VC Zele geeft Opnieuw in de tie-break 0-2 voorsprong uit handen Volleybal te Berlare ^VK Aalst zakt steeds dieper weg DVC Topfloor door de knieën in de laatste set w De Voorpost - 30.11.1990 - 25 VOLLEYBAL BI. Hoek Hamme 3 DVC Topfloor Dendermondc 2 15-11, 10-15, 15-9, 16-17, 15-11 Topfloor, dat in de beginfase van de openingsset geen valabele receptie bij de spelverdeler kon brengen, keek vrij vlug tegen een 7-1 achterstand aan. De Den- dermondse boys kwamen nog wel vanop gelijke hoogte maar opnieuw zorgden de jonge snaken voor enkele receptie-mis sers en Blauwen Hoek kon vrij vlot uitmaken. Hadden de spelers te veel gefuifd tijdens de zaterdagnacht en bleef de koncentratie uit? Wie zal het zeggen. Want in de tweede set kregen we een herboren Topfloor te zien. Hamme werd nu op achtervolgen aangewezen en Top floor werd de boeman van Blauwen Hoek. Een paar goede aanvallen van Mare Vinck volstonden om de setstand in evenwicht te brengen. In de derde set kwamen de Hamse spelers verrassend uit de hoek, met een paar keiharde opslagen werd Topfloor voor een vol dongen feit geplaatst. De opgelopen ach terstand kon echter niet meer worden Igemaakt. Tijdens de derde set speelde Topfloor goed mee. Achtereen volgens kwamen beide ploegen aan de leiding in de eindfase. Blauwen Hoek ontfutselde Topfloor de setbal en op haar beurt maakte Topfloor drie setbal- len onschadelijk. Voor de laatstesetbal bij een 16-16 stand werd er keihard gevochten. Topfloor haalde de buit bin nen en ze dwongen de zo verhoopte vijfde set af. Spelen is voor Topfloor nog altijd het belangrijkste. Tijdens de tie break kwam de Dendermondse ploeg achter en Hamme liet niet meer toe dat de tegenstander dichterbij kwam. Het leek of sommige spelers van Top floor op hun adem hadden getrapt en zo hun koncentratie verloren, hetgeen geen afbreuk doet aan de verdienste van de Hamse spelers, die over een betere techniek beschikten dan de Dender- mondenaars. Oefenen op de receptie is het enige dat moet gebeuren om het euvel van de manke onderhandse recep tie te verhelpen. Elke week maken de Dendermondse spelers vorderingen en wie weet kijken ze dan in de Hamse sporthal verwon derd op wanneer Topfloor minder in de fout gaat en aan het net vernietigend kan uithalen. Volleybal. VK Erembodegem-Melle. Vreugde in het lokale kamp (da) ATLETIEK Interscholencross. Een vrolijke bedoening voor de humaniorastudenten (foto Piet Hermans) Interscholencross. Massale start op het terrein voor het Olymposbad (foto Piet Hermans) (a Voor Berlare werd het een goede zaa: zowel de dames als de heren wonnen hun wedstrijd. Bij de heren was het na een eerste setverlies dat een 3-1 op het bord kwam. Bij de dames werd het een tie-break die moest beslissen en 3-2. De heren hadden hun tegenstander, de derde geplaatste in de klassering Waar schoot, wel enigszins onderschat, zodat de eerste set op een nederlaag uitdraai de. Maar nadien kon Berlare zich her pakken en naar matchwinst stevenen. De dames kregen heel wat meer tegen stand in hun wedstrijd tegen Waar schoot maar konden uiteindelijk de ze ge veilig stellen, al liep dat niet van een leien dakje. In de tie-break werd met 8-7 gedraaid en kon men een voorsprong behouden en meteen de winst. Met deze zege staat het er nog goed voor, want er wachten nu twee wedstrijden tegen de laatstgeklas- seerden uit de reeks. Wint men deze dan heeft men met zes gewonnen wedstrij den een mooi resultaat. De dames spe len zaterdag om 16 uur en dat is een uurwijziging, en dit tegen Hamme. De heren reizen naar Sint-Laureins en vertrekken om 18 uur. Menen 3 VK Aalst 1 14-16, 15-5, 15-11, 15-0 Aalst dat tegen Bissegem eveneens ver loor, kent geen sukses in het West vlaams gebied. Tegen de grensploeg kwamen de ajuinen minder goed uit de startblokken want ze werden vrij vlug op een 5-0 achterstand geplaatst. Aalst vocht zeer goed terug en via 11-14 had den ze nog verscheidene setballen nodig om de openingsset naar zich toe te trekken. Hoe goed de Oostvlamingen waren in de eerste set zo slecht speelden ze in de drie volgende sets. Tijdens de tweede set konden ze tot 5-5 aanklam pen maar vanaf dan kwamen de bezoe kers in het scenario niet meer voor. In de derde set speelden de gasten nog wel goed mee na een 13-6 achterstand te laten noteren maar in de laatste set kwam het debacle. Een smadelijke 15-0 score is niet goed te praten en is om heel vlug te vergeten. Tijdens elke openingsset draaien de VK- spelers goed mee maar nadien haken ze af, niet omdat ze fysiek onderleggen maar zé kunnen de mentale weerbaar heid niet opbrengen om een vuist te maken. Tijdens de trainingen gaan de spelers er wel keihard tegenaan maar op de wedstrijden komt het er niet uit. Lieven De Schrijver die al enkele weken wegens een blessure onbeschikbaar is, kan in de toekomst soelaas brengen in de nogal smalle kern van Aalst. Aalst dat tot heden in eigen Sporthal nog geen punten heeft kunnen vergaren ont vangt volgend weekeinde opnieuw een Westvlaamse ploeg, Komen. Winnen is noodzakelijk want bij verlies zitten de Aalstenaars reeds met een voet in derde landelijke, want de laatste wedstrijd tij dens de heenronde vindt plaats op Oost akker en daar valt ook geen punt voor Aalst te rapen. Het is reeds meer dan vijf voor twaalf voor VK Aalst. ATB Sint-Niklaas 3 Snuffel Grembergen 2 Voor Snuffel Grembergen blijft het wachten op de eerste overwinning. Za terdag, tegen ATB te Sint-Niklaas, leek het er even op dat de winst erin zat maar opnieuw moesten C. Claes en Co plooien in de tie-break. Uiteraard een ontgoocheling maar het is duidelijk dat Snuffel, mits een tikkeltje meeval, het tij nog kan doen keren. Vooral wanneer Grembergen elke wed strijd met hetzelfde vertrouwen kan be naderen als zaterdag tegen Sint-Niklaas het geval was. In de eerste set gingen de bezoeksters er onmiddellijk gemoti veerd tegenaan en dit resulteerde in een 7-15 setwinst. Een moeilijke start in de tweede set (4-0) bracht even twijfels maar het was toch enkel puntje voor puntje dat ATB de tweede set binnen- palmde met een 15-6 winst. Na een gelijkopgaande start in de derde set (4-4) leek het er even op dat Snuffel zou begeven (9-4) maar enkele goede aanvallen bracht opnieuw vertrouwen (11-9), alvorens de set verloren ging met 15-9. In de vierde set geraakte een nochtans vlot spelend Snuffel 11-6 ach ter maar o.a. een efficiënt afwerkende Hilde Van Haute zorgde ervoor dat het tij keerde en via 11-14 werd de set gewon nen met 12-15. Het was duidelijk dat in de tie-break dat tikkeltje geluk over winst of verlies zou beslissen. Van de twee gelijkwaardige teams was het de thuisploeg die onmiddellijk 3-0 voor geraakte en als er van speelveld werd gewisseld was het pleit al beslecht (8-3). Volleybal. Marita Waegeman van Snuffel Grembergen (foto Piet Her mans) Nog even kon Snuffel naderen (11-8) maar het was ATB dat uitmaakte met 15-8. De reserven verloren hun wedstrijd met 2-1 na een verdienstelijke prestatie. Van de overige Snuffel-teams gelukkig meer positief nieuws. De scholieren wonnen hun negende opeenvolgende wedstrijd met 0-3. Setstanden: 3-15, 5-15, 7-15. In de Vobog-kompetitie won de Snuffel- herenploeg met 3-0 van Scheldevrien- den en blijft onverslagen leider met amper twee sets tegen. Ook de Vobog- dames wonnen van VC Den Distel zodat het volleygebeuren in Grembergen toch zijn «charme» blijft behouden. (eva) Dames eerste provinciale Volleybal. Biekes Erembodegem - Moderna Lebbeke 3-0. Lebbeke klaar om de service op te vangen (da) Moeskroen 3 VC Zele 2 5-15, 13-15, 15-1, 15-5, 15-8 Ereklasser Zele blijft goed spelen hetge en blijkt uit de partijen tegen Zonhoven en Torhout, maar ze leveren geen winst op zodat de ploeg mede door de winst van Marke helemaal onderaan de rang schikking bengelt. Tegen Moeskroen moesten de Oostvlamingen winnen wil den ze aanspraak maken op een plaatsje voor de play-offs. In Henegouwen kwa men de Zeienaars zeer sterk uit de startblokken en ze liepen zelfs tot 0-2 in de setstanden uit. Bij Zele ontbreken nog altijd Bruno Van den Zande en Mare Cornelis, die de'wanhoop nabij is. Koen Van den Eynde is weliswaar van zijn duimkwetsuur verlost en hij speelde dan ook twee denderende sets. Vanaf de derde set gingen de bezoekers af als een gieter en dit was te wijten aan de bar slechte receptie, zodat Johan Symoens zijn aanvallers niet altijd in goede om standigheden kon uitspelen. De Roe meen Ferrauriu was de beste speler op het terrein. Van de derde set kregen de gastheren geen voet meer aan de grond. Guy De Beer volhardde in zijn boosheid en hij smashte de aanvallen steeds in het lokale blok zodat hij de ballen steeds op zijn voeten kreeg. Danny De Maes- schalk die de Zeelse sporthal werd ont zegd door het Zeels bestuur en wanneer hij verhaal ging halen bij de politie daar ook niet aan zijn trekken kwam, heeft de Zeelse ploeg nu zijn rekening gepre senteerd. Hij sloeg telkenmale de ballen tegen de grond in het Zeelse kamp en de weinige keren dat de Zeelse netspelers zijn aanval probeerden te counteren, deden zijn handen zeer. Hetzelfde spel- beeld in de vierde set waarin Zele op nieuw tenonder ging, zodat een tie break moest worden toegestaan. In deze vijfde set kwam Zele vrij vlug achter. Opnieuw De Maesschalck die grandioos was vanachter de driemeter- lijn en zelf een paar geslaagde blocks voor zijn rekening nam. Bij de kampwis seling was het kalf zo goed als verdron ken voor de bezoekers. Zelfs een wissel van Symoens met Delhaye bracht geen soelaas zodat Renaud Vermeirre op nieuw zijn basisspeler het terrein op stuurde. Zelfs de buitenlandse verster king werd oordeelkundig uitgespeeld zo dat Zele onmondig bleef aan het net en de weinige punten die voor Zele op het scorebord kwamen werden door de thuisploeg ten geschenke gegeven. Bij Zele wordt de hoop nog altijd gekoe sterd dat voor de nieuwjaarsperiode de volledige kern kan worden uitgespeeld en dat Koen Van den Eynde opnieuw in konditie geraakt van zijn Lennik-perio- de waar hij brokken maakte. Interscholencross in Dendermonde. Ook de middelbare scholieren persten er alles uit (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1990 | | pagina 25