Melle en Buggenhout lopen verder uit Lede en Meldert houden de bordjes in evenwicht Derde provincialers I ■Et va 1 in Erpe-Mere F E. Aalst- Digest Eerste provinciale Derde provinciale E 20 - 30.11.1990 - De Voorpost VOETBAL Melle gaat onverstoord verder met het aan spiesjes rijgen van tegenstanders. Deze keer moest Heusden er aan gelo ven, op eigen terrein nog wel. De Waele tekende de openingstreffer aan, en de 0-1 bleef tot aan de pauze op het bord. Diezelfde onverlaat maakte er na de rust 0-2 van, zodat Heusden de illusies een weekje of wat mocht begra ven. Toch kon Boxstaeie nog milderen voor de thuisploeg, maar De Meyer zorg de uiteindelijk voor een 1-3 uitslag. Melle heeft, met nog een inhaalwed strijd tegoed, twee punten voorsprong op naaste achtervolger Buggenhout. On deraan prijkt Heusden op de voorlaatste plaats, met maar liefst vijf punten meer dan rode lantaarn Schoonaarde. Buggenhout maakte brandhout - u mag het ook gehakt noemen - van opponent Kalken: na 90 minuten stond er daar 5-1 op het bord. Voor de rust was de thuis ploeg er al in geslaagd een comfortabele driedoelpuntenmarge op te bouwen, langs Van Belle (twee goals) en Callaert. Becqué legde een beetje balsem op de wonde door er na de koffie 3-1 van te maken, maar Laurent legde de eind stand vast op 5-1. Buggenhout telt ne gentien punten, Kalken tien. Buggen hout is tweede, Kalken twaalfde. Dat is het verschil. Serskamp - Edeboys was een niet ge heel oninteressante wedstrijd, mét een geheel oninteressante uitslag: 0-0. Ede boys had in een standaardwerk over voetbaltaktiek blijkbaar ergens gelezen dat het buitenshuis steeds aangewezen is om de verdediding als centrum van de ploeg te gebruiken, want wat aan defen sieve kunstjes werd opgevoerd door de bezoekers, was genoeg om Theo Poel groen te doen uitslaan van nijd en jaloe zie. Toch kreëerden zij ook nog kansen, onder meer via Creve en De Smedt. Het aksent bleef echter liggen op het ver grendelen van de kooi van doelman De Coensel, iets wat na de rust overduide lijk werd gedemonstreerd. Coppens en Geeroms slaagden er toch in een gaatje te vinden in de verdediging van de be zoekers, maar hun pogingen werden niet verzilverd door een doelpunt. Edeboys voelt nu de hete adem van Heikant in de nek, en staat samen met datzelfde Heikant op de derde plaats, op vijf punten van leider Melle. Serskamp een toch wel overdreven 3-0 uitslag, doet zijn best om de perfekte midden- Oudegem mag het volgende week opne- moter te spelen, en slaagt daar uitste- men tegen Buggenhout. Inde klassering kend in: na dertien speeldagen heeft het vinden we Oordegem met twaalf punten uit twaalf wedstrijden op de negende plaats terug. Oudegem zakt nu terug tot vlak voor Heusden en Schoonaarde. Schoonaarde kreeg nogmaals het deksel op de neus. Bij Wilskracht Moorsel kwam het eerst op voorsprong, maar Merckx en Bornauw hielden de beide punten thuis. Moederziel alleen, en door een vijfpuntenkloof gescheiden van de voorlaatste, prijkt Schoonaarde helemaal aan de staart van derde E. Moorsel doet het voorlopig iets beter en telt na dertien wedstrijden elf punten. (t.d.b.) Hervé Godtbil heeft opnieuw last van een dij kwetsuur en zal hoogst waarschijnlijk niet speelklaar zijn voor de wedstrijd op Tongeren. Tij dens de maandagavondtraining werd door Fazekas vooral aandacht besteed aan het soepel houden van de spieren. De Eendracht-coach zit nochtans met selektieproblemen. Lathouwers startte tegen Diest op de bank, werd een kwartier voor het einde substituut van Droeven en scoorde de winning-goal. Maar ook Droeven gaf een uitstekende wed strijd weg. Dus enig denkwerk voor Fazekas i.v.m. de wedstrijd tegen Tongeren. dertien punten. Heikant lijkt niet meer te stuiten. De voorbije weken maakte het een opmer kelijke come-back in het klassement. Deze keer moest aspirant-titelkandidaat Hofstade - tot volgend jaar, jongens - eraan geloven. Op het veld van Hofstade bleef het lange tijd stil op en rond het scorebord, en toen even na het uur Verlez de thuisploeg op voorsprong bracht, leek het erop alsof Heikant zijn koffers mocht pakken. Van Eetvelde knalde echter vrij vlug de gelijkmaker tegen de netten, en deed dat even later nog eens over: 1-2. Heikant is nog ver verwijderd van de kopploegen, maar alle beetjes helpen. Hofstade telt nu veertien punten en met zeven punten achter- V*. E I stand op Melle mag het alle dromen op 1 promotie op zijn buik schrijven. Ook Baardegem bevindt zich in die wei nig benijdenswaardige positie, na de 0-1 JUBÉ& JL i nederlaag op het veld van Overmere. L jUK Reeds na een halfuur kon Luypaert het enige doelpunt van die partij aanteke- fÊÊÊÊKÊ nen. Baardegem riep alle hens aan dek, E maar kwam niet verder dan een paar II m halve kansen, en één enkele bal tegen de deklat. Baardegem staat op dezelfde hoogte als Hofstade. Overmere, dat zoals «kw VI u weet nog een partij tegoed heeft tegen leider Melle, heeft evenveel punten als T*"* 1 matchen: 12. -V 'VV Gijzegem won vrij verrassend van Schel- SF lebelle, een ploeg waarop het slecht V11 g '^M—-J f jÉ pronostikeren is. Opmerkelijk is dat Gij- JÉ zegem na Buggenhout het meeste doel- f JL punten heeft gescoord in derde E. De l Winne - tweemaal - en De Wolf zetten jÉHSE dat nog een beetje kracht bij door te scoren. Schellebelle kwam niet verder dan een speldeprikje, toen Bontinck een BBbHBEE^HS^MI^BE^ IWÊêMÊ tegendoelpunt maakte. 3-1, een juiste weergave van het spel. Gijzegem kruipt MHHhl daarmee langzaam weg uit de onderste regionen en heeft nu tien punten, één meer dan Heusden en zes meer dan Schoonaarde. Schellebelle bevindt zich ter hoogte van Serskamp. Oordegem toonde zich tegen Oudegem nogal opportunistisch: Burms - twee- Terjoden-Doggen 1-3. Doggen Erembodegem won verdiend deze burenstrijd in maal - en Van der Crone zorgden voor derde provinciale (da) Na de thuiswedstrijd tegen leider slecht. Maar de tien zouden er nog in gaan opzoeken. Meldert bleef het spel SK Ronse kan men de Ledenaars geen slagen om een puntje uit de brand te maken, maar kon niet echt de weg naar gebrek aan kampgeest meer verwijten, slepen: Meysmans zorgde voor deze kor- het doel van de opponent vinden. Kan- Tweemaal kwamen zij vanuit een hope- rektie van Dame Justitia: 3-3- Een sen waren er onder andere voor De loos gewaande achterstand langszij. Le- hoogst spektakulaire uitslag na een Vliegher en Vermeir, maar de voor- de-Ronse werd uiteindelijk afgefloten bij hoogst bezienswaardige partij. sprong bleef zoals hij was: miniem. Het een billijke 3-3 stand. Een kleine ver- In het klassement vinden we Lede nog gekrassel van Geraardsbergen kon de ademing misschien, omdat de thuis- steeds ergens onderaan, iets dat Mergay, vergelijking met de prestaties van de ploeg zich de voorbije weken toch niet de Leedse oefenmeester, onterecht Rode Duivels bij Wales glansrijk door- bepaald had onderscheiden door flit- vindt. Een stelling die we trouwens na staan, maar Meldert bleek zware proble- send spel en vloeiende aanvalsakties. In deze wedstrijd alleen maar kunnen bij- men te hebben om de gasten de genade- de beginfaze van de partij zag het er vrij treden. Lede heeft na 13 matchen 10 slag toe te dienen. De tweede helft was beroerd uit voor de gastheren: reeds na punten, en is daarmee twaalfde, drie iets evenwichtiger, wat betekende dat de een paar minuten kwam Ronse op voor- punten voor de staartploegen Robur en verveling hoogtij vierde en tot overmaat sprong. Toen vlak daarop een tweede Eine. van ramp kon Geraardsbergen helemaal doelpunt werd aangetekend voor Ronse, Op Meldert kon men er niet om lachen, aan het eind nog scoren, waardoor deze gaven enkel nog de meest rabiate Lede- toen De Haene acht minuten voor tijd harde match besloten werd bij een 1-1 supporters een cent voor de kansen van nog een doelpunt maakte voor Ge- stand. De Meldertse oefenmeester Eve- hun ploeg. Na een halfuur spelen lukte raardsbergen, en daarmee een gevleid raert kon er niet om lachen en vroeg het Stroobants de aansluitingstreffer gelijkspel forceerde. Geraardsbergen zich terecht af wat een ploeg als Ge- voorbij de krijtlijnen van het Ronse-doel bediende zich bovenmatig van de bui- raardsbergen zo hoog in het klassement te knallen, waardoor Lede iets meer vat tenspelval in het beginstadium van de staat te doen. Dat zijn oordeel van de kreeg op de match. match, en daar maakten de gastheren bezoekende ploeg «lichtjes» gekleurd Het zette Ronse steeds meer het mes op handig gebruik van. Reeds in de zevende werd door de grote dosis pech bij de de keel, maar moest toch gaan rusten minuut vond Christiaens een gaatje en afwerking, en de grote dosis onkunde met een 1-2 achterstand op het bord. Na Roelands klaarde de klus: Meldert stond van de scheidsrechter - die, zoals we de koffie waren de voetbalgoden de Le- op 1-0. Toen na een kwartier de keeper- allen weten, steeds de grote schuldige is denaars gunstig gezind, want reeds na trainer van Geraardsbergen, De Taeye, bij het falen van een wedstrijd - plaatst een paar minuten in de tweede helft was werd uitgesloten na een zware overtre- zijn uitspraak in een juister perspektief. één van de gastspelers zo vriendelijk in ding op Rossignol, leken de gasten uitge- In de stand vinden we Meldert nog eigen doel te schieten. Gerechtigheid teld. Scheidsrechter Taelman oordeelde steeds op een benijdenswaardige hoog- leek geschied, maar niet voor lang. Ron- dat de fout net buiten het strafschopge- te, namelijk op de derde plaats, met vier se mocht aanleggen vanop de straf- bied was gebeurd, iets dat onder de punten achterstand op leider Ronse. schopstip, en die kans werd te baat plaatselijke spelers en supporters voor Geraardsbergen heeft één puntje min- genomen om de 2-3 vast te leggen, Nog nogal verhitte gemoederen zorgde. Het der. Het hadden er inderdaad drie moe waren de Ledenaars niet moe gestreden, werd nog erger, want Meldert-speler Cal- ten zijn- maar toen De Winne - what's in a na- lebaut kreeg een hoogst twijfelachtige (t.d.b.) me - van het veld werd gestuurd met tweede gele kaart aangesmeerd, waar twee gele kaarten, leek het pleit be- door ook hij de kleedkamers mocht SK Erembodegem-Nieuwerkerken 5- 5. Ondanks de miezerige weersom standigheden werd het een spektaku laire wedstrijd met een niet-alledaags resultaat (da) Mere-Burst 2-1. Mere-verzorger Luc Mornie had het in deze burenstrijd ook niet onder de markt en moest vaak uitrukken (nic) erjoden-Doggen 1-3. De doelman kreeg een geel karton en een strafschop de bezoekers (da) ■4 mt-t Mere-Burst 2-1. Gerd De Clercq in een kopduel met verdediger Baeyens. H schot ging echter naast (nic) SK Erembodegem-Nieuwerkerken 5-5. Aan deze wedstrijd hebben de toeschot wers in elk geval een hoop plezier beleefd (da) Borsbeke 6 Erpe 1 Hekkesluiter Erpe heeft er op het veld van Borsbeke flink van langs gekregen. De bezoekers waren werkelijk niet in staat om enig weerwerk van betekenis tentoon te spreiden. In de aanvangsfaze beet Erpe wel stevig van zich af maar gaandeweg de wedstrijd vorderde werd het verschil steeds duidelijker. Gunther Van der Steen scoorde maar liefst vijf maal voor de lokalen terwijl de 37-jarige Mark Van Hege ook een doelpuntje op zijn aktief nam. Bij een forfaitscore milderde Ribaut voor Erpe. Na deze nieuwe nederlaag blijft Erpe dus aan de staart van de klassering bengelen en dit met amper drie puntjes. Het blijft zelfs geduldig wachten op de eerste overwin ning. Nu lijkt alles inzake het behoud enorm somber of slaat de vlam toch nog eens in de pan voor Erpe? Zelfs Bredero wist het al in zijn tijd dat het kan verkeren. Het zal immers ook dringend moeten voor Oranje Erpe. Aaigem Okegem Aaigem was, na zijn triomftocht vj vorige week op het veld van leider Herzt le, tegen Okegem niet in staat om he feest nog wat te verlengen. Het liep zeer moeilijk voor de thuisploeg. Twee maal werden de lokalen in deze kor frontatie op achterstand geplaatst. Eer wist Jean-Marie Van Den Berghe de sco re te openen zowat halfweg de eerst helft. Aaigem stond meteen met de ru tegen de muur. Het duurde lang alvc rens Aaigem kon terugslaan via ee doelpunt van zijn kapitein Koen Bam bust. Halfweg de tweede periode was he echter zover. Okegem was echter weini geschrokken van deze gelijkmaker war even later vernieuwde Anné de bezoe kende voorsprong. Nu leek de school u voor Aaigem maar de vinnige Peter D Vadder schudde nog iets uit zijn mom Hij scoorde de tweede en beslissend gelijkmaker. Aaigem kwam naar ht einde van de wedstrijd nogmaals in nai> we schoentjes maar doelman Hilde brand De Vuyst redde de strafschop. Zi kon Aaigem toch nog een puntje in eige vesting houden. (nicolle

De Voorpost | 1990 | | pagina 20