Niet overtuigend HK Waasmunster: net niet ITB Lokeren wint van leider Overpelt Leiders te sterk I- loelpuntenlawine lobuco gedwarsboomd door :heidsrechters HBC Dendermonde tad het moeilijk Brabo Denderbelle 2 klopt leiders Geen probleem voor Attila Temse Robuco Buggenhout verliest terrein De Voorpost - 30.11.1990 - 27 werd chter echt HANDBAL 2e Nationale le Nationale Ajax Lebbeke - Kraainem: 17-15 .Na een schitterende wedstrijd in Heus- 3 den, maar met het verlies van beide punten, won Ajax zaterdag van Kraainem na een eerder matige prestatie. Niet goed spelen en toch winnen heeft ook zijn charme, troost men zich in Lebbe ke, al vind men het toch jammer dat Ajax zijn betere wedstrijden meestal op ^verplaatsing lukt. Zaterdag bleek alleen 1V0'jschitterend seizoen - zijn normaal ni veau te halen, want niemand, maar dan ,aan' ook niemand, vertelde men ons, speel- men de zich in de kijker. In het eerste kwar- x leek het er even op dat A. Verlinden de figuur van de wedstrijd kon worden. 'non,Met drie treffers in het eerste kwartier zorgde hij voor een 4-3 stand na 17' .trj|(] naar ook hij verdween toen met de overige Ajax spelers in de mist. Via 6-5 25' telde Lebbeke een 8-7 voorsprong n die rust. In het begin van de tweede helft leek het er even op dat Ajax het over jEen andere boog kon gooien. Het werd 12-9 na 41 maar opnieuw ging het van matig naar zwak en hiervan maakte Kraainem gebruik om 6' voor het einde gelijk te stellen langs een steeds vrij- itaande pivot-speler (14-14). Verder liet Ajax het gelukkig niet komen en met twee treffers van Van Ransbeeck en een doelpunt van J. De Man werd het een 17-15 overwinning na een weliswaar niet overtuigende prestatie. Beloften: Ajax Lebbeke 11 Kraainem 10 Ook na 11 wedstrijden blijven de Ajax beloften met het maximale puntentotaal aan de leiding. Toch werd het verrassend moeilijk tegen Kraainem, alhoewel men kon beroep doen op Koen Cleymans en J. Van Biesen, beiden "terug" uit kwet suur. Daarentegen ontbrak B. Van den Borre wegens familiale redenen en er was - vooral in de eerste helft - een opportune B. De Hauwere nodig om via 4-4 de rust te bereiken met een 6-5 voorsprong. In de tweede helft werd het 10-7 12' voor het einde maar Ajax moest zich nog reppen om de bezoekers van zich af te houden tijdens de laatste minuten. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Van Ros- sem, M. Vlassenroot 1, De Hauwere 6, Bosteels, N. De Decker, Parmentier, C. De Bruyn, G. De Decker 1, Cleymans 1, A. De Man 1, Van Biesen 1. EVA Brabo Denderbelle - Middelkerke: 31-22 Tegen een zwak Middelkerke, geplaagd [door blessurelast en zonder wisselspe- ers in Lebbeke, heeft Brabo er een chietkraam van gemaakt. I liettemin was men bij de thuisploeg liet te spreken over de 22 toegestane egentreffers weliswaar in de hand ge- xkt door het onortodox spel van de «zoekers. Het wedstrijdbegin verliep lochtans volgens het klassieke stra in. Na 5' leidde Brabo met doelpun- en van Dirk Van Goethem en M. Hen- Irickx met 2-0 en na 10' toonde het corebord een 5-2 stand. Tot de 20e ninuut bleef Denderbelle aandachtig in :n 5-2 stand. Tot de 20e minuut bleef xiderbelle aandachtig in verdediging 11-4) maar daarna ging het defensief :lijk fout. toeselare - Robuco Buggenhout: 20-15 oen wij zondagavond de Robuco PR- erantwoordelijke aan de telefoon kre- en was de man nog altijd in alle staten, lij noemde het gewoon wraakroepend loe zijn ploeg benadeeld was door een ome-getint scheidsrechterskoppel, iets raarmee zelfs Roeselare na de wedstrijd istemde. let begon nochtans allemaal vrij nor- naai, al dient gezegd dat Robuco een lugge voorsprong liet ontglippen door n de eerste minuten drie open kansen e missen. Na 18' had Roeselare dan ceer het eerst de leiding veroverd (6-5) maar tot de 26e minuut bleef Robuco de venknie van de thuisploeg (8-8). Toch verd het nog 11-8 aan de rust en dit was och een teken aan de wand. Toch slaag- le een krachtige F. Mannaert erin zijn 'loeg in het spoor van Roeselare te louden want met een 14-12 score na 42' kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Maar kort daarna begon het festival van uitsluitingen en Robuco speelde vrijwel voortdurend in ondertal. Rond de 53e minuut stonden er gedurende een tien tal seconden amper twee veldspelers op het terrein bij Robuco en in die periode werd ook coach G. Mannaert op een rode kaart getracteerd. Het is dan ook verwonderlijk dat Roese lare "slechts" een 20-15 eindscore op het bord kreeg want de laatste 10' bete kenden nog amper een karikatuur van een handbalwedstrijd. Robuco Buggenhout: Van Sinay, St. Mannaert, Scholliers, F. Mannaert 9, D. Mannaert 2, Segers, Moyersoon, Thijs 4, P. Mannaert, Verbestel, J. Van Damme. EVA Afdeling HBC Dendermonde - P. Gent: 17-17 voor HBL. Een sterke Gentse doelman bleef alle gevaar keren en het scorebord duidde toen 11-16 aan. Maar HBC bleef er ondanks alles in geloven, langs een sterk spelende D. Hoorelbeke werd het 14-16 en een betrouwbare Coppens moest nog amper één doelpunt incasseren. Via 14- 17 5'Aoor het einde raakte HBC nog langszij in de allerlaatste minuut en Gent was met dit gelijkspel maar matig beloond voor een onverwacht sterke prestatie. HBC Dendermonde: Coppens, Claes- sens, Vereecken 1, Verhelen 2, P. De Swaef, Van Steen 1, Impens, Wesemael 2, Van Lier 2, Van Beveren 2, Bouteille 2, Hoorelbeke 4. HK Waasmunster - Sp. Evere: 13-15 Wellicht komt de nederlaag tegen Evere zwaar aan bij de HKW-supporters en zal de spelersgroep ook moeite hebben om de pil door te slikken maar objektief bekeken is het enkel jammer dat de punten verloren werden. Want het is voor ons duidelijk dat HKW zaterdag nog maar eens bewees le nationale aan te kunnen. Evere, de recente winnaar van Neerpelt, was gedurende 45' duidelijk niet bekwaam om HKW in de problemen te brengen, integendeel, en meteen werd de prestatie van de HKW-ploeg tegen Hasselt bevestigd. Er is progressie en als de spelersgroep nu nog bevrijd geraakt van de wedstrijdstress tijdens een prangend slot moet het tij keren. Want nadat wij HKW opnieuw een schit terende eerste helft zagen spelen raken wij er nog meer van overtuigd dat het toch eens zal lukken. Inderdaad, tijdens die eerste helft speelde HKW bijzonder knap. Verdedigend klopte het als een bus want Evere lukte in de eerste perio de amper drie veldgoalen en wanneer een bijzonder sterke Agneessens HKW een 6-3 voorsprong bezorgde na 21' en Borgers zelfs voor 8-4 zorgde 2' voor de rust was de paniek groot bij die totaal verraste bezoekers. Via een 7-m worp raakte Evere nog tot 8-5 aan de rust, en hiermee was Waasmunster slechts ma tig beloond. Maar scoren blijft duidelijk nog een probleem want enkele open lansen werden weer niet afgerond. Toen het 9-8 werd na 10' in de tweede helft werd het wel even moeilijk voor de thuisploeg maar De Bode en vooral Agneessens - bijzonder sterke wedstrijd - zorgden opnieuw voor een 11-8 voorsprong na 45'. Dan gebeurde het echter. Agnees sens zag zijn schitterende worp nog maar eens op het doelhout stranden. Evere naderde tot 11-10, Luypaert be sloot een 7-m worp op de armen van doelman Lamers en uit de terugkaat sende bal lukte Evere een tegenaanval zodat de ploegen gelijk stonden 12' voor het einde (11-11). HKW bezondigde zich in dezelfde periode aan dom balverlies en meteen kwam Evere voor het eerst op voorsprong (11-12). W. Roels stelde nog eens gelijk 8' voor het einde (12-12) maar Evere had "bloed" geroken en een onzeker geworden HKW begaf. Een goe de Koen Van Renterghem trachtte nog de meubels te redden maar ook hij moest inbinden en via 12-14 5' voor het einde moest HKW berusten in een 13-15 nederlaag. Beloften: HK Waasmunster 12 Evere 10 Na een goede start met doelpunten van De Clercq, Goossens en Sanders (3-0 na 10') moest HKW een offensief van Evere opvangen. Rust 6-5. Het werd 6-6 onmiddellijk na de rust, dan kon de thuisploeg opnieuw domine ren en via 8-6 naar een 12-8 voorsprong stevenen 10' voor het einde. HK Waasmunster: Maes, W. De Grave, C. Desseaux 1, De Clercq 3, Sanders 1, W. De Groote 5, Goossens 2, Willaerts, De Vlieger, De Meerschman. EVA Handbal. Ook een uitstekende Agneessens kon H.K. Waasmunster niet aan de zege helpen (vh) Rust 14-9. Gedurende zowat 10' in de tweede helft had .Brabo zijn wedstrijd concentratie herwonnen (20-10) maar het gevoel van "er kan ons niets gebeu ren" zorgde ervoor dat de toeschouwers daarna nog enkel wat loop- en smijtwerk werd aangeboden. De goed invallende doelman R. Van Keer kon het dan ook niet verhelpen dat het via 23-13 na 45' nog naar 31-22 ging na een wedstrijd die nogal hiaten vertoonde bij de thuis- ploeg. Brabo Denderbelle: J. Vermaesen, R. Van Keer, P. Vermeir 1, De Block 2, D. Van Goethem 2, E. Van Keer, 4. De Batselier, 2. Hendrickx 10, Van Damme 6, Van der Jeught 1, B. Walraevens 3. EVA 3e Afdeling ITB Lokeren - Overpelt: 19-16 Op welke vrijwel onnavolgbare wijze ITB Lokeren sterke met zwakke prestaties afwisselt kwam zaterdag weer duidelijk tot uiting. Een week vroeger, tegen het zwakke Peer, haalde Lokeren met moei te een punt en plots tegen het onversla gen Overpelt zag men het andere itB aan het werk. De Limburgers werden onmiddellijk naar de kee gegrepen en wanneer Lokeren na 7' met 4-1 leidde kwam Overpelt er nog goedkoop vanaf. Na 18' leidde de sterk spelende thuis ploeg met een outstanding spelende doelman Van Vaerenbergh nog altijd met duidelijke 7-3 cijfers en vooral H. De Smedt vormde een bestendige be dreiging voor de Limburgse verdediging van trainer J. Schuermans. Maar tussen de 20e en de 22e minuut dreigde het Brabo Denderbelle 2 - Ap. Kortrijk 3: 24-22 Wellicht beschikte leider Kortrijk zon dag niet over al zijn effectieven maar dat doet helemaal niets af aan de onver wacht sterke prestatie van de Brabo- boys. Met R. Van Keer bijzonder attent in het doel en De Cock (7x) en Guns (5x) als efficiënte afwerkers in een collectief voortreffelijk geheel werden de Westvla mingen, voor de eerste maal dit seizoen, verslagen. Kortrijk scoorde weliswaar het eerst maar al na 10' leidde Brabo (4-1) en de bezoekers konden nooit meer overnemen. Aan de rust wees het scorebord 10-8 aan. Kortrijk trachtte in de tweede helft de bakens te verleggen, geraakte een paar maal langszij maar via 15-15 na 45' en 20-19 5' voor het einde liet Dender belle de verrassende zege niet meer ontglippen. Brabo Denderbelle: R. Van Keer, Van der Poten 2, Dan. Van Goethem 1, De Cock 7, Van den Steen, Guns 5, Vinck 1, Van den Abbeel 2, B, Walraevens 2, Van der Jeught 4. EVA DB Zwijnaarde 2 29 HK Waasmunster 3 17 HK Waasmunster maakte geen kans te gen een snel Zwijnaarde dat via 4-3 na 10' de voorsprong begon op te drijven om via 10-6 de rust te bereiken met een 14-9 voorsprong. Ook in de tweede helft moest HKW toezien hoe de thuisploeg stelselmatig de voorsprong opdreef. He werd 19-12 na 50' om via 25-14 10'vooi het einde de 29-17 eindstand te berei ken. HK Waasmunster: St. Desseaux, Se gers, D'Hanis 1, Van Mele 4, Moester- mans 1, Thierens 8, K. Loier 2, G. Loiei 1. EVA HBC Dendermonde 2 20 P. Gent 2 12 Een sterk Dendermonds doublure-team liet de bezoekers geen kans. Na 10' was het al 4-1 geworden, Gent kon nog even aanklampen (6-5) maar aan de rust was er opnieuw een drie punten-kloof (9-6). In de tweede helft kwam de HBC-supre- matie duidelijker tot uiting op het score bord. Na 45' telde Gent reeds een 14-9 achterstand en HBC dreef de voorsprong op tot 20-12 aan het eindsignaal. HBC Dendermonde: Ravijts, Claes- sens, D. Verleyen 5, Raemdonck, De Lille 1, Callaert, Mertens 1, L. Van Ren terghem 2, Merckx 1, De Smedt 4, Bou teille 4, Van Beveren 2. EVA dan weer mis te gaan voor Lokeren dat plots opvallend in de fout ging en hier van maakten de bezoekers gebruik om plots gelijk te stellen (8-8). Verguit gaf met een assist aan De Smedt dan nieuwe zuurstof aan de thuisploeg. Van Vaeren bergh stopte "zijn" tweede 7-m worp en aan de rust leidde ITB toch met 10-9. In het begin van de tweede helft kon Van Vaerenbergh niet beletten dat Overpelt na 38' voor het eerst leidde (10-11) en tot de 45e minuut bleef ITB op achter volgen aangewezen (14-15). Een verras sende L. Van Cauwcnbergh zorgde ei dan voor dat het Overpelt-offensief on derbroken werd en met drie treffers in het laatste kwartier zorgde hij via 15-15 voor 18-15 3' voor het einde. Ook Van Hille deed meer dan zijn duit in het zakje en een collectief sterk Lokeren -weliswaar gedragen door de sterke prestatie van doelman Van Vaeren bergh- bezorgde Overpelt zijn eerste nederlaag waardoor nog maar eens blijkt dat de krachtverhoudingen tussen de kopploegen bijzonder evenwichtig zijn. Neen, topfavoriet Kiewit krijgt de titel beslist niet op een presenteerblaad je aangeboden. Voor Lokeren scoorden: Zaman 1, De Pauw 1, De Smedt 6, Verguit 2, Verhof- sladt 2, Van Hille 3, Bocklandt 1, Van Cauwenberghe 3. EVA EV Aalst - TSV Eupen: 19-31 De meningen liepen nogal uiteen bij de kommentaar die wij vanuit Aalst opvin gen na het treffen met leider Eupen. Trainer-coach Trienpont en PR-man Mertens waren het er wel over eens dat de Aalsterse kern te smal is om te kunnen wedijveren met Eupen maar Trienpont is van oordeel dat de leiders- ploeg niet zo dominerend is als wordt gezegd terwijl de Aalsterse PR-man Eu pen outstanding betitelt. In elk geval in de eerste helft kreeg Eupen het toch moeilijk met de thuisploeg die via een sterke R. Bayens 3-1 voorkwam na 10'. Na een kwartier stonden de ploegen nog altijd gelijk (8-8) maar dan konden de bèzoekers gebruik maken van Aalsters balverlies om uit tegenaanval een 11-15 voorsprong te verwerven aan de rust. In de tweede helft ging het echter totaal fout bij Aalst die het tempo niet meer aankon en daarenboven nog een on waarschijnlijk hoog aantal scorekansen liet liggen. Na 38' leidde Eupen dan ook al met 13-19 en 10'voor het einde stond er al een 10-doelpunten-kloof op het scorebord (15-25) verschenen. Eupen met een van de vele Poolse spelers die dit seizoen in België vertoeven, dreef toen de score nog op tot 19-31. EV Aalst: Moens, Mertens, De Troch 4, V. Der Borght 2, B. Arijs 2, De Ketelbut- ter 5, R. Bayens 4, Bomon 1, T. Welle- kens, F. Van Eygem. Beloften: EV Aalst 18 Eupen 23 De Aalsterse beloften zonder de ge kwetste J. Steemans, verdedigden zich goed want met een 9-10 ruststand had Eupen, dat enkel van Ajax verloor, het bijzonder moeilijk gekregen. In de twee de helft moest de thuisploeg dan toch afhaken na 10' (14-18) maar kon daar na opnieuw de schade beperken. EV Aalst: Mertens, Podevijn, Van Eygem 5, T. Wellekens 4, P. Van der Borght 1, Trienpont 3, R. Arijs 2, Bosman 3. Provinciaal 3e Afdeling Woluwé - Attila Temse: 10-27 J. De Proft, afwezig wegens familiale verplichtingen, had gelegenheidscoach A. Baeck de opdracht meegegeven de ploeg defensief tot het uiterste te laten gaan. Het resultaat was navenant, na 20' had Woluwé nog niet gescoord en leidde Attila met 0-11! Baeck gaf dan voluit speelgelegenheid aan zijn wisselspelers waardoor de laatste 10' van de eerste helft een meer evenwichtig verloop ken de (rust 4-14). In het eerste kwartier van de tweede helft werd dan opnieuw beroep gedaan op de basisopstelling en het resultaat was duidelijk: 6-23 na 45'. De jeugdige Attila spelers mochten daarna opnieuw opdraven met een 10-27 eindstand als resultaat. Het gaat bijzonder goed met Attila Temse dat nochtans moet reke ning houden met het feit dat vanaf deze week Erwin Buytaert onbeschikbaar is wegens een heelkundig ingrijpen aan de knie. Attila Temse: M. Van Buyten, De Rijck, K. Van Hoyweghen 1, Milliau 6, De Clercq 7, P. Van Hoeyweghen 3, K. Van Hoyweghen, D. Buytaert 1, P. Buytaert 3, Lyssen, E. Buytaert 6. EVA Groot Bijgaarden - Robuco Buggenhout: 12-11 Het was jammer dat de aangeduide scheidsrechters niet op het appèl ver schenen want nu diende de heer Philips (Gr. Bijgaarden) in te springen. Zulke toestanden geven altijd aanleiding tot discussie en vooral Ilse Caluwaerts maakte zich bijzonder zenuwachtig over de volgens haar home-getinte arbitrage. Robuco gaf nochtans lang de indruk het te zullen halen. Een 3-1 achterstand werd omgezet in een 3-5 voorsprong en aan de rust leidde Buggenhout met 5-7. Tot 10' voor het einde bleef Robuco aan de leiding (9-10) maar in een rumoerig slot kon de thuisploeg in de laatste minuut haar achtste (deze maal terech te) 7-m worp omzetten wat meteen de tweede nederlaag betekende voor Robu co. Robuco Buggenhout: Verschuren, Bouwmeester 1, Vereecken, Clemne, Bleyaert 2, Ilse Caluwaerts, L. Calu waerts 8, De Freyne. EVA

De Voorpost | 1990 | | pagina 27