Moderna weer op dreef Verbeten strijd Sport c 203 Uit handen gegeven Volleybalkalender Bezoekers kwamen terug Kruishoutem - Oudegem 0-3 Beste derde set Sterke thuisploeg 24 - 30.11.1990 - De Voorpost VOLLEYBAL 8-15 deelzege dan ook bijzonder groot was. Deze wedstrijd was een goede voorberei ding op de komende derby, en dit de eerstvolgende zondag, tegen VC Oude- gem. De supporters zijn broodnodig om de ploeg volledige steun te bieden. Ereklasse zijn portemonnaie geopend. De traditie y^ ^ele 0 wil dat wanneer de ploeg een set met Herentals 3 0-15 binnenhaalt de coach een rondje (6-15, 4-15 en 12-15) Voor wat de wedstrijd van de kernploeg Zele dat tijdens de midweekwedstrijd betreft kan men zeggen dat de Moderna tegen Moeskroen twee schitterende sets spelers de nederlaag van vorige week afleverde ging tegen Herentals volledig goed hebben verteerd, want de verplaat- onderuit. De Oostvlamingen waren sing naar VOS Wetteren is traditioneel nooit in de wedstrijd met andere woor- altijd een zware brok voor Lebbeke, ze presteerden ondermaats, maar ditmaal werd de klus zonder pro- Nadat de gastheren op een 3-0 voor- blemen geklaard. sPron8 waren 8eraakt maatóe Bul' Een zeer sterk gemotiveerde ploeg met gaarse aanwinst van de Kempische ploeg zes gekoncentreerde spelers beten vanaf er 4-11 van. In de tweede set leverde de start goed van zich af. In de beginfase Herentals het bewijs nogmaals, hetgeen zorgde een weerstand biedende en sterk eenieder reeds lang wist dat het midden- verdedigende thuisploeg voor een span- blok van Zele van generlei waarde is. Via nende strijd. De gasten haalden soms de 2-10 werd het 4-15. Voor de derde set meest vernietigende aanvallen van de probeerde Renaud Vermeire het met bezoekers van de grond. Tot 8-9 kon de tweede spelverdeler Delhaye in de plaats set nog alle kanten uit maar Lebbeke van Johan Symoens. Dit bleek de goede had in de vorige wedstrijd wijze lessen zet want de thuisploeg kon plots weer geleerd. De diagonale aanvallen werden volleyballen. De Roemenen werden nu nu afgewisseld met korte steekaanvallen wel goed aangespeeld. De Zeelse spelers in het midden en ook vanuit positie twee hielden het achterveld schoon en ze werd het terrein van de tegenstander haalden alles van de grond en ze konden onder vuur genomen. De thuisspelers via 8-5 tot 12-7 uitlopen, hadden handen tekort en middenman De bezoekende ploeg leek verslagen Ives Obus deed de blokkers van de maar wanneer Jef Mol dertiger Cambré gastheren alle kleuren van de regenboog erin bracht bleef Herentals rustig aan de zien... Zelfs Obus plaatste uitstekende achterstand knabbelen. Bij een 12-12 bloks legen de lokale aanvallers zodat gelijke stand gingen de Zeelse spelers in het zelfvertrouwen van de Wetterse spe- de fout en meteen was het liedje uit. Iers werd aangetast. Spelverdeler Erik De Smedt, goed op dreef, plaatste Jan Derde provinciale heren Vierendeels meermaals voor een één- y^ Buggenhout 3 mansblok. Real Testa Lokeren 1 Jantje zag de pruimen hangen en hij (7-15,15-7,15-11,15-11) pluke dan ook de vruchten. De volle buit De wedstrijd in de Buggenhoutse sport- werd dan ook geoogst in de openingsset. haJ werd betwisl op het scherp van de Zelfs in de tweede set speelde de thuis- snede waarjn de ploegen afwisselend ploeg noggoed mee, maar in de eindfase een voor bun rekening namen, moesten de gastheren lijdzaam toezien Rea) Testa nam de openingsset en de hoe de Lebbeekse aanvalsgolven over thuisploeg replikeerde met de zelfde hen heenrolden. Het was dweilen met setstand. Nadat Buggenhout de derde set de kraan open voor de thuisspelers zo- naar zich toelrok was Lokeren in de dat de tweede deelzege voor Moderna vierde set op weg naar het afdwingen van nooit in gevaar kwam. ti-break wanneer het met 4-10 leidde, Tijdens de derde set kreeg de aankom- maar p|ols had man het skore- ende jeugd de gelegenheid hun kunnen ^nl en werk meer )angs de zijde van te bewijzen. Bart De Pauw kwam in de bezoekers. Het samenspel, bij de plaats van kapitein Ives Obus en hij gasten stokte en de leidersploeg maakte leverde meteen zijn visitekaartje af met hjervan gebruik om vierde set naar gekruiste aanvallen. Er viel even beroe- zicft loe te trekken, ring te noteren bij een 5-12 tussenstand Het duej tussen de eerste twee ploegen wanneer Jan Pieters zich aan de duim ujt rangschikking leidt naar een twee- kwetste. Meteen bewees Joris Verhulst punten achterstand van Lokeren in de dat de coach over een goed alternatief ranoschikkine beschikt. Hij mocht invallen op een moeilijke plaats zodat de vreugde bij de VOS Wetteren 0 Moderna Lebbeke 3 (11-15,11-15, 8-15) De reserveploeg van Moderna hebben de voorwedstrijd gewonnen met 0-3 en de coach was heel tevreden met de setstan den van 6-15, 9-15 en 0-15- Met in het bijzonder de laatste set was Rony Pieters in de nopjes want hij heeft Ereklasse 1/12 20.00 u. VC Lennik - VC Zele Tweede VIV Divisie A 2/12 18.00 u. VK Aalst - Komen Derde VIV Divisie A 1/12 20.00 u. Blauwen Hoek Hamme - Melsele Eerste Provinciale 1/12 19 30 u. Evergem - W Temse Tweede Provinciale A 1/12 19.30 u. St.-Laureins - Thunderballs Berlare 16.00 u. Juvenes Zele - Deurle Tweede Provinciale B 1/12 20.30 u. Denderleeuw - VK Erembodegem Derde Provinciale B 1/12 20.00 u. Real Testa Lokeren - Drongen 2/12 10.45 u. Juvenes Zele - VC Buggenhout 17.00 u. Moderna Lebbeke - VC Oudegem 19.30 u. Leeuwerik Lede - Wontergem DAMES Ereklasse 2/12 17.00 u. Wervik - VC Temse Tweede VIV Divisie 1/12 20.30 u. Juvenes Zele - Heusden Eerste Provinciale 1/12 20.15 u. Sigivok St.-Gillis-Waas - Rumbac Waasmunster 2/12 18.15 u. Snuffel Grembergen - Scorpio Aaigem 19.45 u. VC Oudegem - Zulte Tweede Provinciale A 1/12 19.45 u. VC Berlare - Madavoc Hamme Tweede Provinciale B 1/12 15 30 u. Geraardsbergen - Biekes Erembodegem 18.00 u. Meerbeke - Moderna Lebbeke 18.00 u. Kangoeroes Aalst - Steenhuize 18.45 u. Wetteren - VC Buggenhout Derde Provinciale A 1/12 15.30 u. VC Temse - Spectrum Moerbeke 20 00 u. Real Testa Lokeren - Drongen Derde Provinciale B 1/12 15.00 u. Herzele - Gilvoc Dendermonde 2/12 16.00 u. Leeuwerik Lede - Kruishoutem JEUGD Jongens Kadetten 1/12 14.00 u. Evergem - Thunderballs Berlare 2/12 10.30 u. Wachtebeke - Juvenes Zele Jongens Scholieren 1/12 10.30 u. St.-Niklaas-Juvenes Zele 16.15 u. Blauwen Hóek Hamme - Blauwen Hoek B Jongens Juniors 1/12 15.45 u. Evergem - Thunderballs Berlare Meisjes Kadetten 1/12 13.30 u. Pardaf Kruibeke - VC Berlare 10.30 u. Evergem - VC Temse Meisjes Scholieren 1/12 14.30 u. VC Temse - Rumbac Waasmunster 2/12 17.00 u. Snuffel Grembergen - Assenede 1/12 13.45 u. VC Berlare - Oostakker Meisjes Juniors 1/12 10.30 u. St.-Niklaas - VC Berlare 10.30 u. VC Oudegem - Appelterre Eerste provinciale Adec Baasrode 1 Evergem 3 Bij Adec Baasrode was men niet te spreken over de manier waarop de thuisploeg de vierde set uit handen had gegeven. Bij 14-11 was men op weg naar de belle want de stand was toen 1-2. En hoe het mogelijk is dat een team dergelijke voorsprong nog uit handen geeft, is onbegrijpelijk. De schrik om te verliezen was zo groot dat men niet meer durfde te smashen en men de voorkeur gaf aan een plaatsbal. Het loon van de angst kregen ze dan ook. Toen de grote jongens van Evergem wel uithaal den en met keiharde smashes Baasrode in het verlies sloegen. Waarom Eric Moens en Van Buynder het nu anders probeerden, begrijpt wel niemand. Evergem dat nog maar twee wedstrijden gewonnen had heeft de kans gegrepen om terug iets hoger te klimmen in de klassering. (a.) Tweede provinciale Biekes Erembodegem 3 Moderne Lebbeke 0 In de strijd om het behoud in tweede provinciale ging het tussen Biekes Erembodegem en Moderna Lebbeke dat uiteindelijk een 3-0 zege opleverde voor de thuisploeg. Geen hoogstaand volley bal, maar wel een verbeten strijd van twee ploegen die iets wilden bewijzen na een mindere prestatie in de vorige wed strijden. Winnaar Erembodegem haalde in de eerste set een 15-5 winst en kreeg in de tweede set iets meer tegenstand, want Lebbeke kon hier zelfs na een 7-7 stand voor het eerst op voorsprong ko men met 7-8. Bij Lebbeke blijft Conny Franckaert een van de betrouwbare pionnen en kon met enkele geplaatste ballen op de driemt terlijn scoren. Ook Josee Claessen ko Voor aandikken toen ze uitpakte met ee paar legballen. Maar een beste Eremb degemse aanvalster, Viviane Van Hera Ie, samen met Hilde De Henau, steld bord orde op zaken en Erembodegem ko uitmaken met 15-9- De derde set gaf ee beste start van de thuisploeg die tot 3- uitliep maar Lebbeke kon terugkome tot 5-4. Het was Erembodegem dat toe in een ruk naar 13-4 stevende. Passet Annick Bevernage van de Biekes bedien de in die periode de aanvalsters 0 ideale wijze en dat leidde naar een 15 stan winst voor de thuisploeg. (a zowe hun schc ge vi Tweede provinciale Volleybal. Biekes Erembodegem-Moderna Lebbeke 3-0. Een mooi blok van de Biekes (da) Derde provinciale heren Het herenteam van Oudegem heeft op zoekers uitliepen tot 1-10 en Oudegei Kruishoutem enkel in de tweede set afrondde met 6-15. Eenzelfde spelbeel tegenstand gekregen. Deze set eindigde kregen we ook in de eerste set. Alles b op 14-16. Oudegem stond hier voortdu- elkaar geen moeilijke wedstrijd en d JJJ] rend in het verlies en keek zelfs op een zal zondag heel wat anders zijn. Zonda v)aa 11-7 achterstand aan. De thuisploeg reist Oudegem naar Lebbeke waar kreeg zelfs setbal op 14-13 maar Oude- om 17 uur tussen de lijnen komen, gem kon orde op zaken zetten en met 14-16 setwinst halen. In de derde set was de veer duidelijk gebroken bij de thuisploeg toen de be- Karabijnschieten. In Moerzeke werd gestreden voorde Oostvlaamse keizerstitel van het karabijnschieten. Daarvoor waren alle provinciale koningen naar het Scheldedorp gekomen. Het was Marc Van Impe die het haalde. We zien hem met zijn tegenstrevers vh Erembodegem 3 Melle 2 Erembodegem dat een twee-nul voor sprong had, moest uiteindelijk nog op letten om matchwinst te halen. In de derde set was het Melle dat de betere ploeg was op het terrein en nu een mindere receptie van de thuisploeg be nutte om eerst drie en ook. nadien set vier in de wacht te slepen. Erembode gem heeft nu ook bewezen dat het kan terugvechten en zonder paniek er tegen aan te gaan. Het heeft ook resultaat gehad. Melle dat voordien een beste aanval liet bewonderen, kon nu zijn aanvallers niet meer in ideale positie aan het net brengen. Bij de thuisploeg waar receptie en ook de aanval prima was, werd met 15-12 het laken naar zich toegetrokken. De volgende wedstrijd is een bezoek aan Denderleeuw en ook daar rekent men op een zege. (a.) Eerste provinciale Aaigem 0 Sint-Gillis-Waas 3 Bij Aaigem was men niet geheel ontevre den over het resultaat. Sint-Gillis-Waas wordt er zowat aanzien als het te klop pen team in deze kompetitie zodat men met het resultaat positief zit. Ging het in de eerste en tweede set heel wat minder 15-8, dan heeft de derde set bewezen dat het kan. In die derde set heeft Aaigem zelfs met 1-8 aan de leiding gestaan zodat het zeker niet slecht is. De thuis ploeg kon ook nog tot 12-9 stand hou den maar dan ging Sint-Gillis-Waas door en kon uitmaken met 12-15. De volgen de wedstrijd voor Aaigem is een bezoek aan Snuffel Grembergen, zowat de wed strijd van het behoud en dat is zondag om 18u.l5. (a.) Eerste provinciale Sint-Amandsberg 3 Oudegem 0 Voor Oudegem was WS Sint-Amands- berg een te sterke tegenstander die voor al met de service Oudegem in moeilijk heden bracht. Met onhoudbare opslagen werd in iede re set voorsprong genomen die nadien in het spel niet meer kon overbrugd worden. Zo kregen we in de eerste set 15-9 en in de tweede 15-6. In de derde was er dan heel wat meer weerwerk van Oudegem zodat deze werd afgesloten met 15-10. Bij Oudegem ontbrak wel Christian Van Cauwenebrghe zodat D'Haese werd ingebracht. Belangrijker voor Oudegem is de volgen de wedstrijd zondag om 19u.45 tegen Zulte, een team dat ook met drie gewon nen wedstrijden staat. Kan Oudegem zondag winnen tegen een rechtstreekse tegenstander voor de degradatie, dan doen ze een beste zaak en dat kan. (a.) Volleybal. Biekes Erembodegem-Moderna lebbeke 3-0. De Lebbeekse meisjes waren niet in hun sas op het terrein van Biekes (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 24