Robur haalt nu ook Oudenaarde onderuit jlnvaller Lathouwers icoort Zenuwslopend... evreden! T ransferberichten van Kastel Rap en Vlug Eric Van Belle speelt de pannen van het dak Ziek en gekwetst is nul op het request Allo Dyor club werkt stilaan aan eerherstel Robur Moerzeke - Oudenaarde 3-1 Buggenhout-Kalken 5-1 St. Elen - Kamillekes Aalst 1-2 upelmonde-Lutterzele 1-1 Bambrugge-Rp. Lebbeke 3-1 Diest - E. Aalst 0-1 De Voorpost - 30.11.1990 - 21 olie VOETBAL Veertien dagen geleden leek Robur voordeel. Moerzeke nog een vogel voor de kat. Al in de openingsminuut trof Eddy Niemand geloofde nog in de Huylebroeck het doelhout. Hij behoort behoudskansen van de blauwwitten. De overigens tot het kransje der betere twee jongste matchen hebben echter voetballers. Halverwege de eerste helft vier punten opgeleverd. werd hij onderuit gehaald binnen de 'Je ziet dat we ons niet vooraf verloren zone van de waarhgeid. Dat leverde een geven, zegt klubleider Freddy De Maere. penalty en een doelpunt op. In het derde Met Jacques Van Den Bergh aan het kwartier volgde de gelijkmaker en na de sportieve roer is de mentaliteit er hervatting werd ons duchtig het vuur stukken beter op geworden. De spelers aan de schenen gelegd. Achteraan kon gaan weer tot het uiterste en zoals dat men het hoofd echter koel houden en tegen Oudenaarde het geval was, wordt na zo'n twintig minuten ging de er niets aan het toeval overgelaten. Tot bezoekende storm enigszins luwen. Een voor kort achtte ik het niet meer uitbraak van Chris Ferket gaf Eddy mogelijk dat we uit de bedreigde zone Huylebroeck de kans om een tweede zouden kruipen. Nu, op grond van de doelpunt te scoren. Zijn broer Benny twee jongste verrichtingen die evenveel volgde even later zijn voorbeeld. Een overwinningen werden, lijkt die kans beetje tegen de verwachtingen in kregen mij enorm te groeien. Het ogenblik is we dus twee punten meer. In het slot zat nog niet gekomen om viktorie te er nog een vierde doelpunt in maar kraaien, maar zoals de kaarten thans Benny Huylebroeck mikte op het liggen blijft alles mogelijk. doelhout. In dat geval waren de cijfers Eerlijkheidshalve moet ik onderstrepen wel overtrokken geweest, dat Oudenaarde een voetbalvaardige We hopen nu zondag in Geraardsbergen ploeg is en ons trouwens een aantal andermaal een degelijk resultaat in de keren voor hete vuren heeft geplaatst, wacht te slepen en zo langzaam maar Afwerken konden de bezoekers echter zeker op te rukken in de rangschikking', niet en dat speelde natuurlijk in' ons E.G. Sparta Buggenhout is tegen het beschei den Kalken vijf keer tot scoren geko men. Eric Van Belle ontpopte zich daar bij als dé centrale figuur. Hij toonde een opmerkelijke bedrijvigheid en werd bo vendien auteur van twee doelpunten, die in de eerste helft tot stand kwamen. Voeg daar een derde treffer van Mare Van der Jeught aan toe na veertig minu ten en meteen wist iedereen bij de rust dat'Sparta als winnaar uit de arena zou komen. 'De tegenstanders konden zich nooit doen gelden, zegt sekretaris Isidoor Luy- paert. In de eerste helft waren we door lopend in het offensief. Na de hervatting ging het er rustiger aan toe. Bij een 3-0 voorsprong was het niet meer nodig om extra-inspanningen te leveren, zeker na dat voor iedereen duidelijk was dat de bezoekers geen enkele redelijke kombi- natie op het getouw konden zetten. In de loop van de tweede helft kwam invaller Frangois Laurent op het veld. Hij kwam in het laatste kwartier tweemaal tot sco ren, waardoor de overwinning nog wel feller in de verf werd gezet. Ik hoef het zeker niet te zeggen dat het momenteel uitstekend gaat met Sparta Bugenhout! E.G. E. Zele-Namen 3-0. Seymortier kan deze sliding net ontwijken (vh) i i iWlMllMITf—I Zele-Namen 3-0. Bourdeaud'hui wint dit duel en zet voor (vh) E. Zele-Namen 3-0. Seymortier kwam dichtbij een doelpunt maar doelman Calbert was present (vh) Tweede opeenvolgende nederlaag voor voorsprong langs Ringoot. Net voor de Rapide Lebbeke dat deze keer op het rust kreeg Dirk Van De Sompel zelfs de veld van Bambrugge de duimen moest legen. Tijdens de eerste helft konden de Lebbekenaars goed mee. Na de kamp wisseling brak de veer en konden de thuisspelers driemaal scoren. 'De oorzaak van het verlies dient enkel gezocht in de onbeschikbaarheid van liefst vijf basisspelers. Doelman Jans- sens is deze week aan de meniscus Verheyden en Willaert wa- kans om een tweede doelpunt te scoren. Hadden we met 0-2 kunnen draaien dan had de match zich allicht anders ge oriënteerd. Kort na de hervatting kwam de gelijkmaker op het bord. Meteen stuikte bij ons de hele zaak als een kaartenhuisje in mekaar. De lokale ploeg kon het overwicht verwerven en nog tyveemaal scoren. We konden toen niet meer reageren. Tegen Heldergem, Na de overwinning vorige week thuis tegen Union (1-0) was de stemming bij de Kamillekes uitstekend. De match te gen Elen moest dan ook gewonnen wor den, al bleef Marijke Buyse aan de kant wegens familiale omstandigheden (hu welijk van zuster). Pascale Flamion deed haar wederoptreden in de eerste ploeg. Kamillekes Aalst startte met windvoor- deel. Er was amper vier minuten ge speeld of keeper Bodson had heelwat moeite om een afgezohderde Renilde Clompen van een doelpunt te houden en de baJ in corner te verwerken. In de 19de minuut kwamen de Aalsterse meisjes dan toch op voorsprong via een own-goal. Renilde Clompen ging op haar geijkte manier op links door, centerde naar Myriam Van Slembroeck, maar via de voet van Leonie Nijskens belandde de bal in het Elense doel. Nog binnen de zelfde minuut kon Kamillekes die voor sprong ei zo na verdubbelen. Myriam Van Slembroeck kwam alleen voor de keeper maar besloot op de vuisten van Bodson en in de rebound schoot ze nipt naast. De scheidsrechter van dienst was niet in zijn dagje. Na een duidelijk handsspel van Jacobs liet hij gewoon doorspelen. In de 23ste minuut besloot Vaertmans nipt naast het doel. Zes minuten later kon Katleen Stevens de stand verdubbe len na knap voorbereidend werk van Paula Bisback (0-2). De tweede helft was slechts twee minu ten oud of Anja De Vos milderde de stand (1-2). Daarna moest Laurence Faignard afgevoerd worden met een sleutelbeenbreuk. Ze werd vervangen door Ann Scheerlinck. Vanaf dan kregen beide ploegen wisselende kansen. In de I5de minuut schiet Myriam Van Slembroeck nipt boven de deklat, terwijl Aertmans aan de overzijde haar schot tegen de dwarsligger zag uiteenspatten. Elen begon toen aan een slotoffensief en dwong vier hoekschoppen af. In een zenuwslopend einde was Kamillekes nog gevaarlijk op de counter via Katleen Stevens, Renilde Clompen en Myriam Van Slembroeck. Zaterdag speelt de provinciale jeugd om 12ul5 op de Zandberg tegen Zulte met de eerste plaats als inzet. Het fanionteam neemt het om I4u30 op tegen Lommei. Het Kamillekes-eetfestijn heeft plaats op zaterdag 15 december om 18u00 tot 22uOO en op zondag 16 december van llu30 tot l6u00, in de Stadsmeisjes school, Binnenstraat 157 te Aalst. jmh fclet één punt is Lutterzele tevreden uit [upelmonde teruggekeerd. Het eindre- iultaat was een logische weergave van uhet geleverde spel, al zegt men in Lutter zele dat toch meer was mogelijk ge weest. e eerste helft werd gekenmerkt door ren geschorst, Carlier gekwetst en Rudy nu zondag thuis, zal ik Carlier, Verhey- Van Den Broeck ziek. In de eerste helft den en Van Den Broeck kunnen rekupe- liet de afwezigheid van zoveel volk geen reren. sporen achter. We kwamen zelfs op E.G. KAATSEN scoren. Op slag van rust moest Peter Moens naar de kleedkamers. Hij kreeg zijn tweede gele kaart toen hij foutief de lokale keeper chargeerde. Peter had dat zeker niet moeten doen en de beslissing van de scheidsrechter is dan ook te begrij- een aantal pittige duels, zegt klubleider pen. Numeriek in de minderheid wer- jpaul Roels. Tijdens die periode hebben den we in de tweede helft toch nooit in A we nooit voor de thuisploeg moeten verlegenheid gebracht. Volgens sommi- Jonderdoen, al toonde die dan een totale gen scoorde de thuisploeg de gelijkma- SnplhPnalpnH^fi linze.. Nog voor de ras. kwamen we .0. ker ui. buitenapel. Voor de ref was he. f 7'" 1 scoren. Eddy Van Bosbeke hooide fors zeker niet eenvoudig om dat te beoorde- zaakPvan j/J*, f™ es. tjnop Kastel I - Hogere III kampioenenploeg 1990, was er de oor- luit. De bal raakte lichtjes een opponent, len. Erwaren geen lijnrechters en dan is ■toefde dan tegen de dwarsligger en het zeker niet gemakkelijk om een N Ikwam voor deleten von PcAey, match te leiden. ^fp^ len van Opstal Pelote naar eigen nest teruggehaald. Bestuur en supporters zijn hier zeer blij I man terecht. Peter aarzelde niet om te Om een zeskoppige kern uit te bouwen die zich in 1991 in Hogere III met de sterksten moet kunnen meten, werd ook nog tijdens de laatste transferdagen de 20-jarige Olivier Thollembeek op de kop getikt. Deze speler werd overgeno men van Kokejane, Voor Danny Van Duysen, de grote Kastel- se belofte, kwam belangstelling van Bas- silly (Hogere II) maar uiteindelijk be- Fazekas schakelde vanaf dat ogenblik sloot het bestuur die achterman niet te over naar een grotere aanvalskracht. De laten vertrekken. Hongaar riep Droeven -uitstekend op Bevordering eI.ivvivivi ...vi Diest- naar de bank en wierp Lathou- w. rl 1 onverbiddellijk verslagen te hebben, wers in de strijd.. Naderhand bleek dat r. Claes van Baasrode V.A., de verster- itg Eendracht het voor eigen publiek een goede zet te zijn. Met nog een ,e .en "u8 °P de groot-mid- irsterk Diest met 0-1 te grazen nemen, anderhalve minuut voor de boeg geraak- P,aats overgenomen, mocht niet tals verwacht botsten de Ajuinen op te de bal na een kombinatie Szabadi- van zijn klub terugkeren, in stevige verdediging aan de Warande Chunga bij de afgezonderde Lathou- 'noest dan ook zoeken naar een Diest, dat nog steeds dezelfde taktiek wers, die maar een kwartier op het veld waard,8e plaatsvervanger en die vond 'ijft huldigen nl. vanuit een versterkte stond, en die rondde ongenadig af. men 'n de 21-jarige Kris Van der Jeught, fensie trachten De Laet in een coun- Godtbil was er te Diest niet bij. Hij overgenomen werd van Denderbelle. isitie te brengen. Deze laatste zat sukkelde nog met een lichte dijblessure ^'c ^erheyden, niet zo gelukkig met :liter volledig in de greep van Wim De en voorzichtigheidshalve werd hij ver- z''n P'aa*s a's klein-midden bij Kastel, Wolf en was derhalve ongevaarlijk in de vangen door Frank Eeckhoudt. Die werd defini,ief afgestaan aan gebuur Aalsterse achtertuin. Een kwartier voor moest in het eerste kwartier wel even Hamme-Zogge. tiet einde kwam Diest met tien eenhe- wennen aan de voor hem toch ongewo- °°k over de terugkeer naar Kastel van •len te staan, nadat een thuisspeler van ne plaats. ^erdi Aubroeck werd geruime tijd met pet team van trainer Fazekas is de Ipngste weken duidelijk aan het groeien, pa Turnhout in eigen huis in bedwang te hebben gehouden en RC Mechelen met i-l onverbiddellijk verslagen te hebben, wers in de strijd.. Naderhand bleek dat D jng Eendracht het voor eigen publiek een goede zet te zijn. Met nog een j_1!>lrP,en "u8 °P de groot-mid- het veld was verwezen na twee aanslagen op Chunga. Opstal onderhandeld, maar hier bleef de vraagprijs een te grote hindernis zodat deze transfer uiteindelijk niet doorging. Jeugdploegen - juniores Na een vacuum van verschillende jaren kan Kastel opnieuw met een juniors- ploeg aantreden. Om deze ploeg te ver sterken werd beroep gedaan op Roel Vergauwen van De Toekomst-Buggen- hout, die in eigen midden geen juniors- ploeg had om te spelen. Hij werd overge nomen voor de duur van één jaar. Kadetten Om met kans op sukses te opereren moest de kadettenploeg versterkt wor den met een keerder. Deze werd gevon den in de persoon van Peter De Lille die van De Toekomst-Buggenhout ten defi nitieven titel werd overgenomen. Miniemen Hier waren slechts vier spelers voorhan den. Er diende dan ook naar versterking te worden uitgekeken en die werd op nieuw gevonden bij Buggenhout-Toe- komst in de persoon van Geoffrey Pey- tier, die voor een jaar werd overgeno men. Pupillen-A Hier werd de bestaande kern versterkt door Roel Van Cauwenberghe, die ten definitieven titel van De Toekomst-Bug genhout werd overgenomen. Kastel is verder ook nog met een paar andere jeugdspelers in onderhandeling om eventueel, tijdens een tweede trans ferperiode voor de jeugd, de gelederen nog te versterken. Het is in ieder geval duidelijk dat Kastel tijdens de voorbije transferperiode ze ker niet heeft stilgezeten. Naar oordeel van hoofd- en jeugdbe- Kaatsen. De Moerzeekse kaatsklub Rap en Vlug organiseerde een tombola. De hoofdprijs werd gewonnen door mevrouw Romanie De Prins. Voorzitter Baert kwam de fiets overhandigen (vh) stuur werden alle zwakke plekken op de rustperiode op twee oren mag slapen en meest akkurate manier aangevuld. dat in alle geledingen een goed seizoen Dit maakt dat Kastel tijdens de komende 1991 mag verwacht worden. BOWLING Met een klinkende overwinning tegen Yaca-Moeskroen met 8-0 heeft Alloo Dyor Club de zevende plaats in de klas sering bereikt. Nadat de Aalstenaars een tijdje hekkesluiter waren, is dit zeer positief nieuws. Met 2872 tegen 2692 werd Moeskroen naar huis gestuurd. Het eerste spel verliep zeer spannend. Het kegelverschil bedroeg nauwelijks vier kegeltjes (981-977). In de twee re sterende spelen zette Aalst zijn tegen strever echter duidelijk in de vergeet hoek. 929 tegen 818 en 962 tegen 897, geef toe, het zijn harde cijfers. Eric De Thaey (615), Carlos Eggermont (601), Ghislain De Deyn (589) en Chris Corte- man (563) speelden dus duidelijk op niveau. Hopelijk wordt er volgende week uit éénzelfde vaatje getapt want dan worden de zestiende finales om de be ker van België beslecht. Er wordt dan gekegeld met vier spelers die acht spelen afhaspelen. Eerst worden er vier afge werkt in Aalst en daarna wordt er geke geld in Brussel, op de banen van de tegenstrever. Alloo Christiaensen blijft het ook goed doen. Er werd alweer gewonnen van Pondarosa met 2-6. Tragel Sport 1 blijft de leider en Aalst volgt op een tweede plaats. Pierre Hanssens (611) Geert Cor- nand (576) en Etienne Rossel (544) Tiadden een ruim aandeel in de 2431- 2621 overwinning. Ook Allo Bakkerij Raes diende niet on der te doen op de banen van Tragel Sport II. Er werd met 2-6 gewonnen (2439- 2430). Eric De Smet (636) en Geert Raes (626) waren het produktiefst. De Farao's verloren evenwel tegen Ge raardsbergen anders was het Aalstese bowlingsucces kompleet geweest. Er werd evenwel met 2-6 verloren (2278 tegen 2191) (Nicolle)

De Voorpost | 1990 | | pagina 21