De Voorpost Radio- en televisieprogramma's over ecologisch tuinieren Dendermonds Bedrijvencentrum al zes kantoren bezet De Brodders winnen vijfde Hofstaads kwistornooi De nieuwe pensioenwet toegelicht Demonstratie bloemschikken in Dendermonde Uitgeverij De Cuyper n.v, Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Gewestelijk kongres hout en bouw in Baasrode HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Volgende week in TV-Ekspres TV-Ekspres. Gewoon buitengewoon. 16 - 7.12.1990 - De Voorpost In samenwerking met de BRT In- enz. Aansluitend bij de 12 struktieve Omroep organizeert televisieprogramma's wordt in het Velt Nationaal een reeks van 16 totaal programma Atlas op de radio televisie- en 12 radioprogramma's maandelijks aandacht besteed aan over ecologisch tuinieren. De tv- ecologisch tuinieren. Dat telkens op uitzendingen zullen telkens een half dinsdagavond van 21.30 tot 22.00 uur duren en naast de 4 inleidende uur. programma's (op 8, 15, 22 en 29 december telkens om 11.30 uur op TV2) volgen er 12 maandelijkse programma's. De meest verschei den onderwerpen komen er aan bod gereedschap, het maken van potgrond, de grond bewerken, zaai en en planten, gezonde ecologische Open tuinendag verzorgingstechnieken, de turn on- kruidvrij houden zonder chemische Net zoals de voorgaande jaren orga- hulpmiddelen, telen onder glas, be- nizeert Velt ook in de loop van 1991 waren van overschotten, snoeien en een Open Tuinendag. Die zal enten, kopen van zaden en planten, plaatsvinden op zondag 23 juni. In E*0/ •I Na de uitzending van de televisie worden videokassettes ter beschik king gesteld. Er wordt ook een handboek over de uitzendingen ge maakt, een ecologisch tuinboek met een massa informatie. TEfcV de opengestelde tuinen vormt de ecologische moestuin telkens de hoofdbrok, maar ook de ecologi sche siertuin krijgt de aandacht. Ook worden nevenaktiviteiten voorzien het maken van fruitsap pen, brood bakken, kompost ver werken, oesterzwammen kweken, enz. Vermelden we ook dat Velt een kursus ecologisch tuinieren voor beginners organizeert. Over deze en andere initiatieven en over de aktiviteiten van Velt Den- dermonde kan men terecht op het telefoonnummer 052/21.07.85. De vrouwelijke serviceclub Zonta organizeert ook dit jaar een uitzon derlijke demonstratie bloemschik ken, gekoppeld aan een kerstmarkt. Dit jaar werd zaterdag 8 december als datum uitgekozen voor deze ak- tiviteit die om 14.00 uur aanvangt in de Ros Beiaardzaal van het Stad huis te Dendermonde. De demon stratie wordt verzorgd door me vrouw Marleen Boussery, profes sor. De toegang bedraagt 200 fr in voorverkoop en 250 fr aan de kassa. Er is een koffiebar voorzien en de gemaakte bloemstukken worden na Dendermonde. Ook de vice-voorzitter van de Vlaamse deelregering en mini afloop verloot. De opbrengst van van middenstand, ekonomie en energie, Norbert De Batselier, kwam ook] deze aktiviteit komt ten goede aan kijkje nemen in de nieuwe verkoopsruimte van Desso (foto Piet Hermansj de sociale werken van de service club Zonta. Belangstellenden kun nen kontakt opnemen met me vrouw K. D'Hollander, School straat 42 te Opwijk. Op 15 juni jongstleden opende het Bedrijvencentrum Dendermonde officieel zijn deuren. Via een ruim dienstenpakket wordt aan jonge on dernemingen de kans geboden om in zo optimaal mogelijke omstan digheden hun zaak te ontwikkelen. Naast een instapklaar bureel of be drijfsruimte, kan men rekenen op managementsbegeleiding, juridi sche, sociale en fiskale basisinfor matie en staat een volledig sekreta- DE 3 KLOKKEN van langen hovest raat 1 st. giflisdendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 29 november richting noord-zuid 1. echt paar Kuycken; 2. echtpaar Christiaens; 3. Michel Matthijs en Mare De Decker, richting oost-west1. echtpaar De Saeger; 2. Dirk De Meyer en Werner Comelis; 3. Hubert De Troch en Georges Korte. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in het lokaal 'De Drie Klokken', Van Langenho- vestraat 1 te Sint-Gillis Den dermonde. Weekblad ran Dender-. Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.200 F 6 maand 1.100 F 3 maand 550 F los nummer 44 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 riaat ter beschikking van de starten de onderneming telex, telefax, fo tokopieerapparaat, frankeermachi ne, een keuken, een ruime verga derzaal, moderne telefooncentrale. In geval van afwezigheid worden de telefoon- en andere boodschappen door het sekretariaat opgevangen. Momenteel zijn reeds 6 kantoren in gebruik en namen volgende bedrij ven er hun intrek Inter Technics, een jong bedrijf uit Overpelt dat zich bezighoudt met technisch-industriële dienstverle ning aan bedrijven zoals onder houd, opstarten montage en de montage van machines (052/ 21.70.11) Info Universe, een firma die verde ler is van data-schakelapparatuur, printernetwerking en verbindings- apparatuur. Zij zijn hoofdverdeler van Elproma-produkten (053/ 21.33.21.) Ventinair nv, een specialist in de klimaatregelingsapparatuur, damp- kappen, grootkeukenapparaten met speciale aandacht voor raad en bijstand (052/21.47.13.) Adviesbureau Van Braeckel, een bedrijfspsychologisch adviesbu reau, gespecializeerd in selektie van kandidaten op het vlak van ver koop, techniek en management (052/21.85.82.) I.C.M. (2) staat voor Informaties Consulting en Management; deze firma is gespecializeerd in kleine en middelgrote informatica-installa- ties. Ook de voorstudie lastenboek en begeleiding behoren tot het ta kenpakket (052/20.01.83). Al deze ondernemingen bevinden zich onder het dak van het Bedrij vencentrum, Leopold II laan 7 te 9200 Dendermonde. Geïnteres seerden kunnen steeds terecht voor een bezoek of blijvende informatie over het bedrijvencentrum bij Karei Uyttersprot, direkteur (052/ 20.02.41. fax 052/22.23.04 en telex 20294). Het vijfde Hofstaads kwistornooi, een organizatie van de kwisploegen Fiasco en FN, werd eens te meer een kwistopnummer. De topploe- gen uit de Denderregio waren weer aanwezig maar net als vorig jaar moesten zij het meesterschap van de Lierse Brodders erkennen. De Brodders begonnen aan de tweeda vond met een voorsprong van 12 punten op Sagitarius en 14 punten op VAL Buggenhout. Na tien vragen wist iedereen in de Hofstaadse parochiezaal dat de Brodders ook de tweede ronde wil den binnenhalen. Op een nochtans niet makkelijke openingsreeks haalden de Brabanters 18 punten. Alleen VAL Buggenhout met 16 punten bleef met Richard III, ont dekkingsreiziger André Saloman, radiofiguur Mare Billouet en Keizer Lotharius in de buurt. De Brodders vielen toen wat terug en de volgen de vragenreeks was voor een goed spelend Volgend Jaar Beter dat met de Amerikaanse auteur Sintclair Lewis, de wenteltrap en Jozef van Arimatea geen moeilijkheden had. In de voorlopige tussenstand kreeg VJB zelfs even uitizcht op één van de vijf play-off plaatsen. Halfweg de tweede wedstrijdavond was de voorsprong van de Brodders (260 p.) geslonken tot 10 punten op Sagitarius. Val 242 p. en ploeg X 232 p. leken daar zeker van een plaats bij de laatste vijf. Voor de resteren de playoffplaatsen bleven Entity, Viseo, KNOK en VJB in de run ning. Volgend Jaar Beter en KNOK zagen hun kansen wegzinken met de Britse geoloog Fuchs, het Russi sche kwast-bier en zanger Peter Or- loff en Viseo verloor alle krediet in de filmglobo. Entity zou als laatste bij de playoffploegen aansluiten. In die ultieme eindstrijd liepen de Brodders en Ploeg X verder weg van de tegenstand. Ploeg X scoorde het best op deze moeilijke 20 vragen maar zij konden de Brodders toch nier meer bedreigen. De overwin ning in Hofstade was voor het derde opeenvolgende jaar voor de ploeg uit Lier. X was net als vorig jaar tweede. De eerste tien 1. Brodders 362 p., 2. Ploeg X 326, 3. VAL 326, 4. Sagitarius 315, 5. Entity 305, 6. KNOK, 7. Loco, 8. Volgend Jaar Beter, 9. Viseo, 10. Team. HA Op zaterdag 8 december organi zeert de Christelijke Centrale der Houtbewerkers en Bouwvakarbei ders in de zaal Scaldis te Baasrode haar gewestelijk kongres. Op deze bijeenkomst worden 150 militanten verwacht. Het is een jubelkongres, want Hout en Bouw viert zijn hon derdste verjaardag. Het tema van het kongres luidt 'Wat betekent het Christelijke Centrale van Hout- en Bouwvakarbeiders te zijn overmor gen?'. Het kongres vangt aan om 13.30 uur. Dendermonde. Hoog bezoek bij Desso, waar gemeenschapsminister Lensse een kijkje kwam nemen in de nieuwe verkoopsruimte (foto Piet Hermans) Op 1 januari van volgend jaar wordt de nieuwe pensioenwet van kracht. Vanaf dan zullen mannen en vrou wen tussen 60 en 65 jaar zelf kunnen beslissen wanneer ze met pensioen gaan. Wanneer u de pensioenleef tijd genaderd bent, hebt u er alle belang bij om hieromtrent goed ge ïnformeerd te zijn. De CSC-SP af deling van Dendermonde is ervan overtuigd dat er nog heel wat vragen leven bij de betrokkenen. Daarom organizeert de CSC-SP afdeling op 14 december eerstkomend in de feestzaal van de Bond Moyson aan de Noordlaan 19 te Dendermonde een informatieavond die aanvangt om 20.00 uur. Yvan Strubbe, CSC-SP koordinator van de afdeling Dendermonde zal de avond inleiden. Pensioenspecia listen van het kabinet van de staats- sekretaris voor pensioenen, Leona Detiege, onder wie de heer Van Wambeke zullen daarna ter be schikking staan om allerhande in lichtingen te verschaffen. Iedereen krijgt de kans om zijn persoonlijk dossier in alle diskretie voor te leg gen. Een greep uit de vele mogelijke vra gen wat betekent de fleksibele pen sioenleeftijd precies? Voor wie is deze nieuwe pensioenwet geldig? Hoe moet het met werklozen, brug- gepenioneerden en invaliden? H< zit het met die aanpassing van pensioenen aan de welvaart? Waa om krijgt de ene gepensioneen meer opslag dan de andere? Wa neer moet ik mijn pensioenaa vraag doen en waarop moet ik da speciaal letten? Deze en vele and< re vragen zullen op deze avond ee antwoord krijgen. Na de uiteenze tingr over de nieuwe pensioenwe door de heer Van Wambeke, krij iedereen de kans om zijn probl men in alle beslotenheid voor leggen. Is uw prijs lussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMIQ- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Lekker kokkerellen met Lut Leysen De wonderbare gaven van kruidenvrouwtje Klazlen Aurore stralender dan ooit! Het Gouden Oog wie is het populairst in Vlaanderen En de pluspunten van TV-Ekspres bijzonder boeiende artikelen met alle aktuele achtergrondinformatie de meest volledige en extra overzichtelijke tv- en radioprogramma's alle speel- en tekenfilms, sportprogramma's, pop- en hitparades, met ruim 200 video-streepjeskodes, bijeengebracht in superhandige weekagenda's, waarin je met één oogopslag al je favoriete programma's vindt.

De Voorpost | 1990 | | pagina 16