Veldoverwicht maar geen goals Schietkraam! Guy Rodrigo countert S.R. Lebbeke Baasrode gecounterd Te zware cijfers... flMncDnciFN I K.A.V.D. - Rita Berlaar 0-1 SK Lebbeke - K.S.V. Temse 0-3 Voetbal kalender Baasrode - Houtem 0-3 Oordegem-Oudegem 3-0 Duffel - VW Hamme 0-6 Voetbal uitslagen De Voorpost - 30.11.1990 - 19 VOETBAL Herman Van Langenhove na een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd, kwamen de lokale spelers numeriek in de minderheid. Het uitzicht op een ge lijkspel ging helemaal de mist in toen Rodrigo uit een counter een tweede doelpunt puurde. 'We hebben gestreden met de wapens die we hebben, zei klubleider Robert Huyghens. We wisten vooraf dat het moeilijk zou worden. Reeds enkele we ken zijn we niet meer voltallig. Nu ook Pringels en Van Der Meirsch ontbraken, kwamen nog nooit zo zwak aan de af trap. Het verlies is uiteraard geen ramp en omdat heelwat basisspelers ontbra ken kunnen we verzachtende omstan digheden inroepen. We hebben in deze kompetitie al behoorlijk wat punten ge sprokkeld, zodat we niet direkt ongerust moeten worden. Dat onze kern beperkt is, weten we al langer dan vandaag'. E.G. 2de Nationale Tongeren-E. Aalst Wautelet 3de Nationale Moeskroen-E. Zele Van Elshocht Bevordering B VW Hamme-Leest Meesschaert Kapellen-KAVD Kums lste Provinciale Lovend.-SK Lebbeke Detollenaere SV G'bergen-Robur Vervaeke Destelb.-E.Meldert Drieghe Lede-Denderleeuw Van Damme 2de Provinciale C TK Meldert-Wett. Demesmaeker SK Beerv.-Baasrode Roelandt R.Lebbeke-Heldergem Degreef SK Aalst-Bambrugge Drieghe 3de Provinciale D Herzele-Kerksken Gheerolfs Erpe-Aaigem Deleye Doggen-Hillegem De Wilde Mere-Terjoden Boeykens Burst-Lebeke Delmotte 3de Provinciale E Schelleb.-Edeboys Van Laere Buggenhout-Oudegem De Wilde Baardegem-Serskamp Boone Schoonaarde-Oordegem Saadouni Heikant-W.Moorsel Dillis Gijzegem-Hofstade De Kocker C.Melle-SK Overm. VD Straeten 3de Provinciale F Grembergen-Eksaarde Ketelaere Lutterzele-Tielrode Vandeleur 4de Provinciale D Ede-Eremb. Vandemoortere FC Aalst-Edixv. VD Berghe 4de Provinciale E S.Moorsel-Massemen Holvoet Letterh.-St.Gillis Dullaert E. Opstal-Wichelen Hautman Sp.Appels-Smetlede Dufour RS Opdorp-Vlierzele Herie Westrem-Herdersem De Belie Erondegem-Wieze Hoste Boonwij k-Bavegem Dhaenens 4de Provinciale F Valentino's-Verrebr. Drieghe Wachtebeke-VK Hamme Burie St.Pauwels-Berlare VD Stylen n tweei plaats i Voetbal. Guido Vergeylen wordt stilaan dé goalgetter van VW Hamme. Tegen Duffel was hij uitstekend en effende de weg naar de zege door tweemaal te scoren in de eerste tien minuten (arch) VK Hamme-Valentino's Berlare-Wachtebeke FC Baasrode heeft de flinke verrichting van vorige week in Meldert, waar het zes keer tot scoren kwam, aan huis tegen Sint-Lievens-Houtem niet kunnen over doen. Tijdens de eerste helft wisten de Baasrodenaars snel hoe laat het was nadat bezoeker Matthijs tweemaal de weg naar de netten had gevonden. In de tweede helft was hij ook de auteur van de derde treffer, waardoor hij meteen een hattrick op zijn naam bracht. 'Ik meen dat we ons verdiend winnaar mogen noemen, zegt aanvoerder Dirk Fosselle. Over de hele match bekeken waren we meestal de dominante ploeg. Vooral Pascal Matthijs en Koen Van Vaeren- bergh hebben behoorlijke kombinaties op de grasmat gelegd. Baasrode heeft eigenlijk nooit het recept gevonden om ons terug te dringen. Het is zo dat we zelden of nooit in verlegenheid werden gebracht. Veel doelrijpe kansen zijn er niet geweest. Wij hebben afgewerkt te gen een hoog percentage. Daardoor zijn we als winnaar te voorschijn gekomen. De laatste tijd gaat het goed. Het vertrou wen is erg gegroeid en als we zondag thuis tegen Onkerzele kunnen winnen, dan zijn we er meteen helemaal uit', aldus Dirk Fosselle. Oefenmeester Guido De Leeuw van Baasrode was teleurgesteld maar niet helemaal ontevreden. 'Het kan eigenaardig klinken maar glo baal genomen hebben we zeker niet slecht gespeeld. Ik betwist de verdien sten niet van de bezoekers, al lijken de cijfers overdreven. Kansen zijn er weinig geweest, ook niet langs onze kant. Ik meen mij alleen te herinneren dat Clau- dio Bancheri even de kans schoon zag om af te drukken maar hij is daarin niet geslaagd. De bezoekers hebben de wei nige lansen die ze kregen wél kunnen benutten. Met acht punten uit dertien matchen hebben we geen reden om te staan pronken. De komende vijf wed strijden zijn van het grootste belang. We krijgen dan af te rekenen met recht streekse tegenstrevers. We moeten on verwijld punten pakken, hoe moeilijk het ook mag zijn. Ik blijf alvast in de behoudskansen geloven'. E.G. S.K. Oudegem heeft op het veld van Oordegem de winnende lijn niet kunnen doortrekken. Reeds in de eerste minu ten kwamen de lokalen tot scoren. Even werd geprobeerd om een reaktie te ont ketenen maar toen Patrick De Greef halverwege de eerste helft naar de kleed kamer werd verwezen, kon Oudegem niet genoeg gewicht meer in de schaal leggen om met een kans op sukses de achtervolging in te zetten. Toen er nog net voor de rust een tweede lokale tref fer op het scorebord verscheen, was het duidelijk dat 'Hagem' met lege handen naar huis zou moeten. 'Ondanks het verlies hebben we niet zo slecht gepresteerd als de cijfers laten vermoeden, zegt klubleider Hector Lambrecht. De uitsluiting van Patrick De Greef was een ferine handicap. Met tien manschappen was het dubbel zo moeilijk om tegen de stroom op te roeien. Ik meen wel dat die uitsluiting een al te zware sanktie was. Voor het geen Patrick uitspookte was een gele kaart mijns inziens meer dan voldoende geweest. Zondag reizen we naar Buggen- hout en daar zullen we het ook al niet gemakkelijk krijgen. E.G. invaller Dirk Rijdant juist naast de staak en later liet Dirk Van Nieuwenhuyse een kans zo groot als een huis onbenut om zijn ploeg op gelijke hoogte te brengen. Daarbij kwan nog dat Berlaar ook enke le keren van geluk mocht spreken bij het verdedigen. Oefenmeester Toon Pfaff toonde zich na afloop van de wedstrijd fel ontgoocheld. 'Hoe je het ook mag draaien of keren, zei hij, we verloren de match enkel en alleen in het eerste kwartier. Opdat ogenblik waren we nauwelijks aanwezig. Over de verrichting in de tweede helft heb ik eigenlijk niet te klagen. Er werd goed gespeeld maar de luttele kansen werden niet verzilverd. Al bij al verloren we twee kostbare punten tegen een ploeg die we eronder hadden kunnen houden'. E.G. Vigor Hamme bezegelde het lot van FC Duffel met een overrompelend over wicht, wat resulteerde in zes doelpunten die telkens tot stand kwamen na mooi voorbereidend werk. In de eerste tien minuten vond Guido Vergeylen twee maal de weg naar de netten. Even snel werd duidelijk dat een zwak replikerend Duffel een vogel voor de kat was. Toen Rik Van de Velde nog voor de rust een derde treffer scoorde, wist iedereen dat de Wuitens met de volle buit naar huis zouden gaan. Na de hervatting brak de laatste lokale weerstand en een rustig Hamme kon met het grootste gemak nog driemaal toeslaan. Verheugend is dat Bornem en Heren tals, twee onmiddellijke konkurrenten, een punt verloren. Met andere woorden: we blijven dus in de running, aldus oefenmeester Daniel De Paepe. Vooraf had ik enkele wijzigingen doorgevoerd. Erwin Vanhoucke had last van een ver rekking en ik wou geen risiko nemen. Daarom opteerde ik meteen voor de jonge Bart Malfliet, die uitvoerde wat van hem verlangd werd. Voor het eerst in deze kompetitie kreeg Wim Gabriels de voorkeur op Dirk Van Der Stock. De gestalte van Wim, een hoog opgeschoten jongeman, gaf de doorslag bij mijn keu ze. Na de kampwisseling, toen het al 0-3 was, kreeg Van Der Stock weer speelge- legenheid. Deze ruime zege is een hart onder de riem na de mindere verrichting en het verlies tegen Herentals. We hebben de draad snel weer opgenomen en dat was in de gegeven omstandigheden het be langrijkste. E.G. Guy Rodrigo kwam in Lebbeke twee maal tot scoren en legde meteen de basis van een toch wel verdiende zege voor S.V. Temse. Lebbeke leek niet bij machte om een vuist te maken. Er ontbraken immers enkele basisspelers. In extremis gaven nu ook Mare Pringels en Kris Van der Meirsch verstek. Grotere problemen kon speler-trainer Guy De Baere zich niet voorstellen. Noodge dwongen moest hij beroep doen op een aantal jongeren, die weliswaar het beste van zichzelf gaven maar ondervinding missen en niet voldoende gewicht in de schaal kunnen werpen om de match anders te oriënteren. Na twintig minuten scoorde Rodrigo. Hij kreeg de bal in de diepte doorgespeeld en kanjerde vanuit een scherpe hoek naast keeper Tonnelier in doel. Lebbeke heeft toen geprobeerd om die scheve situatie recht te trekken en orga niseerde vooral in het begin van de tweede helft een tegenoffensief. De re sultaten ervan bleven echter uit. Toen 2de Nationale Diest-E. Aalst 0-1 3de Nationale A Zele-Namen 3-0 Bevordering B Duffel-VW Hamme 0-6 KAVD-Rita Berlaar 0-1 lste Provinciale Robur-Oudenaarde 3-1 SK Lebbeke-Temse 0-3 Lede-SK Ronse 3-3 E. Meldert-G'bergen 1-1 2de Provinciale C B aasrode-St. L. Houtem 0-3 Onkerzele-TK Meldert 0-0 SK Aalst-St.D'leeuw 2-0 Bambrugge-R. Lebbeke 3-1 3de Provinciale D Borsbeke-Erpe 6-1 Aaigem-Okegem 2-2 Mere-Burst 2-1 Terjoden-Doggen 1-3 3de Provinciale E W.Moorsel-Schoonaarde 2-1 Oordegem-Oudegem 3-0 Buggenhout-HO Kalken 5-1 SK Overm.-Baardegem 1-0 Serskamp- Edeboys 0-0 Gijzegem-Schellebelle 3-1 Hofstade-Heikant 1-2 3de Provinciale F Rupelm.-Lutterzele 1-1 White Boys-Grembergen 1-0 4de Provinciale D KA VD-Rita Berlaar 0-1. Dirk Van Nieuwenhuyze kopt de bal over een bezoeker in de richting van Wygonik (vh) KA VD-Rita Berlaar O-l. In de tweede helft kon Berlaar volstaan met alles op te ruimen achteraan (vh) KAVD-Rita Berlaar 0-1. Een kombinatie tussen Heyrman en Wygonik. Van De Perre kijkt toe in de achtergrond (vh) Andermaal heeft KAVD in eigen vesting zijn aanhangers ontgoocheld. Nadat Rita Berlaar reeds na vijf minuten op voor sprong was geraakt, beleefde de thuis- verdediging enkele hachelijke momen ten. Om de haverklap werd ze door de snelle uitvallen van de bezoekende spit sen voor hete vuren geplaatst. Gelukkig was doelman Kurt Van Meirvenne bij de pinken, anders zat een vroegtijdige en totale afgang van de Denderploeg er dik in. Al snel werd duidelijk dat Rita Berlaar die kleine voorsprong met hand en tand zou verdedigen. Na de hervatting werd de defensieve ingesteldheid van de be zoekers nog duidelijker. Het werd toen een doorlopende konfrontatie tussen de KAVD-aanval en de versterkte bezoeken de afweer. Uit dat veldoverwicht kon de thuisploeg amper twee kansen puren. Eerst kopte KAVD-Rita Berlaar 0-1. Van Nieuwenhuyze zaait paniek in de bezoekende verdediging (vh) I£4 VD-Rita Berlaar 0-1. Af en toe was KAVD wel gevaarlijk in het Berlaarse doelgebied, maar scoren was er niet bij (vh) 4de Provinciale E Herdersem-Opdorp Vlierzele-Appels Smetlede-Opstal St.Gillis-S. Moorsel Erondegem-Boonwijk Wieze-Westrem 4de Provinciale F Iddergem-Edixvelde Ede-FC Aalst Eremb.-Nieuwerk.

De Voorpost | 1990 | | pagina 19