'BOMPA' LUC PHILIPS H 5*spres De Molen wint twaalfde CSC-kwistornooi Welzijnswerk of in het bos de bomen nog zien De Voorpost Twintig jaar Centrum voor Maatschappelijk Werk in Dendermonde Geslaagde boomplantaktie Wielewaal-Ijsvogel in Buggenhout Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Volgende week in TV-Ekspres Onverwoestbaar op de planken 16 30.11.1990 - De Voorpost In zaal Ros Beiaard te Grembergen prijsgeven. streden twaalf ploegen, de overle- Jules Pappaert en Jan Cools goed van de hand maar m AWACS-boeing kwamen enkele ploegen voorbij de reb-landen. RBS Gremberge trouwens de mist in met de Ita se schilder Tintoretto. Het m venden uit de twee schiftingsavon den, om de zege in de twaalfde edi tie van het CSC-kwistornooi. Lange tijd leek het erop dat topfavoriet RBS Grembergen het kwislaken in derdaad naar zich toe zou halen maar na een bijzonder spannende van de grote joker zou onhersi eindstrijd kon minister Norbert De re gevolgen hebben. Het gaf <j Batselier de wisselbeker uiteinde- dagers De Molen, Just of N lijk aan De Molen overhandigen. Gasgevers weer nieuwe moo De CSC-afdeling Grembergen spanning steeg en toen minist kreeg opnieuw logistieke steun van Batselier tien vragen voor het M -- de ervaren Wase kwissers Etienne binnenkwam werd er nauwelij Dendermonde. VerbondsvoorzitterEtienne Van Hecke enpr-man Pat Vander- Dendermonde. De ploeg welzijnswerkers verbonden aan net Centrum voor j)e Meulenaer en Hubert Wyn van gekeken. Drie vragen voor «.„.I.™ d:„. UA4nntvrhnnndiik Wprk vnn de CM (foto Piet Hermans) kwisploeg Aquila. Bij de twaalf fina- einde bleef de winnende ploe listen startte RBS Grembergen als de twaalfde editie onbekend, de te kloppen ploeg. Het team van en Just of Nie liepen daar no Robert Wouters had in haar schif- iets voor De Molen uit maa tingsreeks de vloer geveegd met de ploeg had nog een jokerkaa tegenstand. De Molen had, minder tafel. The Move, de legendai duidelijk, de andere schiftings avond gewonnen. De Shetland-eilanden openden en haeghen (foto Piet Hermans) Maatschappelijk Werk van de CM (foto Piet Hermans) In Vlaanderen zijn 4.400 welzijnsdiensten aan het werk met 75.000 wel- Werk Dendermonde bestaat nu 20 's Avonds om 20.00 uur heeft in zijnswerkers. Cijfers om even bij na te denken, vooral als men weet dat het jaar en die verjaardag wordt op vrij- hetzelfde stadhuis dan een akade- Centrum voor Maatschappelijk Werk Dendermonde, werk dat ingekap- dag 14 december gevierd. Met een mische zitting jplaats ter gelegen- na de blijkbaar makkelijke Chef- v-tuuuu. .w,. ..aav^.,uPKv..jn n or o - o_-A frenpirauiide, Gerard Mortier en seld zit bij het Christelijk Ziekenfonds in 19891325 mensen over de vloer studiedag op het stadhuis van Den- ae^ ZUe vegayaag j/an Tosca j)e Molen bij de kreeg die voor het eerst met het centrum kontakt opnamen dat men in dat dermonde, waar vanaf 10.00 uur de zelfde jaar 6.593 kontakten noteerde. Wanneer men bovendien nog weet J dat de sociale wetgeving dermate ingewikkeld en gespecializeerd is gewor den, dan rijst de vraag of er nog iemand op deze aardbol is die nog wegwijs raakt uit dit kluwen. En toch zijn al die centra op hun plaats, al zou er toch een koördinatie, een afspraak moeten gemaakt worden. Die kans wil het Centrum voor Maatschappelijk Werk Dendermonde op vrijdag 14 decem ber bieden tijdens een studiedag in het stadhuis van Dendermonde. De dag staat in het teken van het 20 jarig bestaan van het CMW en heeft het over onder meer het 'verkaveld' welzijnswerk'. Het welzijnswerk heeft al te lang gemeenschap de eerste opvang ver- opgezadeld gezeten met de algeme- zorgen van personen en gezinnen ne opvatting dat het om een soort die in een noodsituatie verkeren; van liefdadigheidswerk ging. Het samen met de betrokkenen duidelij- werd niet ernstig genomen en over- ker hun sociale noodsituaties for- gelaten aan vrijwilligers. Ondertus- muieren; door informatie, verwij- sen -we hebben het over een perio- zing en bemiddeling de sociale in de van nauwelijks 20 jaar- is er veel stellingen en voorzieningen in het veranderd. In Vlaanderen zijn er 53 bereik van de betrokkenen bren- erkende centra voor maatschappe- gen; personen en gezinnen begelei- lijk werk waarvan er 39 binnen een den met het doel hen beter te inte- ------ geheel funktioneren en bijna greren en meer volwaardig te laten deelnemen aan hun konkreet leef milieu en tenslotte aan de bevoegde instanties de knelpunten en tekor ten in de samenleving signaleren. Een hele opdracht. Naarmate de samenleving veranderde, wijzigden ook de aksenten binnen de dienst- 'zieke' mensen en dan gaat het om verlening. Een meer professionele deelnemers worden verwacht. Daarna zal Leonce De Roy de situe ring van het CMW binnen het Kris- telijk Ziekenfonds toelichten. Pro fessor Breda van de UFSA behan delt om 10.30 uur de welzijnszorg in de jaren 90 en het jaar 2000 en om 11.45 uur spreekt R. Masschelein koordinator van de Brusselse wel- zijnsraad over hoe het verkaveld welzijnswerk moet (leren) samen werken zonder de specificiteit te CMW. Sprekers zijn daar gemeen- eerste tussenstand als leider door. schapsminister van gezin en welzijn Tien VQOr de hi(:ld de JanLenssensenverbondssekretaris Etienne Van Hecke van het Kriste- pa Chinook-helikopter De Molen aan 7. f :xe van nei ivrisie- je kop maar enkele ploegen zaten hjk Ziekenfonds van Dendermon- toen £og me, hun jo£erk|arten op de- zak. Dat euvel viel halfweg weg en Zelfwerkzaamheidsmap Op deze studiedag zal ook een zo genaamde 'Zelfwerkzaamheids map' worden voorgesteld. De map moet ervoor zorgen dat de kliënten daar zat RBS Grembergen verwacht voorop. De Molen en Just of Nie moesten daar enkele lengten popgroep uit onze jeugd, hie Molen aan de verdiende einc Het verschil was trouwens he< niem want na De Molen vol RBS, Just of Nie en Gasgevei nen een kloof van enkele pun De finale-uitslag 1. De Molen 178 p., 2. RBS en of Nie 174, 4. Gasgevers 167, Grembergen 159, 6. Piet F1 139, 7. Snuffel en Loskens 12 Doeternietoe 122, 10. Proge: 111, 1. Flop 86,12. Pluizers 691 (moeten) opgeven. Na de middag van het Centrum hun persoonhjk wordt door dr. Jo Lebeer van de dossier kunnen blijven volgen. De UIA gekeken naar ziekte en ge- map moet ook een wegwijzer zyn zondheid vanuit een holistische vi- doorheen het kluwen van adminis- sie en om 15.25 uur staat Denise tratie, paperassen), regeltjes en wat Van den Eynde stil bij ziekte een n°g allemaal meer. konkreet model. de helft daarvan zijn aktief binnen de CM. CMW Dendermonde is er daar een van. Opdracht van deze centra is en blijft mensen helpen tot groeibevordering van zichzelf. Het klinkt misschien wel wat moeilijk maar het komt erop neer dat men Dendermonde. CSC kwis. Deze vraag is een beetje te moeilijk i Hermans) ziek in de meest ruime zin van het woord, opnieuw 'op de been' wil helpen. Niet zozeer door ze te laten afhankelijk zijn van anderen, maar door hen te leren hoe ze zichzelf kunnen behelpen in deze wereld, voor zichzelf ook kunnen opkomen, zelfstandig worden. In Dendermonde werd een dienst maatschappelijk werk uit de grond dienstverlening g zich op en zo ig drong; komt het dat in het CMW Dender monde 8 personeelsleden dagdage lijks druk bezig zijn in het hele ar rondissement. Het zijn veldwerkers bij uitstek die dicht bij de mensen aktief zijn. Naast individuele hulp verlening, wordt er ook in groeps verband gewerkt. Mensen die met eenzelfde probleem hebben af te De vorige week zaterdag door de Wielewaalafdeling 's Heerenbosch, fruitbomen. Dit alles met het doel vanzelfsprekend variatie in ons in samenwerking met de Wielewaa- soms monotone landschap te bren- lafdeling Denderland en de Ijsvogel gen. georganiseerde 'Boomplantaktie' Wel gestampt eind 1969. Vijfjaar later rekenen worden bij elkaar gebracht 'Qt mag als geslaagd worden bestem peld. In totaal werden over de ge meenten Baardegem, Meldert, Op wijk en Buggenhout 800 plantgid- sen verspreid, waaruit meer dan tweehonderd bestellingen resul teerden. Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 34 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.200 F 6 maand 1.100 F 3 maand 550 F los nummer 44 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 ken. Men gaat zich richten naar doelgroepen en verleent medewer king aan bepaalde projekten. De medewerkers van het CMW hebben ieder hun sektor waarbinnen ze ak tief zijn. Daar beschikken ze over een eigen bureel, maar ze kunnen evengoed op huisbezoek gaan wan neer dat moet. Viering Het Centrum voor Maatschappelijk brengen omtrent inheems plant goed en aan onze streek aangepaste elke planten werden nu aange kocht? - 1.077 fruitbomen, waarvan 928 halfstammen en 149 hoogstammen - 4.000 bosbomen - 72 hoogstammige bosbomen - 285 klimplanten Dit alles vertegenwoordigt een tngeveer 2 ha. bos ongeveer 4 (pvr) DE 3 KLOKKEN van langenhovestraal 1 »t. gills, dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 22 november: richting noord-zuid: 1. Nelly Van den Abbeele en Magda Weymans; 2. Albert Maes en Paul Verlie; 3. Paul Veldeman en Mark Hofmans. Richting oost-west: 1. Hubert De Troch en Georges Korte; 2. Yolande De Jonge en Werner Cornelis; 3. Andrea Vandaele en Tom Van Vooren. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in lokaal 'De Drie Klokken', Van Langenhove- straat 1 te Sint-Gillis. Is uw prijs lussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Waarom heel Nederland door de knieën gaat voor Urbanus Is Wiet Van Broeckhoven thuis toevallig óók de leukste? De vele gezichten van 'Carmen' Loes Van den Heuvel Schizofrenieals je ermee zit, heb je er zelf 't meest last vanI En de pluspunten van TV-Ekspres bijzonder boeiende artikelen met alle aktuele achtergrondinformatie de meest volledige en extra overzichtelijke tv- en radioprogramma's alle speel- en tekenfilms, sportprogramma's, pop- en hitparades, met ruim 200 video-streepjeskodes, bijeengebracht in superhandige weekagenda's, waarin je met één oogopslag al je favoriete programma's vindt. Dendermonde. CSC kwis. Getipt als de grote favoriet, maar op het laats nog de duimen moeten leggen. Het kan tegenzitten (foto Piet Hermans

De Voorpost | 1990 | | pagina 16