HK Waasmunster begeeft opnieuw in de laatste minuten Matig Kosa Aalst Het gaat totaal fout Ajax Lebbeke kollektief sterk Handbalkalender Stevig Lokeren wint van Stenant HBC Dendermonde in de tweede helft i De Voorpost - 7.12.1990 - 23 HANDBAL 2e Nationale SOFTWARE - HARDWA COMPUTEBSUPP Tongeren 30 EV Aalst 14 Dat EV Aalst tweemaal na elkaar een dertiger moet inkasseren geeft duidelijk aan dat het fout gaat met de ploeg van voorzitter Van Eygem. Verlies tegen Eupen en Tongeren was weliswaar ingekalkuleerd maar de ma nier waarop doet heel wat vragen rijzen. Trainer-coach H. Trienpont staat mach teloos tegen deze evolutie aangezien zijn spelersgroep gewoonweg veel te smal is. Naast de gekwetsten Steemans en Van den Stock moest hij in Tongeren nu ook doelman Moens en R. Bayens missen -beiden gekwetst- en hetgeen nog restte van de spelerskem kon duidelijk geen vuist maken. Enkel gedurende de eerste 10' kon EV Aalst even aanklam pen (4-4) maar dan stortte het kaarten huisje in elkaar. Doelman Mertens, die in het begin van de tweede helft ontgoo cheld zijn plaats afstond aan de jonge Podevijn, waande zich in ee schiet- kraam want de Tongerse aanvallers kon den vrijwel ongehinderd vanop de 6-m lijn er 10-4 van maken na 20'. Met een 14-6 ruststand was het duidelijk. Ook in de tweede helft bleef de Aalsterse verde diging een echte zift en aanvallend slaagden de bezoekers er nauwelijks in kansen te creëren. Het werd 22-8 na 40' en 26-11 10' voor het einde. EV Aalst was, de eerste minuten niet te na gesproken, nooit in de wedstrijd geweest. EV Aalst: Mertens, Podevijn, De Troch 3, Van den Borght 4, B. Arijs, K. Bomon 1, De Ketelbutter 4, M. Bayens, Welle- kens, Van Eygem, Trienpont 2. Beloften: Tongeren 16 EV Aalst 5 De Aalsterse beloften, zonder één enke le wisselspeler, konden de schade nog beperken in de eerste helft (rust 8-4), maar scoorden nog amper één doelpunt in het tweede wedstrijdgedeelte. EV Aalst: Podevijn, Bosman, P. Van den Borght, T. Wellekens, Van Eygem 1, Steenhaut, Trienpont 4. Handbal. Bart Van Ransbeeck 'dirigeerde'Ajax Lebbeke naar een knappe zege in Hoei (eva) Heren le Nationale HK Waasmunster 13 Olse Merksem 16 HK Waasmunster speelde weer een knappe wedstrijd tegen het "professio neel" Olse Merksem maar opnieuw bracht dat geen puntenwinst omdat HKW nog maar eens moest afhaken tijdens het wedstrijdslot. Wij gingen dan ook eens ten rade bij trainer-coach Eddy De Vlieger: "De afspraken bij het begin van het seizoen blijven nog altijd geres- pekteerd. Om ons te redden dient er gewonnen tegen de drie andere stijgers Eynatten, Montegnée en Hechtel. Inder daad, wij hebben reeds enkele malen de kans gehad onverwachte punten te sprokkelen, op Kortrijk en thuis tegen Evere en Merksem. Meteen ziet het er naar uit dat de kloof met de sub-top toch niet zo groot is als verwacht. HKW is duidelijk gegroeid in de kompetitie, er valt mijn spelers weinig te verwijten. Dat wij op de cruciale momenten begeven is met onze jonge ploeg niet abnormaal. Het ontbreken van een echte ervaren organisator laat zich dan voelen. De kompetitie duurt nog lang, HKW zit in de goede richting." Ergens kunnen wij de HKW-trainer bij treden maar voor de supporters komt het duidelijk hard aan dat hun ploeg steeds dat tikkeltje zelfbeheersing mist om een knappe prestatie positief af te ronden. Zaterdag tegen Merksem was de Pool Goliat de grote - letterlijk - strui kelblok voor de Oostvlamingen. Zijn imponerend optreden maakte het de HKW-aanvallers echt moeilijk al werd op de 7-m worpen na minder "gemist" dan kon verwacht worden. In de eerste helft deed W. De Graeve zeker niet onder voor zijn overbuur -een Olympische me daille-winnaar - want het duurde tot de 13e minuut vooraleer Merksem zijn eerste veldgoal lukte (2-2). Waasmun sters balverlies en risico-passen zorgden even voor 3-6 maar Agneessens en De Bode maakten de kloof opnieuw dicht. Rust 6-7. Ook na de rust kreeg Merksem geen vat op de goed georganiseerde HKW-defen- sie en W Roels zorgde voor 10-11 na 42'. Beide doelmannen bleven schitterend presteren en 11' voor het einde kwam HKW op voorsprong via een snelle kom- binatie tussen Vermeulen en De Groote - 17-jarigen!) - en Agneessens (12-11). Goliat kreeg toen 2' straftijd voor protest maar in overval kon HKW niet scoren. Integendeel, het was Merksem dat op nieuw voorsprong nam (12-13). Agneessens zorgde nog voor 13-13 met de laatste HKW-treffer 7' voor het einde maar dan ging het fout bij HKW dat aanvallend toch iets te weinig zijn hoekspelers in het spel betrekt. Goliat stopte in het wedstrijdslot nog enkele open doelkansen en o.a. een "bleke" Orlowski zorgde voor een 13-16 over winning voor de bezoekers. HK Waasmunster: Van Renterghem, De Graeve W., T. De Graeve, De Groote, De Clercq, Desseaux, Luypaert 2, Ver meulen 1, Roels 4, Borgers 1, Agnees sens 3, De Bode 2. Beloften: HK Waasmunster 11 Merksem 13 Olse Merksem mocht van de gelegen- heidsscheidsrechter er met een te grove borstel doorgaan wat resulteerde in min of meer ernstige kwetsuren voor De Meerschman, Goossens, Desseaux en Sanders. Toch hield HKW gelijke tred tot 10-10 8' voor het einde maar twee 7-m worpen werden gemist en Merksem kon uitmaken met 11-13. HK Waasmunster: Desseaux, Maes, De Groote 7, Goossens, De Vlieger 1, Wil- laerts 1, Sanders, De Clercq, De Meerschman 1, Verhelst 1, C. Desseaux. EVA Hoei 16 Ajax Lebbeke 24 Op geen enkel ogenblik zag het er naar uit dat de thuisploeg een collectief sterk Ajax ook maar kon bedreigen. Met een goed organiserende Bart Van Ransbeeck en met doelman D. De Bruyn als be trouwbaar sluitstuk nam Ajax onmiddel lijk het roer in handen. De Man en Verlinden zorgden direkt voor een 0-2 voorsprong en een dominerend Ajax, waarbij ook de tegenaanval erg goed funktioneerde, leidde na een kwartier met 3-7. In het tweede kwartier inkas- seerde de Lebbeekse goalie nog amper één tegentreffer en aan de rust was de wedstrijd gespeeld (4-11). Meteen konden de teugels wat gevierd worden in het tweede wedstrijdgedeelte. Alle bankzitters kregen ruim speelgele- genheid, deden het goed en via 5-13 na 36' leidde een rustig dominerend Ajax met 10-17 een kwartier voor het einde. De wedstrijd doofde toen stilletjes uit omdat Ajax gewoonweg te sterk was voor de thuisploeg (13-22 6' voor het einde) en in de slotfase mocht de 17-jarige debutant B. Van den Borre even opko men. Meteen houdt Ajax voeling met de top van het klassement zodat het vervolg van deze lange kompetitie nog heel wat perspektieven biedt voor de Lebbeke- naars. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 1, Vlassenroot 1, Cristiaens 3, Pultau 3, Verlinden 4, Bosman 2, De Man 4, Van Ransbeeck 3, Cleymans 3, Van den Borre. Beloften: Hoei 9 Ajax Lebbeke 12 Moet het nog gezegd, ook na een dozijn wedstrijden blijven de Ajax-beloftcn hun status van onverslagen leider bewaren. Het feit dat een gelegenheidsscheids- rechter van de thuisploeg het fluitje hanteerde, stoorde hen helemaal niet want via 1-3 na 10' stond er 3-6 op het scorebord. Het werd 3-10 10' na de rust en voor Ajax volstond het dan op "ralen- ti" te blijven spelen om een 12e over winning te boeken. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Van Ros sem, M. Vlassenroot 1, De Hauwere 2, Bosteels 3, Van den Borre 3, N. De Decker, Parmentier 2, De Bruyn, G. De Decker, Cleymans, A. De Man. HEREN le nationale Zat. 8/12 te 20 uur: Beyne-HK Waasmunster 2e nationale Zat. 8/12 te 20.15 u.: Ajax Lebbeke-ROC Flémalle Zat. 8/12 te 19-30 u.: SHCA Flémalie-EV Aalst 3e afdeling Zat. 8/12 te 20 uur: ITB Lokeren-J. Meiveren 4e afdeling Zat. 8/12 te 19-45 u.: HBC Dendermonde-Brabo Denderbelle Zat. 8/12 te 15 uur: P. Houtem-Robuco Buggenhout Provinciaal Reeks A Zat. 8/12 te 15-45 u.: Brabo Denderbelle 2-HBC Dendermonde 2 Zat. 8/12 te 16.30 u.: Rekkem-HK Waasmunster 3 Reeks B Zat. 8/12 te 18.15 u.: At. Temse-Gr. Bijgaarden 2 Zat. 8/12 te 17.15 u.: DB Woluwé-Robuco Buggenhout 2 Zat. 8/12 te 18.30 u.: Berlare-Merchtem 2 DAMES 3e afdeling Zat. 8/12 te 18.15 u.: Hudiko-Robuco Buggenhout JEUGDHANDBAL Miniemen Zat. 8/12 te 13 uur: Ajax Lebbeke-HK Waasmunster 2 Zond. 9/12 te 14 uur: Waasmunster 1-Robuco Buggenhout Zond. 9/12 te 17.40 u.: Squadra Lebbeke-Zwijnaarde Kadetten Zat. 8/12 te 14.15 u.: Ajax Lebbeke-Eeklo Zond. 9/12 te 15 uur: HK Waasmunster-Robuco Buggenhout Zat. 8/12 te 15 uur: Zwijnaarde-Lokeren EVA Provinciaal 3e afdeling Stenant 13 1TB Lokeren 15 Tegen het ervaren Stenant boekte Loke ren een 13-15 overwinning die aangeeft dat de ploeg van trainer-coach J. Prin- cen tot het puik van derde afdeling behoort. Jammer dat de te herspelen wedstrijd tegen topfavoriet Kiewit op 29 december zal dienen gespeeld want Lokeren kan dan geen beroep doen op doelman Van Vaerenbergh en L. Van Cauwenberghe, of hoe een kompetitie kan vervalst worden als de reglementen geïnterpreteerd worden door de bevoeg de instanties. In ieder geval daaraan dacht men zondag niet bij Lokeren, men was duidelijk tevreden met het resultaat behaald tegen Stenant. In de eerste helft had Lokeren het nochtans moeilijk om de sterke defensie van de thuisploeg te verschalken maar ook doelman Van Vaerenbergh kon rekenen op een stevige verdedigingsmuur zodat na 16' de score amper 3-1 aanwees. Van Hille, met drie treffers in de eerste helft, zorgde niette min voor een 6-5 ruststand en ondertus sen had ITB duidelijk aan vertrouwen gewonnen. In de tweede helft kon een zeer efficiënt afwerkende H. De Smedt dan meer in het spel worden betrokken en er waren 42' gespeeld als Lokeren voor het eerst ging leiden (8-9). De ploeg bleef bijzon der verstandig en gemotiveerd akteren en P. Verguit zorgde voor 10-12 10' voor het einde. Zelfs als tijdens de laatste 2' Lokeren in ondertal diende te spelen kreeg Stenant geen greep op het collec tief sterke ITB dat in die periode zijn 13-15 voorsprong kon veilig stellen, 13- 15 voorsprong die er gekomen was via drie opeenvolgende treffers van De Smedt en een weer bijzonder attente doelman Van Vaerenbergh. ITB Lokeren: Van Vaerenbergh, Baert, Asaert, Verhofstadt 1, Bocklandt 1, Ver guit 3, De Smedt 5, Van Cauwenberghe 1, De Pauw, Van Hille 3, Zaman 1, Van den Berglie. Reserven: Stenant 17 ITB Lokeren 16 Dank zij een efficiënte Van den Berghe (12x!) beleefde men een bijzonder spannend wedstrijdeinde waarin Loke ren een 10-7 ruststand ophaalde (14-14 8' voor het einde). Op de valreep kon Stenant toch nog winnen met het klein ste verschil. ITB Lokeren: Baert, Van Vaerenbergh, Van den Berghe 12, Jamei, Aerts, Van Driessche 2, Scheir, Van den Bossche, Lenaerts 1, De Bondt 1, Mouton, Pic- quer. 4e Afdeling Middelkerke 12 HBC Dendermonde 21 Met een overtuigende overwinning in Middelkerke heeft HBC Dendermonde zijn derde plaats in de rangschikking veilig gesteld. In de eerste helft zag het er nochtans niet zo rooskleurig uit voor de Denderzonen die bestendig hun of fensieve intenties zagen teniet i door een knappe Westvlaamse doelman. De thuisploeg daarentegen scoorde wel en meteen werd HBC op achtervolgen aangewezen. Na 10' stond er 4-3 op het scorebord en het werd zelfs 7-5 10' voor Fusten. J. De Mayer en P. Impens kon den dan toch de talrijke Dendermondse doelkansen verzilveren zodat aan de rust de ploegen opnieuw gelijk stonden (9-9). In de tweede helft kon Middelker ke nog een tiental minuten min of meer aanklampen (10-14) maar dan was het al duidelijk dat zij niet opgewassen wa ren tegen een nu wel efficiënt afwerkend HBC. De Mayer maar ook een verrassen de P. De Swaef zorgden voor 11-18 10' voor het einde en met een 12-21 eindre sultaat had de na de rust ingekomen doelman J. Claessens amper drie doel punten geïnkasseerd. Coach Eddy Van Geel had tijdens het wedstrijdeinde vol doende ruimte om speelgelegenheid te geven aan iedereen. Kosa Aalst 17 DB Woluwé 14 Het blijft dit seizoen verrassend moeilijk voor Kosa Aalst. De ploeg draait duidelijk vierkant en zelfs tegen minder gereno- meerde tegenstanders zoals Woluwé kan Aalst nauwelijks overtuigen. Zater dag waren het zowaar de gemotiveerde bezoekers, die over geen wisselspeler beschikten, die gingen leiden met 0-2 vooraleer Kosa, langs Van Malderen en Bomon, kon gelijkstellen. En na het eerste kwartier leidde Woluwé makke lijk met 3-4 en het duurde tot de 27e minuut vooraleer de thuisploeg voor het eerst op voorsprong geraakte. Via 5-6 werd het 8-6 aan de rust. Gelukkig voor de thuisploeg konden Bo mon en R. Van Herreweghe vlug de twijfels wegvegen na de rust (10-6) en wanneer het 14-10 was geworden 10' voor het einde, maakte R. De Doncker de zaak rond met twee opeenvolgende treffers. Via 16-10 kwamen dan de toch wel weinig overtuigende 17-14 cijfers op het scorebord. P. Gent 2 21 Brabo Denderbelle 2 23 Na de knappe wedstrijd tegen leider Kortrijk 3 won Brabo nu ook in Gent en meteen kreeg men de bevestiging van de eigen mogelijkheden. Zonder wisselspe lers kondigde de verplaatsing naar Gent zich nochtans moeilijk aan maar een bijzonder vlotte start nam onmiddellijk alle twijfels weg. Langs Van Goethem en Guns leidde Brabo na 10' met 1-6 en die voorsprong verdedigde Brabo met hand en tand. Aan de rust had Gent drie doelpunten van de achterstand opgehaald (11-14). In het HBC Dendermonde: Coppens, Claes sens, P. De Swaef 4, De Mayer 9, Van Steen, Merckx 4, Impens 3, Van Lier, Van Beveren 1, Hoorelbeke. begin van de tweede helft kreeg Dender belle het nog even warm wanneer de thuisploeg naderde tot op één doelpunt (16-17 in de 45e minuut) maar collec tief sterk en een vertrouwen gevende doelman Uyttersprot, zorgde opnieuw voor een vier-doelpunten voorsprong 10' voor het einde (16-20). Meteen was het pleit beslecht in een wedstrijd waar in Brabo vriend en tegenstander ver baasde. Kortrijk 3 31 HBC Dendermonde 11 Alhoewel Dendermonde nu niet bepaald met een zwakke samenstelling naar Kortrijk was gegaan maakten zij hele maal geen kans tegen een uiterst sterke thuisploeg. Reeds na 10' leidde de thuis ploeg met 7-1 en een verbaasd HBC werd zelfs op 11 -1 geplaatst vooraleer de Westvlamingen wat gas terugnamen. Zo werd de rust bereikt met een 15-6 score. Ook in het eerste gedeelte van de tweede helft liet Kortrijk duidelijk blijken de topfavoriet te zijn in de reeks want na 45' prijkte er 25-5 op het scorebord. Robuco Buggenhout 2 15 Gr. Bijgaarden 2 27 Gr. Bijgaarden dat met de opstelling van fanion-speler Brunaert - 7 doelpun ten- over een "surplus" beschikte, toonde zich sterker dan een verdien stelijke thuisploeg waarin trainer G. De Vuyst ook tekende met 7 treffers. Zowat 10' hield Robuco stand (3-4) maar daar na kwam de grotere trefkracht van de bezoekers ook op het scorebord tot uit ing. Via 5-8 na 21werd het 6-11 aan de rust. In het begin van de tweede helft stond er dan geen maat op het aanvals- geweld van de bezoekers dat slechts luwde na 42' (9-18). Via 13-22 bereikte men dan de 15-27 eindcijfers. Bij Robuco betreurt men enkel de hou ding van de jonge, belovende Michiels die zich ging aankleden en hierdoor blijk gaf van een zwakke mentale inge steldheid die men niet had verwacht van deze belofte. Robuco Buggenhout: De Baerdemae- ker, St. Mannaert, Scholliers 4, Pieters, Michiels 2, Van Damme 1, De Vuyst 7, De Smedt, Verbestel, J. Van Eyck.

De Voorpost | 1990 | | pagina 23