c li Bekerstunt van FC Briel Eendracht A verliest een punt Walivo Fondkampioenschap Land va® Aalst Het Wereldkampioenschap Sportduiven '90 Walivo's echo A] Sporttrofeeën in de Denderstreek 28 - 7.12.1990 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Het meest centraal voor de zaterdagse ploegen bij Walivo, stond vorige week nog het bekervoetbal. Het werd een duidelijk sukses voor de klubs uit deze regio en alleen een onvoltallig FC Tripoli werd uitgeschakeld. De ploegen welke al dan niet zonder moeite de verdere kwa- lifikatie afdwongen, zijn FC Welkom, FC Corner, VK Den Bos, FC Stille Vrien den en FC Briel, dat tijdens het toemaa tje der strafschoppen nog een eerste klasser elimineerde... Bekervoetbal In dit soort kompetitie is een gunstige loting altijd belangrijk. Voor bepaalde ploegen wordt de opdracht - op papier althans - dan eerder gemakkelijk. Zo was het ook nog voor FC Welkom dat niet veel moeite had met VK Woodstock 66 uit Nieuwkerken. Het klasseverschil was daarbij bepalend en bij de Wuitens hebben de bezoekers slechts tijdens één helft nog een behoorlijke weerstand ge boden. In die periode had Johan De Wilde voor FC Welkom al driemaal gesc oord en lukte Mark Camenier voor VK Woodstock 66, een tegenpunt. Door een kwetsuur van Johan Nijs wer den de gasten nadien nog tot tien herleid en scoorden Johan De Wilde, Dirk-Cor- nelis, Kris Van Mele en Gert Van Den Bossche nog de verdere doelpunten van FC Welkom. Bij de match tussen FC Geratex en FC Corner werd het klasse- verschil echter niet zo duidelijk gesteld. De Hammenaars kregen het zelfs bij zonder lastig en de leiders uit de top klasse maakten van een slippertje van TAFELTENNIS de lokale doelman gebruik om in de eerste helft langs Serge Van Den Bos sche te scoren. Na de rust was FC Gera tex dan de betere ploeg en Luk Gorre- beeck zorgde voor de verdiende gelijk maker. Vijf minuten later zagen de tal rijke aanwezigen dan hoe FC Corner met Luk De Clippeleir nogmaals een foutieve tussenkomst afstrafte en in een zeer sportieve match hadden de Wuitens me teen de verdere kwalifikatie te pakken. Een tamelijk afgetekende skore werd het echter bij FC De Stille Vrienden tegen FC Tripoli en de onvolledigheid der bezoekers was daar nog het meest doorslaggevend. De bekermatch tussen VK Den Bos en VKW 70 is tenslotte nog met een bijzonder attraktief toemaatje afgesloten. Tijdens de eerste helft bracht vooral VK Den Bos technisch hoog staand voetbal onder impuls van het duo Walter Meert en Walter Peelman. De defensie van VKW 70 onder het kom- mando van Germain De Block hield toch alles redelijk onder kontrole. Twee schoonheidsfoutjes van de bezoekende verdediger Patrick Cooremans, waren nochtans de oorzaak dat VK Den Bos evenveel scoorde langs Hans Calluy en Leon Baert (1-0,20e minuut en 2-0,35e minuut). Iedereen zag de match toen al gespeeld maar twee vervangingen aan de rust bij VKW 70 zouden het spelbeeld totaal doen omdraaien. De gasten waren nu duidelijk de betere ploeg met als de voornaamste smaakmakers Chris De Ridder en aanvoerder Jacky Arcati. Op een inzenden van deze laatste verwerkte goalie De Heyn dan nog in eigen doel (2-1, 70')- De bezoekende druk bleef trouwens aanhouden en op een tiental minuten van het einde, scoorde Chris De Ridder ook nog de gelijkmaker (2-2, 80'). De strafschoppen moesten dan over de verdere bekerkwalifikatie beslis sen en daarin scoorde VK Den Bos met Hans Calluy, Benny D'Haese, Walter Peelman en Dirk Lissens. Eenmaal méér trouwens dan het verdienstelijke VKW 70 waarbij Jacky Arcati, Luk Nijs en Chris De Ridder, voor de tegengoals zorgden. In de reglementaire minuten werd er ook gelijk gespeeld tussen FC Briel en FC Puivelde. De eersteklasser kon in die periode geen afstand nemen van de ploeg uit Buggenhout en de afscheiding werd hier ook naar het toe maatje der strafschoppen geschoven. Daarin scoorde alleen FC Briel en het werd meteen voldoende voor de beker- stunt van de week. Kompetitievoetbal In de zaterdagse tweede afdeling A heeft SK Moerheide de positie in het klasse ment duidelijk verbeterd. Bij een uitge stelde wedstrijd wonnen de Hamme naars van FC Wazoo en de degradatiezo ne wordt nu helemaal verlaten. De match begon voor SK Moerheide trou wens in ideale omstandigheden. Al vrij vroeg werd er gescoord langs Patrick Vincke en kort na de rust stelde een beter FC Wazoo met Kurt Jochmans terug gelijk. Na het uur scoorde Eddy Van Goethem dan voor VK Moerheide. Een beslissende goal ook want de paal en meermaals ook de lokale doelman Kris Puylaert, verhinderden een terug keer van FC Wazoo dat nu ook de greep op de koplopers heeft moeten lossen. Na het eerste verlies van FC Nelis in de zaterdagse derde afdeling, heeft deze ploeg nu gelijk gespeeld bij FC 't Schrij verken. Op zichzelf bekeken een uitste kend resultaat maar het meeste profijt wordt toch naar VK Woodstock 66 toege schoven. De reeksleiders uit Nieuwker ken blijven trouwens een voorsprong van drie punten behouden. Bij de strijd om de titel in de zondagse tweede afdeling A, heeft VK Siera thans een kostbaar puntje verloren. De Ham menaars speelden slechts gelijk tegen Jong KWB Elversele zodat de posities aan de top van de klassering voor deze beide ploegen ongewijzigd zijn gebleven. Nieu we reeksleider wordt echter FC Portaels Sport met een nipte winst tegen FC Wijnveld en in de achtervolgende groep blijft FC Briel in het positieve bevestigen. Bij FC 't Klokhuis met oon nog een uitsluiting van Maurice Heirweg, werd het winst met de kleinste score en daar speelden de geel-zwarten ook al de ze vende wedstrijd zonder nederlaag. Meer afgetekend en ook logischer, werd de winst van FC Geywa tegen hekkensluiter FC Oostberg. Als vrij normaal kan ook het verlies worden beschouwd van SK Moerheide bij FC Real Witte Pen en de Hammenaars blijven aldus hun positie in de onderste helft der klassering be houden. Kim Resultaten voor wedstrijdkommissie Geschorst voor vier speeldagen: Ronald Verhoosel (VK Anker), Ronan Naudts (FC Luitentuit) en Martin Merckx (FC Atlantic) Geschorst voor zes speeldagen: Rifi Karim (VK Gouden Leeuw), Rik Drieghe (RC Grembergen) en Erwin Van De Cauter (FC Luitentuit) Verwezen naar de gemengde kommissie: Gunther Rijsbrack (FC Atlantic) en William Geers (FC Atlantic) Match FC Luitentuit - FC Geratex van 20 oktober (zaterdagse tweede afdeling B): wedstrijd zonder punten. Op vrijdag 14 december om 20 uur organiseert de Sportpersbond van de Denderstreek in het administratief centrum van Erpe-Mere haar jaarlijkse uitreiking van de sporttrofeeën. Er worden dit jaar drie individuele en twee klubtrofeeën uitgereikt. Hoofdlau- reate is Sabine Appelmans (tennis), verdienstelijke leden zijn Willy Cheretté, sekretaris van SK Aalst en Willy Van der Eecken, voorzitter Sint-Martinusvissers Kerksken. De nationale clubtrofee komt toe aan de damesbasketbalklub Osiris Dender leeuw en de provinciale trofee aan de voetbalvereniging Heldergem. Traditioneel is ook een eregast aanwezig. Dit keer viel de keuze op Urbain Braems, voormalig trainer bij o.a. Anderlecht, Beveren en het Griekse Trabzon Sport. (j.m. heyman) Algemeen kampioen Land van Aalst: pr.). Fondkamp. oude duiven: Van De meest prijzen met oude, jaarlingen en Velde Richard en zoon - Oordegem mej tgj jonge op alle vluchten 1990: De Graeve- 18 pr. coeff. 347,01% en De Bruyn Octaal np. Van Geert - Smetlede met 138 prijzen. - Aalst (18 pr. - 351,74%) Vermelding De Fondkoning: meest prijzen met twee Graeve-Van Geert - Smetlede (23 pr) en De Hoe hoo Gan den inst ma vori Roz spe< dez pro (Oc Het Ago nis: de de dar Tw De der de I se, eerst afgegeven op alle vluchten van 90: Matthijs August - Schoonaarde met 40 pr. Vermelding De Graeve Van Geert (44 In de le Afdeling van de KVKT kompetitie verloor het betere geklasseerde Een dracht A een puntje op Ons Huis A. Gelukkig won bij de bezoeker Geert Buyle al zijn wedstrijden of het kon wel uitgedraaid zijn op een nederlaag. Zeker het niet volledig aantreden van Een dracht A zat er voor een groot gedeelte tussen. Voor Ons Huis is dat een puntje van gpudwaarde. Ze vechten immers om te overleven in deze reeks. In de 2e Afdeling doet Wetteren A het goed. Nu wonnen ze op BAC B met afgetekende cijfers 3-7. Toch heeft BAC B een tijdje stand gehouden 3-4. Het was in de allerlaatste wedstrijden dat ze het lieten afweten. Wim Heirman en Van Doorsse- laere wonnen alles bij de bezoekers. En dat zou uiteindelijk de doorslag geven. In 3e Afdeling deed Okapi A zich weer opmerken met een afgetekende over winning op Teneramonda A. Van bij de start was er geen houden aan de ploeg die vooral via Luc Daniels en Franky Van Strydonck direkt op voorsprong kwa men en deze niet meer afgaven. Bij de ploeg uit Dendermonde won iedereen een keer. In 4e Afdeling A blijft Pardaf B het hoge woord voeren. Sven Palet en Geert Steur lieten zich door niemand van de wijs brengen en het waren zij die de grondslag legden van deze grote 8-2 overwinning. Bij de bezoekers Juvenes D was het De Waegenaere en Anteunissen die zorgden voor de tegenpunten. De punten werden broederlijk gedeeld in de ontmoeting Triumf B-BZP. Aan vankelijk waren het de eerstgenoemden die het hoge woord voerden 4-2. Stilaan maar zeker kwam de bezoeker dichter bij. Vooral Peter Smet was niet te hou den en zette liefst drie overwinningen neer. Na de enkels stond de Triumfploeg nog met 5-4 op winst. Maar in het dubbel zou het duo Van De Voorde-Smet zorgen voor een overwinning wat hun toch nog een punt uit deze wedstrijd opleverde. In de B afdeling kon Viktory weer een overwinning vastleggen op verplaatsing bij Madeion C. De bezoekers uit Hamme waren goed gestart en niets scheen een overwinning in de weg te staan 2-5. Maar voordat ze aan het zesde spel geraakten hebben ze moeten wachten tot de aller laatste wedstrijd. En dan konden ze het dubbel naar zich toetrekken. Maar moeilijk ging dat wel. Het duurde drie lange sets voordat ze de winst achter hun naam konden schrijven. Bij Made- Ion was Yves Vlaminckx de beste speler. Hij kon in elke wedstrijd de winst naar zich toetrekken. Vlammers zitten in een moeilijke perio de. Nu ook weer lieten ze het afweten bij Ons Huis B. Het was alleen Jef D'Hauwe die op de barrikade stond bij de ploeg uit Hamme-Zogge. En alleen kon men het niet bolwerken. Willy Van Ransbeeck was ongetwijfeld de beste man uit de wedstrijd. Hij won alles voor Ons Huis B Baardegem. Sterke Stut B had niets te vrezen van het bezoekend Ons Huis C. De bezoekers wonnen wel met klank de eerste wedstrijd. Maar voor de rest kwa men ze er niet meer bij te pas. Ze werden dan ook voor een grote 9-1 nederlaag geplaatst. Freddy Guldolf was dus de enige die voor Ons Huis de eer kon redden. Een kleine maar verdiende overwinning van Teneramonda B tegen Madeion C. In het begin van de wedstrijd was de bezoeker nochtans zeer bedrijvig en liet de thuisformatie niet veel ruimte 4-3. Maar stilaan maar zeker zou de lokale ploeg het beter gaan doen en konden ze afstand nemen van de bezoeker. Maar nader beschouwd was het alleen Van Den Broeck E. die bij de bezoekers het meest druk kon uitoefenen op de thuis ploeg. In 5e Afdeling A een klinkende overwin ning van Sint-Niklaas A dat bij Troelant een forse 2-8 liet afdrukken. Koklen- bergh was eens te meer bij de Klaasjes de besje speler. Hij won alles terwijl bij de lokalen Dirk Ingels het bijna even goed deed. Trots deze grote afgetekende uitslag toch een boeiende wedstrijd. Ondanks vele goede pogingen slaagde Troelant B er niet in iets te oogsten bij de komst van Sint Pauwels B. Aanvanke lijk scheen het een gelijkopgaande wed strijd te zullen worden 3-3. Maar dan viel de thuisploeg helemaal stil. Ze kon den geen enkele wedstrijd nog ombui gen tot een overwinning. De bezoekers wonnen dan alles en dat legt uit waarom er zulke grote overwinning op het bord is gekomen 3-7. In de B reeks een flinke prestatie van Triumf C dat bij de komst van Juvenes E resoluut een dikke 7-3 uitslag lukte. Van Boxelaere en Coillier waren daarvan de grootste bewerkers. De uitslag was dan ook zwaar afgetekend 7-3- Datzelfde Triumf C zou deze week ook nog een 3-7 overwinning lukken op Juvenes F. Luc Permentier stond bij de lokalen alleen op de stelling om de bezoekers te besto ken. Hij won immers drie keer. Maar zijn medespelers brachten er niets van terecht. Voor de bezoekers was het dan ook een koud kunstje om met grote cijfers te winnen. Helemaal van de wijs werd Teneramonda D gebracht die bij het bezoek van Troelant B afgestraft werden met zware 1-9 cijfers. Jan Van De Wiele kon de eer redden en daarna sloeg hun weerstand op tilt. Maar kom het kan niet elke dag zondag zijn. Een moeilijke periode maakt ook Dynamica C door. In eigen Ons Juweel, werden ze opnieuw door elkaar geschud bij het bezoek van Triumf D. Zware 1-9 cijfers was het verdikt. Een wellicht onverwachte goede over winning van Jubenes E dat Teneramon da D helemaal onder de voet liep met 7-3 cijfers. Aanvankelijk zouden de be zoekers wel stand houden 2-2. Maar dan zou de ploeg uit Dendermonde moeten wachten tot de allerlaatste wedstrijd om nog eens een overwinning te laten opte kenen. Het was Jan Van De Wiele die toen Peter Blanquaert klopte in twee kleine sets. Tenslotte was er in deze reeks nog de drawn van Juvenes E tegen Troelant B. Het is een zeer goede en spannende ontmoeting geweest waarin er eigenlijk maar een speler was die uitpuilde Alain Goossens die drie overwinningen lukte. Van 3-3 ging het naar 4-4 en na de enkels 4-5. Maar in het dubbel kon de thuisploeg het verdiende puntje naar zich toetrekken via het duo Blanquaert- Goossens in twee sets. In de C-reeks vinden we de goede over winning van Vlierkouter C die het haal den bij Madeion D. Via een 2-2 wipte de bezoeker naar de leiding en lieten de verworven winst niet meer los. Vooral Van De Vreken was de grote bewerker van deze overwinning. Okapi C heeft het thuis niet kunnen bolwerken bij de komst van Troelant B. Ze wonnen elk wel een keer maar dat was natuurlijk niet voldoende om de Troelant B formatie uit hun evenwicht te brengen. Ze kregen dan ook een 3-7 nederlaag te slikken. Van Brussel Pascal en Yves Van Bosche waren bij de over winnaars de beste elementen. Juvenes C kreeg in eigen vertrouwde sporthal wei nig kansen van de bezoekers Erpe B. Zo rap als tellen kregen ze een 2-8 neder laag te verwerken. Van Damme en De Beule konden milderen. Maar daarmee hield ook de lokale weerstand op. Opwijk C moest deze week tweemaal achter de tafels verschijnen. En het wer den evenveel nederlagen. In eigen mid den in het Hof ter Burst verloren ze met 2-8 cijfers. Alleen Helon Robert zorgde voor de twee tegenpunten tegen Een dracht F. Meer zat er niet in. Op ver plaatsing bij Erpe A kregen ze een zware 10-0 nederlaag in hun valies gestopt. Hier kwamen ze echt niet bij te pas. Ook Opwijk B werd in hun hemd gezet toen Madeion D er kwam neergestreken 0-10. De lokalen konden echt niets in de pap brokkelen. Hetzelfde met Sterke Stut C die in de sporthal De Vier Huizen bij Eendracht E getrakteerd werden op een 10-0 neder laag. Straffer kan het niet. Herleving Dendermonde B lukte een 2-8 overwin ning op Vlierkouter D. En daarvoor had den ze weinig moeilijkheden. Benny Van Gucht vooral was bij de bezoekers niet te temmen. Hij won alles. Duivensport. Zowat alle nationale duivenjournalisten waren present t voorstelling van het wereldkampioenschap (da) Matthijs A. - Schoonaarde (18pr.) Fondkampioen Jaarlingen: Kamp. De Jonckheere - Aalst met 12 pr De Vulder D. - Gijzegem met 11 pr. Vermeld. Matthijs A. - Schoonaarde (15pr.) en De Graeve-Van Geert - Smet lede (13 pr.) Fondkampioen Jonge: Meest prijzen met de twee eerst afgege ven jonge kamp. Hendrickx G. St.L.Houtem met 8 pr. coëff. 100,57%. En Callebaut F. - Meldert (8 pr. - 164,25%) Kamp. oude duiven meest prijzen met de oude duiven op alle vluchten Kampioen De Corte en zoon - Lede met 53 pr. en Bauwens A. - Lede |met 33 pr. Vermeldingen i— de De Graeve-Van Geert - Smetlede (38pr Van De Velde R. en zoon - Oordegem (361 pr.) en De Bruyn O. - Aalst met 34 pr. Kampioenschappen jaarlingen Meest prijzen op alle vluchten: kampljf Bracke G. - Schoonaarde (23pr.) en Govaert P. - Schoonaarde (22 pr.) Ver meldingen: De Graeve - van Geert Smetlede (54 pr.), De Corte A. en zn - lede (39 pr.), Van de Velde R. en zn - Oordegem (36pr.), Matthijs A. - Schoon aarde (27pr.) en De Jonckheere R. Aalst (26pr.) In Kampioenschap Jonge duiven Meest prijzen op alle vluchten: kamp. Luyckx M. - Schoonaarde (32 pr.) en Govaert A. - Lede (32pr.) Vermeld.: De Corte A. en zn - Lede 38pr. en Bracke G. - Schoonaarde 36pr. stn Asduiven: Land van Aalst Oude duiven: Hendrickx G. - St. L. Hou Duivensport. Het bestuur van de vzw Vriendenkring Duivensport, organisator lgm (5pr .rjng 405456/87) Jaarlingen: van het wereldkampioenschap (da) Van pen gu|c^e xheoBurst (5pr. ring:] Het wereldkampioenschap Sportduiven is een organisatie van de V.Z.W. Vrien denkring Duivensport. Gestart in 1987 bedroeg het aantal deelnemers: 1.862. Veertien landen waren toen kompetitief vertegenwoordigd: België, Nederland, Frankrijk, Duitsland, Denemarken, Groot-Brittannië, Portugal, Tsjechoslo- wakije, Zwitserland, de voormalige DDR, Luxemburg, Hongarije, Italië en Roemenië. Voor het W.K '90 is er een opvallende groei. Dit tenoverstaande de voorgaande jaren (2.000 deelnemers). W.K.-resultaten behaald door liefheb bers uit het Voorpost-gebied. Snelheid Zevende plaats: Debbaut J.-Baasrode (3.297). Geklasseerd tussen 15 en 16* plaats: E.V. Debbaut J. (4.901). Eveneens tussen 22 en 23* plaats (5.974), 49* plaats: Van Cauter-Plas, Aalst (8.658), 87* plaats: De Bondt E., Puurs (15.174). Gouden wereldcup voor Muiier André, Hacquegnies (700682/90). Ras: Janssen Decroix. Behaalde prestaties 24/6 Noyon (910 d.) 15/7 Pont (1202d.) 22/7 St.-Denis (988 d.) 29/7 Pont (930 d.) 05/8 St.-Denis (628 d.) 12/8 Pont (781 d.) Kar Samenvattend Honderd laureaten met op 100s" plaats; Kissenberth D. R., Eschau-DuitslandT' (4.233). Semi-fond 33* plaats: Rasschaert Noël, Serskamp nof 1.549% Samenvattend Honderd laureaten met op 100'" plaats: Comb P. P. Mill, Nederland (19,064). Fond Veertiende plaats: De Vuyst Alfons, Ber- lare (1.113). Gouden wereldcup (07295-88-121) voor Dimmerling Wil., Herten (D.). Ras: Bostijn. Behaalde prestaties 27/5 Barleben (4161 d.-3l6 km.) 1' 30/6 Helmstedt (2259 d.-276 km.) 3' 14/7 Frankfurt (1750 d.-519 km.) 1' 21/7 Helmstedt (1707 d.-276 km.) le 0,316% (7702), 54* plaats: Hok Slots Daisy, Lede (14.211), 76* plaats: Van Hassel G., Zele (37,531) Samenvattend 83 laureaten met op 83* plaats: De Roover M., Asse (51,409). Gouden wereldcup voor Jan Witholfs, Gellik (B.), ringnummer 6107140- Ras: Gerrits Grauwels. Behaalde prestaties 03/6 Brive (2104 d.) 16/6 Cahors (709 d.) 01/7 Montauban (4000 d.) 0,570% (DA.)

De Voorpost | 1990 | | pagina 28