YD bouwt Niet zo moeilijk SK Lebbeke heeft (beste junioreslichting jin jaren Ontregeld door kwetsuren Toch niet zonder moeite Het degradatiespook loert Tongeren - Eendracht Aalst 0-2 Kamillekes Aalst - Lommei 4-1 Moeskroen - Eendracht Zele 2-0 Schoonaarde - Oordegem 1-2 De Voorpost - 7.12.1990 -19 'EXTIEIBEOI VOETBAL ir wordt flink gebouwd binnen de ak- immodatie van KAVDendermonde. Op iet A-terrein langs de Grembergse itzandsteenweg is de ruwbouw van :n nieuw sanitair komplex bijna vol tooid. De verwachting is dat het gebouw ;n maart in gebruik zal kunnen geno men worden. Intussen wordt er ook gewerkt op het B-terrein. Een deel van de nieuwe ak- kommodatie werd er vorig weekeinde in gebruik genomen. Het betreft de twee kleedkamers, een ruimte voor de scheidsrechter en een zaaltje waarbij in kleine kring bijeenkomsten kunnen ge houden worden. Er drong zich een ingrijpende vernieu wing op», zegt voorzitter Jef Nijs. «De kleedkamers waren net als die op het A-terrein niet meer van deze tijd. Ze leken meer op een hok en bovendien konden ze nog moeilijk worden ver warmd met de bestaande installatie. De nieuwe akkokmodatie die inmiddels werd opgetrokken betreft maar een deel van de planning. In het voorjaar zullen de bouwwerken worden verdergezet. Het komplex voorziet in vier kleedka mers en een nieuwe kantine. Op het B-terrein heerst een drukke be drijvigheid. Alle jeugdploegen trainen daar en bovendien worden er alle jeugd wedstrijden gespeeld. De groeiende be langstelling van de jeugd voor KAVD verplicht ons om initiatieven te nemen. We kunnen thans ook gebruik maken van een veld dat zich achter het B-ter rein situeert. Officiële wedstrijden kun nen daar niet gespeeld worden, vermits de afmetingen net iets te beperkt zijn. De bedoeling is om naast het huidige B-terrein gronden in te nemen om er nog een terrein aan te leggen. Indien het ooit zo ver kan komen, dan kan de akkommodatie in de wijk De Dammen overgelaten worden. Momenteel zitten we te verspreid en dat kost te veel geld. Het zal financieel voordeliger zijn om het allemaal te cen traliseren. De omgeving van het huidige B-terrein lijkt geschikt voor sportak- kommodatie. Het is in en uit het cen trum en dus makkelijk bereikbaar. Twee naast elkaar liggende terreinen maakt het makkelijker om wedstrijden en vooral tomooien te organiseren.» KAV Dendermonde levert momenteel veel inspanningen ten gunste van de jeugd. Een belangrijk voordeel op sport ief vlak is dat een aantal jeugdploegen uitkomen in provinciale reeksen, vorige jaren toen KAVD nog een eersteprovin- cialer was, speelden de jeugdploegen in de gewestelijke reeksen. (e.g.) Voetbal. KA.V.D. heeft op het B-terrein de installaties vernieuwd. Tegen het voorjaar wordt allicht ook de nieuwe akkommodatie van het A-terrein ingehuldigd (foto Piet Hermans) Wie in Lebbeke als jonge voetballer kwa liteit aan boord heeft, krijgt zijn kans. Guy De Baere heeft oog voor de jeugd. Zeven juniores behoren momenteel tot de basiskern Bart Tonnelier, Tom Man- jgelschots, Frank Van Ransbeeck, Jurgen Baert, Steven Trienpondt, Jurgen Triest en Robbie De Ridder. Zijn dit nu de zeven goudklompjes van SK Lebbeke «Er zijn nog jongeren onderweg, zegt juniorestrainer Ludo Pissens. SK Lebbe ke verenigde in het verleden vaak een flinke jeugd maar niet altijd kreeg zij de kans om zich te openbaren toen de tijd hiervoor aanbrak. Nu liggen de zaken anders. Trouwens, de bewijzen zijn er. Wie de eerste ploeg volgt ziet telkens een stel jongeren aan het werk. Ik ken de huidige lichting sedert jaren. Eerst was ik hun trainer toen zij knaap waren, vervolgens heb ik hen twee jaar als scholier onder handen gehad. Met hen ben ik ook «junior» geworden. Voordeel is dat je niet enkel hun aanleg kent, maar ook hun ingesteldheid. Op dat vlak kan ik een gunstig rapoprt voorleggen. Op ergens een uitzondering na, weet iedereen zich degelijk te verzorgen en voor te bereiden op de wedstrijd. Ik meen niet te weten dat iemand de avond voor de match zijn tijd doorbrengt in donkerbruine, rokerige kroegjes, wat geen onbelangrijke vaststelling is. Wie daar op jongere leeftijd al toe geneigd is, zal het op sportief vlak nergens brengen. In deze kompetitie werden al degelijke prestaties geleverd. We volgen de leider op twee punten. Zonder moeite hadden we de reeks afgetekend kunnen aanvoe ren. Hier wijs ik met de vinger naar Guy De Baere die mij als trainer van de eerste ploeg de beste juniores afsnoept. Ik voeg dit toe als kanttekening, want eigenlijk stemt het mij gelukkig wan neer ik de zondagnamiddag die jonge ren in de basis aan het weric zie. Het is een bekend verhaaltje dat de jeugd de toekomst vormt. De sportieve leiding van SK Lebbeke weet welk vlees er in de kuip steekt. Ik meen dat het om kwaliteit gaat van de bovenste plank, en kwaliteit mag je nooit verloren laten gaan.» (e-g.) VW Hamme-Leest 3-1. Vergeylen, die alweer scoorde, opnieuw in de aanval (vh) Eendracht blijft het goed doen. Met een 7 op 8 kan men de jongste weken gewagen van een onverwachte come back, alhoewel de wedstrijd tegen Ton geren niet als een echte maatstaf kan beschouwd worden. De Ambiorix-jon- gens waren nooit, maar dan ook nooit gevaarlijk voor de Eendrachtdefensie, zodat doelman De Schrijver een rustige avond beleefde. Aalst kon scoren op een zevental minu ten vóór de rust. Een doelpunt dat noch tans fel werd aangevochten in het plaat selijke kamp. Uit een vrijschop via Droe ven gingMandiangu in zijn klassieke stijl de hoogte in, de bal dwarrelde af tot bij Eeckhout en die schoot in een verwarde fase vóór het Tongerse doel binnen. Tongeren claimde een fout op de doel man, maar uit de videobeelden blijkt duidelijk dat Mandiangu gelijk met de doelman de hoogte inging en hem zeker niet uit balans bracht. Dit doelpunt was uiteraard een goede uitgangspositie om de tweede helft met volle vertrouwen aan te vatten en nadat Mandiangu, na een verrassende schijnbeweging, de tweede Aalsterse treffer kon plaatsen, zat Eendracht op rozen. Voor de neutrale kijker was het beslist geen grandioze wedstrijd. Tongeren liep er wat potig bij te voetballen en Een dracht wist na een 0-2 voorsprong, en met nog een half uur voor de boeg, de rest van de match volledig onder kontro- le te houden. uurt Kamillekes Aalst ging meteen in de aan val en de bezoekers mochten zich geluk kig achten dat de man in het zwart niet meteen de zwaarste sanktie nam na fout op Katleen Stevens. In de 15e minuut moest Brenda Van den Eeckhout zich even reppen na een mooi afstandschot van de Lommelse num mers. Myriam Van Slembroeck van haar kant probeerde in de 24e minuut de bezoe kende doelvrouw met een botsende bal op de korrel te nemen. Na mooie voor bereiding van Eva Wanderstein kon de zelfde Lommelse doelvrouw de bal in hoekschop verwerken. Even later schiet Myriam Van Slem broeck in de handen van de Lommelse goalie na knap voorbereidend werk van Katleen Stevens, Ann Scheerlinckx weet Katleen Stevens te vinden die rakelings overschiet in de 33e minuut. Tegen de gang van het spel in komt Lommei even voor affluiten op voor sprong. Els Leynen kan op de rand van buitenspel vertrekken en laat Brenda Van den Eeckhout geen kans. de koffie kregen we een nog meer gemotiveerde Kamillekesploeg te zien en na twee minuten spel hangen de bordjes gelijk. Katleen Stevens omspeelt de Lommelse verdediging, schiet bin nenkant paal en in de rebound tikt Myriam Van Slembroeck binnen. Twee minuten later komen de Aalsterse meisjes dan toch bijna op voorsprong na een knap afstandsschot van Ann Eeck- houdt, de keeper redt echter in extre mis. Uitstel van executie echter. De ver diende goal komt er via Myriam Van Slembroeck, die zich mooi vrij wist te spelen en de keeper met een lob ver schalkt. Bij een derde achtereenvolgende hoek schop tikt Ann Eeckhout met het hoofd tegen de netten, we spelen amper 13 minuten in de tweede helft en 3-1. Even krijgen we de indruk dat de Aalster se meisjes het spel terug uit handen gaven. Lommei geloofde opnieuw in eigen kunnen en dat resulteerde in een paar mooie kombinaties. Toch is het Katleen Stevens die de eind cijfers vastlegt na een mooie één-twee met Myriam Van Slembroeck (4-1). Met dit resultaat klimmen de Kamille kes naar de subtop in de klassering. Volgende zaterdag spelen ze tegen Stan dard Luik, een moeilijke verplaatsing maar met Kamillekes weet men nooit. Zaterdag 15 december van 18 tot 22 uur en zondag 16 december van 11.30 tot 18 uur, vijfde eetfestijn van voetbal- en kamavalvereniging De Kamillekes in de stadsmeisjesschool, Binnenstraat 157 te Aalst. (j.m. heyman) VW Hamme-Leest 3-1. De Leestse doelman Spinnael bracht redding in deze situatie (vh) VW Hamme-Leest 3-1. Een gestrekt schot van Van Der Stockt (vh) Het is de tricolores niet gelukt een punt te oogsten bij titelpretendent Moes kroen. Door deze nederlaag is meteen een einde gekomen aan de jongste zege reeks waardoor Eendracht even kon herademen. Deze achtste nederlaag was in hoofd zaak het werk van Olivier Dupont. De balvaardige spits van Moeskroen toonde zich een bestendig gevaar voor de Zeelse defensie en tekende voor de twee beslis sende doelpunten die het lot van de tricolores definitief bezegelden. «Ik heb terdege rekening gehouden met een mogelijk verliespunt, aldus Rudy Haleydt. Moeskroen is een uitstekend elftal dat zeker nog niet is uitgeteld voor de titel. Ik had stiekem op een punt Het verblijf in derde provinciale zal voor Juventus Schoonaarde wellicht niet van lange duur geweest zijn. Met een achter stand van zes punten, weliswaar ook een minder gespeelde match, op het voor laatst gerangschikte Kalken en Gijze- gem, is de kans op het behoud nu een stuk kleiner gewonlen. Bij Juventus lijkt men zich stilaan met de gang van zaken te verzoenen. «We zijn niet bedrijvig geweest op de voetbalbeurs, gewoon omdat we de fi nanciële middelen niet hadden en mo menteel ook niet hebben, zo simpel is de redenering, zegt sekretaris Oscar Beuckelare. Ik vraag mij af hoe andere ploegen dat allemaal voor mekaar bren gen. Wij doen het met eigen potentieel. Uit de resultaten blijkt dat we op dit ogenblik niet in staat zijn om met ande ren te wedijveren. Scoren is en blijft een zorgenkind. In eigen rangen is geen witte merel te vinden die besluitvaardig is. Eigenlijk zijn we in deze kompetitie nog nooit overhoop gespeeld. De drie recente wedstrijden verloren we telkens met een doelpunt verschil. We weten dus waar het schoentje wringt maar kunnen daar nu niets aan veranderen.» (e.g.) gehoopt. Dat zou een enorm sukses geweest zijn. We zijn echter door een sterkere tegenstander geklopt alhoewel er verzachtende omstandigheden gel den. Na een uitstekend halfuur waarin we ons minstens de evenknie toonden van onze tegenstander verloren we Filip Plaetinck wegens kwetsuur. Zijn ge dwongen aftocht noopte me tot enkele verschuivingen waardoor we vooral diepgang langs de flanken verloren. Toen de ingekomen Frank Van Den VW Hamme-Leest 3-1. Stalpaert in een mooie aktie (vh) Broeck op zijn beurt uitviel met een lieskwetsuur kwam Mare Palmaerts hem vervangen. Na de tweede West- vlaamse treffer was de kous af en was er geen terugkeer meer mogelijk. De groep heeft na de wedstrijd onmiddellijk in de positieve zin gereageerd. De spelers ma ken zich sterk om volgende zondag op nieuw met een overwinning uit te pak ken. Een ideale gelegenheid overigens nu Bergen zich meldt in de Elststraat.» De tricolores zullen het in deze belang rijke wedstrijd evenwel moeten stellen zonder Filip Plaetinck en Frank Van den Broeck. Eendrachttrainer Haleydt re kent er echter op dat Bony Kasanda uiteindelijk zijn debuut mag\ieren voor eigen publiek. De Zaïrees trainde vorige week duchtig mee en meldt zich wellicht fit. VH' Hamme-Leest 3-1. Hereman is erdoor en zal scoren (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19