Eerste provincialers in het Aalsterse Jl Tweede provincialers in het Aalsterse Nonchalant Sint-Gillis bijna de boot in Moeilijke tijden voor K.A.V.D. VW Hamme wil in de running blijven Hamme haalt het van Overmere 18 - 30.11.1990 - De Voorpost VOETBAL Onkerzele 0 TK Meldert 0 Enorm eigenlijk is die situatie in tweede provinciale C. Onkerzele staat er der tiende geklasseerd en Meldert vierde. Het verschil tussen beide teams is nau welijks twee punten. De middenmoot is dus zeer groot. Zottegem en SK Aalst outstanding met daarna Sint-Lievens- Houtem. Overigens lijkt elke ploeg me kaar waard. Dit was ook duidelijk in de partij tussen Onkerzele en Meldert. On kerzele toonde zich zelfs de gevaarlijkste ploeg in de eerste helft en kreeg vooral kansen langs Piet Goossens. In de twee de periode kwam Meldert opzetten. Cor- thals en Crockaert toonden zich gevaar lijk voor de lokale kooi maar scoren zat er ook niet in. Er werd afgefloten bij een billijk gelijkspel. Toch had deze partij een aantal doelpunten verdiend maar geen winnaar. Bambrugge 3 Rp. Lebbeke 1 Bambrugge heeft een gouden zaak ge daan door een overwinning te behalen ten nadele van Rapid Lebbeke. De be zoekers waren duidelijk in goede doen de laatste weken en boezemden zelfs schrik in voor enkele topploegen. Voor beeld was Zottegem dat de trip naar Lebbeke als aartsgevaarlijk inschatte. Nu wordt die mening misschien her zien. In de eerste helft kon Lebbeke zijn wil enigszins opdringen. Voor de bezoe kers liep alles lekker daar Ringoot ook nog scoorde. Toen werd het echt makke lijk voetballen voor de gasten. Bambrug ge gaf niet af maar zou geduld moeten oefenen. Na de koffie liep het als een trein bij de thuisploeg. Het is duidelijk dat Racing ongekompliceerd voetballen kan. Voor het uur was rondgemaakt hadden De Coster en De Bruyn reeds orde op zaken gesteld. Bambrugge ging vlijtig door en bleef het spelbeeld dom ineren. Rik Eeckhoudt nam in het slot- kwartier alle twijfels weg en bezorgde Bambrugge een verdiende zege. Racing kan nu wat vrijer ademen en iedereen gelooft duidelijk in het behoud. Bam brugge schijnt stilaan zijn positie in tweede provinciale te wettigen. Inzet en wilskracht blijven de grote troeven voor Racing. SK Aalst 2 Denderleeuw O Nu Zottegem ook weinig kwistig om springt met puntenverlies is SK Aalst duidelijk verplicht om ook zijn partijen alle met winst af te sluiten. Na de mooie en belangrijke overwinning op het veld van Lebbeke werd er alweer gewonnen van het laag geklasseerde Denderleeuw. Na deze nederlaag staat Denderleeuw inderdaad op een gedeelde voorlaatste plaats met Baasrode. Voor Aalst is er alvast een andere toekomst weggelegd. De Ajuinen blijven op een puntje benge len van leider Zottegem en maken nu al de borst nat voor de grote konfrontatie met de leider oj) 16 december. Zover zijn we echter nog niet. Aalst moet eerst nog andere ploegen opzij zetten. Tegen Denderleeuw werd er reeds in een ster ke eerste helft orde op zaken gesteld. Na een halfuur leek de partij inderdaad gespeeld. Eerst scoorde Keymolen na een afgeweken bal en even later verdub belde Matthijs de lokale voorsprong. Aalst zat meteen op rozen en liet rustig begaan. Zo kwam Denderleeuw meer in de wedstrijd maar de beste kans uit een evenwichtige tweede helft viel te noteren aan Aalsterse zijde. Swinnen zou op de paal besluiten. (nicolle) Vierde provinciale F Hamme haalde het met 3-2 cijfers van Valentino's Overmere, dat nu zo goed als helemaal onderaan de klassering ben gel- Van Der Stock maakte de openingstref fer, en De Greef stelde gelijk. Van Buyten en Van Hee hielden de bordjes in even wicht, maar Quintelier trok uiteindelijk het laken naar zich toe, en bezorgde de thuisploeg de beide punten. Overmere puntenloos terug naar huis, maar dat zal Hamme een zorg geweest zijn. Het schuilt nu op naar het midden van de klassering, met evenveel punten als wedstrijden: dertien. Overmere is voor laatste, met twee puntjes meer dan «Zwarte Trui» Doorslaar. Met Berlare ging het niet zo goed op deze speeldag: het bescheiden Wachtebeke ging met een puntje lopen. In de eerste helft stond de 1-1 eindstand daar reeds op het bord. De Bock scoorde voor de thuisploeg. Berlare is nog steeds derde, en schuift dichter naar voren, want Lo- christi, de vice-leider, kreeg een bittere pil te slikken, door met 0-1 van Lokeren te verliezen. Met twee punten achterstand op leider Sint-Pauwels is Berlare nog helemaal niet uitgeteld voor de titelstrijd in vier de F. (t.d.b.) Jong Lede SK Ronse Dit heeft nog eens deugd gedaan voor de mensen aan de Openveldstraat te Lede. Nu heeft men eindelijk nog eens mogen ervaren dat het voetbalgebeuren er niet dood is. Men kon zich nog eens verheu gen op een naar Leedse normen ruime opkomst. Een zevenhonderd toeschou wers deed de Leedse bestuurslui inder daad glunderen. Voorts werd er ook prima gevoetbald door de thuisploeg en voeg daarbij het kunstlicht. Het zag er allemaal mooi uit. Zelfs sprookjesach tig- Het wedstrijdverhaal startte' echter slecht voor de Ledenaars. De massaal opgekomen supportersschare zag een leidersploeg die vlot uit de startblokken kwam. De Ledenaars werden onmiddel lijk naar de keel gegrepen en al vlug leidde Ronse met 0-2. Commeyne scoorde en liet scoren. Zo bediende hij David, die de voorsprong voor Ronse aandikte. Lede leek meteen uitgeteld maar de thuisploeg verviel in haar oude plooi. Dit hebben ettelijke ploegen vroe ger wel eens aan den lijve ondervonden. Die tomeloze vechtlust maakte zich weer meester van de Ledenaars. Op weg naar het succes werden ze dan nog een handje toegestoken door de bezoekers. Eerst scoorde Stroobants voor de rust terwijl doelman De Luyck een poging van Thomas onschadelijk maakte. Na de koffie zette een own-goal van Dermeaux de Ledenaars op gelijke hoogte. Op onbegrijpelijke wijze zakte Ronse als een kaartenhuisje in elkaar. Onbegrijpe lijk echter dat de leidersploeg zo aange slagen was. Lede leek nu voor de stunt te gaan zorgen maar Ronse kwam op gelukkige wijze weer aan de leiding. Van Hende zette de eerder licht toegekende strafschop om. Lede was weer op ach tervolgen aangewezen. Zou het ook een tweede keer lukken? Inderdaad, de lokalen kwamen terug. Meysman scoorde de oververdiende ge lijkmaker nadat de Ledenaar De Winne het veld had moeten verlaten na twee gele kaarten. Lede dus met zijn tienen en meer dan verdiend gelijkspelen, men zou voor minder gelukkig zijn. Lede haalde dus een zeer mooi puntje binnen na een wedstrijd waarin kwistig met de gele kaarten werd gezwierd door de scheidsrechter. Zo'n zevental kregen de spelers er onder de neus en daarbij een rode, geef toe, dat is toch veel in een partij waarin geen enkele ernstige over treding te bespeuren viel. Vierde provinciale E Eendracht Sint-Gillis is een topploeg in strijden - won met 0-1 bij Smetlede. De vierde E, laat daar geen twijfel over lamlendige staat van het veld zat daar bestaan. Maar de manier waarop tegen voor veel tussen. Moorsel een punt cadeau werd gedaan, Boonwijk haalde het op het veld van doet toch wel een aantal twijfels rijzen Erondegem met één enkel doelpunt van omtrent de ernst van de Eendracht-spe- De Bondt. De opgang van Boonwijk in Iers. Toen Van Ransbeeck - tweemaal - het klassement wordt daarmee voortge- een attente Moorselspeler - owngoal - zet: na dertien matchen heeft het nu elf en Van Nuffel er 4-0 van hadden ge- punten. maakt, leek het pleit beslecht. Sint-Gillis Wieze kon pas in de laatste vijftien liet toe dat Moorsel steeds meer vat minuten afstand nemen van rode lan- begon te krijgen op de wedstrijd, en dat taarn Westrem, maar deed dat dan ook zou de thuisploeg nog bijna fataal wor- grondig: via Glenn en Davy De Smedt den: vijf minuten voor affluiten begon werd het daar uiteindelijk nog 3-0. Op een ongelooflijk offensief van de bezoe- een respektabele afstand van de eerste kers, die in die korte tijdspanne nog een drie in het klassement - vijf punten - punt wegsleepten: De Wit - tweemaal -, vinden we Wieze op de vierde plaats, met Van der Fraenen en Hendrickx tekenden zestien punten. Wichelen haalde het van voorde doelpunten. 4-4 dus, en Sint-Gil- Letterhoutem met 3-1, Verheuen, De lis met rode kaken af. Moorsel, dat dit Winter en Rivera zorgden voor de goals, geschenk wel naar waarde kon schatten, Massemen vinden we op dezelfde hoog- heeft nu acht punten uit dertien wed- te als Wichelen. Het liet zich een punt strijden maar bevindt zich nog steeds op afsnoepen door Bavegem. Opdorp ten- een weinig benijdenswaardige dertiende slotte speelde 0-0 gelijk op het veld van plaats. Herdersem. Beide ploegen lijken voor Bovenaan is het ondertussen nog een elkaar geboren want ze tellen evenveel beetje verwarder geworden: Sint-Gillis is punten in het klassement - veertien, bijgehaald door Appels, dat zijn match Herdersem heeft wel nog een wedstrijd op het terrein van Vlierzele ging winnen tegoed. met 1-3. Doelpunten kwamen van Van Al bij al is de toestand in vierde E verre Zande, Christiaens en Rosez. Beide kop- van duidelijk. De drie kopploegen schui- ploegen tellen nu 22 punten uit dertien ven een beetje dichter bij elkaar en partijen. Het aantal wedstrijden is be- zullen elkaar van geen duimbreed meer langrijk, omdat Opstal, dat op amper lossen. Het is daarom wachten op de één puntje van dit leidende duo volgt, er onderlinge duels, één minder heeft gespeeld. Opstal, dat (t.d.b.) de sterkste verdediging heeft uit de reeks - acht tegendoelpunten in twaalf wed- K.A.V. Dendermonde is teleurgesteldDe jongste ontwikkelingen hebben paarsblauw in de buurt van de bedreigde zone gebracht. De vooruitzichten zijn niet erg gunstig. Met een uitstap naar het sterke Kapellen zou je je voor minder zorgen maken De kans dat KAVD er een punt pakt wordt zelfs in de Dendermondse voetbalkringen klein geacht, al voegt men er aan toe dat de wonderen de wereld niet uit zijn. De donkere weken voor kerstmis zijn niet onbelangrijk. Voor men aan de winterstop toe is, worden Vorselaar en Denderhoutem bekampt. In geval deze matchen op een voor KAVD ongunstig resultaat aflopen, dan is het meteen twee minuten vóór twaalf. Oefenmeester Pfaff is zich van de prekaire situatie meer dan bewust. Het verhaaltje dat zijn team minder krachtig is ingesteld dan vorig jaar, heeft hij al vaker gedaan. «Natuurlijk heeft het geen zin om te zeuren over wat voorbij is. We moeten thans roeien met de riemen die we hebben. Het behoud verzekeren is het enige doel wat we momenteel voor ogen moeten hebben. Ik ben ervan overtuigd dat het niet makkelijk zal zijn, al wens ik niet in negatieve zin te overdrijven. Er is de realiteit en die gebiedt mij om de zaken toch ietwat aan de sombere kant voor te stellen. Het zou best wel eens kunnen dat de laatste speeldag uitsluitsel brengt. In dat geval wordt het een zware opgave om zo dCertig opeenvolgende speeldagen te knokken. In Kapellen ontbreekt Marek Kusto. Hij is geschorst. Onze middenlinie treedt dus verzwakt in de strijd. Alain Moens is terug en dat is de enig gunstige melding die ik momenteel kan overbrengen.» (e.g.) SK Aalst-St.Denderleeuw 2-0. SK Aalst doet het niet onaardig in twee provinciale. Het was trouwens voor het seizoenbegin zinnens om de plaats eerste te heroveren (da) VKHamme-Overmere 3-2. Dit schot van Van Buyten spat uiteen op de paal (vh) E. Meldert 1 Geraardsbergen 1 Meldert en Geraardsbergen hebben in hun onderlinge partij bewezen dat ze elkaar waard zijn. De rangschikking liet dit reeds vermoeden. Meldert telt een puntje meer dan Geraardsbergen dat volgt op een vierde plaats. Beide ploegen blijven dus in de race om de titel, al lijkt de kloof met Ronse van dien aard dat er best niet meer getalmd wordt. Geraardsbergen nam op het veld van Meldert een voorzichtige start en han teerde vaak de buitenspelval om de lo kale aanvalsdrift te storen. Sukses kende Geraardsbergen echter niet met de bui tenspelval te willen hanteren. In de ze vende minuut werd dit reeds afgestraft. Christiaens glipte door de mazen van het net en bediende Roelands die de kans niet liet liggen. Geraardsbergen diende meteen uit zijn hok te komen maar in de eerste helft kreeg de ploeg weinig gelegenheid daartoe. Nadat Rossignol in de grond werd geboord door doelman Detaeye trok scheidsrechter Taeleman wel terecht rood maar hij legde de bal diplomatisch buiten het zestienmeter gebied. Een strafschop leek echter logi scher geweest te zijn. Remu kwam tus sen de palen voor Geraardsbergen. Later werd Callebaut voor tweemaal geel uit gesloten en dit leek enkel op een com pensatie. Toch verkeek Meldert vooral de kans om in de eerste helft zijn voor sprong verder uit te bouwen. Zowel De Vlieger, Vermeir en Heymans lieten de kans liggen. Het bleef dus kantje-boord je voor Meldert en wat iedereen zowat verwachtte kwam er ook. In de 82' minuut scoorde De Haene de gelijkma ker. Geraardsbergen werd daarmee rijkelijk beloond. (nicolle) VK Hamme-Overmere 3-2. De Vijlder gaal voorbij zijn tegenstrever en zal scoren (vh) Na de ruime zege blijft VW Hamme in het spoor van leiders Bornem en Herentals die nu zondag tegenover elkaar komen te staan. Mare D'Hondt heeft al een apothekersrekeningetje. «Als wij winnen en zij gelijkspelen naderen we tot op één punt, zegt de Hamse voetballer. In de huidige omstandigheden komt het erop aan om in de running te blijven. We willen wel als reeksaanvoerder postvatten maar liefst niet onmiddellijk. Nu al krijgen we vaak en vooral aan huis te maken met teams die zich ingraven en enkel het behoud van de nul op het bord nastreven. Het is moeilijk om tegen dergelijke ploegen in de clinch te gaan. Hoewel we gunstig gerangschikt zijn, is het een belangrijke vaststelling dat we in drie recente thuismatchen geen overwinning behaalden. Nu zondag tegen Leest moet het er onverwijld van komen.» Bij VW Hamme heerst een vrolijke en optimistische sfeer die voorzeker door oefenmeester Daniël De Paepe is aangewakkerd. «Onze trainer stelt zich nooit op als een «professor weetal», vervolgt Mare D'Hondt. Hij legt bij iedereen zijn oor te luisteren en heeft aandacht en begrip voor wat gezegd wordt. Een invaller geniet evenveel waardering als een basisspeler en het resultaat dat de reserven behalen wordt niet uit het oog verloren. Van gedachten wisselen en pas nadien konklusies trekken zijn gezonde principes om een ruime groep blijvend te motiveren. Basisspeler zijn in Hamme is geen verworven recht. Wie niet voldoet komt op de keien terecht. Er staan anderen klaar. De ploeg: De Pelsmaecker, Van de Velde, Vergeylen, Van Houcke, Van Caeienberg, De Paepe, Heremans, D'Hondt, Malfliet, Nardus, Gabriels (Van Hemelrijck, Van Der Stock, Stalpaert). (e.g.) Mere-Burst 2-1. Mere dreigde vooral langs de flanken/ Hier tracht Peter l Langhe een Merenaar af te stoppen (nic)

De Voorpost | 1990 | | pagina 18