Buggenhout geeft kostbaar punt prijs K.A.V.D. met defensief middenveld Jong Lede is bijna uit de problemen, Meldert lijdt onverwachte nederlaag Derde provinciale E Turnshow BK in Sint- Gillis Dendermonde Eerste provinciale - Kapellen - K.A.V.Dendermonde 0-0 18-7.12.1990 - De Voorpost VOETBAL Melle, na dertien wedstrijden nog steeds ongeslagen, voelt zich steeds beter in zijn leidersrol. Het slachtoffer van dienst was deze keer Overmere. dat een 3-0 rond de oren kreeg. Hebbelinck bracht de thuisploeg in de eerste helft op voor sprong, en na de rust waren er nog treffers van Volckaert en De Waele. Vooral de manier waarop de primus uit het klassement afrekende met het toch niet te onderschatten Overmere, maak te indruk. Het zal duivels moeilijk wor den om deze ploeg van de titel te hou den. In de stand is Melle uiteraard lei der, met 23 punten uit dertien wedstrij den. Overmere zakt terug tot de twaalfde stelling met evenveel punten. De tweede in Derde E, Buggenhout, gaf op een nogal twijfelachtige manier een punt weg aan Oudegem, dat een derge lijk gebaar natuurlijk naar waarde kon schatten. Een bijna voortdurend veld- overwicht werd na de koffie in klare 2-0 cijfers omgezet door Robrechts en De Cock, maar deze twee doelpunten vol stonden uiteindelijk niet om Oudegem de das om te doen. De scheidsrechter was even vergeten hoe die buitenspelre gels ook alweer gingen, en zo kon Oude gem twee keer vanuit een hoogst twijfel achtige positie tegenscoren. Eerst via Van Boven, en even later via Hofmans. Zwaar protest van de thuisspelers en -aanhangers bracht weinig aarde aan de dijk, maar toen De Cock foutief werd gestopt in de strafschopzone en de ref ook daarvoor blind bleef, was het hek helemaal van de dam bij de gastheren. Buggenhout verloor zo op een spijtige manier een punt en ziet Melle steeds verder uitlopen. Met een wedstrijd meer gespeeld dan de leider, telt Buggenhout nu al drie punten achterstand. Oudegem heeft elf punten, en vinden we ergens in de achterste gelederen. Ook de derde, Edeboys, had het niet onder de markt op deze veertiende speeldag. Op het veld van Schellebelle werd ei zo na onderuitgegaan. Uytter- sprot bracht de thuisploeg verdiend op voorsprong, terwijl de plaatselijke doel man even later gewond van het veld werd gedragen. Schellebelle speelde een goeie wedstrijd, maar naar het einde toe kwamen de bezoekers steeds harder drukken, wat tenslotte in de gelijkmaker resulteerde. Troch mocht het doelpunt op zijn naam schrijven. Edeboys heeft aan zeventien punten genoeg om de derde plaats te bekleden, terwijl Schellebelle met veer tien punten ergens halfweg in het klas sement hangt. Baardegem maakte gehakt van Sers- kamp. Met overtuigende 5-0 cijfers wer den de bezoekers afgemaakt. Thuisspe- ler Heyvaert zorgde voor vier van de vijf doelpunten - hij tekende voor een zui vere hattrick -, en Van den Brouck te kende voor nummer vijf. Baardegem nestelt zich met deze overwinning vlak achter Edeboys, met één puntje minder. Serskamp bevindt zich in de kleurloze middenmoot, met dertien punten. Heikant, dat vorige week nog uitzicht had op een goed klassement, verloor thuis tegen Moorsel. Het mag daardoor alle dromen een jaartje in de kast opber gen. De gastheren domineerden doorlo pend, maar verzuimden in de afwer king. De bezoekers beperkten zich tot het uit de mouw schudden van gevaarlij ke counters, wat uiteindelijk nog een winning-goal tot gevolg had. Moorsel kon daarmee op een diefje beide punten meesnoepen, en werkt zich op tot de klassementshoogte van Serskamp. Deze zeer onwelkome nederlaag slaat Hei kant verder terug, tot op de vierde plaats, met zestien punten. Schoonaarde kreeg van hetzelfde laken een broek tegen Oordegem. De thuis ploeg begon sterk, en slaagde er zowaar in te scoren - geen alleda^se gebeurte nis voor Schoonaarde - maar dat doel punt van de voet van Baeyens volstond niet om de volle buit binnen te rijven. Crone stelde nog voor de pauze gelijk en bracht zijn team zelfs op voorsprong. De staartpositie van Schoonaarde is onder tussen genoegzaam bekend: met vier punten prijken zij moederziel alleen op de laatste plaats. Het opportunistische Oordegem puurt veertien punten uit dertien wedstrijden. Gijzegem stond na zeven luttele minu ten al 2-0 tegen Hofstade, langs Landuyt en Steenhout. De thuisploeg kontroleer- de de partij en toen De Wolf een kwartier voor rust een derde doelpunt aanteken de voor de gastheren, verdween alle spankracht uit de wedstrijd. Van Holen maakte nog een tegendoelpunt, maar de 3-1 bleef op het bord. Hofstade telt veertien, Gijzegem twaalf punten. Onderaan het klassement werd dan nog een geladen duel uitgevochten tussen Kalken en Heusden. Lybaert tekende voor het enige doelpunt van de partij, waarmee hij de bezoekende elf beide punten bezorfde. Kalken zette de gasten onder druk, maar behalve een gemiste penalty konden zij de weg naar het doel niet vinden. Kalken is nu voorlaatste met tien punten. Heusden is één puntje rij ker, en vinden we ook één plaatsje hoger. Elke konklusie is voorbarig maar op deze speeldag is toch wel aan het licht gekomen dat Melle de meest konsisten- te ploeg is in derde E. Het is aan Buggen hout om te bewijzen dat wij het bij het verkeerde eind hebben... (t.d.b.) kreëerd, maar geen enkele daarvan kon worden verzilverd. Halfweg de eerste periode schoot De Vlieger doelwaarts, maar Destelbergen-keeper Bracke stond op de goede plaats. Ook Meldert- doelman Tonnelier mocht al vlug bewij zen dat hij meer was dan doelhoutgami- tuur, toen de plaatselijke aanvallers hem onder vuur kwamen nemen. Vlak voor de koffie was er een enorme kans voor Meldert, maar Heymans slaagde er niet in de bal in het doelvlak te jagen. Meldert wist niet wat het overkwam, toen de gastheren in de tweede helft ineens begonnen te drukken. Na tien minuten was het al raak: Migom knalde hard binnen. Destelbergen teer de nu op zijn voorsprong en trok zich terug in eigen gelederen. De Meldertse offensieve akties waren echter niet van die aard om de plaatselijke defensie te ontwrichten en de scherpe counters die de thuisploeg uit haar mouw schudde bleken uiteindelijk nog het gevaarlijkst. Twintig minuten voor tijd was het bijna 2-0 door een onnozele terugspeelbal, maar dit was maar uitstel van exekutie voor Meldert, dat twee minuten voor tijd een tweede tegendoelpunt te slikken kreeg. De Ridder, de grote uitblinker bij de plaatselijke elf, brak uiteindelijk het zwakke bezoekende verweer. Meldert puntenloos huiswaarts en dat was dui delijk niet naar de zin van oefenmeester De Berlanger, die uiteraard had gere kend op een overwinning van zijn pupil len. De risico's die de bezoekers in de slotfaze van de wedstrijd namen, bleken uiteindelijk niet te lonen. In het klassement moet Meldert gas terugnemen en vinden we het op de vierde plaats met achttien punten uit veertien wedstrijden. Reeds op zes een heden van leider Ronse. Ook de tweede in het klassement, Zultse, telt nu al drie punten voorsprong op Meldert. De titel- ambities blijven dus nog best even opge borgen... Op zaterdag 15 december om 19.00 uur heeft in de sporthal van Sint- Gillis Dendermonde de jaarlijkse turnshow van de Koninklijke Turn vereniging Werken Baart Kracht plaats. Aan deze show verlenen niet alleen alle afdelingen van de organi- ze-ende turnvereniging hun mede werking, men ziet er ook optredens van VTL topturners en als speciale attraktie Ekaja, een fakir. Lede is uit zijn as herrezen en mag een kaarsje branden voor zijn kersverse oe fenmeester Mergaey. Tegen een gehan dicapt Denderleeuw, vijfde in het klasse ment, werd met minieme maar overver- diende 1-0 cijfers gewonnen. In het be gin van de partij werd Lede-doelman De Luyck zwaar op de korrel genomen door Denderleeuw-speler Moreels, maar het plaatselijke sluitstuk van de defensie hield met een paar mooie saves zijn team overeind. Lede ging onmiddellijk zijn neus aan het Denderleeuwse venster steken, en dat resulteerde in kansen voor Labroye, die stootte op doelman Malfroid, en Metel- mann, die de paal als onoverkomelijke hindernis op zijn weg vond. Dender leeuw had een licht veldoverwicht, maar slaagde er niet in dat uit te drukken in doelpunten. Voor de rust bleef het sco rebord maagdelijk blank. Na de pauze werd uit een ander, meer aanvallend vaatje getapt door beide elf tallen. Eerst waren er twee mogelijkhe den voor Denderleeuw, waarbij de paal éénmaal optrad als bondgenoot van de thuisploeg. Dan waren er kansen voor Metelmann, die ook al op de paal mikte, Meysmans, die alleen voor doel kwam maar die daardoor zo verrast was dat hij naast besloot en De Vuyst, die middels een kopbal ook al dicht bij een doelpunt kwam. De beste kans was echter voor de bezoe kers, die via Peerlinck haast de doellijn overschreden. Gelukkig stond Labroye op de goeie plaats, zodat de bal van de lijn kon worden gehaald. Mergaey ging dan over tot een taktische noodingreep en bracht aanvaller Impens in. Een uit stekende zet, zo bleek, want hij was nog maar net in de partij of daar mikte hij de bal in de loop van Stroobants, die de gasten verschalkte vanuit een zeer moeilijke positie. De 1-0 stond op het bord en blééf op het bord. Meysmans kwam zelfs nog dicht bij een tweede doelpunt maar ebt zou inderdaad een té zwaar verdict geweest zijn voor de be zoekers. De jonge elf hadden de klus geklaard en stuwen hun ploeg hoger in het klassement. Na veertien speeldagen telt Lede twaalf punten en bevindt het zich op de elfde plaats. Langzaam maar zeker wordt de degradatiezone ont vlucht. Meldert inkasseerde een vrij onverwacht verlies op het terrein van FC Destelber gen. In een evenwichtige, maar niet bijster interessante eerste helft, werden aan beide kanten mogelijkheden ge- Buggenhout-Oudegem 2-2. En deze keer is het raak voor De Cock (vh) VWHamme-Leest 3-1. Vergeylen is meester van de situatie en zal voorzetten (vh) Buggenhout-Oudegem 2-2. Buggenhoutspeler Laurent wint dit kopduel (vh) VENC<*i ssscl '■m. Buggenhout-Oudegem 2-2. Robberecht is alleen door maar de Oudege keeper zal redden (vh) Buggenhout-Oudegem 2-2. De Cock van Buggenhout probeert een aanval i zetten (vh) organiseert °{ia)de van een doelverdediger die zijn muurt K.A.V.D. heeft zich door het sterke Ka pellen niet zo maar in de hoek laten drummen. De Antwerpenaars hebben het overigens veel moeilijker gehad met de paarsblauwe spelkonceptie dan alge meen was verwacht. Aan de Dendermonding geloofde vooraf niemand in een winstpunt, oefenmees ter Toon Pfaf gaf zich echter niet zo maar gewonnen. Voor de gelegenheid ging hij de taktische toer op, een sys teem waarmee hij o.m. een paar weken geleden ook Vigor Wuitens op afstand hield. Toons principe bestonderin om de mid denlinie zoveel mogelijk te bevolken en daar de opponent op te vangen. Op die manier zou de defensie minder zwaar onder druk komen te staan, aldus zijn redenering. De thuisploeg had zich aan dit soort opstelling niet verwacht en kreeg het dan ook ontzettend moeilijk om zich te manifesteren. KAVD hield enkel de Pool Wygonik in de spits. Hij moest daar maar alleen zijn plan trekken, voorwaar geen gemakkelijke klus, al slaagde hij er aardig in om de plaatselijke verdedigers aan de praat te houden. Het is waar schijnlijk dat KAVD nu meer dit principe gaat huldigen. Voor wie dan in de spits evolueert is het ontzettend moeilijk om zich door te zetten. 'Kapellen was de betere ploeg, maar da: wisten we vooraf, geeft Pfaff ruiterlijk toe. Het was daarom dat ik andere troe ven heb uitgespeeld. Je kon toch niet verwachten dat ik de spelers zomaai hun zin had laten doen. Offensief van leer trekken en al te weinig aandachl aan de defensie besteden, riskeerde dubbel en dik te worden afgestraft. Een paar keer zijn we niet ongevaarlijk geweest. Zo was er bijvoorbeeld een poging van Marc Van de Perre die niet ver van de doellijn strandde. Ook Geefl Van Roy haalde eens ferm uit. Daarte genover staat dat Kurt Van Meirvennf een paar attente tussenkomsten deed Hij was zelfzeker en heeft een belangrij ke bijdrage geleverd om dit onverwachi punt binnen te rijven'. Al gaat KAVD niet vooruit in de rang schikking, het is allicht een goede zaak geworden. Spijtig dat de naaste konkur renten zich ook niet volledig lieten doen E.G

De Voorpost | 1990 | | pagina 18