Peuter komt om in brand Weekblad van Dender- Dunne- en Scheldestreek Jeugdhuis Terlinden houdt 13de KERST-IN voor wie met Kerstdag niet alleen wil zijn Aalst. Pers/conferentie karnaval. Er was heel wat belangstelling van de pers voor het Europees karnaval (a) 1&\U VRIJDAG 7 DECEMBER 1990 43e JAARGANG NR. 47 - 44 F Europa- karnaval in Aalst Aalst, de Keizerlijke stede stond vorige donderdag volop in de belangstel ling in Brussel waar in het Internationaal Perscentrum om en bij de 80 journalisten uit binnen- en buitenland bijeen waren om er te luisteren naar de Europese uitstraling van Aalst als karnavalstad. Professor Van Hove en burgemeester De Maght hielden er toespraken. Professor Van Hove is de voorzitter van het Nationaal Komitee van het Europees Jaar voor Toerisme. In dat kader worden er zoals men weet een dertigtal objektieven gesteld. In de eerste plaats het bevorderen van de grote interne markt zonder grenzen van 325 miljoen mensen. In de tweede plaats werd gedacht aan het stimuleren van de integre rende rol van het toerisme in het licht van het Europa van de burger. Een derde doelstelling van het Eu ropees Jaar van Toerisme was het onderstrepen van de ekonomische en sociale betekenis van de toeristi sche sektor in de Gemeenschap in naar Aalst reizen om er kennis te maken met het Aalsters karnaval, om hun karnaval voor te stellen en om er over karnaval te praten. Men verwacht alvast delegaties uit Nederland (Breda), Duitsland (Keulen), Denemarken (Kopenha gen), Frankrijk (Nice), Italië (Ve- netie en Viarèggio) en Duitsland kamavalist zonder meer een must. De volgende dag, zaterdag, gaan de festiviteiten verder. Er worden, door de verschillende delegaties die dag nog 2 tentoonstelling officieel geopend. De ene draagt als titel 'Karnaval, folklore en geschiedenis'. Deze biezonder hoogstaande tentoonstelling roept de historische achtergrond van kar naval op. Historische en autentieke waardevolle stukken en dokumen- ten worden hier tentoongesteld. De tentoonstelling gaat ook in op het kulturele aspekt rond karnavaleen aantal kreaties van Europese arties ten die werken rond het tema van karnavbal zullen hier eveneens kun- houdelijk. De originele aspekten, de evaluatie van de festiviteiten, de toeristisch- kommerciële impakt die de ver schillende karnavals hebben kun nen hier bievoorbeeld aan bod ko men. Zaterdag wordt afgesloten met de verkiezing van prins karnaval van Aalst 1991, waarbij Aalstenaars en buitenlandse delegaties de getuigen zullen zijn van een wervelende hoogstaande karnavalshow met op tredens en van Aalsterse karnava- listen en van de verschillende kan didaten. Deze typische Aalsterse karnavalavond wordt afgesloten met een prinsenbal dat andermaal een ware Europese ontmoeting zal zijn. De laatste dag van dat eerste week end omvat nog een paar toeristische rondleidingen en een feestelijke karnavallunch. Programma Het slot van dit Europees evene ment is de eigenlijke Aalsterse kar naval. De touroperator plande voor de toeristen een uitbundige drie daagse in het teken van Aalst karna val, een belevenis. Het programma ziet er uit als volgt Zaterdag 9 februari om 14.00 uur installatie van de gasten in het ho tel. Om 15.00 uur bezoek aan de verschillende karnavaltentoonstel- lingen. Om 21.00 uur deelname aan het Catharinisten karnavalbal in de Keizershallen. Zondag 10 februari om 10.00 uur toeristische rondleidingen. Om 15.00 uur bekijken van de Aalsterse karnavalstoet. Om 21.00 uur bele ven van het Aalsters stratenkarna- val in de straten en op de diverse foorpleinen in het stadscentrum. Maandag 11 februari om 10.00 uur toeristische rondleidingen of deel name aan het bejaardenkamaval. Om 15.00 uur vertrek naar huis. Het verdere kamavalprogramma ziet er uit als volgt Maandag 11 februari om 14.30 uur bezemdans door de Aalsterse Gilles op de Grote Markt. Om 15.00 uur ajuinworp op de Grote Markt met als eerste prijs de Gouden Ajuin. Om 15.00 uur de tweede editie van de karnavalstoet doorheen het stadscentrum. Om 20.00 uur prijs uitreiking aan de kamavalgroepen in de keizershallen. Om 21.00 uur start van een non stop kamavalam- biance in het stadscentrum. Dinsdag 12 februari om 9.00 uur bejaardenkamaval in de OCMW rustoorden van de stad. Om 15.00 uur optocht van de vermaarde Aal sterse Vuil Jeannetten. Om 22.00 uur verbranding van de vasten avondpop. Optocht van het Kultu- reel Centrum De Werf naar de gro te Markt en om 22.30 uur verbran ding van vastenavond 1991 en wel kom aan karnaval 1992. (JMH) Op Kerstdagnamiddag 25 december worden de deuren van Jeugdhuis Terlinden geopend voor allen die liever niet alleen, maar samen met anderen kerst willen vieren. Iedereen is van harte welkom vanaf 14.30 uur tot ongeveer 19.00 uur. Naast de traditionele pannekoek en (gratis) heen- en terugreis, koffie of pintje, aan ouderwets de- U vindt het Jeugdhuis via de aarden mokratische prijzen, is er tijd voor oprit langs de Sylvain Van der een praatje en vooral de kans om Guchtlaan (voor de kasteeloprit) wat amusement mee te pikken. zijstraat van de Boudewijnlaan. Wie er vorig jaar bij was zal onge- Op 24 december, na de nachtmis is twijfeld ook dit jaar zeker van de er de kerstreceptie in Jeugdhuis partij willen zijn! De toegang is ge- Terlinden. Er zal wijn en cake opge- heel gratis: voor wie zelf moeilijk diend worden, het Jeugdhuis kan bereiken, ver- Op oudejaarsnacht is er terug de zorgt ons Jeugdhuis een ophaal- spetterende fuif in Jeugdhuis Ter- dienst. Liefst van tevoren een af- linden. Het Jeugdhuis wordt ge spraak maken via Haeck Anke, tel. opend vanaf middernacht en gaat 053/21.73.08 of De Baere Wim, tel. door tot in de vroege urtjesü! 053/78.17.16 of bel naar het Jeugd- jm Heyman huis 053/77.75.93 voor een veilige Aan de Vooruitzichtstraat 39 te Aalst brak woensdagmiddag omstreeks 16.30 u. brand uit. Het was de buurvrouw Chris Haentjes die als eerste opmerkte dat er rookontwikkeling was. Toen ze buiten ging zag ze één vuurzee. Ze alarmeerde onmiddellijk de brandweer van Aalst. Volgens buren zouden er nog twee kinderen zich in het brandende huis bevinden. Acht brandweerlui drongen langs achter de woning binnen via het dak. Door de hevige rookontwikkeling en de uitslaande brand dienden ze met hun reddingsaktie te stoppen. Trappenzaal en plafond waren reeds ingestort- Tijdens de blussingswerken kwam de moeder Carmen De Backer, die sinds een drietal jaren gescheiden leeft van haar man, met het oudste dochtertje ter plaatse. Later kon de brandweer samen met dokter Stefaan Suykens van het ASZ-team de kinderkamer binnendrin gen maar alle hulp kwam echter te laat. Voor Stefanie (2 jaar) kon geen hulp meer baten. De moeder die nog probeerde om de woning binnen te dringen werd door brandweermannen weer buitengebracht en naar het ASZ-ziekenhuis gevoerd, vanwaar ze naar het Gentse UZ werd afgevoerd met koolstofintoxicatie. Daar is ze in een drukkamer met extra zuurstof geplaatst. JM Heyman Aalst. Perskonferentie karnaval. Burgemeester Annie De Maght overhandigde een relatiegeschenk aan de gasten (a) het algemeen en in de regionale ontwikkeling in het biezonder. In totaal werden 120 projekten inge diend. Hiervan werden er 9 betoe laagd door de Europese Kommis sie. Een daarvan was karnaval 91 'en tentoonstelling en een Europe- e tweedaagse in het teken van kar- laval Aalst. )it tema past ook in het jaartema an de Belgische Dienst voor Toe isme dat onder het motto 'België in eest' in 1991 propaganda wil voe- en voor ons land. lurgemeester De Maght schetste en kort overzicht van het Aalsters arnaval. In 1991 echter krijgt de aalsterse karnaval een Europese imensie. Vanuit verschillende lan en in Europa zullen delegaties (Mainz) Het programma dat men voor dit alles heeft uitgebouwd omvat in grote lijnen twee weekends van elk drie dagen. Het eerste loopt van vrijdag 25 ja nuari tot en met zondag 27 februari. Vrijdag wordt gestart let een grootst opgezet Breughelfeest. In de Werf wordt een tentoonstelling geopend 'Karnaval een Europees feest' is er het tema van. De verschillende deelnemende kamavalsteden stel len er op hun eigen manier, hun eigen karnaval voor. Ze zullen daar voor niet alleen fotomateriaal ge bruiken, maar bievoorbeeld ook dia's, videoopnamen, muziekgfrag- menten, kostuums, gadgets, enz... Deze tentoonstelling is voor elke ialst. Perskonferentie Karnaval. Odilon Mortier zingt een van de mooiste ialsterse kamavalliedjes (a) nen bewonderd worden. Wie een totaalbeeld van karnaval wil hebben moet beslist deze tentoonstelling aandoen. De laatste in de reeks tentoonstel lingen heet 'Aalst karnaval uitbun dige kreativiteit'. Hier kan men de wagenbouwers aan het werk zien. De bezoekers zullen zich ervan kunnen vergewissen dat het bouwen van een kamavalwa- gen, gaande van het samenstellen van het ontwerp, het aanwenden van verschillende technieken, het kleurrijk afwerken, enz. beslist geen eenvoudig karwei is. Om de Aal sterse karnaval echt te doorgronden is een bezoek aan deze tentoonstel ling onontbeerlijk. Groepen en scholen kunnen op voorhand een geleid bezoek aan een of meerdere tentoonstellingen aanvragen. Het spreekt vanzelf dat de tentoonstel lingen voor scholen kunnen op voorhand een geleid bezoek aan een of meerdere tentoonstellingen aanvragen. Het spreekt vanzelf dat de tentoonstellingen voor scholen bievoorbeeld van grote educatieve waarde zijn. Het programma van het eerste Europees weekend is niet beperkt tot een volksfeest en het openen van tentoonstellingen. Een belangrijk evenement is immers ook het groot symposium met als tema 'Bestaat er een Europees karna val?'. Het symposium, waarbij si- multaanvertaling is voorzien, laat de verschillende Europese delega ties toe de verschillende aspekten van hun eigen karnaval toe te lich ten, zowel organizatorisch als in-

De Voorpost | 1990 | | pagina 1