Tweede provinciale in het Aalsterse ~ÉJm- Derde provincialers in Erpe-Mere 1 Jong Lede eindelijk nog eens de volle buit Berlare verliest bij de leiders Sportlaureaten der stad Aalst Lc Jong Lede - Denderleeuw 1-0 20 - 7.12.1990 - De Voorpost VOETBAL fcutrifiori- anflTiRor* MUinwrt SK Aalst 1 Bambrugge 2 Allicht toch wel de verrassing van de veertiende speeldag in tweede provincia le C. Ook al was de nederlaag van Zotte- gem op het veld van Meerbeke even schrikken. Voorzitter Vermoesen en zijn team hadden er evenwel weet van dat Bambrugge zeer sterk gemotiveerd aan de start zou verschijnen. De ploeg had er vroeger al een erezaak van gemaakt om Aalst een thuisnederlaag toe te dienen. Dat dit tevens de eerste zou zijn maakte het voor Bambrugge nog mooier. Het sukses leek nu dubbel. Een korte terugblik maakt van Bam brugge zelfs een giant-killer. Zottegem behaalde slechts één punt, SK Aalst ver loor op eigen veld en ook Sint-Lievens- Houtem verloor tegen Racing. Bam brugge krijgt er meteen een sterke repu tatie mee. Het liep allemaal naar wens voor de thuisploeg en dit tijdens de eerste helft. Keymolen bracht kort voor het rustsignaal de lokalen op voorsprong na voorbereidend werk van Swinnen. Het doelpunt viel dus ideaal voor Aalst. Rond het uur werd Rik Eeckhoudt even wel in schietpositie gebracht en kwam Bambrugge verrassend op voorsprong. Voordien had Wijnendaele Bambrugge langszij gebracht. Bael werd in die perio de ook uitgesloten maar dat verhinderde Bambrugge niet om weer in de wedstrijd te komen. Aalst had dus nog een halfuur om aan die achterstand iets te doen maar Van Geert verijdelde nog enkele kansen van Piron en Cooman. Verder was de druk van Aalst te steriel om nog iets te realiseren. De verrassende thuis nederlaag was een feit. Voorzitter Ver moesen wil de zaak evenwel niet drama tiseren. Hij hoopt dat deze nederlaag zijn ploeg met beide voetjes weer eens op de grond plaatst. TK Meldert RC Wetteren De partij verliep inderdaad even even wichtig als de eindstand laat vermoeden. Libbrechts kreeg tweemaal de doelpaal in de weg. Voor de rust vielen dan toch nog twee doelpunten te noteren. In de slotfase verlengde Libbrecht een hoek schop in doel en even daarna stelde Buyts gelijk. De Langhe verzorgde de pass. Na de rust klom Wetteren zelfs op voor sprong. De Maeseneire scoorde en liet Meldert in een nederlaag geloven. Hier voor zou Crockaert echter een stokje steken zodat Meldert een verdiend ge lijkspel uit de brand wist te slepen. (nicolle) De jongste weken was Berlare bezig aan een opmerkelijke remonte in het klasse ment. Deze reeks werd op de veertiende speeldag echter abrupt afgebroken door Sint-Pauwels, de leider in de stand. Deze wedstrijd had iets van een revanche, want Berlare was er op eigen veld in geslaagd met zware 3-0 cijfers afstand te nemen van de aspirant-koplopers. Dé match zelf kende een spectaculair verloop, en een voor Berlare hoogst ongelukkige afloop: in de laatste minuut slaagde de thuis ploeg erin de zege te verzekeren. Brys- sinck bracht de gastheren in de eerste helft op voorsprong, terwijl Baeyens in de tweede periode de gelijkmaker in de net ten joeg. Opnieuw Bryssinck was het die vlak voor het affluiten een hoekschop binnenkopte. In het Berlare-kamp was men uiteraard ontgoocheld, maar men gaf er toch toe dat Sint-Pauwels tijdens de eerste helft de sterkste ploeg was. Na de pauze domineerde Berlare maar moest uiteindelijk toch de duimen leggen. Ber lare telt nu vier punten achterstand op de leiders en het zal niet makkelijk worden om daar wat aan te doen. Met onze beide andere streekploegen gaat het ondertussen minder goed: Overmere speelde thuis 0-0 gelijk tegen co-staart- ploeg Verrebroek en heeft acht punten. Hamme verloor met zware 4-1 cijfers op het veld van Wachtebeke, toch niet be paald een team dat een sterke indruk maakte de jongste weken, maar dat nu ineens met grof geschut uitpakte. Wachtebeke bevindt zich nu op dezelfde hoogte als Hamme, ergens halhveg in het klassement. Beide ploegen tellen dertien punten. (td.b.) Voetbal. De veteranen van SK Overmere speelden tegen die van E. Zele en verloren met 0-1. (mt) Gijzegem-Hofstade. De buren stonden deze keer tegenover mekaar. Morgen zijn zje weer beste vrienden (da) Mere-Terjoden. Kris De Saedeleer speelde alweer een degelijke wedstrijd tegen het gevreesde Terjoden (nic) Mere 2 Terjoden 1 Terjoden nam in de partij tegen Mere de beste start. Yvan Bambust wist echter de bezoekers af te stoppen. Van Den Drie- ssche zou de enge gevoelens evenwel doen verdwijnen na zijn openingstreffer. Terjoden kon meteen een lange achter volging inzetten. Kisela zou een kwartier voor inrukken Terjoden langszij bren gen maar Van Den Dricssche scoorde prompt tegen. Het doelpunt werd echter afgekeurd. Niet lang getreurd voor Mere want De Swaef scoorde nog in de slotfa- Erpe 0 Aaigem 2 Hekkesluiter Erpe lijkt nu stilaan ver oordeeld. Aaigem wist dankzij deze zege een vierde plaats in de klassering te bemachtigen. Erpe kreeg nochtans een uitstekende kans om vanop de straf schopstip te scoren. Geert Nijs verkeek evenwel de kans. Koen Bambust trof na rust wel tweemaal raak en zorgde voor een achtste seizoenzege. Het afwerker- sprobleem kwam duidelijk aan de op pervlakte in dit derby. Een probleem waar Aaigem voorlopig geen last van heeft maar Erpe wel tot over zijn oren. daal ingedrukt houden en zette Burst stevig onder druk. De lokale verdediging zweette water en bloed maar begaf niet. Als klap op de vuurpijl was het Burst dat scoorde. Raar maar waar. Peter De Langhe ontfutselde de bal aan een ver dediger en trok alleen op het Lebeekse doel af. Burst stelde precies toen zijn gevleide overwinning vast. Het was even schrikken maar zo kan voetbal nu een- en dele Ie b nu t ekfa triji aai maal zijn. Die twee puntjes worden doo Burst maar al te graag ingeschreveies" zodat men alweer wat vrijer kan adem en. Een overwinning doet ook dubbt deugd als die behaald wordt tegen ééi van de sterkste defensies uit de reeks Alweer een schoolvoorbeeld van de onjï berekenbaarheid van het voetbal. I - (nicolle Burst Lebeke Lebeke startte sterk en trok meteen ten aanval. Doelman Volkaert was evenwel bij de pinken. Burst liet niet begaan en antwoordde met enkele tegenacties. Eén van de mooiste spelfasen leidde meteen naar de openingstreffer. Perreman speelde de mooi door het centrum van die verdediging oprukkende Van Wese- mael en die besloot beheerst in de rechterhoek. Lebeke ging op zoek naar de gelijkmaker maar werd daarin raak gecounterd. Beide doelmannen dienden hun kunstjes te etaleren. Vele kansen dus in die eerste helft maar een 1-0 ruststand; lang niet slecht dus voor het op papier zwakkere Burst. De Lebeekse start na de koffie was weliswaar nog heviger. Dit leverde ook meteen sukses op langs Frank De Penne die met een schitterend afstandsschot Volkaert te grazen nam. Lebeke bleef nu het gaspe- Vrijdag 21 december om 20 u. heeft de 31e huldiging plaats van de sportlaurea ten van de Stad Aalst in het Kultureel Centrum De Werf. KANDIDAATSTELLINGEN 1. Competitiesport: Vereniging of ploeg Atletiek Veteranen Kon. Atletiekclub E. Aalst Balboogschieten Kon. Balboogm. St.-Servatius Aalst Bowling BC Alloo Aalst Kunstzwemmen Duet Cornelis-Philips Waterski Waterski Rac. Crocodile team Aalst Zaalvoetbal ZVC De Kluizen Erembodegem 2. Competitiesport: Individueel Atletiek Francois Cornelis van K.A.C. Eendr. Aalst Judo Trui Lanckriet van Judoklub Moorsel Taekwondo Patrick Beeckman van Yagi-Do Aalst Tennis Sabine Appelmans van Topspin T.C. Twirling Bianca De Cock van Blue Stars 3. Recreatiesport: Club - Organisatoren Jiu-Jitsu nel laa vreg leid ettc bm bel ezc et looi ilee natii Tijd De I In c loet Een om Jiu-Jitsuclub Yukio Tani Aalst Motortoerisme M.T.C. Cobra's Aalst Omnisport T.T. Kring Aalst Wandelsport W.S.V. De Kadees Aalst Oosterse Krijgskunsten Budo Aalst 4. Recreatiesport: Individueel Motortoerisme Patrick V.D. Abbeele van M.T.C. Cobra's Aalst Omnisport Dirk De Croock van K.Z. Neptunus Aali Wandelsport Odilon De Bruyn van W.S.V. Wetteren Wandelsport Gaston De Wolf van W.S.V. De Kadees Aalst Als thema van de avond koos men '<k Gel vrouw in de sport', gastsprekers zijl Ingrid Berghmans en de gewezen Aal sterse sportlaureaten. De presentatie in handen van Louis De Pelsmaecker. Tevens worden de trofeeën uitgered van de sportmaand en de interscholenfr portwedstrijden schooljaar 1989-1990. De toegang is gratis. Plaatsen kunnen enkel voorbehouden j worden na reservatie op de sportdienst (053-77.11.11 toestel 263) JM Heym| Dfloel de s 'If in Let gaa ges kor wei Mt stoi ke Voor Lede dus meteen de derde over winning van dit seizoen. Na twee degra datiejaren loopt het dus ook dit jaar niet zo lekker voor Lede in de eerste provin ciale. De ploeg heeft het nog steeds moeilijk om een vooraanstaande rol te spelen. De laatste thuisbeurten waren echter wel goede. Eerst werd het onaan tastbare Ronse in bedwang gehouden aan de Openveldstraat en nu ging Den derleeuw, een ploeg met een degelijke inhoud, voor de bijl. Lede mag dus niet mopperen. Bij de bezoekers ontbraken wel enkele pionnen maar dit nam niet weg dat de gasten nog over een meer dan behoorlijk team beschikten. Lede zou dit moeten kompenseren met inzet en karakter. Dit lukte ook want op die eigenschappen hebben de Ledenaars ze ker een patent. Dit heeft nu ook Dender leeuw aan den lijve ondervonden. Toch trachtte Denderleeuw de Ledenaars meteen naar de keel te grijpen. Doel man De Luyck verhinderde echter een vToege openingstreffer. Aan de overzijde was Malfroid ook verplicht het lucht ruim te verkiezen op poging van Labrove maar alles bleef voorjopig bij onschuldi ge pogingen. Op een knal van Metel- mann had Malfroid echter meer geluk. Het schot scheerde de paal zodat het onschuldige eraf leek. Lede wou duide lijk meer en ging gretig op zoek naar een eerste doelpunt. Het thuisentoesiasme werd echter getemperd door pogingen van Staels en Branckaert zodat de gast heren meer op behoud gingen spelen. De wedstrijd werd meteen minder aan trekkelijk en de blanco ruststand leek dan ook maar logisch. De tweede helft was van een heel ander gehalte. Alles werd nu veel aantrekkelij ker daar bij Lede en Denderleeuw aan de aanval werd gedacht. Heel wat doel kansen dus en dat is nu eenmaal de wens van alle rechtgeaarde voetbalsup porters. De Luyck kon zich meteen in de kijker spelen op een poging van Peer- linck. Het werd dus stilaan duidelijk dat Denderleeuw zou gaan scoren, temeer daar een schitterende knal van Moreels de dwarsligger scheerde. Toen vond Le de het welletjes en Malfroid kende veel geluk toen hij, met behulp van de paal, een schot van Metelmann kon verijde len. De Vuyst en Meysmans dan met een kans maar aan de overzijde was Peer- linck de man die de grootste bedreiging bracht. Met veel moeite wist Labrove de bal uit het doelvlak te weren. Impens mocht dan invallen en die begon schitte rend. Hij bestelde Davy Stroobants die vanuit een scherpe hoek mooi afrondde. Impens bleef assists rondstrooien. Zo bestelde hij Meysmans die met een ka nonbal bijna het bovenlichaam van doelman Malfroid ontwrichtte. De Den- derleeuwse goalie wist de bal evenwel tegen de dwarsligger te punchen. Den derleeuw probeerde nog het gelijke spel uit de brand te slepen, maar het heilige vuur was reeds lang uitgedoofd. Jong Lede: De Luyck, Baten, Eeckhoudt, De Cremer, Metelmann, Peter Meys mans, De Winne, De Vuyst, Wim Meys mans (60' Impens), Labroye, Stroo bants (88' Middernacht). Denderleeuw: Malfroid, De Bruyne, Staels, De Schrijver, Moreels, De Bruy ne, Peerlinck, Blanckaert, De Trover, Stadveldt, Ruysseveldt. (nicolle) Voetbal. De veteranen van Eendracht Zele wonnen tegen hun leeftijdsgenoten van SK Overmere met 0-1 (mt)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20