De Voorpost - 7.12.1990 - 13 Aalst. In het Vredeshuis had een voordracht over Esperanto plaats (a) is sie.' Vrijdag 7 dec. te 20.30 u. Toegang: 50 fr. OPENING TENTOONSTELLING 'Noël Drieghe' Zaterdag 8 dec. te 19.30 u. Toegang: GRATIS. FILM 'Zwarte Regen' Zondag 9 dec. te 20.30 u. Toegang: 100/60 fr. BOEKENBEURS Vrijdag 14 dec. van 20.00 u. tot 22.00 u. Zaterdag 15 en zondag 16 dec. van 10.00 u. tot 20.00 u. Maandag 17, dinsdag 18, woensdag 19 van 10.00 u. tot 18.00 u. Toegang: GRATIS. LEZINGEN Zaterdag 15 dec. te 15.00 u. 'Point Dichters'. Zondag 16 dec. te 11.00 u. 'Roland Jooris'. 15.00 u. 'Mare De Bie'. 16.00 u. 'Johan Anthierens'. Toegang: 50 fr. Acteurs en actrices in Netwerk te Aalst Kinderstage Heb je zin om 'de kneepjes van het vak' van acteur en actrice te leren? Als je op een podium staat zijn er een heleboel dingen waar je op moet letten: niet met je rug naar het publiek staan natuurlijk en duide lijk spreken zodat men je tot achter in de zaal kan horen, om maar enke le eenvoudige dingen te noemen. Natuurlijk mag je ook niet vergeten wat je met de andere akteurs en aktrices had afgesproken, anders loopt het hele toneelstuk in de war. Met allerlei toneelspelletjes en speelse oefeningen leren we als ech te toneelspelers op de planken te staan. We werken niet met vooraf door iemand anders geschreven tekst, maar verzinnen gaandeweg een eigen toneelstuk waarin allerlei figuren een rol krijgen. Je leert sa men akteren met andere spelers om tot een boeiende voorstelling te ko men. Voor jongens en meisjes van 9 tot 12 jaar. Donderdag 3 en vrijdag 4 jan. '91 van 9.30 u. tot 12.30 u. en van 13.30 u. tot 16.30 u. Begeleiding: vzw Spelewei. Bijdrage: 900/800 fr. Max. aantal deelnemers: 14. Afrikaanse dans in Netwerk te Aalst In de dans vind je een authenticiteit, die deel uitmaakt van het leven, via bewegingen die heel natuurlijk en dus ook universeel zijn. In het Afri kaans denken is de dans een middel om de vitale krachten van de funk- ties tussen de twee polen van het leven, de geboorte en de dood. Je hebt dansen gewijd aan de vrucht baarheid, de geboorte, de initiatie, de trouw en het overlijden... Je hebt dansen gewijd aan de jacht, de oogst, de regens, de genezing, de zuivering, de voorouders en de go den... Wie Afrikaanse dans uitspreekt, zegt tegelijkertijd ook ritme. Ritme geeft beweging en beweging is rit me. Hierdoor krijg je een konstante wisselwerking tussen de percussio nisten) en ae danser(s). In Afrika heeft elk land en zelfs elke etnische groep zijn specifieke dansen en per cussie-instrumenten. Maar de tam tam 'spreekt' overal als basisritme. De bedoeling hier is het doorgeven van de energie en het universele karakter van de dans. Daar die e- nergie vanuit het centrum komt en zich spontaan uit in bewegingen, krijg je enerzijds een groeiend li- chaamsbewustzijn en anderzijds een intens bevrijdend gevoel bij de beleving ervan, en die in harmonie met de ritmes. Begeleiding: Bea Dobbelaere (danste met de nationale balletten van 'Daniel Sorano' in Senegal, 'Le Ballet des Africains' en 'Djoliba' in Guinée, 'Farafina' en 'Kouledafourou' in Burkina Faso en 'Ass-Ayigafrik' en 'Atopani' in Togo). Danny Van Rietvelde begeleidt de lessen met percussie (conga's of diembeé). Wanneer: 'anneer: 10 woensdagavonden vanaf 9 jan. '91 telkens van 20 tot 21.30 u. Bijdrage: 2.500/2.250 fr. Papierophaling In december 1990 start opnieuw de huis-aan-huisophaling van papier en karton bij particulieren. Deze ophaling werd gedurende een paar maand stopgezet omdat er geen af nemer in de omgeving van Aalst beschikbaar was, wegens een over aanbod van oud papier en het in eenstorten van de Europese papier- markt. Nu heeft het stadsbestuur toch weer een overeenkomst gesloten met een papierverwerkend bedrijf. De op- haalrondes zullen nu niet meer om de veertien dagen, maar wel maan delijks gebeuren. De berichtgeving daaromtrent zal telkens in de stads- berichten (Streekkrant) verschij nen. De inwoners van het vroegere Aalst ontvangen binnenkort een folder in de brievenbus omdat de straten zullen gegroepeerd worden in 5 groepen, Aalst 1, Aalst 2, Aalst 3, Aalst 4 en Aalst 5. Zo kunnen zij nagaan tot welke groep hun straat behoort. Ophaaldata tot 1 februari 1991 Maandag 17. december '90: Nieu- werkerken Herdersem. Woensdag 19 december '90: Erem- bodegem. Vrijdag 21 december '90: Moorsel. Maandag 24 december '90: Meldert Baardegem. Vrijdag 28 december '90: Gijzegem Hofstade. Maandag 7 januari '91: Aalst 1. Woensdag 9 januari '91: Aalst 2. Vrijdag 11 januari '91: Aalst 3. Maandag 14 januari '91: Aalst 4. Vrijdag 18 januari '91: Aalst 5. Maandag 21 januari '91: Nieuwer- kerken Herdersem. Woensdag 23 januari '91: Erembo degem. Vrijdag 25 januari '91: Moorsel. Maandag 28 januari'91: Meldert Baardegem. Vrijdag 1 februari '91: Gijzegem Hofstade. Ophaling grof huisvuil Vanaf 1991 gebeurt de ophaling van het grof huisvuil maandelijks in plaats van wekelijks. De ophaaldata zullen ook vermeld worden in de stadsberichten (Streekkrant). Zoals steeds dienen de aanvragen voor die ophaling telefonisch te ge beuren: tel. 053/78.40.11, minstens 2 dagen vóór de ophaaldatum. Ophaaldata januari '91 Woensdag 16 januari '91: deelge meenten (aanvragen voor 14.1). Woensdag 30 januari '91: het vroe gere Aalst (aanvragen voor 28.1). Ophaling papier Aalst 1 Arendstraat, Hoenderveld, Pr. Daensstraat, Berkenlaan, Hoge Steenberg, Prinsenveld, Bevrij dingsstraat, Hoge Vesten, P. Van Nurfelstraat, Binnenstraat, Hoog veld, Rederijkersplein, Bolleweg, Houtkaai, Schutterstraat, Boom gaardstraat, Hovenierstraat, Slot- straat, Borluutstraat, Jan Bijlstraat, Steenberg, Botermelkstraat, Jan De Windstraat, St. Gudulastraat, Bredestraat, Jan Jeliestraat, St. Ur- maarstraat, Bredestraat (van Kerk tot Lion d'Or), Jasmijnstraat, St. Vincentiusstraat, J. Ringoirkaai, Spoelstraat, Brouwerijstraat, Korte Binnenstraat, Tramstraat, Distel straat, Kouterstraat, Tulpstraat, Dijkstraat, Kruisstraat, Varkens- markt, Dompelstraat, Landbou werstraat, Verbrandhofstraat, Doolhofstraat, Leopoldlaan (tus sen H. Hartlaan en Binnenstraat), Ververijstraat, Dr. De Moorstraat, Violettestraat, Draaierstraat, Wae- lestraat, Drie Sleutelstraat, Liefda digheidstraat, Walstraat, Een- drachtstraat, Losweg, Weverij- straat, Een Meistraat, Molendries, Wijngaardveld, Engelenstraat, Moutstraat, Wolvenveld, Frits De Wolfkaai, Nieuwbrugstraat, IJzer- enwegstraat, Gasthuisstraat, Noordstraat, Zavelbaan, Gefusil- leerdenstraat, Oude Abdijstraat, Zegepraalstraat, Geldhofstraat, Oude Dendermondse Stwg., Gou den Leeuwstraat, Park De Blieck, Groenstraat (V.D. Velde), Pierre Corneliskaai, Hammestraat, Polu- door De Paepestraat, Hertshage, Politieke Gevangenenstraat, H. Hartlaan, Popperodedries. Ophaling papier Aalst 2 Asserendries, Raffelgemstraat, Be drijvigheidstraat, Regelsbrugge- straat, Boudewijnlaan, Reinaert- dreef, Caudronstraat, Spaarzaam heidstraat, De Schrijverstraat, St. Apoloniastraat, De Visschere- straat, Steenstraat, Dirk Martens- straat, Sylvain Van der Guchtlaan, Erpestraat, Terlindendreef, Expo- straat, Terlindenstraat, Ge- ntsestwg., Vakschoolstraat, Ingang Van Bempten, Valerius De Saede- leerstraat, Irisstraat, Varenlaan, Jo zef Meganckstraat, Verastenstraat, Kapucienenlaan, Vilainstraat/ Volksplein, Karei Van de Woestij nestraat, Volksverheffingstraat, Kluyskensstraat, Vooruitzicht straat, Koolstraat, Wateringen, Korte Lindenstraat, Wellekens- straat, Kreupelveldstraat, Zeel draaiersstraat, Kriekenlaan, Leo De Bethunelaan, Lindestraat, Marktweg, Merestraat, Meules- chettestraat, Molendreef, Naarstig heidstraat, Oude Gentbaan, Oude Heerbaan, P. Benoitstraat, P. Coe- ckestraat, Ploegstraat, Posthoorn straat, Rafe. Ophaling papier Aalst 3 Accaciastraat, Haverveld, Park laan, A. Lienaertstraat, Heides- traat, Pontstraat, A. Nichelstraat, Hoezestraat, Potaardestraat, Au gust Marcelstraat, Hof Somergem, Putbosstraat, Beekveldstraat, Hof Leeuwergem, Rapenstraat, Bau- wensplein, Hoogstraat, Rerum No- varumstraat, Begijnhof, Horebeke- veld, Schabbekensstraat, Bertha De Dekenstraat, Houtmarkt, Scherre- veldstraat, Bosveld, Hugo Lefevre- straat. Slachthuis, Brusselsestwg., Hyacinthenstraat, Snoekstraat, Burgemeestersplein, Immerzee- Idreef, Stationsplein, Dames Van Maria, Kareelstraat, Stationsstraat, De Gheeststraat, Keienberg, St. Annalaan, Dendermondsestwg. (zeshoek tot Kattestr.), Kerkho- flaan, Stefaan De Jonghestraat, Klapstraat, St. Barbarastraat, Den- neboomstraat, Kleine Hoezestraat, Sterrestraat, Des. De Wolfstraat, Kliniek, St. Hubertusstraat, De Vi- landerstraat, Koningin Astridpark, St. Janstraat, Diepestraat, Korte St. Janstraat, St. Jobstraat (v. Eikstr. tot St. Kamielstr.), Dr. A. Goffaert- straat, Kreupelveldstraat, St. Joris- straat, Eikstraat, Larewei, St. Ka- mielstraat, Erembodegemstraat, Lokerenveldstraat, St. Apolonia straat, Eugeen Bosteelstraat, L.P. Boonstraat, Tragel, Fabriekstraat, Maanstraat, Van der Nootstraat, Felix De Hertstraat, Maj. Claes- sensstraat, Van Langenhovestraat, Geraardsbergsestwg., Nieuwbeek- straat, Varenlaan, Geraardsbergse- straat (rond punt tot Erem.L Nij verheidstraat, Veldstraat, Osbroek, Verenigde Natiënlaan, Gersten- baan, Osbroekstraat, Volderstraat, Gheeraerdtslaan, Overhamme- dreef, Vooruitgangstraat, Graan veld, Overhammekouter, Wagens traat, Gustaaf Paepstraat, Padden hoek, Watertorenstraat, Cumont- straat, Park, Welvaartstraat, Den- derstraat, Paternosterstraat, Wind molenstraat, Madestraat, Zeeberg, Naarstigheidstraat, Zeebergkaai, Oude Gentbaan, Zeeldraaierstraat, Roklijfstraat, Zonnestraat. Ophaling papier Aalst 4 Achterweg, Lambrechtstraat, Affli- Aalst. Het bestuur van de Koninklijke Vriendenkring Officieren afdeling Aalst in vergadering bijeen (a) gemdreef, Langestraat, Albrecht- laan, Leopoldlaan, Apostelstraat, Moorselbaan, Appelstraat, Mijlbe- kelaan, Beekstraat, Nederveld- straat, Bergekouter, OLVrouw- plein, Bergemeersestraat, Paarden- dries, Beukendreef, P. Lauwerijs- straat, Bieststraat, Rozendreef, Brakelstraat, Rozeweg, B.R. Moyersoenspark, Rustoordstraat, Doornstraat, Schendelbeekhof- straat, Doomveld, Steenland, Drie sstraat, Ten Berg, Drieveldeweg, Tweehagenstraat, Fonteinstraat, Wijngaardstraat, Goudbloem- straat, Groenstraat, Grotstraat, Guido Gezellestraat, Hof ten Berg- estraat, Hopstraat, Ingang Ba- ckaert, Klaterbaan, Keistraat, Kuisdreef, Koeistraat, Krekel straat, Koonstraat, Kuisveld- straat. Ophaling papier Aalst 5 Aalsterse Onegem, Koningin Astridpark, Abeelstraat, Korte Nieuwstraat, Arbeidstraat, Korte Zoutstraat, Asserendries (tussen Boudewijnlaan en Welvaartstr.), Lange Zoutstraat, Ledebaan, Lin destraat, Biekorfstraat, Molen straat, Boterstraat, Nestor De Thie- restraat, Boudewijnlaan (onpare huisnr.), Nieuwstraat, Nijverheids traat, Broekstraat, Onderwijsstraat, Burchtstraat, Oude Vismarkt, Ce- sar Haeltermanstraat, Peperstraat, De Coninckstraat, Pr. Daensplein, De Keyzerstraat, Ridderstraat, Dendermondsestwg. (van zeshoek tot Hofstade), Rozemarijnstraat, Schoolstraat, Siesegemlaan, Duive- keetstraat, Sluierstraat, Esplana destraat, Spinnerstraat, Garen straat, St. Jobstraat, Gentsestraat, St. Jorisstraat, Graanmarkt, St. Jo zefstraat, Grote markt, Stoofstraat, Guldenboomplein, Twijnderstraat, Hopmarkt, Vaartstraat, Ingang De- prez, Van Wambekekaai, Ingang Jelie, Vlaanderenstraat, Kalfstraat, Vredeplein, Kanunnik Colinet- plein, Vrijheidstraat, Kapellestraat, Welvaartstraat (tussen Ledebaan en Naarstigheidstraat), Katoe nstraat, Kattestraat, Keizerlijk Plein, Zijpbeekstraat, Kerkstraat, Vijverstraat, Kerrebroekstraat, Weggevoerdenstraat, Withuis straat, Werf, Vulkainstraat. Papierophaling Het stadsbestuur start opnieuw met een huis-aan-huis-ophaling van pa pier en karton. De ophaling zal maandelijks gebeuren: maandag 17 december: Nieuwer- kerken en Herdersem; woensdag 19 december: Erembodegem; vrijdag 21 december: Moorsel; maandag 24 december: Meldert en Baardegem; vrijdag 28 december: Gijzegem en Hofstade. Verplichte avondsluiting Ter gelegenheid van de Kerst- en Nieuwjaarsfeesten heeft het Colle ge van Burgemeester en Schepenen besloten een algemene afwijking voor het ganse grondgebied van de stad toe te staan, wat betreft de toepassing van de geldende be schikkingen op de verplichte avond sluiting. Deze afwijking geldt voor zaterdag 22 en zondag 29 december. Wekelijkse rustdag Ter gelegenheid van de Kerst- en Nieuwjaarsfeesten heeft het Colle ge van Burgemeester en Schepenen besloten een algemene afwijking voor het ganse grondgebied van de stad toe te staan wat betreft de toe passing van de geldende beschik kingen inzake wekelijkse rustdag. Deze afwijking gledt voor de perio de van donderdag 13 december tot en met woensdag 2 januari 1991. Dag van het kind Op zaterdag 29 juni 1991 vindt in alle Vlaamse gemeenten een open- deur-aktie plaats voor kinderen (6- 13j.) onder de naam Roefel, Dag van het Knd. Wat is Roefel? Roefel is de dag waarop heel wat deuren opengaan voor kinderen. Zij krijgen de kans om bij diverse bedrijven, instanties, verenigingen, middenstanders, e.a. eens achter de schermen te kijken. Bij de eerste editie van onze Dag van het Knd (het initiatief zal zeker nog her haald worden) zoeken wij vrijwillige medewerkers die dynamisch en en thousiast tegenover het initiatief staan. Zij zullen immers tot doel hebben anderen te motiveren en te stimuleren om aan het gebeuren deel te nemen. Het welslagen van het initiatief (dat in tal van Vlaamse gemeenten plaats heeft) hangt in belangrijke mate af van de aktieve deelname van de diverse medewerkers. Wij hopen dan ook dat U kinderen de kans zult gunnen een onvergetelijke dag te beleven die hen tevens heel wat inzicht biedt in het reilen en zeilen van hun dagelijke omgeving. Indien U zich geroepen voelt aktief mee te werken aan ons initiatief, gelieve kontakt op te nemen met de ma staat verder de Ouverture (Sui te) nr. 3 van Bach, het welbekende "Weihnachtskonzert" op 6 nr. 8 van A. Corelli en het "Concerto Ar- monico nr. 5" van Graaf Unico Wil helm van Wassenaar. De werken van deze Nederlandse graaf werden tot over enkele jaren nog toege schreven aan Pergolesi. Na de ont dekking van het originele manu script, waarvan het orkest copij be zit, werd deze nobele toondichter in zijn muzikale eer hersteld. De toegang is zoals steeds 150 fr., -30 jaar 100 fr. en leden-abonne menten gratis. ïtedelijke Jeugddienst, Kapelles traat 15 te Aalst, tel. 053/77.34.23. De gezondheid van de huid Iedereen wil er goed uitzien. De huid is trouwens de weergave van de mens die eronder zit. Daar moet dus eerst aan gewerkt worden. Maar wat kan men verder doen om de natuurlijke gaafheid en soepel heid van de huid te bewaren? Daar voor is het nodig dat men iets van de opbouw en de werking van de huid kent. Deze voordracht door Kath leen Cardoen leert om de huid al leen zo te behandelen als de huid dat zelf verlangt, en dat is meer dan een zalfje of crème aanbrengen om de ware aard van de huid te verber gen. De voordracht gaat door op zondag 9 december om 14u. in De Werf, Molenstraat te Aalst. Ieder een is welkom. Deelname: 100 fr. Organisatie: vzw Groene Dag/info: 054/33.20.46. Ontdek Speed-metal Op zondag 30 december organi seert vzw Telesfeer - muziek een speed-metal festival in zaal 't Ka pelleken, Meulesehettestraat 34 te Aalst. Dit festival, dat de titel Be yond Insanity meekreeg, wordt een Belgische aangelegenheid met de uitstekende rockbands Hidden, Ca talepsy, Asphyxia en Channel Zero. Vanaf 16u. is de zaal toegankelijk en rond 17u. wordt het vuur aan de lont gebracht. Met de organisatie van dit concert hoopt Telesfeer de metal- rock bij een breed publiek te pro moten. Daarom ook de lage prijs stelling van 200 fr. in voorverkoop en 250 fr. aan de kassa. Op de voor avond van oudejaarsavond kan U nog in extremis uw muzikale hori zon verruimen. Adventskoncert m.m.v. Hartegalm Aalst - Singhet Vro Hofstade - Pro Musica Aalst. Els Moyersoens fluit, Christiaan Crombeen orgel. Zondag 9 decem ber 1990 - 14.30u., H.Hartkerk, Aalst - toegang 100 fr. Jeugd en muziek Aalst Op vrijdag 7 december e.k. om 20u., organiseert Jeugd- en Muziek afd. Aalst een Barokkoncert in de feest zaal van het stadhuis Grote Markt 3, te Aalst. Het koncert wordt verzorgd door het Kamerorkest van J.& M. Aalst, met als dirigent Francois Schol- laert. De solisten zijn de bekende Aalsterse clavecimbel- en orgelvir tuozen Kristiaan Van Ingelgem en Louis van der Paal. Zij spelen het bekende concerto voor twee clave- cimbels van Bach. Op het program- Gespreksavond Op vrijdag 7 december 1990 komt een ex-getuige van Jehovah, om 20 uur in de bovenzaal van het Paro chiehuis, vertellen waarom hij terug de stap gezet heeft naar het kriste- lijk geloof. Daarna wil hij ook al uw vragen beantwoorden. Postzegelkring Dendria Kubvergadering: zondag 9 decem ber van 9.30u. tot 12u. in het Paro chiehuis. KBG-bezinningsnamiddag Dinsdag 11 december vanaf 14.30u. in de bovenzaal van het Parochie huis: KBG-bezinningsnamiddag. AA-groep "Om mekaar" Vergadering: woensdag 12 decem ber om 20u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Dansklub Vergadering: vrijdag 14 december te 20u. in het Parochiehuis N.W.K Raadpleging: maandag 10 decem ber om 14u. in de Krypte. KAV - demonstratie Maandag 10 december te 19.30u. in de Krypte: kookdemonstratie, geor ganiseerd door KAV. K.V.L.V. - kookles Dinsdag 11 december te 14u. in de Krypte: KVLV-kookles voor 60- ers. KWB-Kaartavond Zaterdag 15 december te 19.30u. in de Krypte: KWB-kaartavond. Verloofdendag 1991 De "Verloofdendag" zal volgend jaar doorgaan op zondag 10 maart 1991 in de Krypte. Voor meer inlich tingen kan U terecht bij Jos en Regi- na Langelet, Ronsevaalweg 9, Erembodegem, tel. 053/70.27.84. KVLV - Kerstfeest Het KVLV-Kerstfeest zal plaats hebben op zondag 16 december 1990 om 14.30u. in het Parochiehuis. Op het programma: welkom en gebed; koffie met gebak; de heer Geeroms aan het woord; dankwoord aan Ivonne Philips die na 26 jaren ont slag nam als sekretaresse; even ont spannen; smakelijk etentje; lekker drankje... Deelname 220 fr. Kerstsouper Italiaans - Belgische vereniging Antonio Vivaldi De Italiaans-Belgische vereniging Antonio Vivaldi heeft de eer en het genoegen U uit te nodigen op haar 4e kerstsouper op zaterdag 15 de cember te 19u. in feestzaal De Hop- hoeve, Brusselbaan 82, Hekelgem. Menu: aperitief Vivaldi, Arancina, Tortellini alla crema, rosbief met kroketten, erwten, worteltjes en princesseboontjes met munt, tira- misü en koffie. In de loop van de avond is er een optreden van de zangeres Mikela. Kostprijs: 700 fr. Kaarten zijn te verkrijgen bij Otello Pennacchia, Leuvestraat 165, Erem bodegem of bij Frieda Daelman, Scherreveldstraat 26, Aalst. Viering 50 jaar KAV-Erembodegem Op zondag 24 februari '91 viert KAV-Erembodegem haar 50-jarig bestaan. Wie helpt er zoeken naar oude foto's, dia's, oude geschriften enz.? Bezorgen bij Mariette Arijs, Hogeweg 63 te Erembodegem. Dank bij voorbaat! Wereldwinkel Wereldwinkel is verhuisd naar de Zonnestraat 26, Aalst in hetzelfde gebouw als het Vredeshuis. Ope ningsuren: dinsdag, woensdag, don derdag en vrijdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 10 tot 18 uur. Ook VAKA materiaal is beschikbaar. Aalst. Victor Van Frachem, muziekliefhebber en komponist bij uitstek, werd Aalst. In de mikisklub had de traditionele geschenkenbeurs plaats (a gehuldigd (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 13