C0PPENS J.P. Wachtdiensten BEGRAFENISSEN 12 - 7.12.1990 - De Voorpost 24-uren wachtdienst voor huisartsen van het territorium Oud-Aalst (9300 Aalst) Centraal oproepnummer 77.33.22. Dokter met wachtdienst: Dr. J. De Pierre, Stationsstraat 29 Aalst, tel. 77.33.22: vanaf vrijdag 7 december om 20 u. tot en met maandag 10 december om 20u. Erembodegem en Erembode- gem-Teijoden Dr. Vanopdenbosch, Sanna- straat 8, Denderhoutem. Tel.: 054/33.57.02: zaterdag 8 de cember en zondag 9 december. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 78.60.03. Baardegem, Herdersem, Mel- dert, Moorsel Dr. Van Huffel, Hollestraat 52a Moorsel. Tel. 78.92.73: zat. 8 dec. en zondag 9 dec. Nieuwerkerken Dr. R. Schockaert, Gentse steenweg 295, Erondegem. Tel. 80.51.90: zaterdag 8 en zondag 9 december. Apothekers van zaterdag 8 december om 9u. tot zaterdag 15 december om 9u.: Van Den Bergh, Raffelgem- straat 15, Aalst. Potiau, Dorpsplein 24, Nieu werkerken. Du Caju, Dendermondsesteen- weg 19, Gijzegem Burms, Markt 35, Lede De Weghe, Opperstraat 266, Liedekerke Dierenartsen Dr. W. Beeckman, Immerzee- ldreef 223, Aalst. Tel.: 70.15.34 (bij afwezigheid: 21.37.57): za terdag 8 december en zondag 9 december. Tandartsen Van Melkebeke, Volkverhef- fingstraat 11, Aalst. Tel.: 78.74.36: zaterdag 8 december van 14 tot 16u. en zondag 9 de cember van 9 tot 12u. Verpleegkundigen A. De Moerloze, Lindenlaan 52, Erembodegem. Tel. 77.66.67: zaterdag 8 en zondag 9 december. Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/ 649.95.55 Hemummering der huizen Om de werkzaamheden in verband met de volkstelling in goede om standigheden te kunnen uitvoeren, is de stad Aalst overgegaan tot een hemummering der huizen. Zo zijn verschillende straten te Aalst, ge deeltelijk of volledig aangepast. U wordt eraan herinnerd dat krach tens het Algemeen Politieregle- ment, U het nieuwe huisnummer moet plaatsen aan de hoofdingang van de woning. De oude nummers mogen niet be houden blijven. Ingeval -van twijfel kunt u steeds terecht op de dienst bevolking (tel. 053/77.11.11, toestel 285), of in het dienstencentrum van uw deelge meente. Verdelging van ratten Ratten zijn schadelijke dieren. De Gouverneur van de Provincie heeft zopas een besluit genomen m.b.t. de verdelging van ratten. Zo worden de eigenaars of bezitters van boerderijen, restaurants, klinie ken, opslagplaatsen, waterlopen, fabrieken of gelijk welk ander goed waarop de aanwezigheid van ratten is vastgesteld verplicht mintens 2 x per jaar dit ongedierte aktief te be strijden. Het besluit bepaalt dat ge durende de periodes maart-april- mei en oktober-november-decem- ber de ratten door middel van loka zen en strooipoeders bestreden die nen te worden. De eigenaars of uit baters van stortplaatsen, slachthui zen, vilbeluiken, uitmondingen van riolen of andere terreinen die als gunstige verblijfplaatsen van ratten Begrafenissen Dorp 7 crematies MOORSEL Alle formaliteiten 053/21.45.51 Aalst. Op het Keizerlijk Plein is men druk bezig met het snoeien van de bomen. Aalst. Ook in Aalst zijn er heel wat schaakliefhebbers die elkaar geregeld weten te vinden (a) bekend staan, dienen een perma nente en bestendige bestrijding van de ratten te verzekeren. Als bestrij- dingsprodukten zullen lokazen en strooipoeders op basis van in de handel te verkrijgen of zelf bereide anticoagulaten gebruikt worden. Die produkten moeten aangewend worden zoals vermeld op de verpak king. De bestrijding van de ratten mag door de betrokkene zelf uitge voerd worden, of mag ook aan der den worden toevertrouwd. Tot daar het besluit van de Gouverneur. Wat doe je, als partikulier, wanneer je b.v. in je tuin last hebt van ratten? Je kan dat signaleren aan de dienst Volksgezondheid (tel. 77.11.11, toestel 267). Mèdewerkers van die dienst komen dan ter plaatse en geven het nodige advies om de ongewenste dieren te verdelgen. De stad voert in principe nooit zelf ontrattingen uit op privé- terreinen, tenzij men oordeelt dat de ratten, in zulk groot aantal aan wezig zijn, dat zij een gevaar beteke nen voor de bewoners. Indien de aanwezigheid van die knaagdieren op privé-terrein te wij ten is aan de nabijheid van b.v. rio len, afvoerkanalen, opslagplaatsen e.d., dan zullen de stadsmedewerk- ers die openbare plaatsen ontrat- ten. Aflevering ontsmettingsboekjes voor voertuigen bestemd voor dierenvervoer - Voertuigen welke toebehoren aan veehandelaars, slagers, transportondernemingen, fabri kanten of handelaars in veevoe ding, moeten telkens ze gediend hebben tot het vervoer van een- hoevigen, herkauwers, varkens of pluimvee, overeenkomstig de be palingen van het M.B. van 21/2/ 1954 en M.B. van 19/10/1964 ge reinigd en ontsmet worden. - Voor ieder voertuig dient bij het stadsbestuur een ontsmettings boekje aangevraagd te worden; de lijst van de voertuigen wordt overgemaakt aan de Dierenge- neeskundige inspecteur. - Het ontsmettingsboekje dient steeds in het bezit te zijn van de geleider van het voertuig, wan neer hierboven genoemde dier soorten vervoerd worden en moet op elk verzoek van de over heid getoond worden. - Elk vervoer dient met de gevraag de gegevens in het boekje inge schreven te zijn, evenals dag, uur en plaats waar de ontsmetting werd uitgevoerd. - Dit boekje kan bekomen worden op de dienst Volksgezondheid (tel. 77.11.11, toestel 267) of via de dienstcentra in de deelge meenten. Vereiste gegevens: - naam en adres van de eigenaar van het voertuig - nummerplaat van het voertuig - betalen van 100 fr. gemeentebe lasting. Nationaal Muziektornooi: 200 solisten in De Werf Op 1 december zullen, vanaf 9.30 u. tot ongeveer 17 u., in het Cultureel Centrum De Werf, 200 solisten op treden tijdens de nationale finale van het Jongsolisten optreden tij dens de nationale finale van het Jongsolistentornooi van het Muzi kaal Muziekverbond van België. Volgende muziekmaatschappijen van onze stad nemen aan de organi satie deel: Hand aan Hand, De Jon- fe Garde, Concordia et Docilitas int Cecilia, Muziekkapel der Ste delijke Brandweer Aalst. Verkeers- en vervoersplan Vlaanderen: ter inzage Onlangs werd door de diensten van de Gemeenschapsminister van Openbare Werken en Verkeer, de heer Johan Sauwens, het Verkeers- en Vervoersplan van Vlaanderen opgesteld. Met dit plan wil men de verkeersveiligheid bevorderen, het gebruik van het openbaar vervoer aanmoedigen en de aanleg van nieuwe wegen kritisch'benaderen. Een exemplaar van dat plan ligt nu ter inzage in de Onthaaldienst van het stadhuis, zodat elke geïnteres seerde burger of belangengroep zijn bemerkingen kan noteren. Al die bemerkingen dienen dan door de betrokkenen vóór 31 de cember 1990 verstuurd te worden aan: Ministerie van Openbare Wer ken en Vervoer, Provinciale Dienst der Wegen en van het Vervoer, Ne- derkouter 28, 9000 Gent. Nieuwe NMVB-autobussen Sinds kort rijden in en rond Aalst een aantal nieuwe autobussen van de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen: Aalst is één van de eerste steden waar die bussen in gebruik werden genomen. Deze nieuwe 'Stadsautobus Van Hooi A 500' heeft 3 brede deuren waarvan de in- en uitstaphoogte be wust zeer laag werd gehouden: zo wel aan de voor-, de midden- als de achterdeur bedraagt die hoogte slechts 50 cm. De bussen zijn verder 11,68 m. lang, 2,49 m. breed en 2,9 m. hoog. Ze tellen 85 plaatsen, waarvan 39 zitplaatsen en 46 staanplaatsen. Reklamestoet Karnaval 1991 Op zondag 10 februari 1991 gaat de 63c karnavalstoet van Aalst uit. De ze wordt voorafgegaan door een pu- bliciteitskaravaan. Firma's die geïnteresseerd zijn om aan deze reklamestoet deel te ne men, kunnen het reglement en het inschrijvingsformulier bekomen op het sekretariaat van het Stedelijk Feestkomitee, Keizerlijk Plein 21 B te Aalst, tel. 053/77.11.11, toestel 277. Inschrijvingen tot 15 januari 1991. Inschrijvingen na 15 januari: 15.000 fr. per trekkend voertuig. De gezondheid van de huid Iedereen wil er goed uitzoen. De huid is trouwens de weergave van de mens die eronder zit. Daar moet dus eerst aan gewerkt worden. Maar wat kan men verder doen om de natuurlijke gaafheid en soepel heid van de huid te bewaren? Daar voor is het nodig dat men iets van de opbouw en de werking van de huid kent. Deze voordracht door Kath leen Cardoen leert om de huid al leen zo te behandelen als de huid dat zelf verlangt, en dat is meer dan een zalfje of crème aanbrengen om de ware aard van de huid te verber gen. De voordracht heeft plaats op zon dag 9 december om 14 uur in De Werf, Molenstraat te Aalst. Ieder een is welkom. Deelname: 100 fr. Organisatie: vzw Groene Dag/info: 054/33.20.46. 't Land van Riem Op 1, 2 en 3 december om 20 uur, speelt Toneelkring 't Land van Riem in 't Katteater Vredeplein in Aalst, het blijspel 'Gevaarlijk snoepgoed' in een regie van Fons Vinck. Trainingen Boxe Frangaise Deze trainingen gaan door, iedere maandag en vrijdag van 21 tot 22.30 u. en zaterdag van 16 tot 17 u. in De Schreef, St.-Jozefstraat 20 te Aalst. Tel. 053/78.53.29. Jonge Kunst 90 Op vrijdag 14 december om 20 uur opent men in de tentoonstellings zaal van de Generale Bank, Nieuws- traat te Aalst, een tentoonstelling onder de titel 'Jonge Kunst 90'. Luc Arys, Gerrit Baten, Geert Bauwens en Guy Van Den Eeckhaut stellen er tekeningen, schilderijen en gra fiek tentoon. Inleiders zijn Jean- Paul Van Der Poorten en Gracien- ne Van Nieuwenborgh, schepen van Kuituur. De tentoonstelling loopt van 14 tot 31 december en is open, alle week dagen van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur en zaterdag van 9 tot 11 uur. Kon. Rederijkerskamer St.-Barbara (Arbeid en Kunst): Sint-Barbaraviering Op zondag 2 december 1990viert de Kamer het naamfeest van haar be schermheilige Sint-Barbara. De traditionele Eucharistieviering heeft plaats in de dekanale St.-Mar- tinuskerk, te 10 uur (Hoogmis). Het gemengd koor 'Vrolijke Musi- ci-Haaltert' zingt de Schubertmis, benevens werk van A. Bruckner, W.A. Mozart, P. Schollaert, C. Ca- sciolini en G.F. Haendel. Dirigent: Wilfried D'Hondt; orga nist: Frans De Meyer. 45 uitvoer ders. Kon. Fanfare 'Kunst en Vermaak': Sint-Ceciliaviering - Koncertavond: donderdag 13 de cember 1990, 20 uur, feestzaal Stadhuis. Programma: - De Fanfare speelt populaire komposities van F. Bummerl, J. Ford, J. Higgins, J. Kinyon en H. Koldits. - Kamermuziek door klarinet- en saxofoonensembles. - Professioneel intermezzo met werk van A. Giampieri en F. Van Laer, door Freddy Van Laer (kla rinet), begeleid door Christiaan Crombeen (piano). Dirigent: Freddy Van Laer. Presentatie: Anne Debruyne. Gratis toegang. - Eucharistieviering: Zaterdag 15 december 1990, 17.30 uur, dekanale St.-Marti- nuskerk. Muzikale opluistering door de Fanfare o.l.v. Freddy Van Laer. Orgel: Christiaan Crombeen. 63e KARNAVALSTOET 1991 Het stadsbestuur zal op advies van het stedelijk Feestkomité een jury samenstellen voor het jureren van de 63e karnavalstoet op zondag 10 februarie 1991. Hierbij wordt vooral uitgekeken naar jonge karnavalisten die op ob- jektieve wijze de karnavalgroepen kunnen beoordelen. Kandidaat juryleden kunnen de be palingen voor juryleden en het for mulier voor kandidatuurstelling be komen op het sekretariaat van het stedelijk Feestkomité, Onthaal- kompleks keizershallen, Keizerlijk Plein 21B te 9300 Aalst. Tel.053/ 77.11.11 toestel 277. De kandidaturen dienen binnen te zijn voor 1 december 1990. ONTHAALDIENST - ACTIVITEI TENKALENDER Vorige week ging naast de telefoon centrale, in de inkom van het stad huis, de nieuwe onthaaldienst van start. Naast het onthalen en wegwijs ma ken van de bezoekers aan het stad huis zal de onthaaldienst ook nauw gezet een aktiviteitenkalender bij houden waarop alle aktiviteiten en manifestaties die in de stad plaats vinden worden genoteerd. Zowel de stadsmanifestaties als de aktivi teiten van de verenigingen, instan- sies en organisaties komen hiervoor in aanmerking. Wie later de aktivi teitenkalender zal raadplegen zal meteen weten welke de andere ma nifestaties zijn die op de zelfde dag ook plaatsvinden. Alle verenigingen, instanties en or ganisaties van Aalst worden dan ook uitgenodigd hun geplande akti viteiten te laten weten aan de ont haaldienst. Dit kan zowel schrifte lijk (een briefje met vermelding "ak tiviteitenkalender"), telefonisch (tel. 053/77.11.11 toestel 324) als per soonlijk (gewoon langslopen in de onthaaldienst, waar iedereen altijd welkom is). ACW kaartavond ACW nodigt alle Aaisterse kaart- liefhebbers uit naar zijn kaartavon den die plaatshebben iedere derde vrijdag van de maand in café 't Groen Kruis. Inschrijving vanaf 19.30 u. 2500 fr. gewaarborgd. Kaar ters op post. Mosselen a volonté De vrienden van de Sint Jobskapel organiseren een mosselsouper op zaterdag 8 december vanaf 17.30 in de refter van de paters Kapucijnen. Ingang langs de areef tussen de Ka pucijnenkerk en 't Capucientje. De opbrengst wordt volledig aange wend voor het onderhoud en ver fraaiing van de Sint Jobskapel. Kaarten aan 350 fr. (kinderen 175 fr.) voor mosselen of koude schotel met friet of brood zijn te bekomen bij de bestuursleden en bij Theo Van Gijseghem, Gustaaf Pape straat 55, Aalst. Yvans Campagne Party Kandidaat Prins Karnaval 91 Yvan De Boitselier nodigt iedereen uit op zijn Campagnebal op 15 december om 20 uur in zaal Sint-Anna Roklijf te Aalst. Met VTB VAB naar de Inca VTB VAB organiseert op woens dag 19 december een geleid bezoek aan de tentoonstelling Inca - Peru 3000 jaar geschiedenis te Brussel. Vertrek om 18.45u. aan de Hout markt. Deelnameprijs 480 fr. (VTB-VAB leden) of 550 fr. In deze prijs is inbegrepen reis en fooi, rondleiding ingang). Inschrijven kan tot 15 november bij Geert Van Cleemput tel.053/78.06.34. Tour de Chant Jasperina De Jong Na 2 solo-voorstellingen met eet doorlopend verhaal achtte Jaspei na De Jong het moment aangebri ken om de succesvolle musicalfoi mule los te laten en uit te pakket met iets waarin ze opnieuw zichzel op het toneel zou zetten. Voor dit nieuw programma heefi Jasperina De Jong gezocht naar va riatie: liedjes, volop liedjes, maai ook 'gesproken teksten, uitbundig? cabaretnummers naast poëtische Nederlandse chansons, een overj zichtelijk toneelbeeld, maar eeb koffer vol visuele troeven. Jasperina De Jong wordt begeleid door haar vast orkest o.l.v. Dirk Stuer, toetsenist/arrangeur. Flor Van Leugenhaeghe bespeelt de bas. Eric Rits bedient het slagwerk en de additionele klavieren. Teksten: Ivo De Wijs Composities: Joop Stokkermans Kostumes: Yan Tax CC De Werf - Aalst Schouwburg, zondag 2 december 20 uur. Reservatie: 053/76.13.12 Toegang: 500 fr. Eetfestijn ten voordele van andersvalide kinderen uit regio De Aaisterse slagersvereniging or ganiseert sinds geruime tijd jaarlijki een aktiviteit waarbij de leden en sympathisanten van deze beroeps vereniging zich belangeloos inzet ten voor de andersvaliden uit d< Aaisterse regio. De opbrengst 0 integraal naar instellingen waai mentaal gehandikapte medebur gers een opvang krijgen. Aldus wert verleden jaar 125.000 fr. als nette opbrengst aan vijf instellingen ver deeld. Samengevoegd werd de laatste jaren meer dan 1 miljoei frank geschonken. Dit jaar gaat h< eetfestijn door in de Keizershallei op zondag 2 december, van 11 tot uur. Gelet op het sociale en edel< doel van deze organisatie, op d( demokratische en toch zeer ver-! zorgde gastronomie is dit beslist een aanrader. Barokkoncert Op 7 december om 20 uur organi seert Jeugd en muziek een Barok koncert in de feestzaal van het stad huis. Het kamerorkest o.l.v. Fran cois Schollaert met Kristiaan Van Ingelgem en Louis Van der Paal op clavecimbel en orgel brengt werlc van Bach Corelli en Wilhelm Van Wassenaar. Horizonbal Op zaterdag 8 december vanaf 21 uur wordt het traditionele nacht bal van IBSO LSBO van Horizon gehouden in de feestzaal van de school Molendreef te Aalst. Het orkest The Arnold DS Band speelt ten dans. Adventskoncert in de H. Hartkerk Hartegalm, Singhet Vro en Pro Mu- sica geven op zondag 9 december om 14.30 u. een koncert in de H. Hartkerk te Aalst. Els Moeyersoons (dwarsfluit) en Chris Crombeen (orgel) treden als solisten op. Toegangsprijs 100 fr. Kaarten te be komen in de pastorij en bij de koor leden. SHOA-TD Dat de Aaisterse studenten ook heel wat van fuiven afweten zal op donderdag 13 december nog eens worden bewezen. Dan is er immers de spetterende SHOA-TD, georganiseerd door het Studentenverbond Hoger onder wijs Aalst dat de zeven Aaisterse studentenclubs (Ajonista, KIHO, ENAL, IHR, NORGY, Normaal school Gijzegem, Nursaia, Sint-Au- gustinusinstituut, Mercurius, HRTHA, Moeder Technica, HRI- TO, PAIDS, CHO-VITI) overkoe pelt. De dansvloer en de toog vinden jul lie in zaal 't Kapelleke (Meules- chettestraat). Langs de kassa kom je enkel door 100 fr. of een WK- kaart (49 fr.) op tafel te leggen. Deze week in Netwerk TWEEDE BOONLEZING Jos Muyres: Een Nederlandse 1 Aalst. Bestuursleden van de dekenij Geraardbergsestraat zijn druk aan het werk met het installeren van hun kerststal (a) Aalst, hnkele Aaisterse postzegelverzamelaars kijken de katalogus in (a) sie.' Vrijd; Toegi OPEI 'Noël Zatei Toegi FILV Zond Toegi BOEI Vrijd 22.00 Zatei 10.00 Maar 19 va Toeg; LEZI Zatei Dichl Zond Joori 15.00 16.00 Toeg Acteu Aalst Kind Heb j vak' Als j< een moet fmbli ijk Sf in de Ie ee Natu wat j aktric loopt Met speel te to staan door tekst, een e figun men tot e< men. Vooi 12 ja; Doni van 13.3C Bege Bijdr Max. Afrik In de die d bewe dusc kaan om d ties l lever hebt baar! de tr Je he de oc zuive den.. Wie zegt geeft me. I wisse nistfi heeft groe] cussi tam Deb van i karal nergi zich Mg chaa een i belev met Bege (dan: van Balie Guin 'Kou en Togc Dam lesse djem Wan vana 21.3C Bijdr

De Voorpost | 1990 | | pagina 12