Marcel Van Camp droom is werkelijkheid geworden De B.W.C.L. bestaat nog... 12eeehBH Patro-A blijft top beheersen Het wordt eentonig... K.V.K.T.- uifslagen Bijna zestis en noe Belgisch kampioen auto-rodeo ren ,s„zckcr en vast aanwezig mj O.V.W.B.-Wielrennen De Voorpost - 30.11.1990 - 23 AUTOSPORT rde o o er r hem Daarop werd het geschenk van de stad overhandigd een tin nen schaal en aan mevrouw Van Camp werd een pracht van een bloemenruiker geschonken. Op Marcels erelijstje staan drie Oostvlaamse titels, drie tweede plaatsen in het Belgisch kampioen schap en nu de titel en bovendien is hij ook de winnaar van de Beker van België. In zijn dankwoord somde Marcel die resultaten voor de vuist Nog een streepje erbij en Marcel Van Camp uit Baasrode is er zestig. Maar die leeftijd is geen enkel bezwaar om nog voor sportieve prestaties te zorgen waarvan u en ik aardig opkijken. Marcel werd Belgisch kampioen auto-ro deo, titel die hy behaalde in Stekene en de bekroning is van een lange en vruchtbare carriere en een schitterend seizoen. Zaterdag werd hij door zijn vele supporters letterlijk en figuurlijk in de bloemen gezet tijdens een huldiging door het stadsbestuur in het gemeentehuis van Baasrode. Niets dan lachende gezichten za terdagavond in het gemeentehuis van Baasrode waar de supporters van Marcel Van Camp tijdig op post ivaren om hun kampioen te huldi gen. Mannen met wat rood aangelo pen wangen en neuzen van de bij lende kou, maar met lichtjes van vreugde in de ogen. En wat meer was allemaal hadden ze een ge schenkje meegebracht voor hun Marcel. In menig vestzak stak een teurig ingepakte fles wijn of sterke drank klaar om overhandigd te wor den op het moment dat daartoe het sein werd gegeven. En op dat mo ment was net even wachten, want eerst moest de video-camera gein- italleerd zijn en dan mochten de supporters binnen. Bloemen wer- len aangedragen, zelfs in een irachtige witte auto met daarop in ierlijke letters geschreven 'Belgi sche kampioen 1990'. Drie zoenen van de dames voor Marcel die dit suldebetoon graag in ontvangst lam, drie zoenen voor zijn vrouw die de bezoekers op haar beurt be lacht met een prachtige driekleuri- ;e rozet met in het midden een fu- ieuze cross-auto en de inscriptie Kamp. van België - Van Camp M.'. Toen werd het wachten op de offi- jelc delegatie van het stadsbestuur :n die bestond uit burgemeester )ierick, de schepenen Hermans en ^an Damme en raadslid Cayet. ichepen Van Damme onder wiens levoegdheid de sport valt, sprak de audatio uit. Hij was een en al be- vondering voor de prestaties van Marcel Van Camp die niet aan zijn iroefstuk toe is. Vorig jaar al werd ij gehuldigd met zijn titel van Oost- laams kampioen en zijn tweede (laats in het Belgisch kampioen- chap. Toen al formuleerde Marcel Ie wens aan die prestatie een ver enestuk te geven het behalen van Ie Öelgische titel. Zover zijn we on- lertussen, aldus de schepen die zei lat de ambities van deze 59 jarige autopiloot nog zeer hoog liggen. Wat ook moet wil men in de sport en in het leven wat bereiken. Marcel behaalde zijn Belgische titel -de kampioenentrui werd later fier aan het publiek getoond- op 16 septem ber 1990 tijdens een cross in Steke ne. En een supporter met een drie kleurige pet op het hoofd kon zijn entoesiasme op dat moment niet meer de baas en sprong juichend recht. Gelukkig kon zijn buurman hem nog even intomen. Bij het behalen van zo een titel komt heel wat kijken. Men moet, aldus schepen Van Damme heel wat tech nische problemen weten te over winnen. Men moet van alles op de hoogte zijn; men moet kunnen be schikken over de beste onderdelen, de Volvo motor moet prima afge steld zijn. Een technische knobbel alleen volstaat niet, want daarnaast moet men ook kunnen omspringen met de snijbrander, het lasapparaat en nog vele andere dingen meer. En dan is er nog het grondig uittesten van de wagen, het verbeteren van de rijkwaliteiten. Rijk palmares Marcel kan men een oude rot -met alle respekt voor zijn leeftijd- in het vak noemen. Van 1966 is hij al bezig met crossen en tot 1981 reed hij heel wat titels en trofeeen bij elkaar. Toen werd het even stilletjes en in 1988 kwam er een keerpunt. Marcel begon met een nieuwe zegereeks. De bekroning van die lange loop baan werd de titel van Belgische kampioen, de enige titel die nog ontbrak op de lange erelijst. Het behalen van die titel betekent niet dat Marcel nu op zijn lauweren gaat rusten. Integendeel, hij wil zich een waardig kampioen tonen en graag wil hij de titel volgend jaar ook ver lengen. Marcel is nog lang niet uit gehold en de ambitie om ook in de toekomst nog hoge toppen te sche- WIELRENNEN Ifde ken...DirkJanssens werd nog maar eens tweede en eerste A-renner. Uitslagen Viane: A B-reeks: 1. Jozef Clemmen (B), 2. Dirk Janssens (A), 3. Johan Goossens (A), 4. Johan Huyghe (A), 5. Pierre Penne (B), 6. Tony De Waele (A), 7. Rudy Deolet (A), 9. Jan Moreels (A), 10. Marnic Seeuws (A). C D-reeks: 1. Robert De Vos (C), 2. Willy Moens (C), 3-José Delheye (D), 4. Lucien Mussche (C), 5. Willy Nuel (D), 6. M. Van Honsebrouck (C), 7. Freddy Van Steerthem (C), 8. Serge Bie (D), 9. Hubert D'Hondt (C), 10. Omer De Baere (D). Lede: A B-reeks: 1. Luc Berckenbosch (B), 2. Dirk Janssens (A), 3. Johan Huyghe (A), 4. Jozef Clemmen (B), 5. Rudi Deolet (A), 6. René Mertens (B), 7. Tony De Waele (A), 8. Jan Moreels (A), 9. Willy Van den Heede (B), 10. Marnic Seeuws (A). C D-reeks: 1. Antoine Brondeel (C), 2. Willy Moens (C), 3. José Delheye (D), 4. Lucien Mussche (C), 5. Willy Nuel (D), 6. Marcel Schuddinck (C), 7. Johnny De Waegenaer (D), 8. Serge Bie (D), 9. Eddy Cobbaut (C), 10. Gustaaf Sonck (C). Vervolg van de kalender Za. 1.12: Denderhoutem-Welle, kantine FC Den Hert Zo. 2.12: Outer-Ninove, kloosterstraat, café Vijfhoek Za. 8.12: Gijzenzele, Hoogstraat, Jon gensschool Zo. 9-12: St.-Lievens-Houtem - Brijsbe- ke, kampioenschap, café Resida op en uit zijn vastberaden stem bleek dat hij zich voor deze uitsla gen ook flink heeft moeten inspan nen. Zich inzetten en blijven door zetten, het zijn twee eigenschappen die Marcel Van Camp eigen zijn. En dat zijn de eigenschappen van grote kampioenen. Rodeocross. In Baasrode werd nationaal kampioen Marcel Van Camp gehuldigd (foto Piet Hermans) Rodeocross. Marcel Van Camp en zijn familie, vrienden en kennissen tijdens de huldiging in Baasrode (foto Piet Hermans) In de KVKT-kompetitie eerste afdeling blijft Patro-A de top netjes beheersen. Het wordt nu afwachten wat de uitslag tegen BAC-A zal geven, een wedstrijd die binnenkort op het programma staat. Thuis tegen Ons Huis-A kende de A-for matie met Messagie, Van Hecke en De Keyser geen enkel probleem. Ze won zoals ze wou met 10-0. De bezoekers kregen amper twee setjes op het bord. Op verplaatsing naar Dynamica-A haal de het een 2-8 weg. Daar kwam de tegenwind van Geert Gerlo die tweemaal kon winnen. Hij kon tegen Messagie en Johan Van Hecke het laken naar zich toe trekken. Voor de rest was het al Patro wat de klok Ook Patro-B moest in de arena tegen Dynamica-A. Het kwam niet verder dan 5-5, wat zeker niet slecht is. Het was een gelijkopgaande partij. Via 3-3 ging de thuisploeg naar 5-4. Het dubbel was meteen goed voor één punt. Na drie sets haalden de Hammenaars de boven hand. Met drie overwinningen was Chris Oosterlinck, tegen de verwachtingen in, de beste man van Dynamica. Peter Van Cauteren was bij Patro de beste met twee zeges. Bart Van Couwenberghe en Dirk StaJlaert wonnen elk één keer. Patro-C zag kostelijke punten verloren gaan na de nederlaag tegen Madelon-A, ook een ploeg die vecht om uit de onderste regionen weg te raken. Aanvan kelijk waren de bezoekers het sterkst: 2-4. Hamme kwam even terug maar liet het toch afweten. Achteraf bekeken was het alleen Marc Stallaert die achter het kanon stond. Hij won alles. Mike D'Hollander en Thomas Behiels behaal den niets. In de tweede afdeling lukte Patro-D een mooie thuisoverwinning tegen Made- lon-B. Toch heeft het er fel voor moeten vechten. Aanvankelijk kwam Patro 4-2 voor en zou niet meer in gevaar gebracht worden, al kwamen de bezoekers nog aandringen: 6-4. Dave Van Cauteren was de beste Patro-speler met drie overwin ningen. Francois Van Dender (2) en Mario De Smet (1) zorgden voor de andere punten. In diezelfde reeks schijnt Patro-E moei lijk weg te raken van de laatste plaats. Nu werd het thuis op een 0-10 nederlaag getrakteerd door Vlierkouter-A, welis waar één van de betere ploegen. Het ziet er benard uit voor Marcel De Graeve, Walter De Rijck en hun vrienden. In de derde afdeling krijgt ook Patro-F het moeilijk om stand te houden. Op verplaatsing naar Vlierkouter-B kreeg het een 9-1 nederlaag in de schoenen geschoven. Eric Verdonck, Nico Schelf hout en Claeyé wonnen niets. Alleen in de dubbels kon het de eer redden. In vijfde afdeling-C doet Patro-G het stukken beter. Het is naar de top ge klommen. Deze week klopte het Vlier- kouter-D met 8-2. Ondanks veel inzet slaagden de bezoekers er niet in om de thuisploeg aan het wankelen te brengen. Na vijf wedstrijden was het bijna ge beurd: 5-0. Er was geen houden aan Patro-G, waarbij Wim Waterschoot niet te kloppen was. Patro-H doet het iets minder. Thuis tegen Herleving-B uit Dendermonde kreeg het een 3-7 neder laag aangesmeerd. Tegen Hugo Colson en Peter Meert hadden de Wuitens geen enkel verhaal. VOETBAL VK Hamme-Overmere 3-2. De Vijlder wint dit luchtduel maar zijn over (vh) Verleden zondag waren de veteranen aan de slag in de veldrit van het gehucht Bokrooi in Kobbegem. Er moesten vier ronden van vier kilome ter afgelegd worden met onmiddellijk 'de berg' aan de fruithallen en de door tocht van een sparrebos, waarin de wed strijd eigenlijk verreden werd. Tijdens de tweede van de vier ronden kwam Frans Van Eyck als eerste uit het bosje, van kortbij gevolgd door Giuseppe Sallesse en Maurits Fournoirs. Even ver der volgden Julien Logier en Omer Van Molle en dan min of meer afgescheiden Jean Spenders, Paul Janssens, enz. Die stellingen zouden tot aan de aan komst ongeveer dezelfde blijven. Frans Van Eyck boekte zijn 30ste zege van het seizoen. De wedstrijd werd verreden voor één uitslag met alle reeksen. lste afdeling Juvenes-A - Eendracht A 4-6 Patro-B - BAC-A 3-7 Ons Huis-A - Patro-B 2-8 Dynamica-A - Patro-C 2-8 2de afdeling Teneramonda-A - Eendracht-C 5-5 Okapi-A - St. Pauwels-A 7-3 KWB-A - Vlierkouter-B 8-2 Patro-F - Triumf-A 4-6 Juvenes-B - Lede-A 8-2 3de afdeling Madelon-B - Stekene-A 3-7 Hingcne - Ecndracht-B 0-10 BAC-B - Pardaf-A 3-7 Vlierk-A - Wettcren-A 4-6 Patro-E - Herleving-A 4-6 4de afdeling-A Stekene-C - Dynamica-B 5-5 Okapi-B - Pardaf-B 7-3 Juvenes-D - Pardaf-C 6-4 Stekene-B - Triumf-B 6-4 Juvenes-C - BZP 5-5 4de afdeling-B Teneramonda-B - Ons Huis-C 6-4 Sterke Stut-B - Viktory 8-2 Vlammers - Madelon-C 4-6 Ons Huis-B - Teneram.-C 10-0 Eendracht-D - Lede-B 0-10 5de afdeling-A Sint-Niklaas-B - Troelant-A 7-3 KWB-B - Troelant-C 7-3 Pardaf-B - KWB-C 6-4 St.Niklase-A - St. Pauwels-B 5-5 5de afdeling-B Okapi-C - Juvenes-F 4-6 Juvenes-F - Dynamica-C 9-1 Troelant-B - Triumf-C 4-6 Triumf-D - Teneram.-D 9-1 5de afdeling-C Madelon-D - Patro-B nm Vlierk-C - Ons Huis-D 9-1 Vlierk-D - Opwijk-B 10-0 Herleving-B - Patro-G 5-5 5de afdeling-D Eendracht-F - Wetteren-B 0-10 Sterke Stut-C - Opwijk-C 9-1 Eendracht-E - Opwijk-A 9-1 OiV.W.B.-veldrijden. Super-veteraan Omer Van Molle hotst nog ferm mee door bos en dal (xl) Uitslag 1. Frans Van Eyck, 2. Giuseppe Sallesse, 3. Maurits Fournoirs, 4. Omer Van Mol le, 5. Paul Janssens, 6. Victor Ellaerts, 7. Jean Spenders, 8. Jean Janssens, 9- Francois Vassée, 10. Julien Logier.

De Voorpost | 1990 | | pagina 23