M Met dank aan Ferrariu Eerste nederlaag voor Wetteren Meer tegenstand dan verwacht Thunderballs lijdt eerste nederlaag van het seizoen Moderna Lebbeke wint derby tegen Oudegem Volleybal kalender Bezoekers in een slechte dag 24 - 7.12.1990 - De Voorpost VOLLEYBAL Ereklasse Lennik 2 VC Zele 3 14-16, 9-15,15-4,15-6,14-16 Zele, (kt geen al te hoge verwachtingen over de verplaatsing naar het Pajotten- land had gesteld, kon opgelucht ademen na twee uur en een spannende laatste set. Pas dan werd de thuisploeg uit haar lijden verlost. Nochtans zag het er in de eerste set niet rooskleurig uit voor de Oostvlamingen want internationaal Johan Baetens bracht de thuisploeg op een 7-0 en 13-2 voorsprong. De gastheren vielen plotse ling stil en de thuisspelers hadden geen verhaal meer tegen de klasrijke aanval len van de Roemeen Ferrariu. Zele knaagde gestaag aan de achterstand en de gasten wonnen geholpen door het klungelige spel van de thuisploeg. Zele kreeg door de zege in de openings set vleugels. De bezoekers liepen in eerste instantie vrij vlot tot 1-10 uit. De Zeelse spelers konden niet verhelpen dat Lennik tot 8-13 terugkwam, maar een lome spelverdeling van de Span jaard Dios droeg niet ver genoeg om de Zeelse winst te bedreigen. Lennik besef te de ernst van de zaak. Zele werd een 9-0 achterstand aangesmeerd maar de gastheren vielen opnieuw stil. De lokale coach bracht nu Delfosse in en die bracht met drie aanvallen en een ace Lennik opnieuw in de wedstrijd. Tijdens de vierde set konden de Brabanders het laken naar zich toetrekken. Maar de vijfde set moest uitsluitsel brengen. Tij dens de tie-break kon Zele tot 5-9 uitlo pen. Lennik naderde met rasse schre den en bij 14-14 kon Zele op een schitte rende Ferrariu rekenen. Hij sloeg het Lennikblok aan flarden en hij nam ook het laatste punt voor zijn rekening. Len nik speelde als een provinciale ploeg en het leed zijn derde nederlaag van het Tweede provinciale Volleybal. De dames van Kangoeroes Aalst in aktie (da) Dames 2e Provinciale Derde provinciale Moderna Lebbeke 3 VC Oudegem 1 8-15,15-7,15-6,15-7 Tijdens de reservewedstrijd deed de ze ventienjarige Yves Verstrepen zijn de buut en er was een gunstige evolutie in zijn spelpeil waar te nemen. Moderna won de wedstrijd met 2-1 en met 15-13, 15-3 en 12-15 als setstanden. De Lebbeekse coach Rony Pieters had met een afwezige af te rekenen want Jan Pieters is met een handblessure weken buiten strijd. Gelukkig kon hij rekenen op Joris Verhulst die meteen in de basis zes startte. Bij de bezoekers ontbraken maar liefst drie basisspelers. In de eerste set was Lebbeke onherkenbaar. De thuisspelers speelden tegen zichzelf, ze konden geen tempo in hun spel brengen zodat de snelle aanvallen achterwege bleven en zodoende konden de gasten een effici ënt blok plaatsen. Daarbij kwam dan nog dat de thuisspelers slechts opslag beurten verzorgden zodat de lokale coach op de bank zat. Nagelbijtend moest hij toezien hoe zijn pupillen wer den afgeslacht. Lebbeke keek vrij vlug tegen een 3-1 achterstand aan. Via de opslagen van Erik De Smedt kon de thuisploeg nog milderen. Vanaf de start van de tweede herneming zag men een herboren Lebbeke aan het werk dat nu uitpakte met goedgerichte opslagen. Het uitstekend blokwerk van kapitein Yves Obus, die laat het ons zeggen, in de openingsset geen enkel blok of aanval lukte, stonden nu borg voor de winst van de tweede en ook de derde set. Tijdens de vierde set zag het er naar uit dat men hetzelfde spelbeeld van de eerste set zou krijgen wanneer Oudegem tot 0-4 kon uitlopen, maar een zwak Oudegem kon een ondermaats spelend Lebbeke niet bedreigen. Kort gezegd dit is een wed strijd om snel te vergeten, want als men bij Lebbeke zo een speelstijl aankleeft tijdens de 1/16 finale van de beker van Oost-Vlaanderen en dit tegen de derde landelijke, Sint-Amandsberg, dan vliegt Lebbeke er rapper uit dan ze zouden kunnen geloven. Als enige derde provin- cialer die overblijft in deze bekerkompe titie, hetgeen al een hele prestatie is, hoopt Moderna tegen deze Gentse ploeg een goede repliek te verzorgen hetgeen ze hun supporters verschuldigd zijn. Supporters, de wedstrijd heeft doorgang op zondag 9 december te 20 uur en dit in de Lebbeekse sporthal. Wetteren - Buggenhout 1-3 De verplaatsing die leider Buggenhout naar het ongeslagen Wetteren moest ondernemen is op een zege voor de bezoekers uitgedraaid. Wetteren dat nog niet verloren had, maar wel een paar wedstrijden minder had gespeeld was door coach Thienpondt als een gevaarlij ke uitstap opgetekend. Toch verliep het vlotter dan verwacht, enkel de derde set ging verloren. De coach oordeelde van na twee prima sets te wisselen, maar deze gok viel tegen. De eerste set liep Buggenhout vlot weg, 1-5 waarop Wetteren naar zijn eerste time-out greep, dan werd het 3-9 en weer vluchtte de thuis-coach in een time-out weg. Maar niets kon het knap pe spel van de bezoekers stuitten met vlot aanvalsspel van Breuckelaers, Al- brecht en Van Wambeke werd de set binnengehaald. 5-15. In de tweede set haalde Ann Van Caeckenberghe uit met een serie keiharde opslagen en Buggen hout zat meteen op rozen 0-6. Aan het net kon men rekenen op Nicole Cooreman en de thuisploeg liet veel te Dames 2e Provinciale vroeg de armen zakken zodat Buggen hout kon uitmaken met 7-15. En dan de derde set: Bugenhout werd op 5-3 ge speeld maar kwam terug 5-5. We kregen dan de wissels Van Bosbeke i.p.v. Breu- ckelaerts en Creyelman i.p.v. Coo reman. Wetteren liep nu uit naar 9-6 maar de bezoekers kwamen terug 9-9 en verwierven voorsprong 9-11 Dan ging Wetteren door 15-11. Setstand: 1-2. We kregen dan weer een prima start van Buggenhout in de vierde set met opsla gen van weer Ann Van Caeckenberghe en nu ook Erica Albrecht liep Bugenhout uit naar 0-8. Dan volgden weer een paar beste bezoekende aanvallen eerst Lilia- ne Breuckelaers en Lut Albrecht maar ook Ann Van Caeckenberghe en Miet Van Wambeke lieten nu Wetteren geen schijn van kans en maakten uit met 5-15 Ook te onderlijnen weer het su blieme spel van spelverdeelster Erica Albrecht. Goede leiding van ref Van Driessche. André St.-Laureins 3 Thunderballs Berlare 1 6-15,10-15,15-11,15-4,15-9 De leider van tweede provinciale heeft in het bijzijn van ruim tweehonderd toe schouwers de eerste nederlaag van het seizoen geleden. Toch liet niets na twee sets vermoeden dat Berlare in het Meet jesland tegen de muur zou lopen. Berla re toonde zich weliswaar een klasse sterker tijdens de eerste twee sets, maar een te overmoedig Thunderballs bracht een paar reserven op het terrein en zij Derde VIV Divisie Bl. Hoek Hamme 0 Melvoc Melsele 3 Blauwen Hoek speelde in de openings set aardig mee en ze konden tot 12-12 stand houden. Toch toonde leider Mel sele zich het kalmst in de eindfase. Eens de eerste set op zak was er aan de leiders geen houden meer aan en Melsele toon de zich een klasse sterker dan de erg verdienstelijke thuisploeg. Tweede VIV divisie dames Juvenes Zele 1 Gent 3 Zele leek tijdens de eerste set de goede weg te hebben ingeslagen want erg ver dienstelijk werd de eerste set binnenge haald. Om een onbegrijpelijke reden stuikten de Zeelse meisjes kompleet in elkaar en het was dan voor de bezoek sters nog maar een klein kunstje om een 1-3 eindstand op het bord te zetten. gevolg en daar nog bij dat de gasten gelanceerd bleken. Ook al kreeg Loke ren in de vierde set nog maar liefst acht matchballen in handen, het waren de bezoeksters die met de deelzege aan de haal gingen en een tie-break uit de brand sleepten. In deze beslissende sel ging het via 3-0 en 7-3 in het voordeel van de thuisploeg naar een 8-7 stand bij de kampwisseling. Nadien leidde Loke ren nog met 11-7 maar het was nog niet gedaan toen Drongen terugkwam tot 13-13. Het hoeft geen betoog dat men in de Lokerse aanhang heel blij was met deze in extremis weliswaar nog behaalde ze- Heren - tweede provinciaal Denderleeuw - Erembodegem 3-1 Erembodegem kende op zijn wedstrijd te Denderleeuw geen meeval en ook was de afwerking aan de mindere kant. Na enkele prima wedstrijden komt nu op dat vlak een tegenvaller. Alhoewel de wedstrijd te Denderleeuw een beste start kende voor de bezoekers was de pret er vlug af. De eerste set werd gewonnen met 10-15 en in deze periode kon het allemaal. Met een beste receptie en een dito aanval kon men de thuisploeg eer der gemakkelijk op afstand houden. Zo vlot het ging in de eerste zo slecht was het dan nadien in de overige sets. Men ging in de tweede set goed mee en klom vlug naar 4-9. Maar daarmee was het dan ook alles gezegd nadien vlotte het niet meer en de thuisploeg maakte uit 15-12. In de derde set ook meedraaien tot 11-11 en dan plots afhaken 15-11. In de vierde set kwam Erembodegem er niet meer aan te pas en Denderleeuw kon uitmaken met 15-6. De volgende wed strijd is dan op 15-12 wanneer Meerbeke op bezoek komt. André Berlare - Hamme 3-0 Hamme dat eerder als een zwakke te genstander werd aanzien, heeft te Berla re goed meegespeeld. Belangrijker nog om te vermelden is dat Hamme zowel in set één als in set twee telkens van bij het begin van de set op voorsprong kwam te staan maar nadien wel moest afhaken. In de eerste set ging het van 3-3 naar 3-6 en 7-8 en deze periode kwam bij de bezoekers Nancy Meert met enkele goe de smashes op het voorplan ook Carine De Clercq kwam aanvallend in de kijker lopen. Eens bij Berlare hier een tegenzet Volleybal. Leeuwerik Lede speelt een hoofdrol in derde provinciale (a) gevonden was kon men zelf het initiatief in handen nemen en oprukken naar 9-9 en 13-9- Dit met goede aanvallen van Martine Vandebosche en Veerle Van Cauteren. Hamme kon niet meer tegen- scoren zodat Berlare kon uitmaken 15- 9. In de tweede set liep Hamme eerste uit tot 3-7 maar Berlare kon met beste blokwerk van Kaat Bracke en prima- aanvallen van Greet De Block terugko men en voorsprong nemen. Bij Hamme werd Annick Peelman nog ingebracht, maar Berlare maakte uit met 15-8. In de derde set was het Berlare dat nu eerst op voorsprong kwam en met 8-3 de bezoe kers van zich afhield. Maar N. Meert en C. De Clercq zorgden bij Hamme weer voor de aansluiting 8-8. Bij Berlare waar Katja Gabriels werd ingebracht deed de ze jonge speelster het goed. Met knap opslagwerk werd uitgepakt en Veerle Van Cauteren en Kaat Bracke hielden verder Hamme buiten de wedstrijd. Berlare maakte uit met 15-8. André Aan de hand van vier grote tema 's geeft een 32 pagina 's tellende brochure een eenvou dige uitleg over het begrip 'Gemeenschap' en hoe de EEG tot stand is gekomen en gegroeid. De brochure is bestemd voor kin deren van 12 jaar. In hel Amnesty International Jaarboek van 1990 staan 138 landen vermeld waar de mensenrechten worden geschonden, waar arbeiders, boeren, studenten en intellektue- len gevangen zitten, gefolterd of vermoord worden. De banken en de internationale schulden- krisis is het tema van in 'Weekberichten van de Kredietbank aan de orde komt. Hel blijkt dat de geldelijke steun van de Wester se banken in een diep gat is gevallen en dal terugvorderingen geen of weinig sprake zal zijn. De vzw Toerisme Knokke-Heist zal met een selektie van de internationale fototen toonstelling 'Humorfoto' aanwezig zijn op de 'Biennale Internationale de 1'Image' in het Franse Nancy. Aan deze expo nemen 50 landen deel. Eerste provinciale dames Sigivok 2 Rumbac Waasm. 3 Waasmunster kreeg tegen een erg gemo tiveerde thuisploeg in de openingsset geen voet aan de grond, maar de Rum- bac-meisjes slaagden er wel in geduren de de tweede set hun tegenstander van hetzelfde laken een broek aan te sme ren. In de derde set kon Rumbac een 3-8 voorsprong versieren maar de gastvrou wen konden remonteren bij 8-8. Nadien werd het een spannend duel. Zij aan zij werd naar het einde van de set toege speeld maar de thuisploeg trok aan het langste einde. In de vierde set leek het of de gasten naar de nederlaag toegingen kregen meteen het deksel op de neus. Sint-Laureins zag dat er winst in zat en het schakelde van een 5-1 naar een 4-2 systeem over. Bij de thuisploeg lukte nu alles en een klaarblijkelijk aangeslagen bezoekende ploeg bleek niet meer in staat nog een vuist te maken. Tijdens de tiebreak werd de leider op een 8-2 ach terstand geplaatst bij de kampwisseling. De bezoekers konden deze achterstand bij 9-8 wel wegwerken maar dit was wel het laatste wapenfeit van Thunderballs. wanneer de thuisploeg een 10-4 voor sprong op het bord prikte, maar een fysiek sterker Waasmunster stelde orde op zaken, ook al was er bij een 14-15 stand de hulp nodig van een hyperventi lerende thuisspeelster om het winnend punt te kunnen scoren. Tijdens de laats te set en meteen ook de laatste draaide Waasmunster met een 5-8 voorsprong. Sigivok kon terugkomen bij een 11-11 gelijke stand maar dat was ook het laatste wapenfeit van de thuisploeg. Hoewel Rumbac de zege verdiende hing ditmaal deze zege aan een zijden draad je. Derde provinciale Real Testa Lokeren 3 Drongen 2 Tijdens de eerste twee sets speelde de thuisploeg de tegenstander van het kast je naar de muur. De bezoeksters waren onbestaande. De te gemakkelijke winst tijdens de beginfase was er misschien wel de oorzaak van dat de gastvrouwen het te gemakkelijk opnamen in de derde set. Verlies voor de thuisploeg was het Heren 8 december Eerste provinciale 19-30 Ninove-W Temse Tweede provinciale A 15.45 Thunderballs-Gent Tweede provinciale B 20.30 Denderleeuw-Kangoeroes Derde provinciale B 15 30 Deinze-Juvenes Zele 19.00 Wetteren-Real Testa 20.00 Drongen-VC Oudegem Dames 8 december Tweede provinciale 19.45 Madavoc-Sinda St.-Niklaas Derde provinciale A 18.45 Eeklo-VC Temse 15.30 Moerbeke-Real Testa Derde provinciale B (9/12) 15.00 Leeuwerik Lede-Vosselare Jeugd 8 december Jongens junioren 13.45 Thunderballs-Zottegem Meisjes kadetten 14.30 Madavoc Hamme-Watervliet 17.00 Scorpio-Erwetegem Meisjes scholieren 16.30 Madavoc-Sinda St.-Niklaas 17.00 Scorpio-Erwetegem Beker van Oost-Vlaanderen Heren 9 december 19.30 Thunderballs-Melsele 18.30 Steenhuize-VK Aalst 17.30 Blauwen Hoek-Gent 20.00 Moderna Lebb.-St.-Amands- bers Dames 9 december 19.30 VC Berlare-ATB St.-Niklaas 19.00 Real Testa-Juvenes Zele 20.00 VC Buggenhout-St.-Amands- berg 8 december 17.00 Erwetegem-VC Oudegem 18.00 Rumbac Waasm.-Sinda St.- N. Jeugdbeker Jongens kadetten 8 december 10.30 Juvenes-Oostakker 16.00 Thunderballs-Stekene Jongens scholieren 9 december 15.30 Maldegem-Juvenes Zele 13.00 Blauwen Hoek-Borsbeke 7 december 19.00 Denderwindeke-BI. Hoek Jongens junioren 9 december 10.00 Pardaf Kruibeke-Thunder- balls Meisjes scholieren 8 december 13-45 Thunderballs-Aalter 15.30 Geraardsbergen-VC Temse 9 december 17.00 Snuffel-VC Oudegem Meisjes junioren 8 december 16.00 VC Berlare-Maldegem i

De Voorpost | 1990 | | pagina 24