Hofstaadse Kleuterschool vergroot lokalen Een humoristisch broederpaar Edelweisjes van Hofstade, jubilerend kinderkoor expozeert in Mijlbeek volkskoncert te Hofstade camiel Herman Singhet Vro koncerteert te Aalst De Voorpost - 7.12.1990 - 3 legd wordt. Bovendien fietst Paul en tekent André. Paul fietst in Lede bij een club van wielertoeristen. Verleden jaar heeft hij de klassieker Luik-Bastenaken-Luik helemaal uitgereden. Maar dat doet hij nooit meer, steeds weer bergop en bergaf, hij is blij dat hij het eens is deze kleuterklas te vergroten op het ge lijkvloers én met een verdieping, werd snel aanvaard en uitgevoerd. Zij kregen een dikke proficiat voor hun voortdurende zorg en inzet, niet uit zelfgenoegzaamheid, maar uit liefde voor hun school. Zij mo gen fier zijn over deze verwezenlij king. Deze realisatie heeft heel wat geld gekost. Maar de overtuiging is er dat de ouders verder zullen steunen en via het Sympa-Dansfeest en het Schoolfeest het nodige vertrouwen in hun school zullen uiten. Verder dankte hij alle aannemers die plichtsgetrouw binnen de gestelde termijn leverden en plaatsten. Ook het zeer aktieve Ouderkomitee en de Sportraad kregen een bloemetje toegesmeten. Zij droegen financi eel hun steentje bij. Deze feestelijke inhuldiging van de nieuwe klas werd zoals gebruikelijk beëindigd met een glaasje in de ene hand en een krakertje tussen de tanden. WA Aalst. Het jubilerend kinderkoor De Edelweisjes uit Hof stade De Edelweisjes, het Hofstaadse kinderkoor voor meisjes van zeven tot de op het Volkskoncert in het Paro- twaalf jaar oud, is van in de beginperiode verbonden geweest aan de Lagere chiaal Centrum. Kleuter- en Meisjesschool op het Dorp van Hofstade. Op 27 oktober Op 17 november had een jubileum laatstleden vierden zy hun 35-jarig bestaan met een byzonder gevarieerde viering plaats in de parochiekerk, spel- en zangnamiddag. Het geheel werd afgesloten met een gezellig waar de jubilaris in de bloemetjes tentje. gezet werd door haar zangertjes. Namens de parochie ontving zij een Frangoisc Baeyens leidde dit kin- vond gelukkiglijk een waardig op- Prachtig bloemstuk en alle aanwezi- derkoor gedurende 30 jaar in goede volgster in mevrouw Iliano, die 8en beloonden haar met een wei- banen. Dat vraagt heel wat inzet, voortaan 'De Edelweisjes' zal diri- verdiend, daverend applaus. Wel niet alleen voor de vele uitvoerin- geren. Men kan haar reeds aan het bedankt hoor, Juffrouw Frangoise! gen, maar tevens en vooral voor de werk zien op 8 december aanstaan- WA vele repetities die aan een opvoe ring voorafgaan. En zij kunnen er wat van. Momenteel staan zij in het 'Provinciaal Koorzangtomooi in tweede divisie geklasseerd! Zij lui sterden talrijke eucharistievierin- n op bij speciale gelegenheden als ïrstmis, Lichtmis, Palmzondag, Pasen en dergelijke meer. Zij tra den ook partikulier op bij huwelij ken, bejaarden- en ziekenbezoek, en zelfs bij een bezoek aan de ge vangenen van Dendermonde voor een adventskoncert. Vele malen deelden zij het podium met één van de andere Hofstaadse koren: Sin- ghet Vro en Sint Jan Berchmans. Juffrouw Frangoise denkt met lief de terug aan al deze mooie momen ten met haar kinderkoor. 'De Edelweisjes' betekenden zeer veel voor haar en Hofstade hield zijn hart vast voor het moment waarop zij zou stoppen met het koor. Zij AabL Me'de ^imlach van de grote dagen (a) De Vrije Lagere en Kleuterschool van Hofstade verruimde zijn kleuter- Op het punt van afscheid vertellen hfa,s' zij vlug nog een plezante gebeurte- Volgens inspekteur Zenner is dat van het grootste belang voor de op- nis. Paul had zich verkleed in een groeiende kleuters. Hij beklemtoonde dat een kind dat opgroeit in kleine sterrenwichelaar met een hoed van ruimten, een agressief kind wordt. Merlijn op het hoofd en een lange Kinderen die veel open speelruimte hebben, groeien op tot zachtaardige, kijker bij de hand. Binnen in de evenwichtige mensen. Zij moeten veel kunnen bewegen, moeten kunnen kijker hadden zij een bloot vrouw- genieten van de ruimte om hen heen. mens gekleefd, wat veel bijval had Bovendien hechtte hij ook veel belang aan diverse themahoeken. Een bij de feestvierders. Zij wilden alle- knutseiboek, een boekenhoek, een blokkenhoek, het zijn stuk voor stuk maal eens door zijn kijker komen bekende plaatsen voor de kleuter, waar hij zich thuisvoelt. En ook dat is zien. En André wreef er telkens wat belangrijk, dat hij zijn klas ervaart als een vertrouwde omgeving, een zwarte blink aan. De helft van de tweede thuis. Deze verdubbeling van de beschikbare ruimte is dus allesbe- zaal liep daar met een zwart oog halve een overbodige luxe. Hij vond het positief dat de rustige hoeken op Dan hebben zij gelachen! het half verdiep geplaatst werden. Zoals deze twee Pallieters, broe- Inspekteur Zenner gaf verder toe- ning maken veel tijd in beslag, en ders in woord en daad, Hofstaden lichting bij de rol die het ouderko- daar heeft hij momenteel te weinig aars in hart en nieren, zouden er mitee speelt in de school van hun van» maar hij hoopt toch terug aan meer mogen zijn! kinderen. De staatstoelagen voor het tekenen te gaan van zodra zijn de scholen zijn in ruime mate ontoe- werk het hem toelaat, reikend. Het is daarom wenselijk dat er een goede verstandhouding heerst tussen beide, zodat de school en de ouders gezamenlijk kunnen initiatieven nemen die ten goede komen aan hun kleuters. Hij pleitte ook voor een volledige herziening van de speelpleinen. De speelplaats is meestal een geplaveid veld, een betonnen, stenen-vlakte. Het is niet wenselijk dit in de toe komst zo te houden. Wij moeten eerder gaan naar ruimten met veel groen, liefst met niveauverschillen en meerpalen. Meerpalen zijn kon- strukties waartegen het kind kan aanleunen of uitrusten van zijn spel. De direkteur van de school, Jozef De Block, maakte even een samen vatting van alle gebeurtenissen van deze dag. Hij begon met de open- kleuterklasvoormiddagen die plaatsvonden op de Blekte en Bab belaar en de informatieavond voor de ouders van de kleuters van het Dorp. Zij kregen er iets mee over de betekenis en de waarde van de kleu terschool, van de vele aktiviteiten waaraan de kleuters zelf kunnen meewerken. Ook werd de klasin richting en de waarde ervan belicht. De kinderen moeten graag naar school komen en daarbij speelt de akkomodatie en de uitrusting een niet geringe rol. Zijn speciale dank ging uit naar het Schoolbestuur. Het voorstel meemaakte, maar tot een tweede maal zal hij zich niet laten verleiden. André maakt mooie pentekenin gen. De watermolen van Xavier Van Cauter, de Blekte, de Vlaamse Ardennen. De Broeltorens van A i. n i Kortrijk. Helaas neemt een teke- "e m he""e,me 'okaal de Hofstaadse school (a Aalst. In Hofstade werd een nieuw kloslokaal ingehuldigd (a) In het Parochiaal Centrum van Hof stade organiseert de Koninklijke Fanfare Sinte-Cecilia haar negen tiende volkskoncert op zaterdag 8 december 1990 om 20.00 uur. Naast de fanfare zelf, onder leiding van Willy Hertsens, treedt er ook het meisjeskoor 'De Edelweisjes' op onder leiding van Julianne Iliano. De toegang bedraagt 100 frank. WA Singhet Vro, het Hofstaadse vrou wenkoor onder leiding van Herman Timmerman, treedt aanstaande zondag, 9 december op in de Heilig Hartkerk van Aalst. Samen met Hartegalm en Pro Musica zingen zij er het Adventskoncert. Solisten Els Moyersoens en Christiaan Crom- been spelen fluit en orgel. Het koncert begint om 14.30 uur en de toegang kost 100 frank. WA Camiel Herman, een in Aalst gebo ren en getogen schilder, expozeert zijn werk in de zaal van 't Apostel ken in Aalst Mijlbeek. De tentoon stelling wordt op vrijdag 7 decem ber geopend om 19.00 uur en bezoe kers kunnen er terecht op zaterdag 8 december van 14.00 tot 22.00 uur en op zondag 9 december van 10.00 tot 22.00 uur. Herman expozeert er een zestigtal doeken die uitmunten door hun schoonheid. Men spreekt terecht van een mooie en bezienswaardige expo. Herman voorstellen is niet zo moeilijk. Hij is een sympatiek man en harde werker. Hij is taxichauf feur van beroep. Overal waar hij kon verleende hij hulp en in zijn vrjje uren leefde hij zich uit als kun stenaar. Hij is een eenvoudig volks mens gebleven. Hij begon in 1940 te schilderen. Hij was toen 18 jaar. Ondertussen heeft hij een hele evolutie meegemaakt als schilder die de rust en de schoonheid van de natuur op een waardige wijze op doek weet over te brengen. Hij is sterk in land schappen en bloemstukken. Daarin weet hij een heel apart gevoelen te leggen. Zijn schilderijen munten uit door hun rijkheid aan kleur. Een bezoek aan de tentoonstelling zal u duidelijk maken dat Camiel Her man een schilder van het gevoelen is. (JPS) Aalst. In Hofstade werd een nieuwe klaslokaal plechtig ingehuldigd (a) In een typisch Belgisch weertje, tjjdens een zondagse voetbalmatch, liepen wjj André en Paul Brondeel tegen het ljjf. Tjjdens de half-time hadden wy een kort gesprek met deze twee gekscherende beenhouwerszonen die geen gelegenheid laten staan als het aankomt op een verkleedpartij of plezier maken. André is, net als hun vader, been- bekijken en keuren. En hij verwerkt houwer van beroep. Samen met zijn zelf alle vlees van de dieren die hij echtgenote Monique baat hij een goed acht. bloeiende zaak uit in de Hendrik Consciencestraat te Hofstade. Hij Paul kreeg scholing als bouwkundig doet dit met hart en ziel, en de klant ingenieur. Hij is momenteel werk- is voor hem de koning. Kwaliteits- zaam bij een Brusselse firma, waar vlees leveren is voor hem het be- hij werfleider is. Hij woont met zijn langrijkste van al. Daarom gaat hij gezin op het Lindeveld. zelf de dieren die hij wenst te kopen Samen vormen zij een duo dat een zaal kan samenhouden. Met sterre tjes in de ogen vertellen zij van het Hofstaadse Halfvastenbal. Weet je nog toen we Jules Kabas en Kaka- kuleki uitbeelden, en die twee toe schouwers van de Muppetshow. Of van de Ezelsdressure? Alles samen hebben zij twee jaar de eerste prijs gehaald en zes jaar de tweede prijs. Zij hebben een ganse kast vol klede ren en attributen. Dat is hetgene dat ze van hun moeders karakter heb ben, zeggen ze. Die amuseert zich ook zo graag, een echte Vergeylen, voegen zij er veel- betekend aan toe. André vindlt de meeste voldoening als hij Charlie Chaplin of Dorus imi teert. Hij vertelt van de play-bac- kwedstrijd van de Parochiefeesten van enkele jaren terug. Dat was pas akteren! Hij bracht de akt van Do- rus met zijn witte muizen, in een oude versleten plunje, het brilletje op de neus. Het was stilletjes in de zaal! Hij behaalde er de tweede prijs. Van vaderszijde erfden zij het be- lottersvirus. Als de zaken het toela ten zijn ze op geen prijskaarting weg te slaan. Ook in de voetbalkantine of in het cafeetje op de hoek, zijn ze van de partij als er een kaartje ge-

De Voorpost | 1990 | | pagina 3