing georganizeerd die echter in niets te vergelijken was met de huidige barnumcampagne rond het hele gebeuren. Het was een soort mode show voor gekostumeerde mannen en de eerste winnaar was Robert Renoncourt, beter gekend als Kakkelaki... In 1954 stelde Frans De Boitselier zich kandidaat. Met Charles Van Steenberge vormde hij het indertijd in Aalst erg populaire komische duo Fransky en Charly. Fransky werd prins en j ook de volgende twee jaren werd hij probleemloos herkozen (1954, 1955 en 1956). Later werd hij de eerste Aalstserse karnavalkeizer. I Dat zoon Jean-Paul de voetsporen van vader Frans zou drukken, lag al van kindsbeen af zo voor de hand. In 1967 en 1970 werd Jean-Paul de eerste zingende prins karnaval van Aalst. Wie herinnert zich niet het onvergetelijke karnavalplaatje 'Olsjeteneers zwemmen' en later "t Stroeimeziksken' en anderen Er was steeds meer artistiek talent nodig om zelfs maar kandidaat prins te kunnen worden en op de duur groeide de prinsenverkiezing uit tot een groots showgebeuren. De jongste jaren kwam geleidelijk de jongere generatie op het voor plan en daarom achtte Yvan, de derde in de De Boitselier-dynastie, het ogenblik gekomen om in 1991 een gooi te doen naar de prinsentitel. Ook deze jongeman is al sinds zijn geboorte door de karnavalmikrobe gebeten. In 1983 op 16 jarige leeftijd was hij de jongste deelnemer aan de Aalsterse Avond en kon het grote publiek voor de eerste keer het onmiskenbaar talent van Yvan bewonderen. Hij liet zich echter door dat eerste suksesje geenszins het hoofd op hol brengen omdat hij besefte dat er hard moet gewerkt worden om het onder de podium- lichten waar te maken. Hij is daar al die jaren hard mee bezig geweest. Tevens behaalde hij in 1990 de originaliteitsprijs van de losse groepen in de karnavalstoet. Hij acht nu de tijd rijp om tijdens het jaar van de internationale konfrontatie van Europese karnavalsteden zijn kandidatuur te stellen voor de titel van Prins Karnaval. Yvan mikt dus in 1991 vastberaden naar de Europese karnavalroos, zoals duidelijk uit de sticker die thans op de Aalsterse karnavalmarkt wordt gegooid. Dat hij daarbij zijn diepgewortelde ajuinenmentaliteit niet verloochtent, ligt ook al voor de hand. Na het geslaagde mosselsouper een paar weken geleden, organizeert Yvan op zaterdag 15 december om 20.00 uur in zaal Sint-Anna, Roklijf te Aalst een campagne party. (JMH) Aalst. De Bond van Grote en Jonge Gezinnen speelt wekelijks een volleybalwedstrijd in de sporthal Ter Rozen (a) Aais,. De prijswinnaars van de Rotary zoektocht (a) zetten ze het op een lopen...en wij erachter aan. We geven het niet op tot iedereen een bal heeft. Maar mooie liedjes duren niet lang. De Sint en zijn Pieten vertrekken naar hun volgende bestemming. Als slot zingen we nog blij 'Dag Sint- Maarten, dag'. En welbedankt. Liesbeth Blanckaert Aalst. De laatste repetitie van toneelkring Nieuw Leven die Bompa 3, de vierde generatie speelt (a) Op 10 april 1989 werd in Aalst een nieuwe regionale van de Nationale Vriendenkring van Para- Commando's opgericht. Deze jonge afdeling is sedert haar ontstaan zeer aktief en dat bewijzen de geleverde prestaties zowel op sportief als op kultureel gebied. Daar zijn o.a. het organiseren van de Bevrijdingsfees ten van Aalst op 2 september 1989, de beschermde aktiviteit 'Me and my Pal' in de sportmaand mei 1990. Een tweede plaats op de vijfkamp in de regionale in Dendermonde, de talrijke wandeltochten 20 - 30 - 50 km, het uitgeven van een clubblad enz... het bewijs van. De Nationale Vriendenkring van Para-Commando's - N.P.C.V., groepeert de voormalige autonome verenigingen van Parachutisten en Commando's. De vereniging streeft er naar, de korpsgeest der eenhe den van het para-commandoregi- ment in het burgerlijk leven verder levendig te houden. Uit dien hoofde kan zij zowel alle oud-militairen als militairen, hergroeperen die in de para-commando-eenheden ge diend hebben of nog steeds dienen. Een warme oproep wordt gericht naar alle oud-militairen en militai ren nog in dienst, die gediend heb ben of nog dienen bij het Regiment der Parachutisten, Commando's of Para-Commando's welke de streek van Groot-Aalst, Lede, Erpe-Mere, Herzele, Haaltert, Ninove, Liede- kerke, Denderleeuw, Affligem, As- se, Opwijk en andere gemeenten rond Aalst bewonen om de Regio nale te komen versterken. Een even warme oproep wordt ge richt aan de jongeren die hun mili taire dienst nog moeten aanvangen en dienst wensen te doen bij het regiment van de para-commando's. Zij zijn van harte welkom. De nodi ge vooropleiding zoals kompaslo pen, kaartlezen, rotsklimmen enz. worden hun verstrekt. Geïnteres seerden kunnen zich melden, schriftelijk, telefonisch of persoon lijk bij: Paul Roelandt, O. Voorzitter, Leo- poldlaan 99, 9300 Aalst, tel. 053/ 70.26.74. Herman Cuvelier, Penningmeester, Hammestraat 8, 9300 Aalst, tel. 053/77.32.09. Marcel Le Long, Secretaris, Lam- brechtstraat 33, 9300 Aalst, tel. 053/78.43.26. Jul. Boelens, Voorzitter-stichter, Koolstraat 6, 9300 Aalst, tel. 053/ 78.44.19. JM Heyman Vanaf oktober van dit jaar heeft Zwemclub Neptunus Aalst een nieuwe sponsor met ASLK verzeke ringen. Neptunus Aalst bestaat al meer dan 60 jaar en behoorde in de Denderstreek steevast tot de zwem verenigingen met het grootste aan tal leden. Op het einde van de jaren zestig mocht Neptunus Aalst van een glansperiode spreken. Een van de zwemsters van de club, Carla Galle, behaalde toen talrijke titels en re- kords en dwong met haar opmerke lijke prestaties zelfs een selektie af voor de Olympische Spelen. Tot het begin van de jaren 80 ging het rede lijk goed met de Aalsterse club, die toen met Martine Verbreyt een vlinderslagspecialiste in huis had wiens Belgisch rekord bijna tien jaar stand hield. De afgelopen jaren zakte Neptunus naar de subtop weg, maar bij die situatie legt de club zich niet neer. Haar lange traditie en haar sterk gestegen ledenaantal (momenteel 450) zijn immers onbewtistbare troeven. De verjongde trainersploeg van Neptunus werkt trouwens keihard om dankzij een geleidelijke reorga- nizatie en een meer gedurfde aan pak het blazoen erop te smukken. De Aalstenaars willen meer be paald een jonge elitegroep van kompetitiegerichte zwemmers uit bouwen. Al deze plannen kunnen enkel ge- realizeerd worden als er voldoende geldelijke middelen zijn. Hierbij draagt de sponsor van nu af zijn steentje bij door te voorzien in de nodige kledij en uitrusting. Bovendien zal er door de inbreng van deze grote sponsor in de toe komst worden overgegaan tot de organizatie van belangrijke wed strijden. Een eerste initiatief in sa menwerking met DZO-Dender- monde betreft de inrichting van de Vlaamse Jeugdkampioenschappen voor 10 en 11 jarigen op 2 decem ber. Door de prachtige infrastruktuur te Aalst, de bereidwilligheid en werk kracht van de besturen van DZO en Neptunus en de financiële draag kracht van de sponsor, wordt dit grootse initiatief waaraan meer dan 300 zwemmers en zwemsters deel nemen, in de Ajuinstad georgani zeerd. In de Vlaamse Raad kwam de pro blematiek rond de Dender aan de orde en volksvertegenwoordiger Li- sette Nelis-Van Liedekerke onder streepte tijdens het gesprek de noodzaak zo vlug mogelijk over te gaan tot daadwerkelijke akties om de vervuiling van de Dender tegen te gaan en terug te dringen. De talrijke campagnes en ludieke akties, aldus de volksvertegenwoor diger, hebben hun nut bewezen als sensibilizatie en bewustwordings proces. Ze verwees naar het memo randum van de CVP, arrondisse ment Aalst, met zeer konkrete sug gesties naar de gemeenten toe in verband met toezicht en kontrole inzake lozingen, totale riolerings plannen, overleg en samenwerking tussen bedrijven en overheid en de invulling van het Denderbekken- komitee. Ze pleitte voor de globale aanpak van het Mina-plan met verwijzing naar andere dekreten die mede het beleid moeten bepalen naar een brongerichte aanpak van de Den- dervervuiling. Ze vroeg de minister dat de prioriteiten voor de Dender zeker zouden gehandhaafd blijven. (JMH) Van 29 november tot 31 december wordt in de KVS te Brussel 'Piaff gespeeld of het verhaal van de straatmuzikante die het tot internationale ster bracht. Reserveren voor de voorstellingen kan op het nummer 021 217.69.37. Weekberichten van de Kredietbank heeft het over de Belgische overheidsuitgaven in Europees perspeklief en komt tot de vast stelling dal de Belgische begrolingspolitiek de voorbije jaren in een eng financieel keurslijf zat gekneld. Aalst. Jan De Wilde in aktie bij de voorstelling van zijn nieuwe CD in Netwerk (a) Het gebeurde op vrijdag 9 novem ber. Met de hele school gingen we de Sint afhalen aan de Dender. Daar komt de boot aangevaren. Al len zingen we 'Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan'. De Sint komt aan wal en zwaait de kin deren plechtig maar vriendelijk toe. Er staat al een huifkar klaar om hem naar school te rijden. De zwarte pieten vergezellen ons te voet en overladen ons met snoepjes. Wanneer de Heilige Man in zijn prachtig versierde stoel heeft plaats genomen, zetten de Pieten en alle Kinderen zich rond hem. En nu be gint de echte pret. Want wat dacht je? Niet de grootste deugnieten worden naar voor gevraagd, wel de kleuterleidsters en juffrouwen wor den naar voor gevraagd. Natuurlijk kan de Sint hen niet berispen. Ze doen immers zo goed hun best. Toch moeten ze een gedichtje voor dragen of een liedje zingen. Dat gaat goed en de Sint beloont ze met een lekkere speculoos. We gieren van de pret. Dan mogen wij mee met de Zwarte Pieten. Ze sleuren grote zakken met ballen mee. Plotseling De voorbije weken organizeerde Rotary Noord Aalst een wandel zoektocht doorheen het historisch gedeelte van de stad. De wandel tocht kende heel wat sukses want meer dan 400 brochures die bij de wandeltocht hoorden, werden ver kocht. Liefst 12 deelnemers wisten alle vragen korrekt op te lossen en 18 deelnemers werden gerangschikt met een enkel foutje. De schiftings- vragen hebben dus de doorslag ge geven. Winnaar van deze boeiende wan delzoektocht werd Elke bauwens uit Herdersem die een videorecor der als prijs mee naar huis mocht nemen. De overige 11 die alles juist wisten op te lossen kregen ook een pracht van een prijs. Oordeel zelf maar Jacques Verstraeten uit Aalst won een CD-speler, Willy Lauwereys uit Nieuwerkerken was blij met zijn radio-kassettespeler. De anderen kregen een aantal ge schenkenbons en dat was het geval voor Marie-Rose goeman, Lode Sergant, Eric Eeckhoudt, Mathilde Van Nieuwenhuyse, Philippe Mon- tauban, Wilhelmine Van Vaeren- bergh, Anne De Vidts, Louis Pae- linck en Georgette De Saeger. De deelnemers die zich lieten betrap pen op een foutje, kregen een pracht van een fotoboek met asl titel 'Ontdek Vlaanderen'.

De Voorpost | 1990 | | pagina 6