'Last van nervositeit Olsa gevaarlijke klip voor Hamme Strafschop van Carlier Herman Roels (Hofstade) algemeen kampioen Te zwaar verminkt Hnt-Gillis moet Appels laten voorgaan st Voetbal kalender vrMP© gierde provinciale E Rapide Lebbeke - Heldergem 1-0 uhb< W Hamme - Leest 3-1 Kampioenschappen Noyonverbon 1990 Voetbal uitslagen Lovendegem - SK Lebbeke 1-0 Selekties De Voorpost - 7.12.1990 - 21 VOETBAL Oefenmeester Daniel De Paepe is niet gerust in de trip naar Olsa Brakel. Het wordt volgens hem een bikkelharde opgave. Bovendien spelen bijkomende faktoren een rol. De Paepe zelf hierover: «Hulptrainer Maurits Blommaert heeft Brakel iedere thuismatch aan het werk gezien. Een en ander heeft te maken met het feit dat de ploeg die er te gast is, een week later onze tegenstrever is. Maurits kent Brakel als zijn broekzak en geeft er een gunstig rapport over. Philip Siau voert er het sportieve bewind. Hij is een persoonlijke vriend en iemand waar ik veel respekt voor heb. Langs de ene kant zou ik hem niet graag in het verlies spelen maar evenmin wens ik dat wij een uppercut inkasseren. We houden iedere week telefonisch kontakt, enkel dezer dagen gebeurde dat niet. Voor de gelegenheid heerst er een 'koude oorlog'. Na afloop van de match zal daar natuurlijk een einde aan komen, zoveel is zeker. Olsa speelt aan huis beresterk en puurde negen punten uit zes matchen. Puntenverlies werd enkel tegen Bomem en Kapellen geleden. Voor mij gaat het om een topper. Met een punt zal ik dik tevreden zijn. Hoe mijn ploeg er echt zal uitzien, wens ik in de gegeven omstandigheden niet prijs te geven. Brakelse kapers stonden vorige zondag op de kust. Erwin Van Houcke zal er zeker bij zijn. Een aantal jaren geleden haalde ik hem bij Brakel weg toen ik nog trainer in Evergem was. Ik hou het voorlopig bij veertien namen. De ploeg: De Pelsmaecker, D'Hondt, De Borger, Verbruggen, Heremans, Van Caelenberg, Vergeylen, Nardus, Van Houcke, Stalpaert, Van de Velde, De Paepe, Gabriels en Van Hemelrijck. (e-g-) Buggenhout-Oudegem 2-2. Rudy Verheyden wordt hier duidelijk foutief aangevallen maar zal kunnen doorgaan (vh) :ls heeft de leiding overgenomen Sint-Gillis, dat deze kop-positie voor :t eerst dit seizoen moet prijsgeven. De :g die verantwoordelijk is voor deze iderswissel is Letterhoutem, dat erin Sint-Gillis een punt afhandig te ;en. Een moeizaam veroverd punt, uwens. Appels won met de kleinste jfers van Smetlede, via een doelpunt Geldof op een stilstaande faze en eeft nu één puntje meer dan Sint-Gillis 24 tegen 23. Opstal ging verrassend mderuit tegen Wichelen, dia via Van der hitten op voorsprong kwam. Twee loka- en werden door de scheidsrechter wan- lelen gestuurd, wat tekenend was voor le bitterheid bij de thuisploeg. Opstal is iu terug te vinden op drie punten van eider Appels. Het heeft nog een wed- trijd tegoed en kan dus theoretisch aast Sint-Gillis terechtkomen. Moorsel i doo kPte Massemen met 3-1 en ook dat revei esu',aat ma8 verrassend genoemd wor- dem n eer eeks ie oi den. Massemen telt nu zestien punten, Moorsel tien. Opdorp deed het beter tegen Vlierzele. Twee goals van De Nutte waren voldoen de om de zege veiig te stellen. Opdorp werkte zich daarmee naast Massemen. Vlierzele bevindt zich op de voorlaatste plaats met vier schamele puntjes. Met Wieze liep het ook niet te best: het speelde 0-0 gelijk op het terrein van Erondegem. Wieze heeft vijftien punten en bekleedt daarmee de zevende plaats. Boonwijk legde thuis het loodje tegen Bavegem en moet deze ploeg nu voor zich in het klassement dulden - dertien punten tegen elf. Vooraan deed dus enkel Appels een uitstekende zaak: de beide andere titel kandidaten gingen al dan niet zwaar uit de bocht... (t.d.b.) Rapide Lebbeke blijft in de subtop post vatten. Het won van Heldergem dat tot vorige week mee de vierde plaats deelde, net voor de rust kwam Carlier tot sco ren. Hij benutte een penalty die werd toegekend nadat bezoeker Van Impe zich op een overtreding op Ringoot had laten betrappen. Rapide liet overigens tijdens de eerste helft een betere indruk. Invallerskeeper Gaudeus, die de ge kwetste Janssens verving, was niettemin vrij onzeker toen hij de bal niet steeds klemvast onder kontrole kreeg. Na min der dan tien minuten moest trainer Van den Bergh tot een wissel overgaan toen Gunther Matthijs gekwetst werd en Van Den Broeck zijn plaats innam. Het dient DUIVENSPORT gezegd dat deze ingreep geen invloed had op het verdere verloop van de wed strijd. Met een doelpunt voorsprong had Leb beke dus een voordelige uitgangspositie verworven om aan de tweede helft te beginnen. Toch waren het in die periode vooral de bezoekers die aan bod kwamen. De oorzaak daarvan lag bij de lokale mid denlinie die blijkbaar haar beste krach ten verspeeld had. Lebbeke verloor hier door aan spankracht maar kon de krap pe voorsprong behouden, niet het minst door de inbreng van een vaardige Benny Vercauteren. E.G. let was duidelijk de bedoeling van VW me om het bezoekende Leest zo nel mogelijk voor een voldongen feit te iaatsen. In een eerste dol kwartier regen de gasten niet eens de gelegen- ieid om op adem te komen. Hamme ette grof geschut in maar uit het over- londerend overwicht kwam slechts één loelpunt voort. Toen na één enkele lezoekende aanval de gelijkmaker op iet bord verscheen werden de lokalen foor de zenuwen overmand. Niemand bleek in staat om een degelijke kombi- natie op te zetten. Tijdens de rust predikte oefenmeester )e Paep dat het anders moest, n de tweede helft werd veel beter ge voetbald, al was het niet gemakkelijk om *n defensief georganiseerde opponent om de oren te slaan. Pas na een tweede D doelpunt vielen er gaten in de bezoeken de afweer en kon Hamme weer voluit gaan. Mits wat meeval had de score een stuk hoger kunnen liggen. 'We wisten welke principes Leest zou aankleven, zegt Peter Van Caelenberg. Vandaar dat we dadelijk een doelpunt wilden maken. We slaagden in dat opzet maar dat de gelijkmaker er zo snel, zeg maar onverwacht, op volgde was een lelijke streep door onze rekening. De bezoekers trokken een mannetje meer achteraan en het werd voor ons verdorie moeilijk om die afweer te slopen. Na de rust hebben we alle komplexen over boord gegooid, al moesten we tot het uiterste gaan om deze enthousiaste te genstander eronder te krijgen. Pas nadat we voorsprong hadden ver worven liep het als een fluitje van een cent met een logische en oververdiende zege als gevolg'. E.G. Gelet op de omstandigheden lag het niet in de lijn van de verwachtingen dat SK lebbeke bij Lovendegem enig punt zou gaan oogsten. Toch heeft het niet veel scheeld. Pas in het laatste kwartier •n de thuisploeg een voorsprong ver werven. 'Met zoveel onbeschikbare voetballers stonden we voor een vrijwel onmogelij ke opdracht, zegt speler-trainer Guy De Baere. Mag ik hier dadelijk aan toevoe gen dat ik tevreden ben over de verrich ting? De spelers, waarvan de helft junio- res, gaf ik een opdracht mee waarvan ik verwachtte dat ze bekwaam zouden zijn om die uit te voeren. Iedereen deed wat ik verlangde. Dat Lovendegem voortdu rend een voet meer in huis zou hebben, was algemeen verwacht. Onze principes bestonden erin om zo weinig mogelijk schade op te lopen. Halvelings werd daarbij op een beetje geluk gerekend. Toch werden we nooit écht in verlegen heid gebracht. De thuisploeg werkte af tegen honderd procent. Ze kreeg slechts één uitgespeelde kans. Naar het einde toe heerste in het lokale kamp zelfs paniek. Ik mag iedere speler gerust met een 'goed' krediteren. Ik hoop deze week een aantal basisspelers te rekupe- reren. Wellicht zullen Franky Van Heek, Chris Muysewinckel, Floris Verstraeten en mogelijk ook Mare Pringels paraat zijn om Melsele van repliek te dienen. E.G. Algemeen kampioen, meeste prijzen met oude, jaarlingen en jonge op alle vluchten: Herman Roels met 577 prij zen. Kampioen oude duiven, meeste prijzen bij de oude duiven: Cardon Cam. en Geert, Aalst (147 pr.). Vermelding: Herman Roels-Hofstade (157 pr.). Kampioen oude 1 2 3 Eerste kampioen: Van Nieuwenbergh Luc, Aalst met 34 prijzen. Tweede kam pioen Jansegers Leon, Mespelare met 23 prijzen. Vermelding: Cardon Cam. en Geert, Aalst (38 pr.) Van Cauter-Plas, Aalst (35 pr.), Roels Herman, Hofstade (33) en Van Tittelboom R., Erpe (24). Kampioen oude duiven 1 2 Meeste prijzen met de twee eerst afgege ven oude duiven. Eerste kampioen Van Tittelboom Raymond, Erpe met 20 prij zen. Tweede kampioen Camu Rene, Aalst met 12 prijzen. Opvolgers: De Wil de Remi, Aalst (17), Jansegers Leon, Mespelare (16) en Ruysbergh Remi, Schoonaarde (16). Vermelding: Cardon C. en Geert, Aalst (25 pr.), Roels Her man, Hofstade (24 pr.) Van Cauter-Plas Aalst (23 pr.) en Van Nieuwenbergh Luc, Aalst (23 pr.). Asduif: oude duiven Van Cauter-Plas, Aalst met 13 prijzen, coëff. 154,27%. Ringnummer 4898083/ 88. Kampioen jaarlingen Meeste prijzen met de jaarlingen kampi oen: Van Cauter-Plas, Aalst met 80 prij zen. Vermelding: Roels Herman, Hofstade met 104 prijzen. Cardon Camiel en Ge ert, Aalst (90 pr.). Kampioenen jaarlingen 1 2 3 Meeste prijzen met de drie eerst afgege ven jaarlingen. Eerste kampioen: Spaens Kamiel (28 pr.), tweede kampi oen: Bruylandt Leon en Herman, Lede (14 pr.). Vermelding: Van Cauter-Plas, Aalst (37 pr.), Roels Herman, Hofstade (35 pr.), Cardon Cam. Geert, Aalst (34 pr.), Andere vermeldingen: Van De Putte Roger, Lede (25). De Wilde Remi, Aalst (23 pr.). De Dijcker en zn., Schoon aarde (22), Jansegers Leon, Mespelare (21) en Borms Eddy, Aalst (18). Kampioenen jaarlingen 1 2 Meeste prijzen met de twee eerst afgege ven jaarlingen Eerste kampioen: De Wilde Remi, Aalst (20 pr.). Tweede kampioen: Govaert Andre (9 pr.). Vermelding: Van Cauter- Plas, Aalst (24 pr.), Roels Herman, Hof stade (22 pr.), Cardon C. en Geert, Aalst (21). Andere vermeldingen: Jansegers Leon, Mespelare (20), Spaens Kamiel, Aalst (18). Van De Putte Roger, Lede (18). De Dijc ker en zn., Schoonaarde (15), Camu Rene, Aalst. Borms Eddy, Aalst (10), Bruylandt L. en zn., Lede (10). Asduif jaarlingen Roels Herman, Hofstade met 14 prijzen. Ringnummer: 4884935/89- Kampioen jonge duiven. Meeste prijzen met de jonge kampioen: Van De Putte Roger, Lede met 112 prij zen. Opvolger: Borms Paul, Aalst (112 pr.). Kampioenen jonge duiven 1 2 3 Meeste prijzen met de drie eerst afgege ven duiven. Eerste kampioen: Van Bo ven Jozef, Wieze met 28 prijzen. Tweede kampioen: De Bruyn Octaaf, Aalst (22 pr.). Vermelding: Cardon Camiel en Ge ert, Aalst (29 pr.). Andere vermeldingen: Roels Herman, Hofstade (28), Ruys bergh Remi, Schoonaarde (26), Van Tit telboom Raymond, Erpe (24). Kampioen jonge duiven 1 2 Meeste prijzen met de twee eerst afgege ven jonge. Eerste kampioen: Ruysbergh Remi, Schoonaarde met 17 prijzen. Tweede kampioen Borms Paul, Aalst (12 pr). Vermelding: Cardon C. en G., Aalst 20 prijzen. Van Boven Jozef, Wieze (20 pr.), Van Tittelboom R., Erpe (17). Andere vermeldingen: Roels Herman, Hofstade (17), De Dijcker en zn., Schoonaarde (15), Van De Putte Roger, Lede (15), De Bruyn Octaaf, Aalst (14), Van Cauter- Plas, Aalst (12). Asduif jonge Roels Herman, Hofstade 2de Nationale Tongeren-E. Aalst 0-2 3de Nationale Moeskroen-E. Zele 2-0 Bevordering B VW Hamme-Leest 3-1 Kapellen-KAVD 0-0 1ste Provinciale Lovendegem-SK Lebbeke 1-0 SV G'bergen-Robur 2-0 Destelbergen-E.Meldert 2-0 Lede-Denderleeuw 1-0 2de Provinciale C TK Meldert-Wetteren 2-2 SK Beervelde-Baasrode 2-3 R.Lebbeke-Heldergem 1-0 SK Aalst-Bambrugge 1-2 3de Provinciale D Herzele-Kerksken 1-1 Erpe-Aaigem 0-2 )oggen-Hillegem 4-0 dere-Terjoden 2-1 Burst-Lebeke 2-1 3de Provinciale E Schellebelle-Edeboys 1-1 Buggenhout-Oudegem 2-2 Baardegem-Serskamp 5-0 Schoonaarde-Oordegem 1-2 Heikant-W.Moorsel 0-1 Gijzegem-Hofstade 0-1 C.Melle-SK Overmere 3-0 3de Provinciale F Grembergen-Eksaarde 1-0 Lutterzele-Tielrode 0-0 4de Provinciale D Ede-Erembodegem 1-2 FC Aalst-Edixvelde 3-0 4de Provinciale E S.Moorsel-Massemen 3-1 Letterh.-St.Gillis 1-1 E. Opstal-Wichelen 0-1 Sp.Appels-Smetlede 1-0 RS Opdorp-Mierzele 2-0 Westrem-Herdersem 2-2 Erondegem-Wieze 0-0 Boonwij k-Bavegem 0-1 4de Provinciale F Valentino's-Verrebroek n.m. Wachtebeke-VK Hamme 4-1 St.Pauwels-Berlare 2-1 met 13 prijzen. Ringnummer: 4863039/90. Kampioen duivinnen De Dijcker en zoon, Schoonaarde met 27 prijzen. Vermelding Roels Herman (39 prijzen). Kampioen duivinnen 1 2: Borms Ed dy, Aalst met 7 prijzen. Vermelding Van Der Cruyssen Patrick, Mespelare (4 pr.). Asduif: Roels Herman, Hofstade met 12 prijzen. Ringnummer: 4901816/88. Vierde klasse B KAV Dendermonde Alain Moens is geschorst maar Ma- rek Kusto keert terug. De ploeg: Van Meirvenne, Rijdant, Van de Graef, Jacobs, Van de Perre, Van Roy, Segers, Van Troos, Heir- man, Wygonic, Kusto (Van Nieuw- enhuyse, Van Der Stock, Cooreman of Goemare). Eerste provinciale SK Lebbeke M'Rabet werd deze week verlost uit een gipsverband. Koen Cooreman hervatte de groepstrainingen. De ploeg: Tonnelier, Van Langen- hove, Vermeulen, Peeleman, Van Heek, Verstraeten, Pringels, Eeck- haudt, Muysewinckel, De Baere, Van den Meersch (De Ridder, Els- kens, Moens) Robur Moerzeke Kris Ferket is geschorst. Dany Van Hauwermeiren komt in de plaats. De ploeg: Laureys, Pat Verhelst, Vercauteren, Van Bogaert, Van Den Eede, Dauwe, Ost, Benny Huyle- broeck, Van Moerzeke, Van Hau wermeiren, Eddy Huylebroeck (Croeze, Hans Vereist, Van Hyfte). Tweede provinciale FC Baasrode De Cock vervangt Van Lancker op de bank. Michel en Ivan De Man zijn nog steeds gekwetst evenals Lijneel en Bart Van Hamme. De ploeg: Baert, Michiels, Van der Vreken, Verheyden, Gijssens, De Schrijver, De Decker, Van Dorpe, Kusto, Reid, Bancheri, D'Haen (De Smet, De Cock en Falat) RP Lebbeke Chris Janssens hervat de loopoefe-' ningen en zal weldra weer in het doelvlak postvatten. De ploeg: Gaudeus, Van de Velde, Heyvaert, Geert Matthijs, Van Den Broeck, Verheyden, Van Puyvelde, Van De Sompel, Carlier, Ringoot, Vercauteren (Nasser, Rogiers, Gun ther Matthijs). 2de Nationale E. Aalst-St. Leuven Hus 3de Nationale A E.Zele-Bergen Surkijn Bevordering B Olsa-VW Hamme Verbruggen KAVD-Vorselaar Redondo 1ste Provinciale Robur-Destelb. Verstraeten SK Lebbeke-Melsele Lievens E.Meldert-Lede Tsjoen 2de Provinciale C Heldergem-SK. Aalst Vervaeke Zottegem-R. Lebbeke Vandamme Baasrode-Laarne Keerstok Haaltert-TK Meldert De Greef Denderl.-Bambrugge Fierens 3de Provinciale D Hillegem-Mere Dossche E.Houtem-Doggen Deleye Aaigem-Winnik De Troyer Voorde-Erpe Delmotte Burst-Terjoden Van Damme 3de Provinciale E W.Moorsel-Gijzegem Boeykens Oordegem-Heikant De Bleser Buggenhout-Schoonaarde Maes Heusden-Oudegem Ketelaere Overmere-HO Kalken De Kocker Serskamp-C.Melle Teugels Edeboys-Baardeg. Vanderstylen Schellebelle-Hofstade Dewilde 3de Provinciale F Zelzate-Lutterzele De Smet St.Kruis-W.-Gremberg. Gautier 4de Provinciale D EcÜxvelde-Idegem Scheerlinck F„C Aalst-Eremb. Duynslager 4de Provinciale E Herdersem-Erondegem De Loose Smetlede-Opdorp Lesire Wichelen-Appels Gheerolfs St.Gillis-Opstal De Beelde Bavegem-S.Moorsel Boeykens Boonwijk-Wieze Vandenberghe 4de Provinciale F VK Hamme-St.Pauwels Vermeire SK Kalken-Valentino's Gelas Waasmunster-Berlare De Wilde

De Voorpost | 1990 | | pagina 21