Partijdige leiding DVC Topfloor zwaar onderuit Winst voor Snuffel Grembergen Beste bezoekers W.A.S. kan het nog Berlare verliest topper Direkte konkurrent verslagen Motte winst De Voorpost - 7.12.1990 - 25 VOLLEYBAL Dames le Provinciale fr.'Mw TEL OJ 717. WAASMLWSTER I raatfra S'olleybal. De scholieren van Snuffel-Grembergen blijven ongeslagen in de heenronde (eva) olleybal. Snuffel Grembergen won in de lie-break tegen Scorpio Aaigem (eva) ames le Provinciale Met gemengde gevoelens werd door Kangoeroes aan deze wedstrijd begon nen. Ondanks de laatste verloren mat chen werd het toch een hoopgevend resultaat. Kangoeroes Aalst won deze belangrijke wedstrijd met 3-2 cijfers en dit nadat de plaatselijke klub met een droge 2-0 had gestaan. De bezoeksters van Steenhuize konden dan nog langszijkomen door een uitste kende derde en vierde set. Het is dan ook wel zo, dat de thuisploeg door de coach werd vertimmerd bij het begin van de derde set. Zo kreeg een aantal reservespeelsters ook de kans om op het veld te komen. De vierde set werd er echter weer van start gegaan met de kernploeg. De tie-break, steeds een dub beltje op zijn kant, was een lachertje voor Kangoeroes. Steenhuize werd met 15-5 ingepakt. Er werd op 8-2 gedraaid. Kangoeroes kan wel degelijk de inzet opbrengen om ver door te gaan maar het vertrouwen in eigen kunnen blijft ont breken. De setstanden luidden: 15-5, 15-13, 7-15,11-15 en 15-5. Kangoeroes is vastbesloten deze ingeslagen weg verder te volgen. Oveiwinning na overwinning zal geboekt worden. De reservewedstrijd werd eveneens door Kangoeroes gewonnen met 3-0 cijfers deze keer. Setstanden waren daar: 15-4, 15-7 en 15-9. Hamse Volleyballiga De smaak van banketlekkers en choco lade zal voor de jongens van WAS. dubbel zo goed smaken, zeker na de overwinning tegen Blauwen Hoek als toemaatje. Blauwen Hoek startte sterk en haalde de eerste set binnen met 8-15. Nadien ging de blauwe garde echter falen en WAS speelde als bezeten. Ze wonnen de tweede en derde set (15-11 en 15-10). Blauwe Hoek herpakte zich en ludegem - Zulte 0-3 en ondermaats fluitende ref heeft het Oudegem verkorven zodat de suppor- ers het voortdurend met hem aan de lok hadden. De vele netfouten die hij in de bezoekers onbestraft liet en dan «en later tegen Oudegem een dubieuze beslissing nam, kon alleen maar de spanning in de zaal doen stijgen. Oude gem speelde goed mee en was met een andere leiding zeker gewonnen. Zo kon de thuisploeg een 4-7 stand ombuigen naar 7-7 en 11-8. De speelsters van Oudegem hebben zich dan ook niets te verwijten. De manier waarop ze er te- e Provinciale Petteren - Buggenhout 1-3 «standen: 5-15, 7-15,15-8,10-15 lotte winst voor Buggenhout dat slechts i de derde set in moeilijkheden kwam nook deze set aan de thuisploeg moest Hen. Buggenhout dat er bleef in gelo en heeft nooit gaan panikeren en bleef nstig opbouwen in de vierde set. Een set waarin ze voortdurend op voorsprong 'leven en zowel aanvallend als in recep tie de betere ploeg was. Buggenhout dat in deze kompetitie de nederlaag nog niet kende, zal nog een week moeten wach ten op de volgende tegenstander want zaterdag speelt Buggenhout niet. De eer ste ronde wordt alvast afgesloten met een eerste plaats, nu afwachten wat de terugronde ons brengt. André genaan gingen liet het beste verhopen. Christine Van Cauwenberghe en Anne- mie Gesquiere met aanvallen binnen de driemeter plaatsten de bezoekende re ceptie voor grote problemen. Oudegem kwam nog terug tot 12-14 maar voor de verdere opmars stak de ref een stokje toen hij een smash van de thuisploeg zuiver op de lijn, buiten zag. Het was maar een begin want ref De Meyer zorgde in de derde set voor een volledige afbraak van de wedstrijd. Hier gaf hij nog een paar opslagen buiten die ieder bin nen de lijnen zag en omgekeerd sma shen van de bezoekers ruim buiten die hij als punt aanrekende. Het protest van de supporters had kennelijk een ver keerde "uitwerking. En toch bleef Oude gem tegen het tij oproeien. 0-3 werd 5-5 en 9-10. Toen ook de bezoekers de opslag een paar keer misten kregen we een paar balwisselingen. Maar Oudegem slaagde er niet meer in ondanks prima aanvalsspel van Tania Caudron nog ver der dan 11-14 op te rukken. André zorgde voor een spannende vierde set, 14-16. In de vijfde en beslissende set nam WAS van bij het begin de boven hand en gaf de kleine voorsprong niet meer prijs, zodat ze hun eerste overwin ning van het seizoen boekten. 15-11 en dus 3-2. Topfloor was zoals verwacht geen partij voor Bruine Beren. Met 15-6, 15-0 en 15-9 gingen ze dan ook de boot in. Contra geraakte ook deze keer niet aan de winst. Ze moesten het onderspit del ven tegen 't Moleken, driemaal 15-7 en 3-0. Zwarte Panters - Hamme Center be loofde een spannende wedstrijd te wor den. Center nam een vlotte start en de Panters hadden het moeilijk, 11-15. In de tweede set ging het net andersom en zaten de receptiefouten van Center daar voor iets tussen, 15-13. In de derde en vierde set bakten de Panters er totaal niets meer van, het leek wel een off-day, ofwel zat het gemis van de gekwetste Beeckman er toch voor iets tussen, 6-15 en 7-15. Bij de dames hebben Coconut blijkbaar het goede ritme terug gevonden. Ze gaven B.G.J.G. er dan ook flink van langs. Enkel de derde set zorgde voor wat spanning, 15-6, 15-6 en 15-4. Dus 3-0. Contra was geen partij voor de meer geroutineerde speelsters van ATN, al was de tweede set bijna voor de jeugd van Contra, 3-15,14-16 en 6-15. Heren 2e Provinciale St.Laureins - Berlare 3-2 Berlare heeft zijn eerste wedstrijd dit seizoen verloren. De topper St.Lau- reins-Berlare moet wel iets te veel ge weest zijn. En toch zijn hierover de meningen verdeeld want zo goed was de thuisploeg wel niet maar Berlare dat na 0-2 op het bord dacht dat de schaapjes op het droge waren, kwam dan ook bedrogen uit. Want de inbreng van de reserven werd niet door iedereen met dank aanvaard. Wie verandert nu een winnend team! Berlare dat in de beginperiode het beter te lossen. De gok met de wissels is team was zie maar de setstanden 6-15 verkeerd uitgevallen. In de tie-break voor de eerste en 10-15 voor de tweede kwam Berlare nog wel terug maar moest set. Nadien werd het voor de derde sert uiteindelijk knielen voor een beter 15-11 en de \ierde set bracht zelfs een St.Laureins 15-9. vernederende 15-4 op het bord. Niet André normaal te noemen voor een ploeg waarvan zelfs de supporters van de te genstander zegden dat Berlare een klas se te sterk was. Nadien was het nog knokken om de thuisploeg bij te hou den, om dan in set vier de rol kompleet Zwarte Beren - DVC Topfloor 3-0 De Dendermondse volleybalklub, de laatste weken aardig op dreef, moest nu in de ogen van de sterkste ploeg van de Hamse kompetitie kijken. Topfloor had geen al te hoge verwachtingen gesteld omdat de Zwarte Beren heel wat onder vinding, maturiteit en in het bijzonder over de techniek beschikt. In de beginfa- ze kregen de Dendermondse boys geen voet aan de grond. De Zwarte Beren konden vrij vlot tot 6-0 uitlopen voor aleer Topfloor het eerste punt op hun aktief konden brengen. Na een 7-4 tus senstand sloegen de Hamse spelers op nieuw een kloof. Met Sinterklaas in het verschiet deelde Topfloor geschenken uit, want de barslechte receptie van Dendermonde liet niet toe dat een dege- aanval kon opgezet worden. De Zwarte Beren wonnen dan ook verdiend de eerste set. Tijdens de tweede set was de katastrofe nog groter. Opnieuw gin gen de Topfloorboys zondigen in de onderhandse receptie en de als thuis- akterende Hamse ploeg scoorde punt na punt met haar opslag. Na de toepassing van de toegelaten time-outs en de wissel kreeg Topfloor nog altijd geen voet aan de grond. Topfloor slaagde er niet in de eer te redden zodat een vernederende 15-0 op het scorebord ver scheen. Pas in de derde set kon Topfloor even aanklampen. Een gelijkopgaande strijd in de beginfase, en dit was te danken aan de dekking op de plaatsballen van Mare De Baere en enkel in de derde set slaagde Topfloor erin de beste aanvaller van de Zwarte Beren even af te blokken. Dit alles was niet voldoende om een gevaar te betekenen want zelfs in de eindfase van de derde set liep de recep tie nog altijd even mank. Wil Topfloor de volgende wedstrijd revanche nemen op zijn rivalen van Contra, eveneens uit het Dendermondse, dan moeten ze uit een ander vaatje tappen. Het duel tussen de Dendermondse ploe gen kan misschien nog uitgroeien tot een spannend duel en hopelijk vloeit er geen bloed. Snuffel Grembergen - SC Aaigem 3-2 Zowel voor Snuffel als voor de bezoekers betekende deze wedstrijd zowat het breekpunt. Inderdaad, beide ploegen hadden nog niet gewonnen en wie zon dag verloor kon er wel definitief een punt achter zetten. Meteen werd het duidelijk dat beide teams erg zenuwach tig van start gingen, de fouten stapelden zich op. Vooral Snuffel leek onder deze situatie erg te lijden tijdens het wed- strijdbegin want hoe anders te verklaren dat men startte met een service van één op zes en een reeks onverklaarbare missers. Meteen kreeg Aaigem een 1-7 voorsprong op een presenteerblaadje aangeboden. Het niet te herkennen Snuffel een 4-1 voorsprong opbouwen in de tweede set maar als Aaigem aanhaak te (6-6)k deed zich bij Snuffel weer hetzelfde "stress" fenomeen voor. Het werd 11-6 en 14-9 en het was opnieuw Aaigem die deelwinst boekte (setstand 15-11) ondanks de enorme werkkracht van An Van Boterdael bij de thuisploeg. In de derde set startte coach H. Van Aerschot met de ervaren M. Waegeman in de basis en dit bleek later een bijzon der gelukkige zet. Waegeman bracht duidelijk rust in de ploeg, maakte vrijwel geen fouten en Aaigem begaf volledig. Het werd 7-0 en 9-3 en een plots fout loos akterend Grembergen won de set met duidelijke 15-6 cijfers. In de vierde set werden de bezoeksters dan echt van het terrein geveegd. C. Claes en een "herboren" Depouillon zorgden voor een 10-0 voorsprong en H. Van Haute en A. Van Boterdael maakten er met effi ciënte aanvallen 2-2 van (setstand 15-4). Ook in de tie-break stond er op het overwicht van de thuisploeg geen maat. Snuffel bleef tot 8-2 foutloos akteren en een kortstondige opflakkering bij de be zoeksters - van 10-3 naar 14-10 - werd efficiënt de kop ingedrukt. Voor ons is het duidelijk dat Snuffel mits een grote re mentale veerkracht het bij die ene overwinning niet zal laten. De reserven verloren, na een degelijke prestatie, met 1-2 omdat Aaigem in die derde set nogal wat basisspeelsters inbracht. Setstan den: 10-15,15-12 en 2-15. Ook na tien wedstrijden blijft de Snuffel jeugd onverslagen met amper vijf setten tegen. Coach Gr. De Ridder begon met haar "sterkste" opstelling en de eerste set gaf duidelijk de krachtverhoudingen weer (15-6). K. Quintelier viel toen uit met een enkelkwetsuur maar geen nood, de volledige speelsterskem kreeg ruim speelgelegenheid met winst in de twee volgende sets (15-10 en 15-7). Snuf fel speelde met A. De Lentdecker, L. De Smedt, K. De Wolf, S. De Wolf, K. Quinte lier, G. De Mangeleer, E. Vermeir, H. Verhelst, E. Van Maele, G. Dierick. EVA Snuffel - scholieren ongenaakbaar Snuffel Grembergen - Assenede: 3-0 Dames 2e Provinciale Geraardsbergen - Biekes Erembodegem 2-3 Knappe zege van Biekes Erembodegem zorgden er twee puntjes te bemachtigen. die op Geraardsbergen voor de stunt Het werd zoals men uit de uitslag kan opmaken een zeer spannende wedstrijd die uiteindelijk in de belle of de tie break haar beslag kende. De eerste set overdonderde de Biekes zowat iedereen en zonder pardon werd de thuisploeg een 4-15 aangesmeerd. In de tweede helft kregen we dan een minder vertoon van de bezoekers die nu moeilijk op dreef kwamen en deze set met ook grote cijfers uit handen moest geven 15-5- De derde set was de meest spannende van de partij want nu moest Erembodegem tot het uiterste gaan om niet de boot in te gaan. Dankzij een beste opslag van Annick Bevemage kan men op voor sprong blijven het was ook deze spelver- deelster die verder met een keiharde opslag orde op zaken stelde en nadien nog de thuisreceptie teisterde met haar service. Het ging vrij gelijk op en Erem bodegem kreeg de eerste setbal op 12-14 maar moest toch nog even wachten want ook de thuisploeg kwam dichterbij en het was uiteindelijk met 14-16 dat de Biekes hier de derde set in de wacht sleepten. Terug de thuisploeg in de vier de set die nu een bezoekend team dat even de koncentratie verloor op achter stand speelde en Erembodegem was er aan voor de moeite. In de tie-break kon Erembodegem weer profiteren van een beste opslag en ook in de receptie wer den geen fouten meer begaan. Men kon ook rekenen op een beste blok van Petra Van Melckebeeck die de plaatselijke middenaanval aan de klap hield. Erem bodegem bleef hier op voorsprong en kon de set en match winst op zaksteken. 9-15. Bij Erembodegem mag het ganse team vernoemd worden om hun prima prestatie en ook de invaller: Van Den Eynde en De Neef. De volgende thuis wedstrijd is over veertien dagen in de sporthal van Erembodegem waar de Biekes, Meerbeke partij geven. André Tweede provinciale dames Kangoeroes Aalst - Steenhuize 3-2

De Voorpost | 1990 | | pagina 25