Opnieuw winnaar van 'Beker van Vlaanderen' Herfstkampioen gekend Appels maakt er een goede gewoonte van: Oostvlaamse karabijnschutters te Moerzeke Atlantis Lebbeke in twee gedaanten in De Voorpost - 7.12.1990 - 29 UrfbaSclut 'tóp KORFBAL BADMINTON In eerste provinciale liet Buggenhout een steek vallen op verplaatsing naar Latem 1. Zonder Nadia Tecqmenne (BI), en dus met slechts een dame, werd gelijk gespeeld. Daardoor worden de kansen op de titel minimaal voor de ploeg, die vorig seizoen nog in derde Liga speelde. Ucon Running 2 won alle wedstrijden en staat door de 4-4 van Buggenhout op Latem, nu driepunten voorop. Onderaan de rangschikking blijft De Lie ve 1 haar degradatiekansen opstapelen. Achter herfstkampioenen Drive 1 blijven zowel Drive 2 als Temse 2 in tweede A strijd leveren voor de tweede plaats. Beide ploegen speelden dan nog onver wachts gelijk. Temse 2 zag zich op Dan- lie een 3-5 winst aan de neus voorbij gaan omdat Bart De Beule (Cl) de enkel verloor van Brisart. Hetzelfde scenario bij Drive 2 waar Geert De Vriendt (Cl) de enkel verloor van Jurgen Cap van de Mintons. Degradatieploegen Mintons 2 en Scaldis 2 speelden tegen elkaar. Mintons won nen vlot met 8-0, waardoor voor de ploeg uit Bazel nu zeker de alarmbel moet luiden. Leiders Eikenlo 1 verloren verrassend met 6-2, in tweede B, op Lovendegem. Bij de bezoekers ontbrak Dirk Schoona- Een uitgestelde veldkorfbalwedstrijd Vorige zondag stonden, wat het veldkorfbal betreft, een aantal inhaalwedstrij den geprogrammeerd. Wat de teams uit de regio betreft, moest enkel Atlantis Lebbeke het veld in. Lebbeke kreeg het bezoek van hekkensluiter Loenhout. We hebben vorige zondag een eigenaardige kocfbalwedstrijd beleefd. Atlantis, op een tweetal plaatsen gewijzigd, o.a. ingevolge kwetsuren, toonde zich immers in twee gedaanten. Tijdens de eerste speelhelft zetten de Lebbekenaars immers een vertoon beneden alle peil op de grasmat: in de aanvangsminuten mocht het Lebbeekse aanvalskwartet -we overdrijven niet - niet minder dan twintig keer richting Loenhoutse korf aanleggen en niet één bal belandde in de korf. Sommige speelsters hadden duidelijk de vier wedstrijden van daags tevoren (Beker van Vlaanderen) niet verteerd. Loenhout kwam zelfs op voorsprong, maar dankzij afstandsworpen van Steven Callaert en Sarah De Meersman, leidde de thuisploeg bij de rust met 2-1. Na de rust - trainer Karei De Waele verving Bart De Meersman door Franky Comelis - draaide het plots zoals het hoorde en werd er geskoord dat het een plezier om zien was. Aan het Lebbeekse kanon stonden toen: Sabine Van den Broeck (3), Frank Veldeman (2), Franky Comelis (2), Steven Callaert 6) en Damien De Rouck (1). Loenhout van zijn kant skoorde nog driemaal. Eindstand: 13-4. Lebbeke voert nu opnieuw de rangschikking in vierde nationale aan. Met één punt voorsprong zelfs op de rechtstreekse belager Boechout, die één wedstrijd meer gespeeld heeft. Pierre Van Rossem De vorige zaterdag, door Ago Aalst geor ganiseerde vijfde editie van de 'Beker van Vlaanderen' korfbal, groeide ander maal uit tot een organisatorisch en sportief geslaagd evenement. Hoewel de organisatoren vrij laat op de hoogte gesteld werden van het forfait van Ganda - Rapid Eeklo en Floriant had den niet ingeschreven - en in laatste instantie een wijziging van het program ma moest worden doorgevoerd, werden vorige zaterdag in de sporthal 'Ter Rozen' (zaal) korfbalwedstrijden ge speeld op een hoog niveau en groeide deze vijfde editie andermaal uit tot een propagandadag voor het korfbal in (Oost-)Vlaanderen. Het siert overigens een kleine klub als Ago Aalst telkenjare met sukses de orga nisatie van de 'Beker' op zich te nemen, de interesse van de bondsleiding - o.a. de bondsvoorzitter was present - was dan ook verdiend. Twee reeksen De acht ingeschreven teams werden on dergebracht in twee reeksen van vier. In de eerste reeks namen Ago Aalst, Gent se, Temse en Appels het tegen elkaar op; in de tweede reeks kwamen Atlantis Lebbeke, Vos Reinaert St.-Niklaas, Rapid Gent en Neerlandia tegen elkaar uit. De uitslagen: Ago-Gentse Temse-Appels Ago Aalst-Temse Gentse-Appels Ago-Appels Gentse-Temse Atlantis-Vos Reinaert Rapid Gent-Neerlandia Atlantis-Rapid Gent 3-12 6-15 4- 2 8-11 6-13 11- 3 6- 1 3- 5 3- 4 Vos Reinaert-Neerlandia 2- 4 V. Reinaert-Rapid Gent 4- 4 Atlantis-Neerlandia 5- 6 Eigenlijk geen verrassingen in deze reeksen, hoewel in de laatste wedstrijd van de schiftingen, Atlantis Lebbeke- Neerlandia, duidelijk bleek dat de Ge ntenaars de wedstrijd moesten winnen, om aldus in de finale een treffen Ap- pels-Neerlandia te krijgen. De scheids rechter met dienst verzuimde nl. twee strafworpfouten op Lebbeekse spelers te fluiten. Finales Met de zevende en de achtste plaats als inzet had Vos Reinaert St.-Niklaas eigen lijk geen problemen om Temse van zich af te houden. Eindstand: 2-5. Ago-Atlantis: Atlantis de betere ploeg 't Was een hele tijd geleden dat Ago Aalst en Atlantis Lebbeke elkaar partij moes ten geven. In het verleden, toen beide teams in zaal en op het veld in dezelfde reeks uitkwamen, leverde dit treffen soms heroïsche partijtjes korfbal op. In het treffen met de vijfde en de zesde plaats in deze 'Beker van Vlaanderen' als inzet, was vrij vlug duidelijk dat Atlantis de betere ploeg was, hoewel de Lebbeke naars aanvankelijk, via Steven Callaert en Sandra Van Rossem verzuimden af te wérken. 'Ouwe getrouwe' Frank Velde man deed het dan maar vanop afstand (0-1) en na 12 minuten zette Steven Callaert een strafworp om (0-2). Hoewel Ago erin slaagde, dankzij een treffer van André De Croock, tegen te scoren, be zorgde Damien De Rouck Atlantis nog voor de rust een voorsprong van twee korven (1-3). Na de rust manifesteerde zich bij de Lebbekenaars opnieuw een gebrek aan afwerking; er werd nog amper twee keer gescoord. Door Frank Veldeman (af stand) en Sandra Van Rossem (tip in). Dankzij de ene korf voorgift luidde de eindstand: 2-5. Lebbeke had verdiend gewonnen. Spannende finale met de best korfballende ploeg als overwinnaar Met heel wat interesse werd uitgekeken naar de finalewedstrijd die de twee Oost vlaamse 'aartsrivalen', Appels en Neer landia, tegen elkaar op de vloer bracht. Appels moest overigens gehandikapt het veld in. Een Wim De Wilde, toch altijd goed voor een paar korven, was geel geschorst, dus niet van de partij. Appels zette er meteen de beuk in, speelde een snel en gevarieerd korfbal en dankzij korven van Frank Janssens (inloper) en Dirk van Royen (afstands worp) liepen de Dendermondenaars reeds na zes minuten spel tot 2-0 uit. Een minuut later kreeg Neerlandia een strafworp toegewezen en Frank De Wae le milderde de achterstand. De boom lange Nederlander in Neerlandia-shirt, de rechtstreekse tegenstander van Dirk Duym, beging op zijn beurt een straf- worpfout en Dirk liet de kans niet liggen (3-1). Neerlandia kwam op dat moment meer in de wedstrijd, vooral omdat aan Appel- se kant de afwerking niet 100% funktio- neerde, milderde tot 3-2, maar na een spelfase waarbij de Gentse verdediging totaal uit verband gespeeld werd, sloeg Ann Schuddinck - in goeie doen - op nieuw een tweepuntenkloof. Dirk Duym zou er voor de rust zelfs nog een inleg- gertje aan toevoegen, ook al na haai samenspel. Opvallend was ook de sterke Appel se verdediging. Het spelbeeld zag er na de rust analoog uit: Appels korfbalde over het algemeen sterker dan zijn rivaal en Dirk Duym drukte dat na twee minuten spel uit door een fraaie afstandsworp die raak trof. Veronique De Paepe veroorzaakte een strafworpfout en dankzij nog een omgezette penalty dichtte Neerlandia de kloof tot twee korven: 6-4. Op dat mo ment manifesteerden zich een aantal slordigheidjes in het Appelse spel. Ge lukkig bewees Dirk Duym dat hij verdui veld goed de mand weet hangen. Een afstandsworp van hem suisde in de 8"' minuut door de korf, zonder enig wijm te raken. Toen viel de Appelse skoremachine en igszins stil, wat Neerlandia in staat stelde een remonte in te zetten en dankzij o.a. een strafworp terug te keren tot 7-6. Een moment in de wedstrijd waarop beide ploegen in werkelijkheid gelijk stonden, vermits - een gevolg van het reeksver- schil- Neerlandia mocht rekenen op één korf nagift. De Dendermondenaars schoten echter wakker, Ann Schuddinck zette aan voor een inloopbal, werd foutief gehinderd -penalty dus- maar de strafworp moest niet eens genomen worden ver mits de bal door de korf belandde. In de slotfase van de wedstrijd demon streerde Dirk Duym nog eens zijn rijke korfbalmogelijkheden: hij skoorde van- op afstand en vanop de strafworplijn. Appels won uiteindelijk, verdiend, de wedstrijd met 10-6, de nagift meegere kend bedroeg de officiële eindstand 10- 7. En zo is Appels goed op weg om voor de tweede maal definitief de 'Beker van Vlaanderen' in zijn bezit te krijgen. Pierre Van Rossem Korfbal. K.C. Appels (foto guy) ckers (Cl). Ook tegen Vulcain liep het niet allemaal gesmeerd. Daar moest Vulcain de gekwetste Frank Van Parijs missen en Franky Mervilde (Cl) van Eikenlo won van Mamix Snoeck (B2). Op de valreep won Vulcain nog thuis met 5-3 van Pluimplukkers, zodat Lovende gem en Vulcain voorlopig met 9 punten de tweede plaats delen, achter Eikenlo met 10 punten. Voor de zoveelste keer speelde Snaar Af uit Hamme weer eens gelijk. Met vrou wen Geraerts en Stassijns en weer zon der Hilde Truyens (Cl) verloren ze thuis tegen Wetteren een punt. Dat Wetteren won dan nog met 8-0 van Temse 3- Lokeren 1 is hier met 8 punten de grote kampioen, gevolgd door Wetteren met 5. Aalst verhinderde in derde B dat Merel- beke de herfsttrofee vervoerde. Met het thuisvoordeel en op een gladde vloer wist Aalst met 6-2 te winnen. Konkur- rent van Merelbeke, Gentse 1, won met 0-8 van het zwakke Evergem. Beide ploegen delen dus samen de lei ding. Geen verrassingen in de eerste mannen- afdeling waar Lokeren, Eikenlo en Wet teren in de running blijven voor de eindstrijd. Hoewel de konfrontatie tus sen Lokerse 2 en Eikenlo 2 op een 6-2 overwinning eindigde voor de jonge thuisploeg. Het is ons noodlot om steeds tweede te eindigen, zegt ploegkapitein Lucien De Puysseleir van De Wuiten 2 in de tweede mannenreeks A. Tegen de Mintons 2 zou de Hamse ploeg weinig kans maken, volgens dezelfde spreker. Die Mintons wonnen ondertussen zor geloos met 6-2 van Scaldis 3, terwijl de Wuitens op verplaatsing Stekene klopte met 0-8 en enkele dagen later thuis met 6-2 won van Lokerse 3. Recrean staat in de tweede mannen- reeks B aan de leiding, maar Deinze heeft nog twee wedstrijden te goed. Wint Deinze beide matchen, is het met 9 punten herfstkampioen voor Recrean met 8 punten. L.C. Korfbal. Ago Aalst (foto guy) Korfbal. Atlantis Lebbeke (foto guy) ^ts"Karabijnschutters vormen niet zulke grote groep. In Oost-Vlaanderen bestaan er bitter weinig klubs. In Moerzeke is er nog altijd een groepje dat stand houdt en rerleden jaar de provinciale keizers kroon inpalmde. Om die reden kregen de Sint-Martinusschutters te Moerzeke het provinciale kampioenschap toege wezen. Uit de verschillende aangesloten klubs kwamen de verschillende 'koningen' sa men om te dingen naar de keizerstitel. Keizer Maurice De Kuyper mocht als regerende keizer het eerste schot los sen. Daarnaast is het een boeiende wed strijd gewonnen waarin er keihard ge kampt werd voor de titel. Na een aantal punten waren er nog drie kanshebbers. Dat waren Christiane Bracke uit Destel- bergen, Mare De Kimpe van Woubrech- tegem, en de lokale hoofdpion Maurits De Kuyper. Maar uiteindelijk zou de man uit Wou- brechtegem, Mare De Kimpe, de nieuwe keizerstitel in de wacht slepen. Karabijnschieten is een vrijwel onbe kende sport. Van op een afstand van 12 meter wordt er met een sportgeweer geschoten naar een zeskantig moertje dat een diameter heeft van 6 m. en op een wip is geplaatst. Deze wip mag men vergelijken met een wip die door de schutters naar de liggende wip wordt gebruikt. Bij de koningsschieting wordt er enkel naar een moertje (de hoofdvo gel) geschoten. HVC

De Voorpost | 1990 | | pagina 29