PORT Zelden gezien spektakel Hooggespannen verwachtingen m f m Winnen een must voor K.A.V.D. Een verliespunt voor Sparta Finale Vlaams Eendjescriterium: Eendracht Aalst: Buggenhout-Oudegem 2-2 Finale Eendjescriterium VOETBAL De Dendermondse vierdeklasser krijgt zondag het laatstgerangschikte Vorse- laar op bezoek. Een week later staat de ontmoeting tegen Verbroedering Denderhoutem op stapel. In principe zou paarsblauw de matchen moeten winnen, wil het even wat rustiger kunnen ademen. De plaats die het nu bekleedt is weinig schitterend. Een nederlaag is thans genoeg om in de degradatiezone te verzeilen. Ietwat tegen de verwachtingen in behaalde KAVD een punt tegen Kapellen en gaf er een degelijke verrichting weg. De meeste ploegen die in de algemene rangschikking in de buurt van paarsblauw vertoeven wisten echter ook punten aan de haak te slaan, vandaar dat er weinig veranderde in de klassering. De algemene verwachting in de Dendermondse voetbalmiddens is dat er tot de laatste speeldag zal moeten geknokt worden. Dat zijn natuurlijk geen prettige vooruitzichten. «In de eerste plaats is winnen tegen Vorselaar een must, meent oefenmeester Toon Pfaff. Een nederlaag is meteen een ramp en brepgt ons in uitzichtloze papieren. Ik meen dat we in staat zijn om de opponent op afstand te houden. Dat zal enkel kunnen wanneer er een algemene inzet wordt gedemonstreerd, erij Een aantal spelers werden al naar de kant geschoven omdat ze het op dat vlak lieten afweten. Veel veroorloven kan ik mij niet, daarvoor is het potentieel ontoereikend. Indien iedereen doet wat hij moet doen, behoort het behoud tot de mogelijkheden. We hebben trouwens al een aantal degelijke prestaties neergezet. Een negatieve vaststelling is dat we tot op heden te veel doelpunten hebben moeten toestaan. Daar moet snel wat worden aan gedaan», aldus de KAVD-trainer. <Ti.a Alain Moens behoort niet tot de kern. Hij is geschorst. Marek Kusto daarente- abf is opnieuw van de partij. (e.g.) Buggenhout- Oudegem 2-2. Verheyden passeert twee Oudegemse spelers (vh) De Voorpost - 7.12.1990 - 17 ZWEMMEN VOETBAL Sparta Buggenhout heeft tegen het be- heiden S.K. Oudegem een punt prijs- :ven. Het zag er nochtans niet naar uit dat dit zou gebeuren. Voorzitter Dirk laeyens over de match: 'Halverwege de :ede helft hadden we een 2-0 voor sprong gerealiseerd. We waren met zijn allen de mening toegedaan dat de zaak beklonken was. Een kwartier voor tijd puurde Oudegem de aansluitingstreffer uit een naar mijn gevoel flagrante bui tenspelpositie. Onze spelers waren daar door een beetje aangeslagen. Even later volgde de gelijkmaker die weliswaar het resultaat was van een knap opgezette aktie. In de laatste minuten forceerde Ivan De Cock een doorbraak. Binnen de zone van de waarheid was hij vrij ruw van de voeten gelopen. Iedereen dacht aan een penalty, behalve de scheids rechter. Hij liet gewoon doorspelen. Er ontstond tumult en de onzen voelden zich oneerlijk bejegend. Nu moet ik wel toegeven dat we in het verleden al betere verrichtingen hebben geleverd. Dat neemt niet weg dat we toch aanspraak konden maken op twee punten. Eric Van Belle, Koen Callaert en Marc Van der Jeught waren onbeschikbaar, wat een grote handicap was'. Geen penalty Sparta Buggenhout voelde zich door de spelleider te kort gedaan toen hij ,naar hun zeggen, geen penalty toekende voor wat als overtreding op Ivan De Cock werd omschreven. Klubleider Hector Lambrecht is het met die visie niet eens. 'De Buggenhoutse speler is gewoon over de arm van onze keeper getuimeld toen die naar de bal grabbelde. Van een overtreding kon geen sprake zijn. Erger was het feit dat Eddy Vermeir na afloop van de match door de Buggenhoutse aanvoerder op een vuistslag werd ge trakteerd. Wat de wedstrijd zelf betreft moet ik eerlijkheidshalve toegeven dat Buggen hout de betere ploeg was. Ik ben zelf de overtuiging toegedaan dat de reeks geen sterkere teams heeft. Buggenhout speelt mijns inziens beter dan de huidige lei der. Op het ogenblik dat het 2-0 werd dacht ik dat we met lege handen zouden naar huis gaan. In extremis konden we toch nog een puntje behalen. Dat is het resultaat van de totale inzet van onze spelers. Helemaal onverdiend is die uit slag ook niet, al is het zo dat Sparta meer talent aan boord heeft'. E.G. Dit jaar was de provincie Oost-Vlaande- ren aan de beurt om de finale van het Vlaams Eendejescriterium te organise ren. De Dendermondse Zwemvereni ging Olympos bleek bereid de organisa tie ervan op zich te nemen en om redenen van praktische aard verkoos men dit te doen in samenwerking met de Aalsterse Zwemklub Neptunus, waar het zwemfeest zou doorgaan. Deze samenwerking leidde tot een gran dioos sukses. Van enige rivaliteit tussen beide Dendersteden was er geen spoor en zoals de omroeper het in zijn wel komsttoespraak treffend verwoordde: 'Dendermonde liet zijn paard op stal en in Aalst lagen de ajuinen in de diepvries'. Van bij de aanvang zat de sfeer er al goed in. Bij de indrukwekkende optocht van de jeugdige zwemmers en zwemsters, opstappend achter de vlag van hun pro vincie, veerde het publiek als één massa recht en onthaalde de deelnemers (245 in totaal!) spontaan op een staande ovatie- De wedstrijden zelf waren van een zeer hoog niveau en de Dendermondse zwemmers lieten zich uiteraard niet onbetuigd. Liefst zes DZO-eendjes hadden zich voor deze finale geplaatst en dat de tegen standers te duchten zouden zijn, wisten we van te voren. Alleen de allerbesten uit de verschillende provincies kwamen im mers voor deelneming in aanmerking. De prestaties die zij leverden winnen daardoor nog aan waarde. Zilver voor Johan Mannaert met een tweede plaats in de 100 m schoolslag. Een bronzen plak voor Britt Van Over- 100 meter vlinderslag meisjes 1981 1. Lombaert Karen (ZCK) 1.34.73 2. Delcour Hanne (KZK) 1.52.50 3. V. Overmeire Br. (DZO) 1.56.30 4. Parmentier Steph. (KZK) 2.04.75 100 meter vrije slag meisjes 1980 1. Verhoeven Renate (RSCM) 1.12.78 2. Blomme Valerie (MZV) 1.15.23 3. V.D. Haegen N. (KZNA) 1.15.25 4. Thyssens Jessy (ZIK) 1.15.80 5. Drees Natalie (LWB) 1.16.06 100 meter rugslag jongens 1981 1. Vetters Hans (HZA) 1.41.65 2. Pijkels Werner (MZV1) 1.41.67 3. Buggenhout Jim (DZO) 1.46.33 4. Wauters Kjell (ZRO) 1.48.87 5. Hinderyckx St. (KORF) 1.51.18 100 meter schoolslag jongens 1982 1. Vaes Bjom (DBL) 1.55.31 2. Mannaert Johan (DZO) 1.59-23 3. Kenis Jeroen (OLMA) 2.02.40 4. D'Hooghe Bart (GBZ) 2.02.60 meire in de 100 m vlinderslag en voor Jan Buggenhout in de 100 m rugslag. Deborah bellanca miste van een zucht het eremetaal en werd vierde in de 100 m schoolslag, terwijl Griet De Wit en Katrijn De Cock zeer verdienstelijk be slag konden legen op een 8ste en 9de plaats in dezelfde discipline. Het Aalsterse meisje Nathalie Van der Haegen behaalde een derde plaats in de 100 meter vrije slag. Het zwemfeest werd besloten met een stemmige en zeer gewaardeerde recep tie in de VIP-room van voetbalklub Een dracht Aalst, waar alle prominenten, afgevaardigden, sponsors en officials het unaniem eens waren: het was een unie ke gebeurtenis. Burgemeester mevr. De Maght van Aalst en sportschepen Jan Van Damme van Dendermonde benadrukten in hun toe spraak dat deze geslaagde manifestatie niet mogelijk zou geweest zijn zonderde beiedwillige medewerking van diverse sponsors en de onbaatzuchtige inzet van zovele medewerkers die allemaal heb ben bijgedragen tot dit sukses. Niet onterecht werden de stuwende krachten achter dzeze organisatie, met name Eddy De Boeck en Johnny Nee- tens, in de bloemen gezet. Dat het zwemfeest aanzien genoot werd niet alleen bewezen door de aanwezig heid van zovele prominenten. Ook een filmploeg van V.T.M. achtte de gebeurte nis belangrijk genoeg om er een reporta ge aan te wijden. Voor de zwemsport in Vlaanderen werd het alvast een feestdag. (O.R.) 100 meter schoolslag meisjes 1982 1. Claes I'leana (DDAT) 1.51.52 2. Aras Aline (ZB) 1.57.98 3. Lootensjoke (OZEKA) 1.58.62 4. Bellanca Deb. (DZO) 1.59-11 5. Bogaert An. (GBZ) 2.00.84 Eendracht haalde, na overwinningen tegen RC Mechelen, Diest en Tongeren, het maximum der punten in het tweede periodekampioenschap. Alleen leider SK Beveren doet het even goed. Er heerst weer optimisme in de Eendrachtran- gen en met de thuiswedstrijd tegen het zwakke broertje Stade Leuven in het vooruitzicht, is dat begrijpelijk. Oefenmeester Fazekas waarschuwde zijn heir echter voor een te felle euforie. De Hongaar heeft namelijk vastgesteld dat Leuven achteraan stevig in mekaar zit. 'Als we vroeg kunnen scoren wordt het wellicht een wedstrijd zoals tegen Mechelen. Ik beschik nu over de volledige kern maar dat stelt dan weer problemen voor wat het selekteren van de 14 betreft. In ieder geval mag Leuven niet onderschat worden. Winnen tegen Leuven en daarna een gelijkspel halen op Lommei is mijn optie. Dat zou een waardig slot zijn voor de eerste helft van de kompetitie', aldus Fazekas. Frank Eeckhout is er de jongste weken steeds bij. De Herzelenaar zat een tijdlang naast de selektie, maakte daarna weer indruk in de B-kem, zodat Fazekas besloot hem weer in te schakelen in de A-kem. Frank Eekhout: 'Fazekas weet zijn spelerspotentieel uitstekend klaar te stomen voor iedere wedstrijd. Hij houdt het bij een kern van zestien spelers en daaruit kiest hij een gepaste ploeg. Hij schrikt er niet voor terug om regelmatig te wisselen, omdat hij iedere tegenstander anders bekijkt. Boven dien eist hij van iedere speler de totale inzet en tracht hij steeds meer snelheid in het team te brengen', aldus Frank Eeckhout, die als nooit tevoren sterk gemotiveerd op het terrein verschijnt. Intussen is er ook nog het aparte geval 'Chunga'. De Zimbabwees presenteert, sedert hij drie seizoenen geleden bij Eendracht aanbelandde, zijn beste seizoen. Hij zorgt iedere week voor geniale flitsen en schudt met onverwachte bewegingen zijn belagers van zich af. Hij maakt ze soms belachelijk, met fouten op hem en kaarten tot gevolg. Reeds drie van zijn zogenaamde 'bewakers' werden de laan uitgestuurd. Vraag maar eens aan Ronny Claes (RC Mechelen), Kris Bollaerts (Diest) en Désiré Thijs (Tongeren) wat ze aan Chunga hadden... 100 meter vlinderslag jongens 1980 1. Lamot Philip (ZSA) 1.28.07 2. Adriaenssens B. (ZIK) 1.29.49 3. Kindt Joachim (KZNA) 1.35.83 4. Tack Jeroen (ZRO) 1.37.79 5. Reynaert B. (KORF) 1.41.88 100 meter schoolslag meisjes 1980 1. Verheyen Katja (DMB) 1.38.08 2. Suffles Mur. (RZV) 1.38.19 3. Nijs Nathalie (HZA) 1.39-98 4. De Clercq Wendy (SOS) 1.40.80 5. Van Ham Sophie (LWB) 1.41.10 6. Theuwen Cindy (ZVL) 1.41.15 7. Serneels Kath. (DDAT) 1.44.93 8. De Wit Griet (DZO) 1.45.06 9. De Cock Katrijn (DZO) 1.46.75 Voetbal. Frank Eeckhout (da) Zwemmen. Een mooie groepsfoto van de Dendermondse Zwemklub Olympos (arch)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17