Podium-uitjes in De Werf Degelijke podiumprogrammatie zonder echt verrassende uitschieters 31e Verkiezing Sportlaureaten Stad Aalst (14.12) Show 'The Sons of the Magnificent 7' (19-12) 0 Robert Stolzkoncert door Lyrica (15-12 Soloteater: Dickens' 'Christmas Carol' door Anton Cogen (22.12) Werf-programmatie eerste semester 1991 14 - 7.12.1990 - De Voorpost leidde later een muziekschool, waaraan zijn moeder als pianolera res verbonden was. Hij zelf begon operettes, maar ook vele walsen. Vrijdag 14 december. 31e Verkiezing direkteur van de stadsschouwburg, Sportlaureaten Stad Aalst Naar jaarlijkse gewoonte worden op deze sportavond de Sportlaurea ten van de Stad Aalst gekozen en gehuldigd. Ook de beste organis aties van de Sportmaand, de school sportlaureaten en verdienstelijke bestuursleden van sportverenigin gen komen aan bod. Deze sportavond is opgebouwd rond een bepaald sporttema. In funktie hiervan worden een aantal sportvedetten uitgenodigd. De pre sentatie is in handen van BRT- sportmedewerker Louis De Pels- maeker. De toegang voor deze avond, die georganiseerd wordt door de Stede hij nog vele koncerten ging dirige- 76.13.12. ren in Europa en de States. Hij komponeerde in totaal ongeveer 60 zijn loopbaan op 17-jarige leeftijd als koorrepetitor aan het stedelijk teater van zijn geboortestad en werd er spoedig dirigent. In 1905 kwam hij aan het Theater an der Wien te Wenen waar hij o.m. de premières van Lehars 'Lustige marsen en andere stukken voor or- kestof voor piano, een duizendtal liederen en muziek voor een hon derdtal films! Een hommage aan deze Robert Stolz kon in De Werf dan ook niet uitblijven. Heel wat gerenommeer- Witwe' Falls de zangers - zo belooft De Werf - 'Dollarprinzessin' dirigeerde. On- maken van dit koncert een onverge- dertussen komponeerde hij vele telijke avond voor de liefhebber van Wiener Lieder en kabaretchansons en in 1909 bezorgde 'Die lustigen Weiber von Wien' hem zijn eerste sukses als operettekomponist. het operettegenre. De bas-bariton Dirk Schortemeier is een specialist in dit genre. De tenor Jean Van Ree brengt de aria's en liederen met veel In 1929 verwisselde hij Wenen voor st'j' =n fharme. De sopraan Katnen lijke Sportdienst en de Stedelijke Berlijn, waar hij de muziek schreef Gallez is de operettediva bij uitstek, J r r-. -. - r- pert nnc I >e> wprt.MnoP7ipn Haar Adviesraad voor de Sport, is gratis voor de eerste Duitse én Europese, mits reservatie op het nr. van de geluidsfilm met zang 'Zwei Herzen leert ons De Werf-Magezien. Haar Woensdag 19 december: show 'The Sons of the Magnificent 7' In 1986 werd door Henny Vrienten een septet boven de doopvont ge houden dat de welluidende naam 'The Magnificent 7' kreeg naar de gelijknamige western van John Sturges. Zeven Nederlandse topmuzikanten die in oude filmblikken op zoek gaan naar vergeten melodieën die ze live brengen. Moe van het popge- weld legden Vrienten en Cie zich toe op het spelen van autentieke filmmuziek. Zo wordt de toeschou wer en toehoorder door de herken bare wereld geloodst aan de hand van in elkaar smeltende tunes uit onsterfelijke prenten. verder zindert. kon bijhouden. 'The Magnificent 7' bestaat uit: Nu, bijna 150jaar na het verschijn Henny Vrienten, Joost Belinfante, ervan, blijft deze 'Christmas Can Jan de Hont, Jan Pijnenburg, Jacob nog altijd boeien door zijn pretti Klaasse, Jan Kooper en last but not en spontane vertelstijl, blijft het m least solozangeres Fay Lovski. altijd ontroeren door zijn gevoeli De toegangsprijs voor dit koncert inhoud en blijft het, ondanks alle van woensdag 19 december om 20 u aktueel door de onverslijtbare in de Schouwburg, bedraagt 400 fr. die Charles Dickens ermee hee Reserveren kan op nr. 053/76.13.12. willen doorgeven. Ebenezer Scrooge, een oude vn Zaterdag 22 december Dickens' 'A die zich tijdens zijn lange suksesv< Christmas Carol' door Anton je loopbaan als zakenman uitsli Cogen tend voor eigen profijt heeft geïnt Wie een steengoed akteur van bij resseerd, krijgt op kerstavond h ons aan het werk wil zien in een bezoek van een aantal geesten. D prachtige teatervoorstelling, mag eerste is die van Marley, zijn vroegj A Christmas Carol' en Anton re vennoot, die een aantal jaren js Cogen in De Werf op zaterdag 22 leden als een even grote vrek is g december niet missen! Enorm veel storven. Hij komt Scrooge vertellf mensen hebben dit reeds begrepen dat hij best wat socialer zou worde Club shov Higl Niet De j Shei Sportdienst 053/77.11.11 toestel 263. Om 20 uur in de Schouwburg. Zaterdag 15: Robert Stolzkoncert door Wiener Ensemble en Lyrica- koor Lyrica brengt met dit koncert, dat georganiseerd wordt in de Schouw- Drievierteltakt' (30'), andere volgden, o.m. 'Das Lied ist aus' en 'Ich liebe alle Frauen'. stem brengen de toehoorders in een droomwereld. Deze vokale solisten worden bijgestaan door het Lyrica- koor o.l.v. Marianne Steyaert, dat In 1933 keerde hij terug naar Wenen kan prat gaan op een haarfijne uit en toen Hitier Oostenrijk binnen- voering met zuivere stemmen, viel, trok hij naar Parijs, vanweer hij Het geheel wordt opgeluisterd door présence, plankvastheid en warme Aj)e genres filmmuziek komen aan en boekten reeds hun kaartjes zodat want dat hij anders, net als Mar li in 1940 naar de Verenigde Staten het Wiener Ensemble o.l.v. Roger burg om 20 uur, een ode aan de overstak. Hier oogstte hij sukses als Renard, dat het publiek van het be- grootmeester van de Weense wals ambassadeur van de Weense mu- gin af aan in de ban brengt van de en de operette, Robert Stolz. ziek en schreef hij ook enkele film- muziek van Robert Stolz. De Oostenrijkse komponist en diri- partituren, o.a. voor 'It happened Aktrice Sonja Gyselinck zorgt voor gent Robert Stolz werd geboren te to-morrow' van René Clair. Na de een stijlvolle en gave inleiding. De Graz in 1880 en overleed te Berlijn Tweede Wereldoorlog vestigde hij toegangsprijs bedraagt 500 fr. Re in 1975. Zijn vader, vroeger muziek- zich opnieuw in Wenen van waaruit serveren kan in De Werf op nr. 053/ bod: de romantiek van de western en de spanning van 'outer space' worden verweven met ijselijke Hitchcock-thrillers. Jeugdhelden als Lassie en Rin-Tin-Tin rennen voorbij en verglijden in de meesle pende tonen van 'Les parapluies de Cherbourg'. Geprojekteerde beelden en talloze rekwisieten zorgen voor een streep- deTeaterzaal (met zijn 210 zitplaat- zelf, gedoemd zal zijn om na zi sen) reeds veel te klein is om de dood, als geest door de wereld belangstellenden te kunnen herber- dwalen en getuige te zijn van datg gen, zodat de direktie van De Werf ne waaraan hij geen deel meer ka deze produktie zal laten spelen in hebben, maar waaraan hij deel ha de grote Schouwburg (met zijn 598 kunnen hebben op aarde om gelul zitplaatsen)! Het is dus nog niet te- kig te zijn. Met deze waarschuwii laat! In het najaar van 1843 schreef de grote Engelse schrijver-volksvertel- je humor. De zeven door de wolf Ier Charles Dickens een kerstver- geverde muzikanten zorgen voor haal (A Christmas Carol), dat van een groots spektakel waarvan de bij de uitgave zo denderend popu- bonte mengeling van arrangemen- lair werd, dat de drukker de ver ten na hun optreden nog lange tijd koop van het boek maar moeilijk Het eerste van de drie overige sp< ken laat Scrooge opnieuw zij 9.30 dag Niei 18.0 derc ker- Niei nen dam 23.C In d 13.4 Bur 15.5 se ui stor kinc 19.2 geh Doe krijgt Scrooge nog een laatste kaï om het droeve lot van Jacob Mark te ontgaan. De ernst van de waarschuwii wordt kracht bijgezet door drie ve schijningen die hij nog krijgt na h( verdwijnen van de geest van Marle Vorige week donderdag stelde het Cultureel Centrum De Werf het tweede deel van zijn seizoensprogrammatie, januari tot juni 1991 dus, aan de pers voor. In deze eerste bijdrage brengen we u een overzicht van wat er aan podiumaktiviteiten zo al te beleven valt. Volgende week hebben we het dan over de vormingsaktiviteiten en de geplande tentoonstellingen. Op het gebied van teater, show en klassieke muziek, streven de programmatoren ernaar niet in het vaarwater te komen van wat de 'andere' organisatoren doen en organiseren. Een tweede optie is telkens andere gezelschap pen een kans te geven om op te treden zodat het déja-vu-effekt niet kan spelen. Deze opties resulteren in een podiumprogrammatie die gevarieerd is, degelijke voorstellingen laat voorzien maar echt verrassende produkties zijn er zeker niet in talrijke mate by. Het teaterabonnement met vier produkties Je kunt van het teateraanbod moei lijk zeggen dat het een weerspiege ling is van wat er in het Vlaamse teaterlandschap reilt en zeilt. Het is eerder teater in de marge, wat uiter aard nog niet betekent dat het niet goed zou zijn. Een eerste produktie wordt 'Macbeth', gespeeld door de Au straliër Neville Tranter en zijn pop pen ofte het Stuffed Puppet Theat re, in Vlaanderen en ook in Aalst geen onbekende meer. Een pop penspel dus, gebaseerd op Shakes- peares 'Macbeth', waarin Tranter zelf als akteur 'de geest van Macbeth' speelt en de overige pers onages uit het verhaal (poppen) door deze geest gemanipuleerd worden. (09.03; 300 fr.). 't Gebroed, ook vroeger reeds te gast met een niet zo beste voorstel ling, is opnieuw van de partij. Dit groepje nog-niet-zo-lang afgestu deerden van de Studio Herman Teirlinck (ofte het Hoger Instituut voor Dramatische Kunst, Antwer pen), speelt - opnieuw in regie van Jan Decleir - het door Hugo Claus bewerkte 'Midzomernachtsdroom' van Shakespeare. (21.03; 250 fr.). Theater Stap, het intussen terecht gewaardeerde gezelschap van men taal gehandikapten, brengt zijn ver sie van Sofokles' 'Antigone': men belooft een eigengereide voorstel ling 'waardoor de Stap-akteurs zich, zoals Antigone, bewust worden van hun eigen persoonlijkheid, hun ei gen drijfveren'. (19.04; 300 fr.). Willem Nijholt regisseert en speelt Salieri in het bekende 'Amadeus' van Peter Schaffer, een stuk dat de basis vormde voor Formans film versie (die op 23.01 door Jeugd en Muziek wordt vertoond, ook in De Werf). In de andere hoofdrollen zien we o.m. Josine Van Dalsum en Paul Röttger die beiden vorig sei zoen ook bij ons te zien waren in het schitterende 'Jeanne d'Arc' van G.B. Shaw. (04.05; 700 fr.). Wie een abonnement neemt voor de vier voorstellingen geniet 20% korting en betaalt slechts 1.240 fr. Een dansabonnement om U tegen te 520 fr.; het groot (alle drie de voor stellingen) amper 760 fr. Steeds meer show in De Werf: 4 abonnementskeuzes Het showaanbod voor januari-juni 1991 omvat niet minder dan 10 reputatie aan het opbouwen in het voorstellingen: 7 in eigen beheer en programmeren van prachtige mo- 3 'in samenwerking', derne dansvoorstellingen. Loopt de Eerst de showprogramma's in eigen Schouwburg voor deze produkties beheer. Op 24 januari stelt Johan nog niet vol, toch bestaat er reeds Verminnen zijn nieuwe plaat en dus een vrij ruime kern belangstellen- ook zijn nieuwe show 'Volle Maan' De Werf is zich terecht een stevige den die dit gedurfd programmatie- beleid weten te waarderen. Wan neer we de drie produkties zien die De Werf voor begin volgend jaar plant, kunnen we er zeker van zijn dat deze kern geïnteresseerden weer met enkele tientallen zal aan groeien! Er is eerst en vooral Rosas, het voor. Om niet te missen -zo beweert men - wordt op 08.02 'Opération Fu' van Drambakus: een spektakel vol absurde humor, verpakt in een detectivestory. Een kompilatie van de hoogtepun- wx n, ten uit hun drie voorgaande shows (Fragmenten... - LaLa - Hackad- Will Tura in de Werf dansgezelschap van Anne Teresa ja!) bundelden het trio De Smet d- - de .voorstd|,ngen in sa- De Keersmaeker, met de produktie (bis) en Vermeulen tot een werve- menwerking met De Werf: van vorig seizoen 'Stella', een voor- lende visueel-muzikale show onder pr0pramma's van De Werf samen stelling van vrouwen over vrouwen de titel 'The Best of De Nieuwe me, een of andere vcrenjgingi cf op muziek van Ligeti. Deze 'Stella' Snaar'. (02.03). omgekeerd. Hierover verneemt u was nog maar zelden in Vlaanderen Op 15.03 is de musicalafdeling van |ater nQgWe| meer. Voor januari-ju- te zien. Spoed u dus naar De Werf het Koninklijk Ballet van Vlaande- nj staan er drje dej-geijjke pro voor deze voorstelling. (26.01; 400 ren te gast met 'Broadway Baby', dukties gepland. Op 22.01 is er een fr.). een intieme musical met een origi- jazz.dubbelkoncert met het Neder- Micha Van Hoecke (ex-solist bij Bé- neel verhaal geschreven door Bob |andse ensemble Luluk purwanto jart en ex-direkteur van Béjarts Mu- Van Laerhoven. Deze produktie, The Helsdingen Trio en de Russi- die het aangrijpend levensverhaal sche Ura,.s Dixieiand Jazzband; van een suksesrijke New Yorkse fo- jeugdjaren beleven. Het tweet spook laat hem het heden zien zoa hij het tot dusver nog nooit ha bekeken. Het derde spook tenslott licht hem een tip van de sluier op di over de akelige toekomst van Scroi ge hangt, een toekomst die hem zi ker te wachten staat als hij niet me teen het winstbejag en de liefd voor de centen laat varen. Scrooge trekt inderdaad de nodig lessen uit zijn visionaire dromei Hij stapt op kerstmorgen volledig 'gebrainwashed' man u bed en begint een leven van 'goed werken'. 'Christmas Carol', een 'verhaal voof g.o alle mensen van goede wil', werd 1983 voor het Westvlaams Teatei kollektief Malpertuis (toen welis waar nog niet onder deze zelfd naam) geënsceneerd door regisseu Jo Gevers en schitterend op planken gebracht door Aalstenaa Anton Cogen, die deze kerstverte ling, geboren uit de magistrale 'ma gic world' van Charles Dickens doet herleven. Beslist een must! Ei dat voor habbekrats: 200 fr. Resei veren 053/76.13.12. I door Teater Taptoe; voor kindere vanaf 4 jaar. Een interessante produktie wore vast 'Tenendans' door het Fins 'Raatikko Tanssiteatteri' op 06.0 (woensdag!). Een kindvriendelijke selektie Nielsen, Sibelius en Larsson »erk van komponist Antoni Vivaldi wordt door het Kameroi i.N dra-school) is met zijn eigen ensem ble, het 'Ballet-Théatre l'Ensemble' te gast met 'Voyage' op muziek van M. Davis, Th. Monk en J.S. Bach. (15.02; 300 fr.). Eric Raeves is als koreograaf pas aan zijn tweede dansvoorstelling toe. Maar zijn eerste werd in '88 gelau werd als revelatie van het Antwerp se dansfestival De Beweeging. 'Rijk gevulde thema's en donkere kleuren' is een koreografie voor vier mannelijke dansers - na de vrou wen van De Keersmaeker, nu de tografe vertelt, gaat op 11 januari in wereldpremière in het C.C. te Strombeek-Bever. De grootste mu sicalhits uit de periode van 1930 tot 1990 zijn erin verwerkt. Op 23 maart is er natuurlijk 'Will Tura in Concert'; hij is niet zo maar 50 jaar geworden dit jaar! 'Een kombinatie van verfijning en gezelligheid' moet het koncert met Berdien Stenberg worden op 28.03. En dan is er nog de eigen Werf-pro- duktie: een live koncert met de een samenwerking tussen De Werf en de Crazy Bol J.C. Op 28.01 is een van onze jeugdido len, tijdens een toernee doorheen Europa, natuurlijk ook in De Werf: Donovan, inderdaad de man van o.m. 'Universal Soldier'; een sa menwerking tussen De Werf en Kras. En dan is er op 10.05 een koncert georganiseerd door Radio 2 - Oost-Vlaanderen i.s.m. De Werf: Lucille Star, een grote dame all over the world; Uit de voorstellingen in eigen be- kan u in De Werf horen op 22.02. M Het Kamerorkest Sinfonia koncer- kest S.nfonta gespeeld op 17.03. teert er o.l.v. Dirk Vermeulen. Bach en ,M°zar' nu ook aandacï Strijkkwartetten (de pure en onver- voorde l'd«™etige en beroemd valste kamermuziek bij uitstek) van barokkompomst. Mozart, van Beethoven en Brahms Natuurlijk wordt het geheel mge wordt op 30.03 uitgevoerd door het r Veerl®^®uPPe"^ uitstekende Arriaga Strijkkwartet. dan is er op 21 04 nog Mevroui Nogmaals Mozart, maar ook Men- Smit, in Aalst ook geen on e e delssohn en van Beethoven staan ensemble, met de komedie voo op het programma van het koncert kinderen vanaf 6 jaar van 18.04. Dan speelt het B.R.T. Filharmonisch Orkest o.l.v. gastdi- rigent Gilberto Serembe met als so list de klarinettist Eddy Van Oost- huyze. Een abonnement voor de drie kon certen kost amper 1.360 fr. mannen van Raeves - met aandacht groep La Passionata. Poëzie en mu- ^eer u njet mincjer dan vier voor de emotie van beweging, vorm ziek samen in een totaalprogramma en ruimte, licht en kleur. (05.04; 250 van een aantal kunstenaars, onder fr.). wie nogal wat Aalsterse figuren. Op Ook nu 20% korting voor wie een 04.04! abonement neemt: het klein dansa- Een nieuwigheid, die waarschijnlijk bonnement (Rosas Raeves) kost kansen biedt tot verdere uitbrei- verschillende abonnementen distil leren, van 1.000 tot 1.520 fr. Klassieke muziek: een kwartet, een kamerensemble en een filharmonie Muziek van vooral Grieg, maar ook Interessant hierbij is dat het sys teem van de strippenkaart (10 strip pen voor amper 700 fr.) behoude blijft! Opnieuw dus een erg gevarieerd programmatie met vooral voor dan en kinderprogramma's uitstekend Teater, poppenteater en muziek op voorstellingen (zowat het beste wa de kindemamiddagen er op dit ogenblik 'op de markt' Niet minder dan vijf voorstellingen Wie het Werf Magezien met mee voor zondagse kinderen in De gedetailleerde informatie wil onl Werf. vangen, kan schrijven naar C.C. D Eva Bal's Speelteater brengt B. Werf, Molenstraat 51,9300 Aalst fl Brecht voor kinderen vanaf 9 jaar; bellen op nr. 76.13.11. Een eksefl 'Krijtkring' op 13.01. plaar wordt u graag toegestuurd. Een gloednieuwe poppenteater- En zoals beloofd: volgende weel produktie, die zich afspeelt in een kamer vol witte wolken, waarin voortdurend de gekste dingen ge beuren, wordt op 27.01 voorgesteld meer over tentoonstellingen, vorn) ingsaktiviteiten en dagvoorstellin gen.

De Voorpost | 1990 | | pagina 14