De leidersploegen uit Buggenhout Het volleybalfeest van Leeuwerik Lede Jeugdhandbal Handbalkalender VOLLEYBAL Squadra Lebbeke omzeilt ook Kiewit-klip Het duo K. Van Damme - V. Bogaert Blauwe Hoek-Kortrijk 0-3. Seghers kan scoren op smash (vh) 26 - 30.11.1990 - De Voorpost HANDBAL Dameshandbal - 2e Afdeling Kiewit - Squadra Femina Lebbeke: 9-15 Squadra Lebbeke, de onverslagen leider, is er nu ook in geslaagd in het Limburg se Kiewit zijn zesde achtereenvolgende jverwinning te laten optekenen. Echt ^makkelijk kreeg Squadra het niet want na een vlotte start (0-2) moest :oach Van Ransbeeck ingrijpen en zijn verdediging reorganiseren. Het was on dertussen 2-2 geworden maar nog voor ie rust (3-6) sloeg Squadra opnieuw toe. (n het begin van de tweede helft lukte bet dan niet helemaal in aanval -er werden o.a. vier 7-m worpen gemist - en Kiewit naderde tot 6-7 na 40'. De Croock en Bijl vonden het blijkbaar welletjes en via 7-12 na 55' werd het een 9-15 overwinning voor Suadra. Squadra Lebbeke: Van Nieuwenhuyze, Quarin, H. Van Boven, Bijl 5, Steppe 1, Van den Broeck, Huygens, De Croock 4, Van Hove, Cooreman, Bosteels 3, Guns 2. EVA R.B. Dendermonde - Gent: 15-12 R.B. Dendermonde, dat met een forfait nederlaag werd bedacht tegen Haacht omdat K.Van Damme toen nog niet spelgerechtigd was, kon tegen Gent re kenen op een erg efficiënt afwerkend duo K. Van Damme - V. Bogaert dat onder hun beidjes tekenden voor de 15 Dendermondse doelpunten. In de eerste helft was het de ex-Avanti speel ster die met 7 treffers Gent op afstand hield. Via 3-1 en 7-4 leidde Ros Beiaard aan de rust met 9-7. In de tweede helft was het dan vooral kapitein V. Bogaert die ging scoren. Gent bleef weliswaar bestendig aanklampen - 10-8 na 40', 12-9 na 52' - maar via 14-12 was het V. Bogaert die de eindcij fers vastlegde. R.B. Dendermonde: Broothaers, Buy- le, Hofman, Bogaert 6, Simal, Van Dam me 9, De Man, G. Lissens. EVA Voor Buggenhout werd het voorbije weekend een grote dag want het werd voor de Boskrabbers een dubbele zege. De heren waren in strijd gewikkeld met die andere leidersploeg uit Lokeren en dat was een spannende bedoening, dat uiteindelijk in het voordeel van de thuis ploeg kantelde. De dames kenden aanvankelijk geen grote problemen tegen Kangoeroes Aalst dat enkel in de derde set echt gevaarlijk werd, maar toch moest onderdoen voor de thuisploeg. Die eerste set Buggenhout 3 Lokeren 1 Buggenhout dat zowat ongekoncen- treerd tussen de lijnen kwam moest in de eerste set dadelijk zijn tol betalen want een beste Lokeren dat uitpakte met kollektief volleybal en goed verdedigde kon Buggenhout hard in problemen brengen. De thuisploeg begon in mineur en werd meteen verraden door een ondermaatse receptie. Bij Lokeren was het een beste aanval dat Christiaens-Dimitri De Wilde en Koen Vervaet lieten optekenen en met een vlotte setwinst voor de bezoe kers. 7-15. In de tweede set had iedereen bij Bug genhout zijn les geleerd en van het stuntelig gedoe in de eerste set was niets meer te merken. Het was Buggenhout nu dat het hoge woord voerde en Patrick Annemans en Luc De Decker scoorden om beurt. Het was nu Lokeren dat heil zocht in hard verdedigen maar moest toezien hoe Buggenhout uitmaakte: 15-7. In de derde set kregen we weer een stug verdedigen van Lokeren te zien in de beginfaze vooral. Het werd nu 10-4 en ook 13-5. Wanneer men nu dacht dat de set bin nen was kwam men bedrogen uit. Want de bezoekers die even de les werd gelezen door coach Leo Decae begon nu plots uit een ander vaatje te tappen. De receptie was er weer en met uitgemeten passen zette Free Bocklandt zijn aanval lers aan het net. De Wilde en Glowie en P. Thoen naderden punt per punt. Het was nu de beurt aan K. Van den Broeck, de coach van Buggenhout, om even bij te sturen. Toen Lokeren dan even het blok verwaarloosde was het aan Jerry Burm en zijn maats om uit te maken (15-11). En dan de vierde set die aan Lokeren de winst zo op een schoteltje presenteerde toen men 4-10 optekende. Maar Bug genhout dat nog voor dergelijke hete vuren heeft gestaan vocht voor wat het waard was. We kregen geen hoogstaand volleybal te zien maar wel een verbeten strijd tussen twee ploegen die iets wilden bewijzen. En met heel wat balwisselingen kwam men van 6-10 naar 10-10. En toen liep het plots mank in de Lokerse receptie waarvan Buggenhout kon profiteren om enerzijds de zwakke bezoekende aanval len op te vangen en zelf vernietigend uit te halen. Setstand: 15-11. Zwakke start van Kangoeroes Buggenhout 3 Kangoeroes Aalst 0 Het werd een wedstrijd die onder de verwachtingen bleef. In het verleden kregen we een spannende partij steeds te zien. Nu begon alles in mineur. Aalst dat er in de eerste set niet aan te pas kwam, kon alleen zich maar verdedigen en heeft dan ook hard gevochten. Op momenten was het een gevechtsvol leybal omdat de thuisploeg na een tijdje er ook maar begon op los te slagen. Het was dan de beurt aan coach Thien- pondt om even orde op zaken te zetten en zijn ploeg aan te zetten om te spelen. Dat gebeurde dan ook en de set werd| afgesloten met 15-3. In de tweede set was het nog slechter] gesteld met de bezoekers die nu voora in receptie in de fout gingen, zodat eif ook niet kon opgebouwd worden enr10 Buggenhout rustig kon uitslaan. 15-0. De derde set eindelijk dan gaf aan d supporters waarvoor ze gekomen wa-.j'. ren, volleybal. Aalst speelde nu stukken beter en bleef gelijke tred houden wamY^ we kregen nu op het bord achtereenvol- gens 5-5,9-9 en ook 11-11. En Kangoe- n roes kwam nu ook even voor te sta 11-12 en ook op 11-13. Verder kwamen JT ze ook niet. Ann Van Caekenberghe, Liliane Breuckelaers en Lut Albrecht gingen dan om beurten aan het kanon., staan en we kregen 13-13 en 14-13. Het was Lilian ook die de wedstrijd uitmaakte. 15-13 en de zege was bin nen. Dan nog even wachten op de uitslag van de heren die op het terrein daar naast aan de slag waren en eens die gekend, kon men beginnen en werd een feestje gebouwd in de cafetaria van de Buggenhoutse sporthal. Miniemen Robuco Buggenhout 4 Squadra Lebbeke 3 Rust 1-2 Robuco Buggenhout: Van Rossem, D. Buggenhout, Elleboot 1, Arijs, Van Nieuwenhove, Ilse Heyvaert, V. Wouters, Verhaevert, De Baerdemaker 1, Clemne 1, Thomas 1, Verhulst. Squadra Lebbeke: Quintelier, Alirt, Van Hout 1, Gabriels, De Waegeneir 1, Van den Steen 1Vermeir, Van Goethem. D.B. Zwijnaarde 5 H.K. Waasmunster 22 Via 0-8 werd het 1-12 aan de rust. H.K. Waasmunster: Verschelden, Dauwe 4, Colpaert, De Waele 4, J. Col- paert 6, Heirbaut 5, C. Draps 2, P. Draps, Van de Weghe 1, Vergult. Kadetten Robuco Buggenhout 22 Lokeren 13 De thuisploeg leidde aan de rust met 13-4 maar kreeg het heel wat moeilijker in een hardnekkig betwiste tweede helft. Robuco Buggenhout: V. Wouters, Scholliers 7, St. Buggenhout, Pieters 7, Thomas, Heyvaert, Van Damme 7, Clemne 1, De Baerdemaker. Lokeren: Roegiers, Schelfout 4, Bae- tens, F. Baetens 2, De Clercq 4, Jacobs, Marechal, Bijtebier 3 D.B. Zwijnaarde 3 H.K. Waasmunster 34 Eenrichtingshandbal waarin H.K.W. via 1-9 na een kwartier met 1-13 leidde aan de rust. Het was pas in de 33e minuut dat de thuisploeg zijn derde treffer lukte. H.K. Waasmunster: Polfliet, K. De Nil 8, De Groote 2, Daelman 8, P. Verhelst 8, J. De Wolf 2, Verhoeven 2, D'Souza 2, C. Draps 1. EVA HEREN le Nationale Zat. 1/12 te 17.30 u. HK Waasmunster-Olse Merksem 2e Nationale Zat. 1/12 te 20.15 u. SL Hoei-Ajax Lebbeke Zat. 1/12 te 20.15 u. Tongeren-EV Aalst 3e Afdeling Zond. 2/12 te 14.45 u. Stenant-ITB Lokeren 4e Afdeling Zat. 1/12 te 20.00 u. Middelkerke-HBC Dendermonde Zat. 1/12 te 17.15 u. HC Damme-Brabo Denderbelle Zat. 1/12 te 18.00 u. Robuco Buggenhout-Desselgem Provinciaal Reeks A Zat. 1/12 te 15.45 u. Kortrijk 3-Dendermonde 2 Zat. 1/12 te 17.05 u. P. Gent 2-Denderbelle 2 Zond. 2/12 te 17.00 u. HK Waasmunster 3-Eeklo Reeks B Zat. 1/12 te 16.30 u. Robuco Buggenhout 2-Gr. Bijgaarden 2 Zat. Zat. DAMES 2e Afdeling Zat. 1/12 te 17.15 u. Kortrijk-RB Dendermonde 3e Afdeling Zat. 1/12 te 19 30 u. Robuco Buggenhout-Desselgem JEUGDHANDBAL Pupillentomooi in Buggenhout 1/12 te 20.15 u. Kosza Aalst-DB Woluwe 1/12 te 18.15 u. At. Temse-Berlare Zondagnamiddag was Leeuwerik Lede aan het feest en dat kon want beide teams wonnen hun wedstrijd tegen een uiterst sterke tegenstander. De Heren haalden het van Heusden en dat enkel na de ti-break die vol spanning bleef tot het einde. Voordien hadden de Dames Ronse één van de kopploegen uit de reeks geklopt zodat het damesteam goed op weg is naar de titel in derde provin ciale, want ze kenden de nederlaag nog niet, dit seizoen. Propagandawedstrijd Lede 3 Heusden 2 Lede ging vlot van start en met een beste blok werd Heusden op afstand gehou den en van 6-1 ging het naar 9-3- Lede kwam er ook aanvallend goed uit met Moens en vooral Lieven D'Hondt die telkens vernietigend uithaalden. Wan neer Heusden enig vat kreeg op het plaatselijk aanvalsspel schakelde de thuisploeg over op enkele gepaste leg- ballen van Luc Triest die achteraf ook liet zien aanvallend op het voorplan te treden en ook nummer vijftien op het bord spijkerde. Ook in de tweede set kregen we een beste aanvallende thuis ploeg te zien, maar die stuitte nu op een degelijk bezoekend blok zodat de wed strijd nu meer een evenwichtiger ver loop kende. 6-6 maar ook 8-8 en zelfs 11-11 kregen we nu als tussenstand te noteren. Het was werkelijk een wervelend volley dat we te zien kregen. Maar Heusden kwam nu sterk terug en met een beste aanvalsspel maakten de bezoekers uit (12-15). In de derde set kregen we dan een mindere receptie te zien zodat we nu Heusden zagen uitlopen en vlot naar 4-11 stevende. Wat Lede trachtte te bre ken met een time-out dat lukte niet en Heusden kon setwinst halen (8-15). Het waren de bezoekers die in set 4 doorgingen en 2-6 voorkwamen maar Lede liet nu niet meer begaan. Bij 6-7 kantelde de wedstrijd en van 9-7 ging het naar 12-7. De bezoekers bleven nu voortdurend op achtervolgen aangewe zen, ook al omdat Lede weer zijn aanval had teruggevonden weer via D'Hondt, Desmedt en Van Deweghe orde op zaken stelde en setwinst haalden (15-13). En dan de zenuwslag tie-break vlotte start weer van Lede 3-0, maar dan weer 4-4 en 8-8. Na het draaien op 8-7 ging het nu veel beter bij de thuisploeg, die nu op voorsprong bleef en set en matchwinst haalde: 15-11. Knap leidersteam Leeuwerik Lede 3 Ronse 1 Alhoewel de wedstrijd slecht begon voor de dames uit Lede die in de eerste set op verlies gespeeld werden, hebben ze zich goed herpakt in de volgende sets. Leeu werik toonde zich eens te meer het I taaie, goed verdedigend en zelden panie kerig geheel dat in deze partij sterk naar voor kwam. Lede startte met op de bank de gekwetste Sabine De Munter. In de eerste set was de thuisploeg er blijkbaar niet want de meisjes uit Ronse die iets meer gestalte in huis hadden, liepen vlot weg van Leeuwerik en via 1-5 werd het 4-11. Lede kwam nog terug de eerste set met een ace van Martine De Kimpe en na dien met een rake smash van Trui Scho- ckaert. Toen even later ook Conny Van Herzele hard uithaalde,kwam Lede na derbij: 10-12. Maar toen ging Ronse door en maakte uit: 10-15. De tweede set ging vlot van stapel want Lede gingn u in een ruk naar 5-1. Ann Van Cauter toonde zich nu in een ander gedaante en kwam naar voor met enkele lepe legballen met evenveel punten als resultaat. Het werd 10-5 en de bezoe kers kwamen er nog nauwelijks aan te pas: 15-7. In de derde set lukte het dan allemaal voor Leeuwerk dat nu naar 10-0 klom, mede door het prima opslag werk van Conny Van Herzele. En ook aan het net was het nu een beste Els Van den Bossche dat met een paar bloks uitpakte en een slechte receptie koel afwerkte. 14-0. Een vernederende 15-0 kwam er niet op het bord omdat Ronse toch nog even de neus aan het venster kwam steken. Setstand: 15-3. In de vierde set kregen we een meer evenwichtiger verloop met 6-6 en 12-11 als tussenstanden. Sandra De Vooght dikte aan met een goed geplaatste leg- bal: 13-11. En nadat Ronse nog even kon Lede uitmaken: 15-13. André Volleybal. Blauwe Hoek-Kortrijk 0-3. Bart Malfliet aan het net (vh) '■■■A* Volleybal. Blauwe Hoek-Kortrijk 0-3. Het Hamse blok Everaert-De Mulder in Volleybal. Blauwe Hoek-Kortrijk 0-3. De Muideren Malfliet tijdens een ingesturt» h,, aktie (vh) deerd nummertje (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 26