Met allure PORT] Paniek in alle rangen Opgelet voor euforie Chunga is ongrijpbaar Eendracht Aalst Eendracht Aalst: 1111 111 Geen verschil, maar Mere schiet eenmaal meer raak Selekties Eendracht Zele - Namen 3-0 Mere - Burst 2-1 De Voorpost - 30.11.1990 - 17 Het was vorige week een (luistere zondag. Niet alleen wegens bet weer maar ook door de wanprestatie van paarsblauw, dat thuis opnieuw twee punten liet verloren gaan tegen een ploeg die even goed kon geklopt worden. Hetzelfde lot onderging de ploeg tegen Dessel en Putte. Samen zes verloren punten dus en indien die geivonnen waren stond KAVD nu op een komfortabele plaats in de middenmoot. Met de match van zondag tegen Kapellen in het vooruitzicht staat de Dendermondse bevorderingsploeg er nu allesbehalve rooskleurig voor. Het miezerige weer had heelwat mensen thuisgehouden al zullen de mindere uitslagen van de laatste weken er ook wel voor iets tussen zitten. Deze ploeg schijnt maar niet van de grond te komen. Qua terreinbezetting staat ze nergens, in die male zelfs dat Marek Kusto het duidelijk op zijn heupen kreeg en zijn medespelers meer dan eens op bun fouten wees. Meer en meer wÜ hij het allemaal zelf gaan doen De bal achteraan gaan ophalen, het spel verdelen, de hoekschoppen trappen en nu gaat bij ook nog de inworpen nemen terwijl hij eigenlijk beter op het terrein zou staan bij dergelijke fasen Met verbijstering keken de supporters toe boe bezoeker Rita Berlaar tijdens een dol eerste kwartier de thuisploeg voor schut en meteen op achterstand zette. Na een twintigtal minuten kwam KAVD de neus aan het venster steken maar van mooie kombinaties was er nauwelijks sprake. Jacobs geraakte gekwetst na een kopduel en Rijdant nam zijn plaats in. Die neutraliseerde volkomen de gevaarlijke Peter Leemans en miste ei zo na een open kans. Een belofte die Rijdant, die nog niet eens achttien is. Eigenaardig genoeg werd bij tijdens de tweede beft van zijn bewakingsop dracht ontheven en daardoor kon Leemans enkele keren gevaarlijk voor doel verschijnen. In de eerste helft was er gelukkig een nu toch zelfzekere Van Meirvenne te bewonderen. Meermaals kreeg de keeper applaus voor zijn goede tussen komsten zodat bet eigenlijk zijn verdienste is dat het na een kwartier geen 0-3 was. Na de rust was het duidelijk. Berlaar probeerde de voorsprong te verdedigen en KAVD kwam fel aanzetten. De bezoekers hadden trouwens weinig meer te verliezen. De thuisploeg moest immers tweemaal scoren om de volle buit te behalen en dat zat er zo direkt niet in. Goemaere kwam Heyrman vervangen om de aanval meer kracht bij te zetten, maar ook dat lukte niet, al miste KAVD ook in de tweede helft een open kans. Met veldoveruHcbt alleen win je geen match. Deze ploeg rammelt in al baar onderdelen. Het middenveld met routiniers als Kusto, Seghers en Van Roy slaagde er niet in om een vlotte kombinatie in mekaar te steken. De spitsen Van Nieuwenhuyse en Wygonik liepen er wat verloren bij en veel ballen belandden doodgewoon op plaatsen waar helemaal niemand stond en dat kwam omdat paarsblauw de flanken niet bezette. Bovendien was er de eigenaardige plaats van Van De Graaf die als voorstopper al zeer goede diensten betvees. Alsflankverdediger vond hij ook blijkbaar zijn draai niet en het gebeurde dan ook meer dan eens dat de verdedigers mekaar binderden. Alain Moens, die op de tribune zat, sloeg terecht de handen voor de ogen. Na afloop van de match een vrij bedrukte stemming in het 'clubhouse', waar men duidelijk nog steeds het verlies van De Visser en De Bruyne betreurde. Met treuren komt KAVD echter geen plaatsje hoger in de rangschikking, integendeel. Het is weer duidelijk opgevallen dat de Berlaarse bezoekers steeds iets sneller op de bal waren en de thuisspelers altijd een stapje voor waren. Toch beeft KAVD (op Hamme bijvoorbeeld) bewezen dat het ook sterk gemoti veerd kan spelenmaar dat zal wel een slecht voorbeeld zijn, zeker mdb Eendracht gaat zaterdagavond opnieuw op verplaatsing en deze keer heet de tegenstander SK Tongeren. Dit Limburgse team is dit seizoen nu wel geen dooddoener, maar kon toch vorige zondag Harelbeke in eigen vesting te grazen nemen. Tongeren heeft nu wel een tegenslag vermits Dewallef, één van de betere spelers, is geschorst. Eendracht van zijn kant doet het de jongste tijd opperbest en de motivatie om te winnen zit er weer duidelijk in. Dat wil echter niet zeggen dat Tongeren mag onderschat worden. Totnogtoe kon Eendracht 12 punten sprokkelen, waarvan er vijf thuis werden veroverd en zeven op verplaatsing. Men zou dus kunnen stellen dat Derijck en zijn maats 'away' beter uit de verf komen. Dat heeft wellicht te maken met het feit dat de Eendrachters, weg van het eigen kritisch publiek, met minder stress akteren. Wellicht ook omwille van de taktiek die Fazekas aanwendt op verplaatsing. De Hongaar laat zijn poulains dan wat voorzichtiger spelen, een beetje meer defensief om in de loop van de wedstrijd, wanneer het meest gunstige moment is aangebroken, via de counter iets te verzilveren. Volgens klubsekretaris JP Van Droogenbroeck is het best tegen Tongeren de wedstrijd niet te euforisch aan te pakken, geduldig te blijven en niet te veel risiko's te nemen. In ieder geval haalt Fazekas op de trainingen het onderste uit de kan. De Hongaar is de mening toegedaan dat er gerust kan worden tijdens de winterstop. Er zijn in die periode dat de kompetitie drie weken stilligt zelfs geen oefenwedstrijden gepland. Wel wordt een vriendschappelijke wed strijd tegen Germinal Ekeren georganiseerd op dinsdag 8 januari om 20u00 in het Eendrachtstadion, maar dan is de uitwedstrijd tegen SK Sint-Niklaas al achter de rug. Het team van trainer Fazekas is de jongste weken duidelijk aan een come-back bezig. Na Turnhout in eigen huis in bedwang te hebben gehouden, RC Mechelen met 4-1 te hebben ingeblikt, ging Eendracht het voor zijn eigen publiek oersterke Diest met 0-1 te grazen nemen. Aalst presenteerde een eerder voorzichtige wedstrijd maar nadat op een wkartier van het einde de thuisploeg tot tien herleid werd door de uitsluiting van Bollaerts, schakelde Fazekas vanaf dan over op resoluut aanvalswerk, met het veroveren van beide punten als orgelpunt. Het is nu duidelijk geworden dat Fazekas twee taktieken hanteert; Op verplaatsing wordt meer de nadruk gelegd op het defensieve en wordt getrecht om te scoren langs de counter. Voor eigen publiek kiest de Hongaar voor de totale aanval. Het hardnekkige thuispubliek van Eendracht eist dat. De Aalsterse supporters -en die komen nog steeds in groten getale opdagen- houden niet van voetbal dat op een verdedigende leest is geschoeid, maar sparen hun aanmoedigingen niet wanneer hard labeurwerk wordt geleverd. Een buitenbeentje in het Eendrachtteam is momenteel de 25-jarige Moses Chunga, die een drietal jaren geleden werd ontdekt door de toenmalige hulptrainer Wanderstein tijdens een militair tornooi in Italië. De Zimbabwees greep toen met beide handen de kans om in Europa te komen voetballen. Eigenlijk was zijn start bij Eendracht Aalst aan de zwakke kant. Er werd hem een zekere nonchalance verweten en bepaalde trainers wezen hem met de vinger omdat hij te zacht was bij de duels. Ook vorig seizoen kon hij geen regelmatige lijn leggen in zijn voetbalaktiviteit. Insiders bestempelden hem als 'trop brillant pour être régulier'. Bij de aanvang van het huidige seizoen ging hij zelfs sukkelen met een nukkige knie. Hij kon niet volop trainen en moest in iedere wedstrijd na een uur vervangen worden. De jongste weken loopt Chunga echter weer briljant te voetballen. Het is een waar genoegen de Zimbabwees bezig te zien hoe hij met toverwerk zijn tegenstanders op een hoopje speelt. Verslaggevers betitelen deze begenadigde voetballer iedere week met het predikaat 'ongrijpbaar' en het is een publiek geheim dat zijn esbattementen nauw in het oog worden gehouden door scouts uit eerste klasse. Eerste provinciale SK Lebbeke Floris Verstraeten is geschorst. Mare Pringels en Chris Van Den Meirsche zullen waarschijnlijk aan treden. Johan Vinck en Cooreman zijn deze week individueel begin nen trainen. De ploeg: Tonnelier, Van Langen- hove, Peeleman, Vermeulen, Van Heek, Muysewinckel, De Baere, Pringels, Van Den Meirsch, Baert en Elskens (De Ridder, Van Rans- beeck, Mangelschots). Robur Moerzeke Dany Van Hauwermeiren is ge schorst. De ploeg: Laureys, Patrick Verhelst, Vercauteren, Van Bogaert, Van Eet- velde, Dauwe, Ost, Benny Huyle- broeck, Van Moerzeke, Ferket, Ed dy Huylebroeck (Croeze, Hans Ver eist, Van Hyfte). Tweede provinciale FC Baasrode Bart Van Hamme, Chris De Cock, Ivan en Michel De Man zijn ge kwetst. De ploeg: Baert, Michiels, Van Dor- pe, Van Der Vreken, De Decker, Gijssens, De Schrijver, V'erheyden, Reid, Bancheri, D'Haen (Falat, Van Lancker, De Smedt). Rapide Lebbeke Doelman Chris Janssens werd deze week geopereerd. Mare Brussel mans is geschorst. De ploeg: Gaudeus, Van De Velde, Heyvaert, Geert Matthijs, Van Puy- velde, Gunther Matthijs, Verhey- den, Carlier, Ringoot, Van de Som- pel, Rogiers (Nasser, Vercauteren, Van Den Broeck) Vierde klasse B KAV'Dendermonde Marek Kusto is geschorst en Alain Moens doet na een afwezigheid van drie weken zijn wederoptreden. De ploeg: (14 namen) Van Meirven ne, Jacobs, Cooreman, Van De Graaf, Rijdant, Van Roy, Van de Perre, Segers, Wygonik, Van Troos, Goemare, Van Der Stock, De Ko ning, Van Nieuwenhuyse. (e-g) Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 IE. Zele-Namen 3-0. Van Renterghem scoort met het hoofd (vh) E. Zele-Namen 3-0. Fiers, die ook scoorde, kon nog net de naamse doelman ontwijken (vh) Mere en Burst hebben met veel inzet en Alles leek weer mogelijk. Het slotkwar- wilskracht het laken naar zich toe willen tier veranderde echter niets meer en zo halen. De overwinning was voor beide behaalde Mere een belangrijke overwin- ploegen van vitaal belang. De mindere ning. resultaten van de voorbije weken waren (nicolle) van dien aard dat Mere en Burst een overwinning wilden boeken. Dat beide ploegen hun vel duur wilden verkopen was in de eerste helft al duidelijk. Veel kansen waren daarvan het gevolg maar voor het doel ging het telkens mis. Voor Mere misten Pat. Cleerhout, Van Den Driessche en Gunther De Luyck. Kansen voor Burst waren er langs tweemaal Eddy Pots en Gerd De Clercq. In die optiek hielden beide ploegen elkaar vol ledig in evenwicht. Ook na de rust losten beide ploegen elkaar van geen vin. Eddy De Saedeleer en Guy Sterck, beiden afwezig, werden nauwelijks gemist. Een paar kansen kreeg Kris De Saedeleer en Burst replikeerde langs Gerd De Clercq. Dirk Perreman verzorgde de pass en De Clercq knikte naast. Burst bleef komen langs Perreman maar hij werd op onor- todokse wijze van de bal gehouden. De scheidsrechter liet echter begaan. Het bleef dus wachten op doelpunten en het ging er stilaan naar uitzien dat diegene die scoorde de wedstrijd zou winnen. Dit leek echter voorbarig. Mere scoorde wel op de 70e minuut langs Kris De Saedeleer maar daar bleef het niet bij. Gerd De Clercq kreeg een kans in een geharrewar maar aan de overzijde viel een tweede doelpunt te noteren. Gunther De Luyck buitte een misverstand uit en besliste de partij. Dit was echter alweer buiten de waard gere kend want twee minuten later scoorde De Clercq met het hoofd, 2-1. In dit superieur vertoon viel de snelheid en het opportunisme op waarmee Dirk Van Renterghem de Waalse defensie voor schut zette. Ook de knappe kondi- tie van Mare Bourdeaud'hui liet de thuisploeg toe opnieuw een vuist te ma ken in het middenveld. «Desondanks wil ik de kollektieve pres tatie van de ploeg nog eens in het licht stellen», beklemtoonde Rudy Haleydt die begrijpelijk voorzichtig handelt bij het prijzen van individuele prestaties. «Onze tweede thuiszege is er een met allure geworden. Er is uitstekend gevoet bald en met sukses gebruik gemaakt van de flanken. Een enorm verschil met hetgeen men liet zien weken terug. De ploeg toonde opnieuw temperament, karaktersterkte en discipline. Wanneer deze ingrediënten aanwezig zijn krijg je automatisch een behoorlijke partij. Om namen tot deze figurantenrol te beper ken was er zonder meer een knap Zele nodig. De Walen hebben met spelmaker Guy Dardenne en Patrick Gorez vol doende voetbalhersens in huis om een tegenstander opzij te zetten. Wanneer het knokken geblazen is schieten deze oudere spelers weieens te kort. Deze zes op zes is geen eindpunt. Volgende zon dag zijn we bij Moeskroen verplicht minstens één punt te sprokkelen. Een zeven op acht lijkt me best haalbaar. Dit resultaat zou me overigens uitermate tevreden stellen.» Jammer genoeg zagen de Zeelse suppor ters hun laatste aanwinst nog niet aan het werk. Bony Kasanda sukkelt met een kniekwetsuur zodat hij noodgedwongen langs de lijn bleef. De Zaïrees blijft voor minstens twee weken onbeschikbaar. (a.j.z.) De tricolores genoten duidelijk na van hun tweede thuisoverwinning. Niet ten onrechte vermits dit het resultaat was van een hoogstaande partij. Meteen te kenden de Zeienaars voor hun derde overwinning op een rij zodat men nu reeds van een knappe remonte mag gewagen.

De Voorpost | 1990 | | pagina 17